Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, עדי-אל כתב:

גם לצאת למלחמה מול כל מדינות ערב גם היה מעשה התאבדותי.

אם היו שואלים אותנו בד' באייר תש"ח מה אנחנו חושבים לא בטוח שרובנו הינו אומרים כן

נכון והתוצאה היתה יותר מזל משכל.

זה היה הימור מטורף שנבע מההבנה של בן גוריון (שאין לאף אחד מושג אם היא היתה נכונה) שאם לא עכשיו אז לא תהיה עוד הזדמנות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4679

• SlowRide

4492

• פינדר

3542

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

לא יודע, נראה לי שבן גוריון הבין שאם לא נילחם הם ירצחו את כל היהודים. עדיף למות עם נשק ביד ולא בפוגרום.

אבל הרומאים לא רצו להשמיד את היהודים. הם רצו לשלוט פה.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, RK כתב:

לא רק זה, אלא גם היסטוריה, ספרות וידע כללי. רוחב אופקים

זה היה כבדיחה (לא הבנתם אבל בסדר)

לפני שעתיים, RK כתב:

כי הם לא היו מחבלים, הוא כן. אם אתה מחפש השוואה יהודית הולמת, שמיר מתחיל להיות דומה, רק במבחן התוצאה - הרבה יותר מוצלח

למיטב זכרוני בגין גם הוגדר כמחבל

גם שאר המנהיגים חלקם היו נרדפים ע"י הבריטים והסתתרו בשמות בדויים 

לפני שעתיים, RK כתב:

ככל הנראה גם וגם. שוב, הוא היה אישיות מאד שנויה במחלוקת. אמנם מנהיג חד וחותך, אבל גם כנראה לא האיש הכי טוב ביקום.

כמו עוד הרבה מנהיגים אחרים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא יודע, נראה לי שבן גוריון הבין שאם לא נילחם הם ירצחו את כל היהודים. עדיף למות עם נשק ביד ולא בפוגרום.

אבל הרומאים לא רצו להשמיד את היהודים. הם רצו לשלוט פה.

הרומאים אולי לא בהכרח רצו להרוג את כולם פיזית אבל הם רצו להשמיד את היהודים כעם. אם הם היו מצליחים אולי אותו דור היה שורד בגוף אבל אנחנו כעם לא. 

בהחלט יותר הגיוני שהמרד נתן לנו לשרוד כעם יותר מאשר אם היינו הופכים להיות רומאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא היסטוריון אבל לדעתי אתה טועה.

היהודים מרדו בעיקר כי לא רצו לשלם מיסים לאימפריה הרומית ולהיות תחת שלטון זר.

'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, עדי-אל כתב:

הרומאים אולי לא בהכרח רצו להרוג את כולם פיזית אבל הם רצו להשמיד את היהודים כעם. אם הם היו מצליחים אולי אותו דור היה שורד בגוף אבל אנחנו כעם לא. 

בהחלט יותר הגיוני שהמרד נתן לנו לשרוד כעם יותר מאשר אם היינו הופכים להיות רומאים

זה חד וחלק לא נכון. האימפריה הרומית הייתה, כאמור, אימפריה. בשיאם זו הייתה גם אימפריה ענקית. הם שלטו בהרבה מקומות ועל הרבה עמים- שנשארו כעמים.

היחס שלהם אל היהודים פה לא ממש היה שונה מאל כל העמים האחרים, ולא הייתה להם סיבה לרצות ש -דווקא- העם היהודי יפסיק להתקיים "כעם" (מה זה אומר בכלל, כאשר אתה משתלט על אדמה זרה עם מקומיים?)

על הדרך, אתה ממש צריך לראות life of brian

כמו עוד הרבה מקומות, הרווחנו לא מעט מהכיבוש הרומאי, אין דרך להכחיש את זה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Pika007 כתב:

היחס שלהם אל היהודים פה לא ממש היה שונה מאל כל העמים האחרים, ולא הייתה להם סיבה לרצות ש -דווקא- העם היהודי יפסיק להתקיים "כעם" (מה זה אומר בכלל, כאשר אתה משתלט על אדמה זרה עם מקומיים?)

אני מתכוון תרבותית כעם.

אם התרבות הקטנה מוטמעת בתרבות הגדולה תוך דור-שניים לא נשאר כלום מהתרבות הקטנה אנשים שמזוהים איתה.

עולה לי דגומא כמו גירוש ספרד. אלו שהתנצרו (גם למראית עין) אין לצאצאיהם זהות יהודית היום גם אם הגוף שלהם ניצל. אלו שלא הסכימו ויצאו ללא נודע דווקא להם יש המשך כיהודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שהם לא רצו לבטל את התרבות שלך.

שים לב שיהודים חיו תחת אחרים 2000 שנה ונשארו יהודים אז התיאוריה הזו שרק מדינה יהודית עצמאית תבטיח הישרדות היהודים כעם הוכחה כלא נכונה.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 26 דקות, עדי-אל כתב:

עולה לי דגומא כמו גירוש ספרד

אני לא חושב שהרומאים הכריחו אותם להמיר את הדת.

• רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Pika007 כתב:

זה חד וחלק לא נכון. האימפריה הרומית הייתה, כאמור, אימפריה. בשיאם זו הייתה גם אימפריה ענקית. הם שלטו בהרבה מקומות ועל הרבה עמים- שנשארו כעמים.

היחס שלהם אל היהודים פה לא ממש היה שונה מאל כל העמים האחרים, ולא הייתה להם סיבה לרצות ש -דווקא- העם היהודי יפסיק להתקיים "כעם".

לפני 26 דקות, Night Driver כתב:

רק שהם לא רצו לבטל את התרבות שלך.

שים לב שיהודים חיו תחת אחרים 2000 שנה ונשארו יהודים אז התיאוריה הזו שרק מדינה יהודית עצמאית תבטיח הישרדות היהודים כעם הוכחה כלא נכונה.

אתם כותבים דברים לא נכונים.

במשך עשרות שנים הם שלטו כאן, גבו מיסים, והיו מעורבים ממש בניהול ענייני הפנים, וכדו'. זה לא הפריע לאף אחד.

העילה לפריצת מרד החשמונאים היייתה גזירות אנטיוכוס בשנת 168 לפנה"ס.  

מטרת הגזירות הייתה ביטול הדת היהודית, לדוג' - הפסקת העלאת הקרבנות והזבחים וניסוך הנסך בבית המקדש.
דרישה לחלל שבתות וחגים.
לטמא את בית המקדש על ידי בניית מזבחות עבודה זרה במקדש והקרבת חיות טמאות.
איסור קיומה של ברית המילה.
דרישה מהיהודים לאכול מאכלים לא כשרים.
בגלל הגזירות האלו יצאו למרד.

לא כדי לשמור על עצמאות מדינית, אלא כדי לשמור על עצמאות דתית.

היהודים אכן חיו לאורך רוב ההיסטורייה תחת שלטון עמים אחרים, זה לא הפריע לעם להתקיים כעם, אנחנו לא צריכים מדינה כדי להתקיים כיהודים.

אנחנו כן צריכים תורה, בשביל להתקיים כיהודים, במקומות שהיהודים הפסיקו לשמור תורה ומצוות, הם התבוללו ונעלמו לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי - XM -
  • רעיון טוב! 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, עדי-אל כתב:

אני מתכוון תרבותית כעם.

אם התרבות הקטנה מוטמעת בתרבות הגדולה תוך דור-שניים לא נשאר כלום מהתרבות הקטנה אנשים שמזוהים איתה.

עולה לי דגומא כמו גירוש ספרד. אלו שהתנצרו (גם למראית עין) אין לצאצאיהם זהות יהודית היום גם אם הגוף שלהם ניצל. אלו שלא הסכימו ויצאו ללא נודע דווקא להם יש המשך כיהודים.

למה זה משנה? :)

לפני 1 דקה, - XM - כתב:

במקומות שהיהודים הפסיקו לשמור תורה ומצוות, הם התבוללו ונעלמו לחלוטין.

וזה דבר רע? :)

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי - זה נורא.

אני מניח שמבחינתך לא.

מה שאני לא מבין זה - אם מבחינתך אין חשיבות לקיומם של היהודים, למה הקימו מדינה יהודית דמוקרטית?

למה לשלם כ"כ הרבה דם לאורך עשרות שנים על דירה כ"כ קטנה, ועוד בשכונת פשע?

זה לא באמת עוזר כנגד האנטישמיות, ישראל היא מקום מאוד מסוכן ליהודים, אז למה? 

או בצורה קצת שונה, בשם מה אתה דורש מאנשים כמוני להתגייס לצבא ולסכן את חייהם עבור מדינה יהודית כשאין לך בכלל מושג למה אנחנו צריכים את הצרה הזו?

עריכה אחרונה על ידי - XM -
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, - XM - כתב:

אתם כותבים דברים לא נכונים.

אבל דובר על מרד בר כוכבא....

לפני 2 דקות, - XM - כתב:

או בצורה קצת שונה, בשם מה אתה דורש מאנשים כמוני להתגייס לצבא ולסכן את חייהם עבור מדינה יהודית כשאין לך בכלל מושג למה אנחנו צריכים את הצרה הזו

כי זאת חובה של אזרח במדינה. המדינה מתקיימת בזכות אזרחיה, ואם אתה לא רוצה למלא אף חובה שלך בתור אזרח אתה פועל כנגד קיומה של המדינה הזאת.

• אהבתי 1
  • לא הבנתי... 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחלק מהיהודים הבינו שהתורה לא באמת שומרת אותם כעם ובכלל כמשהו חי,

ע"ע פוגרומים, פרעות ושואה - הם אימצו את הרעיון הציוני והקימו את המדינה היהודית.

אז בעצם השאלה חוזרת אליך: לך יש מושג למה אתה צריך את הצרה הזו שנקראת מדינת ישראל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...