Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 29 דקות, - XM - כתב:

אנחנו כן צריכים תורה, בשביל להתקיים כיהודים, במקומות שהיהודים הפסיקו לשמור תורה ומצוות, הם התבוללו ונעלמו לחלוטין.

אני דור חמישי לאפיקורסים משני הצדדים והמשפחות משני הצדדים עלו מטעמי ציונות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4629

• SlowRide

4440

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 35 דקות, - XM - כתב:

העילה לפריצת מרד החשמונאים היייתה גזירות אנטיוכוס בשנת 168 לפנה"ס

מדובר על מרד בר כוכבא. בלי המרד הזה היו ממשיכים לחיות כיהודים בארץ ישראל, תחת שלטון זר.

מרד החשמונאים דווקא הצליח, היוונים התייאשו.

זה רק מלמד אותנו שיש דברים שחייבים להילחם עליהם, וכאלה שממש לא.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, - XM - כתב:

אתם כותבים דברים לא נכונים.

במשך עשרות שנים הם שלטו כאן, גבו מיסים, והיו מעורבים ממש בניהול ענייני הפנים, וכדו'. זה לא הפריע לאף אחד.

העילה לפריצת מרד החשמונאים היייתה גזירות אנטיוכוס בשנת 168 לפנה"ס.  

מטרת הגזירות הייתה ביטול הדת היהודית, לדוג' - הפסקת העלאת הקרבנות והזבחים וניסוך הנסך בבית המקדש.
דרישה לחלל שבתות וחגים.
לטמא את בית המקדש על ידי בניית מזבחות עבודה זרה במקדש והקרבת חיות טמאות.
איסור קיומה של ברית המילה.
דרישה מהיהודים לאכול מאכלים לא כשרים.
בגלל הגזירות האלו יצאו למרד.

לא כדי לשמור על עצמאות מדינית, אלא כדי לשמור על עצמאות דתית.

היהודים אכן חיו לאורך רוב ההיסטורייה תחת שלטון עמים אחרים, זה לא הפריע לעם להתקיים כעם, אנחנו לא צריכים מדינה כדי להתקיים כיהודים.

אנחנו כן צריכים תורה, בשביל להתקיים כיהודים, במקומות שהיהודים הפסיקו לשמור תורה ומצוות, הם התבוללו ונעלמו לחלוטין.

מדברים על הרומאים, לא על ההלניסטים.

דווקא הרומאים כיבדו את הדת היהודית (הם באופן כללי היו מאוד סובלניים כלפי דתות ואמונות אחרות, ופעמים רבות אימצו לעצמם אלילים של דתות אחרות). היהדות נחשבה לדת עתיקה בעיני הרומאים, לכן ״מחויבת״ בכיבוד. דווקא את הנצרות הם שנאו, כי מדובר היה בדת חדשה שהתפתחה כבר כשהאימפריה הייתה בשיא כוחה. הנצרות הייתה מצד אחד מיסיונרית ומצד שני מונוטאיסטית - מה שהיווה איום על האימפריה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

רק שהם לא רצו לבטל את התרבות שלך.

שים לב שיהודים חיו תחת אחרים 2000 שנה ונשארו יהודים אז התיאוריה הזו שרק מדינה יהודית עצמאית תבטיח הישרדות היהודים כעם הוכחה כלא נכונה.

כתבתי שהתרבות הקטנה נטמעת בגדולה אז אחרי דור או שניים (יכול להיות גם חמש) הצאצאים של אותם אנשים נקראים רומאים ולא יהודים והקבוצה המובחנת הזאת שנקראת יהודים כבר לא קיימת.

לפני 55 דקות, Night Driver כתב:

זה אומר שהסבא של הסבא שלך כבר היה אפיקורוס

ובאיזה דור עלו לארץ? אתה חושב שאם היו נשארים בחו"ל היית עדיין מוגדר כיהודי? (תרבותית)

עריכה אחרונה על ידי עדי-אל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.3.2024 בשעה 21:20, eladns כתב:

לביתיים אף חבר פורום פה לא עזב את המדינה וביקש לוותר על תעודת הזהות שלו.

הבוקר קיבלתי הודעת ווטסאפ מבת דודה שלי בניו זילנד. בחור ישראלי ביקש ממנה עזרה בחיפוש עבודה בחברת IT שהיא עובדת בה.

היא לא ישראלית ולא יודעת עברית, אז ביקשה שאעבור על הקו״ח שלו ואבדוק כמה שאני יכול, אם הם נכונים.

חפרתי קצת. נראה שהכל נכון. בן אדם לא צעיר. עם רזומה מרשים ועבודה במשרות בכירות כולל סמנכל בחברה גדולה ומוכרת בישראל.

עכשיו הוא יושב בניו זילנד ומנסה למצוא ספונסר לויזת עבודה, כמו איזה צעיר חסר נסיון.

זה העתיד של המדינה, אם לא יהיה פה שינוי משמעותי.

• מבאס 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

מה מונע מאותן משפחות להתבולל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא ההיסטורי די מורכב

מי שרוצה מוזמן לקרוא (בר כוכבא היה אחרי החורבן 50 ומשהו שנה אני חושב)

ספוילר

20240319-113236.jpg

20240319-113216.jpg

20240319-113138.jpg

20240319-113058.jpg

20240319-112928.jpg

ספוילר

זה יצא הפוך כלומר הקובץ האחרון הוא ראשון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, עדי-אל כתב:

זה אומר שהסבא של הסבא שלך כבר היה אפיקורוס

ובאיזה דור עלו לארץ? אתה חושב שאם היו נשארים בחו"ל היית עדיין מוגדר כיהודי? (תרבותית)

אבא שלי עלה לארץ וההורים של אימא שלי עלו כילדים.

מצד האבא ציינו את החגים בערב החג אבל לא שמרו כשרות ולא שבת והיו חלק מהקהילה.

לפני שעתיים, עדי-אל כתב:

כתבתי שהתרבות הקטנה נטמעת בגדולה אז אחרי דור או שניים (יכול להיות גם חמש) הצאצאים של אותם אנשים נקראים רומאים ולא יהודים והקבוצה המובחנת הזאת שנקראת יהודים כבר לא קיימת.

הם רומאים יהודים. בדיוק כמו שאר העמים תחת האימפריה הרומית ואפילו העותמנית.

לפני שעתיים, om2 כתב:

מה מונע מאותן משפחות להתבולל? 

לאומיות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@- XM -אלא שהחשמונאים מרדו ביוונים, לא ברומאים. סיפור שונה לגמרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, - XM - כתב:

או בצורה קצת שונה, בשם מה אתה דורש מאנשים כמוני להתגייס לצבא ולסכן את חייהם עבור מדינה יהודית כשאין לך בכלל מושג למה אנחנו צריכים את הצרה הזו?

קיימת מדינה, אשר מספקת לתושביה שירותים ובתמורה דורשת חובות. מדינה לא נוצרת יש מאין ולא מגדלת עץ כסף (אלא אם היא קטאר) - היא מתקיימת ממסים, שהם נגזרת של תוצר: עבודה.

אנשים כמו יבגני יותר חזקים כלכלית מהממוצע, ולכן הם נותנים יותר ומקבלים פחות.

אנשים כמו xxx פחות חזקים כלכלית מהממוצע, ולכן הם נותנים פחות ומקבלים יותר.

הציבור החרדי מוסללים ומסלילים לעוני מבחירה, היות והם מאמינים (בצדק - זה עובד) שהם יכולים לתת קרוב לכלום ולקבל הכי הרבה, ועל הדרך דורשים מהיבגני׳ס שיסבירו להם למה הסידור הזה לא בסדר בזמן שהם מונעים מחלקם זכויות תודות למונופול על זכויות בסיסיות.

מגוגל:

ציטוט

A parasite is an organism that lives on or in a host organism and gets its food from or at the expense of its host.

טפילים, ממש בהגדרה. אין כאן עלבון, ניכר שאתה וחלק מהמשתתפים בפורום ממש מתגאים ביכולת לשאוב משאבים ולתת כלום, הפער היחידי הוא שאתה מגדיר ערך בתור משהו דמיוני שרירותי שמתאים לך כי מישהו אמר לך וזה תואם את האג׳נדה, קצת כמו שמהמר כפייתי המשתמש בכספי מסים לשם הימוריו יסביר לנו שההימורים שלו נותנים לחיילי צה״ל חוסן נפשי.

ההבדל המרכזי הוא שטפיל בד״כ עושה את זה בשושו, הוא ישתמש באיזשהו חומר אלחוש בשביל שלא תשים לב שהוא שם - בציבור הישראלי הטפילים אשכרה דורשים שיסבירו להם למה הם אמורים להפסיק לעשות את מה שהם עושים.

image.thumb.png.60c4ebd856017349cf0e7e9a5a3f7d80.png

לול, מי ירצה אתכם!? אתם לא יודעים לעשות כלום מלבד להתפלל ולחיות מהכיס של אנשים אחרים, קבצנים באוהל התורה והשוביניזם. ״עם נבחר״ אעלק, בסה״כ בטלנים עם תחפושות ותחושת אנטייטלמנט. אין לחרדים הישראליים לאן ללכת מהסיבה שאין להם ערך לתת, אז מעבר לדאחקות מדובר בסיפור די עצוב כי זה רק מבהיר את עומק הבעיה והניתוק.

• אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, - XM - כתב:

או בצורה קצת שונה, בשם מה אתה דורש מאנשים כמוני להתגייס לצבא ולסכן את חייהם עבור מדינה יהודית כשאין לך בכלל מושג למה אנחנו צריכים את הצרה הזו?

לא מובנת לי השאלה הזו בכלל.

אני דורש ממך להתגייס לצבא ולסכן את חייך עבור המדינה שאתה ומשפחתך חיים בה. בלי קשר להיותה יהודית או לא.

כמו שאני דורש ממך לשלם מיסים למדינה שאת השירותים שלה אתה צורך.

• אהבתי 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, BoazB11 כתב:

כשחלק מהיהודים הבינו שהתורה לא באמת שומרת אותם כעם ובכלל כמשהו חי,

ע"ע פוגרומים, פרעות ושואה - הם אימצו את הרעיון הציוני והקימו את המדינה היהודית.

אז בעצם השאלה חוזרת אליך: לך יש מושג למה אתה צריך את הצרה הזו שנקראת מדינת ישראל?

לפני כשעה, פינדר כתב:

לא מובנת לי השאלה הזו בכלל.

אני דורש ממך להתגייס לצבא ולסכן את חייך עבור המדינה שאתה ומשפחתך חיים בה. בלי קשר להיותה יהודית או לא.

כמו שאני דורש ממך לשלם מיסים למדינה שאת השירותים שלה אתה צורך.

אני רוצה שתהיה כאן מדינה יהודית ודמוקרטית, שבה כל האזרחים נושאים בנטל של שמירה על היהודים (צבא), ושמירה על היהדות.

בגלל שחלק מהאזרחים עסוקים אך ורק בשמירה על היהודים ולא על היהדות, והצד של היהדות בספינה שוקע, אני עסוק בשמירה על היהדות, ופחות בשמירה על היהודים. אבל אני לגמרי רוצה שיהיה שוויון מוחלט בנטל. לכולם.

זו התשובה שלי לשאלה - למה מדינת ישראל?

אבל אני הפניתי את השאלה ליבגני, אם אין משמעות ליהדות, למה לשלם כ”כ הרבה על סתם מדינה דמוקרטית? נדמה לי שיש איזה מאה שמונים וכמה מדינות דמוקרטיות אחרות, זולות הרבה יותר...

לפני שעה, oryo כתב:

ניכר שאתה וחלק מהמשתתפים בפורום ממש מתגאים ביכולת לשאוב משאבים ולתת כלום.

אני מתגאה ביכולת לשאוב משאבים ולתת כלום??

יש לך מושג כמה מיסים אני שילמתי, ומשלם?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, - XM - כתב:

מבחינתי - זה נורא.

אני מניח שמבחינתך לא.

מה שאני לא מבין זה - אם מבחינתך אין חשיבות לקיומם של היהודים, למה הקימו מדינה יהודית דמוקרטית?

למה לשלם כ"כ הרבה דם לאורך עשרות שנים על דירה כ"כ קטנה, ועוד בשכונת פשע?

זה לא באמת עוזר כנגד האנטישמיות, ישראל היא מקום מאוד מסוכן ליהודים, אז למה? 

דיון מרתק, באמת. אני אכתוב לך בצורה חופשית, כמה מחשבות.

קודם כל, מכבד את האמונה שלך שאובדן היהדות זה אסון. באמת. אמונה לגיטימית לחלוטין, כמו כל אמונה דתית.

כמובן שמי שהקים את המדינה, או חשב על הרעיון הציוני בכלל לפני 150 שנה, לא חשב כמוני, וכן ראה בשימור היהדות ערך. בדיוק כמוך.

העניין הוא שגם זה היה עניין של אמונה. כמו גם המחשבה שהמדינה היהודית תהיה מדינת מופת, שהערבים יעלמו מכאן או יתרצו מזה שהאדון הלבן מספק להם עבודה, שהיא תייצר יהודי חדש, אפרופו ויכוחים על בר כוכבא, ותשים סוף לאנטישמיות. כפי שאנחנו יכולים לראות, האנשים האלו טעו, לפחות בחלק מהדברים. כי ככה זה. אמונה זו אמונה. לא הכל בעולם יש מטרה או סיבה גדולה או משהו. ולפעמים פשוט מגיעים לאן שמגיעים.

את המדינה, בכל מקרה, הקימו, בסופו של דבר, לא בגלל רצון לשמר על היהדות, אלא חוסר ברירה. בעטו אותנו מיותר מדי מקומות, עם השואה בראש בראשונה, ובלי זה המדינה היהודית לא כל כך עניינה את רוב יהודי העולם (גם היום, חצי מהם לא גרים כאן. ומי שכן מאיים, כל אחד עם הסיפור שלו, בירידה מהארץ, כל שני וחמישי). ומצד שני, היכולת לוותר מבחירה על הזהות היהודית נעצרה, ככל שהעולם הלך לעבר חילון. והחלון הזה די נסגר. 

אני, בכל מקרה, חי כאן כי ההורים שלי הגרו לכאן ולא לארה״ב לפני 30 שנה. היהדות של המדינה לא מעניינת אותי כמו שהיהדות לא מעניינת אותי בכלליות, מעבר לסנטימנט בסיסי נגד אנטישמיות. אם, לצורך הדוגמא, הם היו מהגרים לדנמרק - הייתי מתייחס לדנמרק בדיוק כמו שאני מתייחס לישראל. הבית שלי. המקום שאני רוצה שיצליח. כי זה החיים שלי ומה שסביבי. לא כי יש לזה מטרה גדולה. אלא כי במציאות של היום, אם המדינה תקרוס, זה כנראה יהיה מלווה בזה שרובינו נמות. ואני די אוהב את החיים שלי. ואני דורש מאנשים כמוך להתגייס, כי אני לא אוהב להרגיש פראייר, וכי אין מספיק בני 18 לגייס אותם.

ואני חושב, בסופו של דבר, שאתה מבלבל בין איזו מטרת על גדולה לבין תחושת שייכות בסיסית שיש לרוב בני האדם לחברה שהם נולדו בה או גדלו בה. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, - XM - כתב:

בגלל שחלק מהאזרחים עסוקים אך ורק בשמירה על היהודים ולא על היהדות, והצד של היהדות בספינה שוקע, אני עסוק בשמירה על היהדות, ופחות בשמירה על היהודים. אבל אני לגמרי רוצה שיהיה שוויון מוחלט בנטל. לכולם.

לדעתך כמובן. 

מבלי לדעת איזה "סוג של יהודי" אתה (אשכנזי, חסידי, ליטאי, ספרדי) ואיזה כשרות אתה שומר, אני יכול למצוא לפחות שני זרמים אחרים שיגידו שאתה לא שומר מספיק על היהדות. 

• אהבתי 2

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...