Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעה, SlowRide כתב:

האנשים האלה כנראה צופים באלג'זירה ומה לעשות ששטיפת המח שם אפקטיבית?

לא שייח לאלג'זירה. זה האנשים. בטוח היו כאלה גם לפני המלחמה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4629

• SlowRide

4440

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

אם יש משהו שאני באמת לא מסוגל להבין בהוויה הישראלית, זה את הדיסוננס בין התקווה שיהרגו כמה שיותר עזתים, לבין הכעס ואיחולי המוות למי שמפגין נגד זה.

כלומר אני רואה פה שתי אפשרויות. אחת היא שחושבים שאסור להפגין נגד הרג של כמה שיותר עזתים אבל לא מכחישים שההרג עצמו רצוי (לא נראה לי שזה המצב). השניה היא שחושבים שאסור להפגין, אבל מכחישים שההרג רצוי או קורה. את זה אני ממש לא יכול להבין. 

יובל אתה יכול להסביר, בבקשה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איחולי המוות זה בגלל השקר שהם מקדמים.

לא שאני מאחל למישהו שם שימות, רק מצביע על הסיבה לזעם כלפיהם אצל אנשים. אתה יודע איך זה, אנשים פה מאחלים לך מוות על דברים הרבה יותר מפגרים...

ישראל לא מבצעת רצח עם בעזה, איך שלא תסתכל על זה. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל לא מבצעת רצח עם בעזה. כן הרסנו חצי ממה שהיה בנוי שם או יותר. כן הרגנו עשרות אלפי אזרחים. 

עכשיו, אני לא נכנס בכלל אבל ממש בכלל לכל ה״מה מדינות אחרות היו עושות?״ וכו׳.

אני פשוט לא מצליח להבין את מי שמצד אחד כן מדבר על מה שהיה רוצה לראות בעזה במונחים של רצח עם, ומצד שני כועס על שמאלנים קיצוניים שמפגינים נגד זה.

כאילו.. איפה הפער? במימוש? כי אותם עשרים האנשים בתמונה יכולים לטעון שגם בלי לקרוא לזה ״רצח עם״, שגלנו את העזתים מספיק. ואז על מה יהיה הכעס של יובל וכו׳? הרי הוא רואה בזה דבר מבורך. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

כי אותם עשרים האנשים בתמונה יכולים לטעון שגם בלי לקרוא לזה ״רצח עם״, שגלנו את העזתים מספיק. ואז על מה יהיה הכעס של יובל וכו׳? הרי הוא רואה בזה דבר מבורך. 

רואים בזה תמיכה באויב. זה הכל. כל השאר זה בלה, בלה, בלה. בקשר להרסנו, הרגנו. על אחריותם של עזתים, הרוויחו את זה ביושר. כמו גרמנים את ברלין 1945 או יפנים את הירושימה ונגסקי. מי שמדליק מדורה באמצה סלון שלא יתלונן שביתו נשרף.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

אני פשוט לא מצליח להבין את מי שמצד אחד כן מדבר על מה שהיה רוצה לראות בעזה במונחים של רצח עם, ומצד שני כועס על שמאלנים קיצוניים שמפגינים נגד זה

בהנחה ולא מדברים על פסיכופת שמאונן על סרטונים של דם והרוגים, אלא בסך הכל רוצה "לסיים את העבודה" כך שכל המוות וההרס הזה לא יהיה לשווא, אפשר להבין למה הוא כועס כשיש מי שדורשים לעצור את המלחמה לפני שהושגו כל המטרות הצבאיות ועוד משקרים וקוראים לזה רצח עם, כאילו החיילים (שתכלס מי הם? אנחנו) עושים תחרויות מי הצליח לחסל הכי הרבה פלסטינים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתפיסה שלי. גרועים יותר מגרמניה (בלי קשר לשואה. אלא כמלחמה ) ויפנים.

בעוד הראשונים כיוונו בעיקר נגד מטרות צבאיות

חמאס ניטרל את המטרות הצבאיות כדי להצליח לעשות טבח באזרחים.

ואם לא היו מצליחים לעצור את המפלצות. כנראה זה היה נגמר בעיקר בעוד אזרחים הרוגים רק בגלל שהם ישראלים. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, om2 כתב:

בתפיסה שלי. גרועים יותר מגרמניה (בלי קשר לשואה. אלא כמלחמה ) ויפנים.

זה לא נכון אבל. היינו גם בדיון הזה כבר, נדמה לי. הגרמנים וגם היפנים לא היססו להרוס ערים שלמות בדרך. גם רוסים ואמריקאים.

יפנים חתומים על ימים ארוכים של טבח בסין, שכלל התעללויות מיניות, הוצאת עוברים ע״י פתיחת הבטן עם סכינים מנשים בהריון ועוד.

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

בהנחה ולא מדברים על פסיכופת שמאונן על סרטונים של דם והרוגים, אלא בסך הכל רוצה "לסיים את העבודה" כך שכל המוות וההרס הזה לא יהיה לשווא, אפשר להבין למה הוא כועס כשיש מי שדורשים לעצור את המלחמה לפני שהושגו כל המטרות הצבאיות ועוד משקרים וקוראים לזה רצח עם, כאילו החיילים (שתכלס מי הם? אנחנו) עושים תחרויות מי הצליח לחסל הכי הרבה פלסטינים. 

אבל הוא רוצה שיהרגו כמה שיותר פלסטינאים. והמפגינים לא ייחסו את זה לנטיות נפשיות או משהו, נכון?

כאילו.. לא יודע.. נראה לי אי אפשר באמת לברוח מהדיסוננס בין הרצון של חלק מהישראלים שימותו כמה שיותר ערבים, לבין העלבון  האוטומטי של אותו החלק ממישהו שמייחס לישראל מניע כזה.

מישהו מכם פה דיבר על זה שזה ״שמועות שמפיצים רק באלג׳זירה״ או משהו כזה. אבל זה לא המצב. המצב הוא שזה הרצון של די הרבה ישראלים, כולל יובל בעצמו פה. ומפה, נראה לי, לא אמורה להיות בעיה לתהות כמה הרצון הזה פוגש את ההנהגה והמציאות.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לי זה בעיקר נראה כמו figure of speech ולא באמת שאיפה להרוג ערבים ככל הניתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, יבגניפ כתב:

המצב הוא שזה הרצון של די הרבה ישראלים, כולל יובל בעצמו פה. ומפה, נראה לי, לא אמורה להיות בעיה לתהות כמה הרצון הזה פוגש את ההנהגה והמציאות.

צה"ל לא פועל לפי רצונות של חלק זה או אחר של אוכלוסייה אלא לפי הצרכים המבצעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

יובל אתה יכול להסביר, בבקשה?

בכיף.

ישראל מעולם לא תקפה באופן מכוון נשים, ילדים או גברים חפים מפשע. היא לעולם לא תתקוף גם.

כל תקיפה ישראלית היא עם מטרה מסוימת. בכל תקיפה ישראלית נהרגים גם "חפים מפשע" (לכאורה, כי ראינו אותם חוגגים ב7.10), אבל הם נהרגים כי חמאס מתחבא ביניהם.

בכל תקיפה ישראלית מת מחבל, מתפוצץ מחסן נשק או מנוטרלות רקטות שמיועדות לפגוע בנו, אזרחי ישראל. אז כשיש הודעה שנהרגו 70-80 עזתים ביום, אני מבסוט, כי זה אומר שישראל תקפה והתקדמה עוד צעד להחזיר ביטחון לישובי הדרום. יופי צה"ל.

ברור לך שאין פה רצון להיכנס לבית חולים ולנתק קשישים ממכונות הנשמה, לחתוך את הבטן של נשים בהיריון או לאנוס נערות, אז אתה יכול להירגע חבר. הכל בסדר.

שהתומכי טרור ההזויים האלה ימשיכו לבכות כל החיים שלהם.

אגב תומכי טרור:

"פעילי זכויות אדם" לכאורה מארגון שמאל נפצעו בפיגוע טרור היום, לפי ארגון "מסתכלים לכיבוש בעיניים", על ידי מחבל פלשתיני. מה הם עשו? האשימו את "דיכוי הפלשתינים". אהבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, mikyl כתב:

לא שייח לאלג'זירה. זה האנשים. בטוח היו כאלה גם לפני המלחמה.

אלג'זירה מקדמת בעולם את השקר שישראל עושה רצח עם בעזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SlowRide כתב:

אלג'זירה מקדמת בעולם את השקר שישראל עושה רצח עם בעזה.

אבל אלה ישראלים שיודעים שזה לא קורה. אפשר להבין הולנדי שקם וראה איזה דיווח של חאמיד מעזה ובטוח שזאת האמת, לא תל אביבי שרואה רופא משכם נכנס לאיכילוב או חיפאי שיודע שילדים עזתיים מקבלים טיפול בשיבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יובל .מ. כתב:

ברור לך שאין פה רצון להיכנס לבית חולים ולנתק קשישים ממכונות הנשמה, לחתוך את הבטן של נשים בהיריון או לאנוס נערות, אז אתה יכול להירגע חבר. הכל בסדר.

אני חושב שאתה מבלבל בין כוונה לבין אמצעים לבין אחריות לבין תוצאה. כדי לבצע רצח עם לא צריך להכנס לבתי חולים ולנתק קשישים ממכונות הנשמה. ולא נראה לי שהשמאלנים מהתמונה מייחסים את זה לישראל. גם סתם לפוצץ עיר שלמה מהאוויר ולהרוג את כל מי ומה שזז שם, כי מימלא אתה לא מאמין שיש חפים מפשע, יוביל לאותה התוצאה. ואם אתה לא מאמין שיש בעזה חפים מפשע, תומך בכמה שיותר הרג שם עד שיחזרו החטופים או ננצח, מתייחס לכל מי שנמצא שם כמפלצות - אז נדמה לי שהמפגינים בקפלן די פוגעים במה שאתה מאמין שצריך שיקרה. ואז השאלה, שוב, היא כמה ישראל פועלת בכיוון הזה רשמית או לא.

אני לא חושב שמתבצע רצח עם בעזה. אני די בטוח שמדינות אחרות, בטח ארה״ב ובריטניה וגרמניה, לא היו מנהלות מלחמה דומה בצורה אחרת. אני כן די בטוח שמעבר לעשרות אלפי ההרוגים שם, השארנו מאות אלפים או מיליונים ללא בית ומקום לחזור אליו. ואני יותר מבטוח שהסיבה היחידה לזה שאנחנו לא מוחקים פשוט הכל ואת כולם מהאוויר, אלא כן משתדלים לפגוע פחות בחפים מפשע זו לא איזו עליונות מוסרית או משהו. אלא פשוט הבנה של גבולות גזרה. כי רוב הישראלים חושבים כמוך, שאין שם חפים מפשע ממש. וממשלת הימין על מלא מלא מלא בטח חושבת כמוך. ויש גם גנרלים במיל׳ שמתראיינים ומציעים יום אחרי יום להרעיב את העזתים. וגם עם מה שקורה, אנחנו תכף חוטפים אמברגו נשק מכל העולם. אם היינו יורים בכל ערבי ללא אבחנה, כנראה שבנקודה הזו לישראל כבר לא היו יחסי חוץ של ממש. 

והשאלה שנשארת, לדעתי, היא כמה אנחנו מותחים את החבל. ושוב, לרצות שגם נמתח יותר ונהרוג יותר, וגם לכעוס על מי שחושב שזו גישה לא טובה, זה מוזר בעייני. אבל ניחא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מעייף כי אתה מבין מה רשמתי ויודע למה התכוונתי וסתם מנסה להוציא פה איזה אמירה כדי שתגיד "הנה יובל רוצה להרוג אותם סתם כי הוא בנגביר" או משהו, אז עזוב, תמשיך הלאה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...