Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפרופו שווארמה/פלאפל

שווארמה בצרפת (איזור פריז)

הכי זול שיצא לי לראות, 5 יורו כולל צ'יפס ופחית שתייה, אבל זה רק TAKEAWAY

ברוב המקומות זה בין 6 ל6.5 יורו וניתן גם לאכול במקום.

שווארמה בגרמניה (איזור דיסלדורף)

הכי זול שיצא לי לראות, 5.5 יורו כולל צ'יפס ופחית שתייה, ניתן לאכול במקום.

באותו מקום יש פלאפל כולל צ'יפס ושתייה עבור 3.8 יורו.

אילו עלויות סבירות

אחד הדברים שמעולם לא הבנתי הוא תמחור השתייה/הצ'יפס בארץ (או בכל מקום שמגזים עם אותם עלויות)

שתייה מתוקה אמורה לעלות שקלים בודדים (נניח איזור ה5 שקלים), אם במערב אירופה שם יש מיסוי על משקאות ממותקים לרוב, בכל מיני מקומות של שווארמה/פלאפל מצליחים למכור פחית ביורו, למה לא בארץ?

צ'יפס זה אחד הדברים הזולים שיש, ראו ערך אריזות צ'יפס קפואות בסופר ועדיין מחירי הצ'יפס פה גבוהים מאוד יחסית (הרבה מעבר לעלות חומרי הגלם X3 כפי שאמור להיות נהוג בענף), מבלי לדבר על מחזור השמן אבל זה כבר עניין כלל עולמי ולא רק בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זו שאלה שבעלי עניין בשימור יוקר המחיה בישראל אילפו אותך לשאול.

בסדר, לא שווארמה בלאפה, נלך למותג בין לאומי, למה משחת שינים קולגייט שמיוצרת בדיוק באותו מפעל שמייצא לארץ עולה בפולין 2 שח כאשר בארץ עוקצים אותך ב 24 ובמבצע אגרסיבי פתאום יורד למחיר ה"סופר משתלם" של 9 ש"ח?

אני מאמין שזה קשור לכמה סיבות

1) קודם כל העלות הובלה

2) מכס 12% + מע"מ 17%

3) פועל ישראלי מרוויח יותר מפועל פולני(החל מהמלגזן שפורק קונטיינר ועד הקופאית שגובה ממך תשלום)

4) קשיי כניסה של יבואן חדש (מוצרי טואלטיקה בייבוא ראשון מעוכבים 8 חודשים עד לאישור מכירה - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000970921 )

5) סעיף 4 מגביל את התחרות בשוק משום שהוא לא מאוד מקשה על כניסה של שחקנים חדשים לזירה - כלומר הייבואן קובע את התמחור שלו ברף החוסר כלכליות להתחרות בו.

בסופר שאני עורך את רוב הקניות קולגייט עולה בין 13 ל20 שקלים(תלוי בסוג). בפעם האחרונה שרכשתי שם משחת שיניים היה מבצע שלישיית קולגייט או אורביטול(באמת שלא זוכר) בפחות מ20 ש"ח.

עריכה - כתבה מלאת נהי ובכי מלאת אינטרסים של יבואן קטן יחסית שמנסה לצייר תמונת מצב שונה מהמציאות. מפוסטים קודמים שלך אני מתאר לעצמי שיש לך קצת ניסיון פרקטי בייבוא מסחרי וכמה שזה כאב ראש לא קטן עם מיליון הוצאות לא צפויות.

עריכה אחרונה על ידי kookoo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה נהוג פעם מדד המקדולנדס

וכמו כל מדד גם הוא לא משקף במדוייק.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להאמין לעוצמת הנורה (לומן) שנמכרת בטמבוריות

לעומת זאת נקווה שאפשר להאמין לעצמת התאורה (לומן) של נורה של איקאה.

לגבי הפרשי המחירים של החלב והסוכרזית, אתה כמובן צודק.

סטיה קלה מנושא השרשור, אבל אני גם לא סומך על איקאה. המוצר נמכר בארץ כמוצר מדבקה, טרם נתקלתי בנורות LED ממותגות פיליפס או אוזרם.

מצד שני, קרוב לודאי שיש איזה ביקורת של מכון התקנים. אולי סוף סוף אםשר יהיה להגיד עליהם משהו טוב (או שלא. המשפט נכתב בחוסר ידיעה).

אני קונה בד"כ אצל שז"ר, שנחשב בעיני ספק יחסית אמין. אבל גם אצלו מדובר במוצר עם מיתוג של היבואן.

בכל מקרה - אין לי ספק שנורת 1400 לומן שאני קונה בשז"ר נותרנת הרבה יותר אור מנורת 1000 לומן שאני קונה באיקאה (יש לי בודדות כאלה, ובדירה שלי יש הרבה עשרות נורות, וכבר כמה שנים אני בתהליך מעבר מ-CFK ל-LED)

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מתלוננים? לפחות יש לכם פלאפל. פה באסטוניה יש שניים וחצי מקומות שמגישים פלאפל בינוני ב-5+ יורו (=22 שקלים). והם עוד קוראים לעצמם "גורמה סטריט פוד".

ואגב, השכר הממוצע (לא חציוני) פה מקביל בערך ל-3800 שקלים נטו ואני מבטיח לכם שעלויות המחיה הן לא חצי אלא יותר מזה.

על מה אתה מדבר? באסטוניה אנשים עם משכורת למשק בית של 5000 ש"ח יכולים לקנות דירה, רכב בן שנתיים ולחיות בסדר גמור. בישראל 5000 ש"ח למשק בית זה עוני מרוד.

זה שאין פלאפל והוא עולה יקר, ממש לא משנה שום דבר.

בן-אדם שמרוויח משכורת של 3800 באסטוניה יכול לחיות בסדר. בארץ מהשכר הזה אתה תחטט בפחי זבל בפארקים.

וכן, המידע שלי מבוסס.

נ.ב

תפנה את התיבה שלך יש לי שאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שכר כזה לא תקנה דירה, רכב בן שנתיים אולי במידה והסדרי עדיפויות שלך מבולבלים.

להשיג באסטוניה 3800 הרבה יותר קל מלהשיג בארץ 9000 נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מתלוננים? לפחות יש לכם פלאפל. פה באסטוניה יש שניים וחצי מקומות שמגישים פלאפל בינוני ב-5+ יורו (=22 שקלים). והם עוד קוראים לעצמם "גורמה סטריט פוד"..

ממש כמו בחדרה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שכר כזה לא תקנה דירה, רכב בן שנתיים אולי במידה והסדרי עדיפויות שלך מבולבלים.

להשיג באסטוניה 3800 הרבה יותר קל מלהשיג בארץ 9000 נטו.

שכר ממוצע תמיד מפורסם בברוטו. 3,800 ש"ח (או 900 יורו בערך) ברוטו מול 9,000 ברוטו בישראל.

אני לא מכיר כל כך את אסטוניה, אבל אני מניח שכמו בכל מדינות אירופה, חלק גדול מהתושבים גרים בשכירות. אם היה בישראל שוק דירות להשכרה מסודר במקום גן חיות מלא בדירות מוזנחות עם בעל דירה קפריזי, חלק גדול מהציבור היה שוכר בכיף כל החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלאפל פה בווינטרטור אצל ישראלי עולה 8 פרנק בפיתה יוצא כ32 ש"ח.

פחית קולה תעלה כפרנק אחד ועד 3.5 פרנק.

אתמול הייתי בקניות coop, ואת האמת בהשוואה לארץ לא יוצא הבדל גדול (הנה חלק מהמחירים)

a6e8abdee08698304a0dcdf792ba6c2c.jpg

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכר פה לא תמיד בהתאם.

אבל יש חוק להגנת הדייר, בעל הבית לא יכול להעלות סתם ככה שכר דירה כל שנה ועוד.

והמחירים בארץ בכלל לא רחוקים ממה שיש לנו פה בשוויץ.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ההבדל בין שוויץ (ואירופה) לישראל. דירות מסודרות להשכרה וחוקים שנותנים הגנה מסוימת לדיירים עושים הבדל עצום בתחושה הכללית.

אם בישראל היו דירות מסודרות להשכרה הייתי שוכר בכיף כל החיים, אבל דירות להשכרה בארץ כל כך גרועות ומגעילות שפשוט באסה לשלם כל חודש כסף בשביל לחיות בגועל הזה. זו אחת הסיבות שאנשים מתאבדים בשביל לרכוש דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...