Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון בנושא מקצועיות מוסכים מורשי יבואן (פוצל מדיון הצמיגים הגמורים של הGTI החדשה)

Soundman
שימו לב! השרשור הזה בן 5328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל מי שמתלונן על מותג בגלל המוסכים שמייצגים את אותו המותג, עם כמה מוסכים שמייצגים את המותג יש לכם ניסיון?

לפעמים אנשים אחרי מוסך אחד אומרים שמה שהם קנו זה לא טוב ושבארץ (בהכללה), לא יודעים לטפל ברכב שהם קנו ושהשירות של אותו מותג גרוע. וכל זה בגלל ניסיון עם מוסך בודד.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי אישית, אבי, ניסיון עם 2 מוסכים של "המותג".

לא שזה כ"כ משנה, מבחינתי גם מוסך אחד מספיק בשביל להבין את התמונה.

אם מוסך מתנהג ברשלנות, והוא מייצג את צ'מפיון האחריות והאשמה היא של צ'מפיון לחלוטין כי הם אלו שצריכים ללמד, ולהסמיך את המכונאים\מנהלי עבודה\מנהלי מוסך מה לעשות, ואיך לטפל ברכב.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שעל כל דגם חדש הם כן מעבירים את המוסך סוג של לימוד על הדגם החדש.

זה עדיין לא אומר שאותו המוסך מחזיק עובדים טובים. אני מניח שאתה כבר יודע שרוב העובדים הם לא בעלי הכשרה אלא רק הבוחן או בעל המוסך שלהם יש את התעודה ולכן הם אמורים גם לבדוק את הרכב לאחר הטיפול כדי לוודא שהכל תקין.

מה לעשות שבארץ אין הרבה מוסכים שבודקים את הרכב לפני המסירה ללקוח, שלא לדבר על המכונאי הפשוט שמבחינתו עוד קליפס פחות קליפס זה לא משנה לו כי זה לא העסק שלו וזה לא הרכב שלו והוא לא יתחיל לחפש קליפס כדי לשים לך אותו והוא מעדיף לדלג על הקליפס כדי לתקתק עבודה ולהראות לבוס כמה הוא יעיל.

זאת התנהגות די נפוצה להרבה מוסכים וזאת רמת השירות שמקבלים בהרבה מוסכים בארץ. אל תשכח גם שהרוב זה רכבי ליסינג ואת הנהג או החברה לא מעניין באמת שום דבר חות מזה שהאוטו מבצע את העבודה שלו, לכן יש יותר מקום לזילזול במוסכים כי הם יודעים שגם אם הרכב פרטי, רוב האנשים לא מבינים כלום וקליפס זה הדבר האחרון שבעל הרכב יבחין בחסרונו.

אם ידוע לך על רמת שירות ירודה, דווח על כך לצ'מפיון כדי שהם ידאגו לשיפור השירות (ואולי גם המקצועיות) באותו המוסך.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו TOMER תן לי לתקן אותך, מנסיון של כ5 שנים במוסך מורשה יונדאי (בהתחלה כמכונאי אחרי זה כמחסנאי)

העבודים (אלו שיחסית וותיקים מעל שנה), נישלחים לקורסים בכל מוביל, ועוברים הדרכות על כל המערכות החדשות

ואחרי זה עוברים מבחנים די קשים.

ובסוף כל קורס ואחרי כל מבחן (במידה והמכונאי עובר) הם מקבלים תעודה שהוסכמו לטפל ברכבים הללו ע"י כל מוביל.

http://www.autoclinic.co.il/bigGallery.asp?path=Gallery&id=176&cat=8&urlPath=http://www.autoclinic.co.il/Gallery.aspx?id=-4@@@gallery=8

תראה בקישור שנתתי (זה המוסך שבו עבדתי), את התעודות, אלו התעודות של המכונאים שעובדים שם, ושהוסמכו לא רק על ידי

בעל המוסך אלא על ידי כל מוביל.

וברגע שלקוח לא מרוצה זה מגיע ישר למנהל שירות של החברה, והם באים לבדוק מה פשר הבעיה, ואם המוסך עובד לפי הכללים שהחברה מתנה.

לדגומא טיפול ברכבים עם הכלים שהחברה (כן רוב החברות שולחות למוסכים כלים יעודים גם עם הם רוצים או לא, וכמובן זה עולה כסף לבעל המוסך) הוציאה ושלחה להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמכה של היבואן זאת לא הסמכה לעבוד על כלי רכב. זה אומר שהם יודעים לטפל ברכב ספציפי.

את זה אמורים לעבור גם אצל שאר היבואנים כשנכנס דגם חדש.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שרשמת אמורים ( אני יודע שאצלנו היו מגיעים לביקורות שבאמת עובדים לפי התקנות).

ואני מאמין שהרבה בעלי מוסכים לא היו מחזיקים מכונאים אשר היו גורמים לנזקים גדולים, כי בסופו של דבר רכב

אשר נכנס לתיקון חוזר עולה למוסך פי כמה וכמה (תיקון חוזר של הבעיה נעשת לרוב על חשבון המוסך).

עבדתי גם במוסך אחר, אשר מכונאי הידק את הפלג חזק מדי והרס את ההברגה בראש מנוע, מנהל המוסך הורה מייד למכונאי

לעזוב את הרכב, וגם את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה. אתה אולי צודק לגבי המוסך.

הייתי שלוש פעמים בצ'מפיון. פעם אחת כאשר קניתי את הרכב. עשיתי את הטיפול הראשון שם.

גם אז הנציג שרות היה מתחת לכל ביקורת.

אחרי זה.

פעמיים נכנסתי למוסך צ'מפיון. ולא עברתי את הנציג שרות. כי הוא היה כל כך לא נחמד. ולא סמפתי.

הצורה שהוא דיבר והתנהג. הביע לי עצבים. אם הוא היה בן אדם ברחוב. והוא היה כך מדבר איתי. זה לא היה נגמר יפה.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה בחברות אחרות לדגומא צ'מפיון.

אני יודע איך זה היכן שאני עבדתי, ושם הנציג שירות אזורי, היה יוצר קשר עם הלקוח (כאשר ללקוח היתה תלונה, או תקלה של רכב

בתום אחריות ), ומרבית הלקוחות היו יוצאים מרוצים.

לדוגמא היו מספר מקרים של לקוחות אשר תיבת ההילוכים החלה לעשות בעיות כמה חודשים לאחר לסיום האחריות, לרוב הלקוחות החולפה תיבת ההילוכים למשופצת ללא עלות השיפוץ רק על העבודה, ולרוב גם ללא עלות שמן תיבת ההילוכים.

יש חברות ויש חברות, קשה מאוד לרצות את כולם.

דווקא נציג השירות אמור להתנהג אחרת ולא כפי שאתה תיארת, אבל עוד הפעם אני לא יודע איך זה בצ'מפיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד לכם את האמת?

לפני כ-שנה צ'מפיון היו מחויבים לבצע ריקול, אבל הם ניסו להתנער! אתם קולטים?

חיכיתי בסבלנות (שבועיים שלמים) לתשובה וכשנמאס לי הודעתי להם בפקס שאני שולח מכתב (שכבר היה מוכן) בשלושה העתקים,

כשאחד מהם ימסר למנהל המוסך, השני לשירות לקוחות, והשלישי ליצרן בגרמניה שיבין את הביזיון שהולך פה.

כעבור 10 דקות קיבלתי טלפון משירות לקוחות, כעבור שעה נוספת בוצע הריקול. OK יש התקדמות, יאמר לזכותם של צ'מפיון.

רק חבל שלא היינו צריכים להגיע למצב הזה מלכתחילה.

בנוגע למקצועיות העבודה בואו רק נגיד שלפרק הם יודעים מצוין אבל להרכיב חזרה? זה כבר סיפור אחר. זה מסכם הכל לדעתי.

אחרי שרתחתי מעצבים ו-4 אנשים עבדו לי על האוטו העניין של להרכיב חזרה (שהיה כל-כך פשוט) סודר גם הוא.

מסקנה: אם הגישה והמקצועיות לא תשתנה, בקרוב הם לא יצטרכו להכין בורקסים לחדר ההמתנה כי הוא יהיה שומם :arrow:.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שרשמת אמורים ( אני יודע שאצלנו היו מגיעים לביקורות שבאמת עובדים לפי התקנות).

ואני מאמין שהרבה בעלי מוסכים לא היו מחזיקים מכונאים אשר היו גורמים לנזקים גדולים, כי בסופו של דבר רכב

אשר נכנס לתיקון חוזר עולה למוסך פי כמה וכמה (תיקון חוזר של הבעיה נעשת לרוב על חשבון המוסך).

עבדתי גם במוסך אחר, אשר מכונאי הידק את הפלג חזק מדי והרס את ההברגה בראש מנוע, מנהל המוסך הורה מייד למכונאי

לעזוב את הרכב, וגם את העבודה.

כשהיתי בן 17, בחופש עבדתי במוסך מורשה מזדה. היתי עושה שם החלפות שמן, פרוק גלגלים פרוק פלאגים וכ"ו.

אחרי שבוע עבודה שם גם נתנו לי למלא שמן ולימדו אותי לעבוד עם האקדח למילוי שמן. היתי מפרק בלמים ומכונאי אחר היה מתפנה 2 דקות מרכב אחר ומרכיב את הבלמים בחזרה.

עכשיו אתה מבין מה זה עובד בלי תעודה? אחרי הטיפול שהיתי עושה, היה בא מכונאי עם וותק, עובר זריז על כל מה שנגעתי בו ורואה שהכל במקום וחותם שהרכב תקין והלקוח היה מקבל את הרכב.

אני כמעט בטוח שרוב המכונאים האלה, הם חסרי תעודה של משרד התחבורה. כיום, לרוב, בעל המוסך הוא בעל התעודה ואם קורה משהו זה נופל עליו, אבל כדי שלא יקרה משהו, הוא לוקח אנשים בעלי ותק בתחום שהם חסרי תעודה וככה גם משלם להם פחות.

וזה נכון במיוחד למוסכים שהם לא מורשי יבואן ששם אין פיקוח רציני.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אלה שרצו לקנות גולף GTI ולא קונים בגלל השירות של צמפיון (אני אחד מהם) בקרוב מגיע לארץ מיטו 170 כ"ס עם תיבה רובוטית עם 2 קלאצים ובנוסף באפריל אלפא מילנו עם 1.8 טורבו 200 כ"ס וגיר רובוטי 2 קלאצים.

לגבי הGTI אחד הרכבים היותר מהנים שנהגתי לאחרונה אבל לצמפיון החלטתי סופית שאין מה להתקרב

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.8 טורבו עם 200 כוחות סוס ומשהו כמו-32+ קג"מ ב-1,450 סל"ד אם אני לא טועה.

צריך להיות משהו מדהים, כמו כן גם המיטו תלתן ירוק (170).

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי - אתה לא זוכר את התנהלות UMI אולי , אני כן , גם בהרצליה וגם בנתניה.

רמת השירות שלהם בהרצליה היתה על הפנים ואני לא אתחיל לשפוך כאן - חיובית היא לא.

כשאני החלפתי את הרכב ד"א - הדבר היחידי שבדקתי - שיש לי מוסך שידע לתת לי שירות טוב (ולא ממש היה אכפת לי מורשה או לא)

קניתי את הקופרה רק מתוך ידיעה שיש לי מכונאי שאני יכול לסמוך עליו, כי על צ'אמפיון - כל הניסיון וחוות הדעת ששמעתי לגבי כל מה שיוצא קצת מהקופסא של 1.6 אוטומט - לא משהו.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מהשרות של UMI יצא לי להתקל בכמה מוסכים, יצא גם להתקל במוסך שניסה להתניע את הרכב כשהוא מונע!

"לא שמעתי קאוואליר כל כך שקטה... חשבתי היא מכובית"

זה נגמר בכמעט מכות,והמשיך בזה שנתנו לי מגבים חדשים מקוריים.

העניין הוא איך אתה מייצג את עצמך, איך אתה מציג את חשיבות הרכב בעייניך גם כן חשוב.

לי רצו לקחת את הרכב לנסיעת מבחן, לא נתתי לגעת ברכב שלי ,לא להניע ,לא לזוז מטר! עד שאני לא יושב בפנים.

שלא נדבר על זה שפעם השאירו לי את גלגל שמאל מחוזק על גו'ז'ון אחד! כן כן!

משאבת דלק שהחלפתי נתקעה אחרי 15 ק"מ בלבד!

אבל דאגתי לדרוש פיצוי,על זה שיום עבודה שלי שווה ערך לפחות ליום עבודה של מנהל המוסך,ואני לא רואה את העניין כעניין שניתן להבליג בו.

אז קיבלתי 50% הנחה על 4 טיפולים לרכב, מה שכן יצא משתלם בסופו של דבר.

אגב, מנהל המוסך שאל אותי אם אני רוצה להגיש תלונה רשמית לגבי החיזוק של הגלגל וציין שיהיה עליו לפטר את העובד.

ציינתי שאין צורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמשיך לטפל בצ'מפיון לפחות עד תום האחריות (הרחבתי ל-3 שנים).

יש גם דברים טובים שאפשר להגיד עליהם לאחרונה. לפחות בחיפה, הם משתדלים לבוא לקראתך כשהם יכולים.

עושים כל מה שהם יכולים תחת האחריות ולא מנסים להפיל דברים עליך גם כאשר יש לך חלק באשמה.

הגישה השתנה לטובה מלפני 4 שנים, או שאולי ללקוחות אודי יש יחס שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...