Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהטר אויר לחדר - מישהו ניסה?

שליקו99

פוסטים מומלצים

יש מכשיר שנקרא מטהר אוויר, בעצם מתקן שנראה כמו מזגן נייד שמשפר את איכות האוויר בחדר, יש למישהו חוות דעת עם מוצר בסוג הזה?

הנה תמונה לדוגמא:

מטהר אוויר חכם שיאומי דגם Xiaomi Air Purifier 4 - Xiaomi Israel

שבוע שלם שכבר יש זיהום אוויר מטורף, והאף שלי דולף בלי סוף, דמעות מהעיניים, סיוט!

לא אכפת לי להשקיע 1,000-2,000 שקל במכשיר כזה כדי שלפחות בלילה איכות האוויר שאני נושם תהיה טובה יותר

ולהבהיר, ברוך השם אין לי בעיות רפואיות כמו אסטמה או דומותיה, פשוט האוויר הישראלי נהיה בלתי נסבל!

לקיצור, מי שיש לו ניסיון עם מכשיר כזה, אשמח לדעת האם מדובר במוצר שנותן עבודה טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מכשיר בדיוק כמו בתמונה, זה סך הכל מאוורר שמושך אויר דרך פילטר. כשמנקים את הפילטר יש עליו הרבה ג'יפה, אז כנראה שהוא עושה משהו. האם יעזוור במקרה שלך- קשה לדעת.

• רעיון טוב! 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן עוזר, אבל יש כמה אבלים:

זה טוב רק לחלל בוא הוא נמצא- אין דבר כזה לשים בסלון ולחשוב שזה ישפיע על חדרי השינה

זה לא יעיל אם החלונות פתוחים- זרם האוויר מבחוץ חזק מכילות הסינון

אני מעתיק מהודעת וואטסאפ שרשמתי פעם בקבוצה של השכונה:

בגדול, מטהר אוויר שואב את האוויר, מעביר אותו דרך מספר פילטרים שלכל אחד מהם תפקיד שונה, ומחזיר את האוויר הנקי לחדר. מכאן, ההתאמה של מטהר האוויר לחלל אותו הוא אמור לטהר נובעת מעוצמת היניקה שלו (CADR או CFM), ומהתאמת ואיכות הפילטרים בהם הוא משתמש לחומרים אותם אנו רוצים לטהר. חוץ מזה יש עניין של עוצמת הרעש, עלויות רכישה ושוטפות ופיצ'רים כמו חיישנים ושליטה מרחוק. אז נתחיל:
-    מבחינת עוצמת השאיבה, לחללים עד 27 מ"ר מספיקה עוצמה של 250 CADR. מעבר לזה נדרשת עוצמה חזקה יותר, אבל ההמלצה, מבחינת עלות תועלת, היא לשים כמה יחידות של כ- 250 CADR. 
-    מבחינת פילטרים:
-    פילטר HEPA מסנן חלקיקים קטנים כולל אבק, את רוב הוירוסים כולל קורונה, אבקנים וכו'. זה פילטר שקיים בכל מטהרי האוויר ה"נורמליים" ויעילותו מוכחת.
-    פילטר פחמן פעיל: הפילטר שאחראי לסינון גזים רעילים (VOC) והוא בעל החשיבות גבוהה בקירבה לאזורי תעשיה וכדומה. פחמן פעיל מוכח ביעילותו לסנן גזים כמו טולואן, מטילן כלוריד, קסילן וגזים רבים נוספים, כמו בנזן. היעילות של פילטר פחמן פעיל קשורה לסוג הפילטר- פילטר עם בד מצופה פחמן פעיל או כדוריות פחמן פעיל, כאשר הכדוריות יעילות יותר משמעותית. ככל שיש יותר פחמן פעיל כך ייקח לו יותר זמן להתמסמס והפילטר יהיה יעיל יותר לאורך זמן.
-    מסנן UV ו- Ionizer- בגדול, גימיקים שיווקיים שלא באמת תורמים. פילטר אור UV לא מצליח להרוג וירוסים בגלל זמן החשיפה הקצר, וזה בכלל משהו שפילטר HEPA מתמודד איתו בצורה מעולה. מייצר יונים יכול לייצר גם גז אוזון שאינו בריא, אם יש לנו בפילטר פונקציית Ionizer עדיף לא להשתמש בה.  
-    עוצמת רעש: ככל שקט יותר כך טוב יותר, לרוב מטהרי האוויר מספר עוצמות הפעלה עם עוצמת רעש שונה כמובן.
-    עלויות: מעבר לעלות הרכישה חשוב לשים לב לעלות ותדירות החלפת הפילטרים, בדרך כלל פעם בשנה. עלויות החשמל גם הן שונות אבל לדעתי זניחות יחסית.
-    חיישנים ושליטה מרחוק: איכות חיישני זיהום האוויר שונה מאוד ובדרך כלל נמוכה מאוד, ההמלצה הינה לא להשתמש בפונקציית "עוצמה אוטומטית" ולא לסמוך על תצוגת איכות האוויר שהמכשיר כותב.

המקורות העיקריים שהשתמשתי בהם (שניים הראשונים נייטרליים, השלישי לא):
https://www.consumerreports.org/appliances/air-purifiers/buying-guide/
https://www.consumeranalysis.com/guides/air-purifiers/carbon-air-filter/#modelrec
https://smartairfilters.com/en/blog/xiaomi-mi-air-purifier-3h-auto-mode-review/

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, RedLabel כתב:

יש לי מכשיר בדיוק כמו בתמונה, זה סך הכל מאוורר שמושך אויר דרך פילטר. כשמנקים את הפילטר יש עליו הרבה ג'יפה, אז כנראה שהוא עושה משהו. האם יעזוור במקרה שלך- קשה לדעת.

אתה מרגיל הבדל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שעוזר טיפה עם האלרגיות, אבל קשה להגיד בוודאות,  זה יכול להיות אפקט פלצבו. לא הרגשתי שינוי מאוד מהותי אחרי שהתחלתי להשתמש בו.

• מעניין 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, RedLabel כתב:

המכשירים של שיואמי מומלצים מבחינת עלות/תועלת, לפי מה שבדקתי. גם לי קשה לכמת עד כמה זה עוזר אבל כשניקיתי לפני כמה שבועות את הפילטרים של המזגנים כהכנה לקיץ הם היו נקיים מאוד ביחס לשנים קודמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שליקו, נשמע שיש לך אלרגיה (כנראה עונתית/״קדחת השחת״) ולמרות שמטהר אויר כזה בטח לא יזיק ואולי אפילו קצת יעזור, זה בכלל לא בטוח שהוא יפתור לך את הבעיה (יש לי פילטר דומה ומד זיהום אויר איכותי - רוב השבוע איכות האויר היתה טובה מאוד)

אם אתה ממש סובל ברמה שאתה לא מסוגל לישון, הייתי קודם כל הולך לבית מרקחת בשביל לקנות אנטיהיסטמין שירגיע את המצב (תרופה ללא מרשם) ואז הולך לרופא בשביל למצוא את המקור לאלרגיה. זה יכול להיות אבקנים של איזה עץ שצומח ליד הבית, זה יכול להיות קרדית אבק וזה יכול להיות גם משהו אחר - לכל דבר כזה יש פתרון אחר...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אלרגיה, מה הקשר לישראל?

בפעם הבאה שאני אתקע את האצבע הקטנה של הזרת ברגל של השולחן אני אאשים את הממשלה...

אביב הגיע, הכול פורח. נורמלי. תקין.

מחזק המלצה לרופא - מרשם אחד וכבר תרגיש הקלה מיידית. מטהרי האוויר האלה בגדול לא עושים כלום וספציפית בנוגע לאלרגיה - כלום בפיתה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, hans כתב:

מה הקשר לישראל?

כל מקרה לגופו. אני גר במודיעין ולאורך השנים בחלק מהשכונות אנשים סובלים משריפת פסולת לא חוקית בשטחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב, אני שואל מה הקשר?

פות"ש תיאר תגובה אלרגית.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.4.2024 בשעה 08:06, hans כתב:

יש לך אלרגיה, מה הקשר לישראל?

בפעם הבאה שאני אתקע את האצבע הקטנה של הזרת ברגל של השולחן אני אאשים את הממשלה...

אביב הגיע, הכול פורח. נורמלי. תקין.

מחזק המלצה לרופא - מרשם אחד וכבר תרגיש הקלה מיידית. מטהרי האוויר האלה בגדול לא עושים כלום וספציפית בנוגע לאלרגיה - כלום בפיתה.

זיהום אוויר גבוה, מזג אויר יבש, קרבה למדבר

כל המרכיבים לאיכות אוויר נמוכה, קיים משמעותית פחות במדינות אירופה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מכשיר דומה של שיאומי.

כשמעשנים בבית הוא מתריע ונכנס לפעולה גם בבישולים שהחלל יחסית סגור.

בשאר הזמן לפי החיישנים שלו הPM2 למטר רבוע עומד בערך על 3-6 שזה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...