Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש משהו שאני חייב לספר לכם...(וזה גם קשור לזה שיש לי חיפושית אספנות חדשה)

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 6315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מי שמכירני יודע כי איני אדם רברבן או יהיר, ולכן יש לראות בהודעה זו הודעת הצטרפות של רכבחדש לחיק המועדון, ולא שירשור של התגאות בכישורי המזומנים שלי. מלבד זאת, זו תהיה הודעה אינפורמטיבית שבה אשאל את השאלות הנוגעות לרכב ואציג את התקדמות העניינים עמו - כהודעתו של רן לגבי הווספה.

אז למי שלא מכיר, שמי ניר סבירסקי (כמוצג בחתימה מאז יציאת מצרים), אני בן 19 וחצי, מתגורר באיזור חיפה, לומד שנה שניה במחלקה להנדסת מכונות באורט בראודה, ועומד לסיים תואר הנדסאי מכונות באותה מכללה.

למי שזוכר, חיפשתי חיפושית זמן רב, ובסופו של דבר הגעתי לפשרה - רכב מודרני שנשמע כמו חיפושית - רנו טווינגו, הרנו שירתה אותי מצוין ובאמינות וכייף במשך שנה ורבע שבה נדחה חלום הרכב הישן, אבל זה הטריד אותי תמיד ואפילו בשלב מסוים תכננתי להחזיק שני רכבים, אבל זו הייתה יכולה להיות ספינה שוקעת מבחינה כספית. לכן הוחלט למכור את הטווינגו, כל עוד היא עם טסט להרבה זמן ולסיים את מה שהתחלתי לפני כמעט שנתיים.

החיפוש אחר רכב החל בעת קבלתי למכללה, ישר אחרי התיכון, למי שזוכר את הת'רד הזה-

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=77961

ההתמקדות בחיפושית החלה, לאחר שהבנתי שבכסף ה"רב" שיש לי, לא אוכל להחזיק לאנצ'יה פולביה-

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=79736

הוויתור על חלום הענתיקה, והחיפוש אחר משהו פרקטי-

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=85295

החיפוש אחרי צפרדעים צרפתיות שמורות-

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=90495

החיפוש אחר קונה מאושר לאותה הצפרדע-

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=140874

תוך כדי השאיפה למצוא משהו, הטרדתי רבים - בעיקר את ג'ורג' שהשקיע מזמנו היקר ועשה איתי סיבוב חיפושיות באיזור, ואת חולה~הגה (הכה מסתורי ושאף אחד לא מכיר) בה"פ רבות על הנושא. כתוצאה מההטרדה הזו, החולה התמכר בעצמו, והתחיל להטריד אחרים אחרים בעניין - כך דיסקסנו על מצבן של חיפושיות שראינו, מה שווה יותר ומה לא שווה כלל ואיפה מוצאים כסף לשיפוץ הסוסיתא?!.

אני מודה בתבוסה - החולה מטרידן טוב בהרבה ממני, ותוך משיכת חוטים הצליח לעלות על 2 חיפושיות, שתיהן באותו צבע, שתיהן מאותה העיר. תקופה ארוכה לא הסכים להדליף לי מידע על מיקומן או בעליהן, עקב רצונו לרכוש אחת מהן בעצמו. אך כאשר הייתה חיפושית אחת,63 , בגבעתיים, ששנינו הלכנו לראות - בשיחת טלפון אחרי זה קבע החולה, ההיא האדומה במצב טוב בהמון מזו. ואני כבר התחלתי לאבד את הראש...

בסוף אוקטובר של שנה שעברה, עלתה לרשת מודעה "למכירה חיפושית מודל 61". התקשרתי באותו היום מהמכללה, וקבעתי להיפגש עם המוכר בשישי הקרוב. אחרי השיחה, שמתי לב לשם המוכר, לפרטים ולמחיר והבנתי שמדובר באותה החיפושיה שהחולה דיבר עליה בלי סוף, זו שבמצב טוב יותר מה63 מגבעתיים, זו ש"עומדת ככה חמודה מתחת לבניין עמודים".

באותו יום שישי עשיתי דרכי למרכז, אבי אסף אותי ונסענו לעבר האוטו. הגענו, ראינו, לא הסכמנו על מחיר, אבל קבענו לדבר עוד חודשיים - אחרי שהיא תעבור את המבחן החצי שנתי שלה.

זה היה סיוט, אבא ראה - אבל לא התרשם, הוא במן גישה של "תקנה, אבל לא את זו" - ההסברים על זה שזו במצב טוב יותר מה63, לא עזרו. אבא היה נגד.

זה היה סיוט, אמא לא ראתה - אבל הייתה נגד. "עד שהתרגלתי לטווינגו" במקרה הטוב, "מה אתה קונה גרוטאה?!" בכל מקרה אחר.

זה היה סיוט, הזמן עבר לאט לאט, ידעתי שיש לי אפשרות להגשים משהו שתיכננתי המון זמן, אבל בעצם אין לי.

מבחינה כספית, אני רק סטודנט מושתן, שמקבל קיצבת חיילות (מלגה). גם זמן "לא היה לי", כאילו היה אבל צריך להקדיש אותו ללימודים והחיים.

הלימודים, לפחות בשלבם הראשון (ואולי האחרון), עמדו להסתיים (ועדיין לא, יאללה סמסטר ד'!!!), והגיע זמן מכירת הטוויגנו - רגע כואב. זה לא שלא יכולתי להחזיק אותה, פשוט קשה לי לחשוב על זה שאשלם 4,500 בשנה על רכב שאראה פעם בשבועיים - כבר עדיף למכור למישהו אחר, שיהנה ממנו באמת, שינצל את כל הטוב שהוא יכול להציע, והציע.

החיפושים אחרי קונה היו "קשים", היו את מורידי המחיר בטלפון, היו את הנדהמים על היד, היו את אלה שבאו ראו ולא קנו - הייתי מיואש, אבל ידעתי ברגע שהיא הולכת - לא יקח לי הרבה זמן לקנות את מה שחפצתי בו כל כך הרבה.

אז בסוף ינואר, היא הלכה. הפסדתי, אבל הרווחתי. הפסדתי מעט מהכסף, אבל הרווחתי את השקט הנפשי.

השיחה לבעל החיפושית לא איחרה לבוא, בדיוק שבוע אחרי שהטווינגו עברה בעלות, נחתם זכרון הדברים ביני בין הבעלים - כבר לא היה לי אכפת להתווכח על הכסף, חלומות שווים הרבה יותר מניירות או מספרים. 5 ימים אחרי זה, כבר העברנו בעלות...

יש לי חיפושית!!!!!!

DSC01521.jpg

DSC01578.jpg

DSC01533.jpg

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי ניר.

סיפור נחמד, עם סוף טוב, ורכב יפה...

הרבה מזל טוב והנאה.

:popcorn::beerchug::popcorn::beerchug::popcorn::beerchug:

כעת כבר אין לך סיבה לא להגיע (מידי פעם) למפגשישישרון.

אני עדיין חייב לך קפה בגלל המטבעות ... :lol:

בהצלחה - אבי נוף.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב ניר ! :beerchug:

אני שמח בשבילך שהגשמת חלום !

זאת ההרגשה הכי סבבה בעולם.

אני זוכר עוד שלפני שנתיים ככה, כל חיפושית שהייתי רואה אז הייתי בודק בשבילך אם יש לה פנסים שטוחים עגולים מקדימה .:lol:

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב!

והיא אפילו נראת במצב טוב למדי...

תתחדש!

והתגובות מצד ההורים יפסקו בשלב מסויים כאשר הם יבינו שזה פה להישאר, ולא ילך לשום מקום.

ההורים שלי כבר (די) התרגלו לשריטה,

אבל עדיין קשה לי לאמין שאמא שלי תעבור בשתיקה על זה שאני רוצה אופנוע בחדר... :roll:

פולניה, אין מה לעשות...:lol:

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתישן לך!!!!

אחלה צבע, אחלה פנסים, וניראה כמו אוטו די שמור.

תהנה ממנה (אני בטוח!)

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את החיפושית הזאת איתרתי באופן מקרי. כמעט מקרי. :lol:

כשנסעתי לראות את החיפושית בשעת-חשיכה, למראית-עין היה לה את קסם ה-Vintage שכל אספן וחובב היו חולמים לראות במציאותיהם ההזויות ביותר.

קריאת-כיוון לבעל הרכב אישרה את הדברים הבאים: "אתה עומד ליד הרכב. אתה תראה ותחליט האם הוא מתאים לך או לא ואחר-כך נראה האם יש על מה לדון או לא. אני לא יורד למטה".

הנוסח המדוייק מיותר לחלוטין...

הרעה התגלתה כמטר ממכסה המנוע האחורי של החיפושית: קצר בחיווט הביא לשריפה בתא המנוע לפני מספר שנים, הפח שמסביב ו"קיר האש" "הריחו" עשן, חלק מהמכלולים לא היו קשורים לדגם, רובם לא מכוונים כלל וכו'.

לבעל הרכב האחרון היה מגע של קסם. טוב, אני אפסיק לכתוב שקרים - מדובר במגע של הרס.

הטמבון האחורי והמקורי מרותך בברזלים לשלדה (במקום להיות מחובר בעזרת התושבות המקוריות שלו שהיו מרותכות איכשהוא...), את ידית ההילוכים החליפה פלפלייה ממטבח בסגנון דרום-אמריקאי או רגל של שרפרף (הדברים נכתבו בהן צדק!), ניתן היה להריח שריפה מתקרבת מהריפוד הפנימי של הנוסעים האחוריים שהיה בלוי ומרוט, המושבים הקדמיים חוררו על-מנת להתקין משענות-ראש (ואני חשבתי שמדובר במושבים של סובארו מודרנית), הטמבון הקדמי נלקח מחיפושית אחרת (או מעסק למסגרות-פנים), תא המטען הקדמי קשור בשרשרת של אופניים, את הרכב מניע כל מפתח, לוח המחוונים נוסר בכדי להתקין רדיו מודרני של Sony, דיפוני הדלתות היו ציפויי פלסטיק כלשהם, נראה היה שהכנפיים רותכו למרכב (דבר שהתברר לאחר מכן כמוטעה) ועוד...

קובי מילוא דירבן אותי לחשוב שלא ניתן לצפות ליותר מרכב בן 40+ שנים.

לאחר בקשות רציניות שניסו לטשטש את הטמטום המוחלט של בעל הרכב, הוא הסכים לרדת ולפתוח אותו.

לאחר שאשתו החנתה ליד החיפושית (וכמעט התנגשה בה), היו מן חילופי-דברים מיותרים.

"אני לא מרשה לו למכור את האוטו. הוא יימכר תמורת הרבה מאוד כסף...", אמרה אשתו.

כאן מצאתי את עצמי מהרהר עד כמה אנשים יכולים להיות פאתטיים, אך בכל זאת שתקתי ונתתי להם לשחק את הצגת הבכורה שלהם.

לטענתו, הוא דמות מוכרת ופופולרית במועדון החמש (על אף שלעולם לא היה חבר במועדון), לרכב יש לוחית-רישוי בעלת 5 ספרות והיא נדירה מאוד כי הרי כבר לא קיימים רכבים בעלי 5 ספרות יותר בישראל (:?), ה"טאסות" נדירות לחלוטין ואין להשיגן (:?), הפנסים נדירים לחלוטין ואין להשיגם (:?), הרכב עבר צביעה מקצועית (:?) ב-3,500 ש"ח בכפר ערבי כלשהוא באיזור וכו'.

לא ניתן היה להסביר לבחור ששוק החלפים והספקים למותג הזה הוא כל כך רחב וכל כך ער מאחר והוא היה שקוע בגרסתו.

אלפי השקלים ודבריו הבזויים הסתירו את הצורך למכור את החיפושית עבור טובת עתידה כי כל מה שעמד על הפרק היה טובת מחירה.

המחיר המבוקש היה גבוה מדיי ולא שיקף את ערך הרכב האמיתי.

בעל הרכב לא הסכים להפחית אפילו מאות בודדות של שקלים מהמחיר, אך כאמור - זוהי זכותו המלאה.

יש לציין שלרכב היה בזמנו רישוי תקף.

הימים עברו ולא חודש הקשר עם המוכר. אותה חיפושית פשוט נשכחה.

עם הזמן התגלתה חיפושית אחרת מיוחדת במינה, אך משנה אחרת.

ניר לא שאל אודותיה וכך היא נשכחה לחלוטין, אחרת היה הראשון לראותה כי אני איבדתי את הטעם בקנייתה.

כשניר סיפר לי שקנה חיפושית ושלח לי תמונה, מיד זיהיתי את הרכב.

כל כך שמחתי עבורו כי ידעתי עד כמה הוא מאושר לאחר זמן כה רב.

אגב, ניר נכנע לטירוף של המוכר שכמעט ולא ויתר אפילו על שקל אחד. הוא ויתר רק על 500... :-D

ניר, הדבר היחיד שבגינו אקנא בך (לכשתהיה לי חיפושית, אם תהיה...) הוא הסמל הקדמי של "Wolfsburg". :wink:

אתה יודע בדיוק את מי אני רוצה (וראה איזו מקריות - גם בעליה לא בדיוק שפויים... :lol:).

שמחתי לדעת שלאחר בדיקה מקיפה שערכת, גילית שאכן קיימים הדיפונים המקוריים ושאכן שאר פנים הרכב מקורי לחלוטין.

כמו כן, גילית שהצבע המקורי לרכב הינו גרסא מיוחדת לשנת 1961.

את כל מה שצריך לאחל כבר איחלתי לך.

אני מקווה שאתה מחכה לתורי... 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...