Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול טיימינג בקורולה 99 GLI

ליאור חזן
שימו לב! השרשור הזה בן 4132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

שלום רב לחברי הפורום, אני שמח להצטרף אליו ולהיעזר בכם.

לעינייני,

רכשתי השבוע טויוטה קורולה מודל 99 GLI , הרכב מיד ראשונה , עבר 158,000 ק"מ.

בעל הרכב לא הקפיד לטפל במוסך אחד וגם לא ביצע רישום בספר הטיפולים.

להלן הבעייה והשאלה !

בעל הרכב אמר לי שב110,000 ק"מ הרכב עבר טיימינג, הוא לא זוכר מתי זה היה אבל מה שבטוח זה היה מזמן כיוון שהוא נסע ממש מעט יכול להיות שעברו גם 6-7 שנים !!

נכנסתי עם הרכב למכונאי שלי , הוא אמר שחבל להחליף את הרצועה , לא להסתכל על השנים אלא על מס' הקילומטרז' שהרכב עבר .

אשמח לקבל חוות דעתכם בעיניין, האם כדאי להקשיב למכונאי (אמין , בעל ניסיון ובעל שם בתחומו!!) או לחילופין לגשת לעשות טיימינג ולהיות שקט?!

אשמח לעזרתכם !!

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור,אם יש ספק אז אין ספק.

אם אתה רוצה לישון בלילה בשקט ולא לגלות חלילה,שבאמצע הנסיעה נקרעת חגורת הטיימינג ואז במקרים רבים, יש נזק לשסתמים ולראש המנוע,עדיף לעשות טיפול טיימינג בהקדם האפשרי.יש להחליף גם משאבת מים+מותחן/ים +מחזירי שמן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונאי שלך טועה ומטעה !

רצועת הטימינג עשויה גומי. לכן יש לה אורך חיים מוגדר.

המלצה שלי, החלפה כול 5 שנים מכסימום או הקמ' עפ"י הגדרת היצרן (הקודם מבין שניהם).

אגב, מי שרוצה להאריך את חיי המנוע, מבצע החלפה יזומה של כול צנרת נוזל הקירור אחת ל 5 שנים (7 שנים מכסימום).

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל הרכב לא הקפיד לטפל במוסך אחד וגם לא ביצע רישום בספר הטיפולים.

נכנסתי עם הרכב למכונאי שלי , הוא אמר שחבל להחליף את הרצועה , לא להסתכל על השנים אלא על מס' הקילומטרז' שהרכב עבר .

כשקונים רכב ישן אחד הדברים החשובים ביותר (אם לא החשוב ביותר) הוא היסטוריית הטיפולים של הרכב. רכישת רכב ישן מאדם שאינו מחזיק היסטוריית טיפולים היא קניית חתול בשק ובטח שלא הייתי סומך על זכרון מעומעם של "נדמה לי שהחלפתי ב 110,000 ק"מ".

בנוגע לרצועת הטיימינג, המוסכניק שלך טועה שכן רצועת טיימינג עשוייה מגומי שמתפרק עם השנים, גם אם לא נסעו ברכב קילומטר אחד.

בקיצור - תכניס את הרכב למוסך לצורך יישור קו גדול הכולל את החלפת הטיימינג (או לפחות פתיחת המכסה ווידוא מצבה), רצועות ונוזלים. השקעה קטנה יחסית שתעניק לך שקט נפשי ואמינות לזמן ארוך.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על רכב טוב ואמין ואם תשמור עליו כראוי הוא ישרת אותך להרבה שנים.

כמו שרשמו מעלי תכניס את הרכב למוסך ליישור קו, זה שווה את ההשקעה.

אגב אם תסתכל בספר רכב רשום שיש להחליף את הרצועת טיימינג ב ___ אלף ק"מ או אחרי ___שנים, המוקדם שבניהם.

תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת רצועת טיימינג בדגם הזה (בתור בעלים לשעבר של קורולה 99') לא יקרה בכלל, בשביל הראש השקט שלך, ממליץ לבצע אותה כחלק מישור הקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

לגבי היסטוריית הרכב, עד 60,000 יש רישום מסודר במורשה, לאחר מכן קבלות ורישומים נוספים.

ב2009 ואילך רישום מסודר עד היום הזה.

הטיימינג נפל איפה שהוא... אני חושב שאנהג בעצתכם.

רק אציין שהמכונאי אמר שאין צורך להחליף כיוון שמנוע של טויוטה לא גומר מיד עם קריעת הרצועה

ואמר לי בבטחון מלא - סע לשלום....

לילה טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם לא יקרה נזק מה זה שווה? מה יוצא לך לחסוך מלדחות את הטיפול? אחר כך גרר למוסך לא יעלה לך כסף?

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב, אני קניתי לאנטיס 2003, עשו לרכב טיימינג ב2008 אבל מאז הוא עשה בקושי 30 אלף קילומטר, ועדיין יום שישי הקרוב אני נוחת במוסך על הבוקר בשביל לעשות טיימינג, אין מצב שאני דוחה דבר כזה.

הנזק הפוטנציאלי שיכול להיגרם כתוצאה מקריעת רצועה או לחילופין רק הזמן שאני אבזבז על גרר+העצבים/עוגמת נפש שאתה תקוע באמצע הכביש לא שווה את זה ועולה יקר הרבה יותר.

מי שחוסך משלם בסוף ביוקר!

המלצה שלי - לך תעשה טיימינג במהירות, על הדרך תחליף מוסך אפילו יותר מהר! אם תרצה מוסך מומלץ תבקש, יש בפורום המון מומלצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...