Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוניברסיטה VS מכללה (פוצל משרשור ה-MR2)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 5966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אייל, עם הכבוד שלי אלייך, אני את לימודי התאור הראשון שלי יעשה במכללה למנהל ויתחיל באוק' 08.

.

אם ברוח שטות עסקינן,אוסיף ואומר שאתה פשוט...צעיר :wink:

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומדת במכללה כבר שנה שלישית, סניף חיפה.

נכון שכל אחד שיותר דפוק משניצל יכול להתקבל אם יש לו מספיק כסף, אבל בואו לא נשכח שהוא לא ישרוד את השנה הראשונה.

בשנה הראשונה כשלמדתי ראיית חשבון עוד לפני שהגענו למבחני המועצה עפו חצי מהסטודנטים, ולאחר המבחן הראשון נותרה כיתה אחת מתוך 3 כיתות עמוסות שהיו בתחילת השנה.

השיקול שלי לבחירת המכללה לא היה כי לא הצטיינתי בתיכון, הצטיינתי מאוד! זה היה רק מטעמי נוחות של לחזור כל יום הביתה ולעבוד במשרה כמעט מלאה, כך שלא צריך להכליל.

ולדיג'י שקר, אתה יכול לבקש כמה שאתה רוצה על אוטו ולחכות לדפוק שיבוא לקנות, רק לפחות תלמד לשקר טוב, זה החוק הראשון אם אתה רוצה ללמוד משפטים... או שכל מה שאדוני רוצה זה ללמוד לכתוב משפטים בשפה עברית תקינה?!:roll:

נו סבבה, על הכיפאק.

לא אמרתי שכל מי שלומד שם דפוק.

אמרתי שמקבלים כל אחד. דפוקים וגאונים כאחד.

דווקא אחלה משרת סטודנט מצא ידידינו המפוקפק : שולייה של סוחר רכב.

אני בזמן התואר עבדתי ב QA של מעגלים אלקטרוניים... נשמע כאילו העבודה שלו יותר מעניינת.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלקסה - אהבתי את המשפט האחרון שלך.

מעבר לזה - לא סתם המכללות רושמות בתחילת השנה כפול ממספר הסטודנטים שהן יכולות להכיל - ברור לכולם כי תהיה נשירה אדירה במהלך התקופה של אנשים שלא מבינים לאן הם נכנסים.

וד"א, אני מניח שאצלך הבחירה במכללה נובעת מהעובדה שאת כנראה לא גרה בסמוך לאוניברסיטה גדולה, וזה בסדר. חבל שבאזור הרצליה למשל זה לא ככה - רבים מעשירי השרון העצלנים נרשמים לבין תחומי בהרצליה רק בגלל שלמשל אוני' ת"א זה רחוק להם (פשוט בדיחה) או כי הם פשוט לא רוצים להתאמץ.

רוני

הסיבה העיקרית שאנשים הולכים ללמוד שם היא לא מטעמי מרחק, אלא פשוט מאוד להישאר בסביבה אותם הם מכירים...

לא יודע אם יצא לך להסתובב שם פעם, אבל כולם שם נראים שכפול זהה (ויקר!) אחד של השני.

אני הלכתי ללמוד שם את לימודי התואר השני מטעמי נוחות, ובגלל שקיבלתי המון המלצות על המסלול הספציפי אותו אני לומד.

חןץ מהעובדה שיש שם מרצים מהשורה הראשונה בארץ, המרצים והמזכירות שם מתייחסים אליך בתור בן אדם, ולא בתור עלוקה שבא להציק להם...

אהה, ויש שם אחלה רכבים בחניון שלהם :)

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו באמת הוכחה שהיום כל אחד יכול לשלם כמה עשרות אלפים בשנה למכללה למזבל ולקבל תואר.

עזוב אותך מתואר. כל מי שמקבל יוזר וסיסמא נהיה מנהל פורום. זה מוחק הודעה, ההוא נועל את השרשור, השלישי מוחק הודעה, אבל משרשור אחר...:hihi:

אני חושב שהשרשור הזה הוא דוגמא מצויינת לאיך תרבות האינטרנט משכללת את השווקים.

במילים אחרות, יותר קשה להשחיל פראיירים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה העיקרית שאנשים הולכים ללמוד שם היא לא מטעמי מרחק, אלא פשוט מאוד להישאר בסביבה אותם הם מכירים...

לא יודע אם יצא לך להסתובב שם פעם, אבל כולם שם נראים שכפול זהה (ויקר!) אחד של השני.

אני הלכתי ללמוד שם את לימודי התואר השני מטעמי נוחות, ובגלל שקיבלתי המון המלצות על המסלול הספציפי אותו אני לומד.

חןץ מהעובדה שיש שם מרצים מהשורה הראשונה בארץ, המרצים והמזכירות שם מתייחסים אליך בתור בן אדם, ולא בתור עלוקה שבא להציק להם...

אתה צריך להיות מלייאן בשביל לשלם 30 אלף שקל שכר לימוד בשנה (פי 3 מאוניברסיטה) , אז ברור שהרכבים מעניינים.

אתה גם צריך גב כלכלי רציני כדי לעשות תואר ביוקר ששווה בשוק פחות מהתואר הזול...

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה כאן הבעיה?

אתה בעצמך מחזק את מה שאמרתי:

שים סכום כסף אסטרונומי לשנת לימודים, והתקבל בלי קשר לציוניך...

כי לא הצטיינת בתיכון ואין לך את הכסף והזמן לשפר ציונים...

אולי זה נשמע בנימה מזלזלת, אבל ככה זה עובד.

לא מסכים איתך, אני שלא כמוך כנראה לא אתקבל להאוורד.

גם לאוניברסיטה (בתואר שהיני מתכוון ללמוד) אני כנראה ולא אתקבל.

אז למה לי ללכת ולשבור את הראש, אם אני יכול ללמוד את אותו תואר בדיוק בתוך מאין חממה מסויימת, שכן תקבל אותי ותעזור לי להצליח.

אמנם העלויות הן גבוהות יותר, אבל לכל דבר בחיים יש מחיר ואני מוכן לספוג אותו. לא בגלל שיש לי עודף כסף, אלא בגלל איוצים כאלה ואחרים.

אז נכון, תואר של מכללה זה לא תואר של אונבריסטה- אבל זה עדיין תואר לכל דבר.

כמו שגולף GTI זאת לא אודי TT. אבל זאת עדיין GTI :wink:

אם ברוח שטות עסקינן,אוסיף ואומר שאתה פשוט...צעיר :wink:

צעיר, צעיר, אבל הכל עניין של גיל. מה אני יעשה שנאי משתחרר רק עוד חודש?? :wink:

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה לי ללכת ולשבור את הראש, אם אני יכול ללמוד את אותו תואר בדיוק בתוך מאין חממה מסויימת, שכן תקבל אותי ותעזור לי להצליח.

אמנם העלויות הן גבוהות יותר, אבל לכל דבר בחיים יש מחיר ואני מוכן לספוג אותו. לא בגלל שיש לי עודף כסף, אלא בגלל איוצים כאלה ואחרים.

אז נכון, תואר של מכללה זה לא תואר של אונבריסטה- אבל זה עדיין תואר לכל דבר.

מבלי לנסות ולפגוע ורק כדי שלא תתאכזב אח"כ - אולי התואר נקרא באותו השם, אבל זה לא אותו התואר בדיוק, והרמה של הלימודים בפירוש נמוכה יותר. זה נכון שלומדים בחממה והיחס הרבה יותר טוב, אבל לא הייתי מצפה לפחות אם הייתי משלם כזה סכום (וד"א, זה בהחלט נאמר גם לרעת האוניברסיטאות, שחלקן מתייחסות לתלמידים כמו לזבל).

בסופו של דבר, אם אתה בא לשם הלימודים בלבד (מה שכמעט אף אחד לא עושה) - האוניברסיטאות טובות יותר. אם אתה לומד בשביל שיהיה כתוב לך ברזומה "תואר ב..." אז גם המכללה תתאים, אבל בסופו של דבר התואר שלה ייחשב לנחות במידה מסוימת על ידי מעסיקים רבים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה לומד בשלוחה אחרת של המכללה, אני לומדת בשלוחת חיפה, היחס של המזכירות על הפנים! יחס של פרחות שלא איכפת להן משום דבר אחרי ששילמת את מיטב כספיך.

לגבי הרכבים,חוץ מכמה בודדים שאפשר לספור על היד, כל השאר עולים פחות משנת לימודים אחת במכללה.

בכלל, רק תסתכלו על השירותים במקום הזה ולא צריך לספר יותר (גם אין שירותים לבנות או בנים, יש רק שני תאים ועדיף להתאפק עד לבית).

המכללה באמת שווה רק בגלל המרצים שלה, שזה הדבר היחיד שעוד מחזיק אותך שם ומראה לך שאולי הכסף לא נזרק לאוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל המלעיזים של הבינתחומי - כמה ממכם למדו שם, וכמה רק שמעו?

התחלתי בבינתחומי השנה, אחרי שהחלטתי שלימודים באוניברסיטה הם לא בשבילי (וכן, עברתי את ספי הקבלה).

כמה עובדות - אני לא מלייאן- את רוב ההוצאות שלי אני משלם, בכסף שאני עבדתי עבורו. אני גם די משקיע, ולמיטב ידיעתי, עוד לא שכפלו אותי (לא נראה לי ששכפול שלי יהיה שווה יותר מדי כרגע).

נכון, בכל מקום יש את אלו שלא צריכים להיות שם - גם באוניברסיטאות לא חסרים אלו שעומדים על ממוצע 60, ומבזבזים את זמנם. וכן, בבינתחומי הרוב הינו מהעשירון העליון.

שום דבר מזה לא מרמז על רמת הלימודים - השוואה שנערכה ביני לבין חברים מ-ת"א העלתה כי הרמה די מקבילה. מי שאומר אחרת מדבר מחוסר ידע או נסיון. הוסיפו לכך את המרצים הבאמת מעולים (אהרון ברק, למשל), את היחס האיכותי, ואת העובדה שאף מרצה שבוכה על אי אלו עשרות אלפי שקלים שהוא מרוויח לא יכול לדפוק לי את הסמסטר, ומקבלים סיבה טובה למה שווה ללמוד במכללה (דברי נאמרים לגבי מסלול משפטים ומנהע"ס בבינתחומי, אין לי שום מושג לגבי השאר).

למרות שאני צריך לעבוד במהלך התואר (כמו רוב הסטודנטים בארץ), אני מרגיש שזהו המסלול שהכי מתאים, ותופתעו לגלות כמה כמוני יש. בנוסף, אם לכולם הייתה את היכולת הכלכלית ללמוד בבינתחומי, לא הייתי מופתע אם אחוז הנרשמים היה עולה פלאים. כן, גם מאלו שאומרים שהיו לומדים בת"א בכל מקרה.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נשנה את שם השרשור ל "איפה הכי כדאי ללמוד ומה נחשב"

תראו איך ממישהו שהאיר את צומת ליבינו לגבי סוחר רכב הגענו לדיון מקיף על לימודים ואריך זה נראה בחברה.

שבת שלום, כפיר

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי דיבר על הבינתחומי? (למרות שהוא נופל בדיוק לאותה קטגוריה כמו שאר המכללות היקרניות)

האמת שאנחנו חורגים מנושא השרשור, אבל זה להעביר את הזמן עד שיחזור הסוחר להגיב... ,

אז בינתיים אני יכול לומר לך שעדיף תואר עם ממוצע 60 באוניברסיטה, כי אף אחד לא מסתכל על הממוצע.

מעניין דרך אגב, למה תואר באוני' לא התאים לך... קשה מדי הא?

אבל חשבתי שמדובר בדיוק באותה רמה, ואם מדובר באותה רמה אז למה בעצם לשלם שכ"ד משולש לתואר פחות נחשב?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי אייל אתה טיפוס מיוחד,גם מה-GTI מתלהב יתר על המידה :wink:

תלמד כלל חשוב - מי ששווה משהו יגיע לאן שצריך בין אם למד באום אל פאחם ובין אם בטכניון.

ומי שלא-לא.

ולמרות שאני לומד באונ',הבט מדוע עדיף (סטטיסטית) ללמוד במכללה-

אם אני לומד במכללה,חזקה עליי להיות יותר עשיר (סטטיסטית),ולכן חזקה עליי להתחתן עם אישה עשירה (כסף הולך לכסף),

ולכן סטטיסטית ילדיי יהיו עשירים.לחילופין אם בבחורה עסקינן,סטטיסטית היא יפה יותר מהמקבילה האוניברסיטיאית,

ולכן סטטיסטית תיתחתן עם גבר עשיר יותר והגענו לאותה נקודה.

לעומת זאת בחורה מהאונ' לרוב פחות יפה-> לרוב אמא פחות יפה-> לרוב אבא פחות עשיר->עדיף ללמוד במכללה

:roll:

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי אייל אתה טיפוס מיוחד,גם מה-GTI מתלהב יתר על המידה :wink:

תלמד כלל חשוב - מי ששווה משהו יגיע לאן שצריך בין אם למד באום אל פאחם ובין אם בטכניון.

ומי שלא-לא.

מסכימה עם כל מילה, לא סתם אומרים צריך יותר מזל משכל.

כדי להתקבל לעבודה לא צריך רק תואר מאוניברסיטה נחשבת, אלא גם תכונות אופי מתאימות למקום העבודה, על מנת להתקבל ולהתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...