Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך חסכתי 4000 ש"ח.

חנרו
שימו לב! השרשור הזה בן 6808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שעת בוקר מוקדמת. הציפורים מצייצות, השמש מסתתרת מאחורי ענן.

על האספלט הלח, ניצבת הרכישה החדשה שלי, לא אקזוטית במיוחד. קסארה HDI שנת 2001. גם אני עובר לדיזל.

את הנ"ל רכשתי במכרז. מחיר מצחיק, אבל חתול בשק. רמזו לי על בעייה במנוע אבל החלטתי להמר.

לאחר הנעה, המנוע עובד ונשמע בסדר, אבל נורית מנוע כתומה דולקת, והוא מסרב לחצות את ה2500 סל"ד.

בספר הרכב של הקסארה, מופיעות בכל עמוד בו מוזכר דגם ה-HDI, אזהרות גדולות באדום בכתום בסגנון "מנוע זה מכיל מערכות מתקדמות במיוחד ומצריך טיפול ע"י מוסך מורשה בלבד" או "זהירות ! מערכת דלק בלחץ גבוה - טיפול ע"י מומחה בלבד". לפיכך, נסעתי מיד נסיעה קצרה למוסך קרוב על מנת להתחבר למחשב ולראות מה הבעייה.

לפני הכל אני חייב לציין כי שמעתי הרבה המלצות על הבחור המנהל את אותו המוסך. אני בטוח שהוא מכונאי מצויין, אולם כפי שתבינו ממה שקרה היום, המעבר לעולם הרכב הממוחשב אינו טריוויאלי.

מחברים את המחשב ומניעים את האוטו. להפתעתי, הבחור בוחר דגם רכב ע"ג המחשב -פיג'ו 406. האם במקום חתול היה בשק שקניתי נמר? לא. "מחשב הדיאגנוזה הוא פשוט מחשב של פיג'ו, כי יש את אותו המנוע לשניהם".

במשך כחצי שעה, המחשב מנסה לשווא לתקשר עם הקסארה. המכונאי עובר על כל קשת הדגמים של של החברה האחות בניסיון למצוא זיווג שיצליח, אולם למעט הצלחה בסנכרון מול "מחשב מערכת סטריאו" ומספר מערכות איזוטריות אחרות, הוא כושל.

בשלב זה המכונאי קם, פוסע 4 צעדים (ספרתי), עולה מדרגה אחת נמוכה, מתכופף אל השולחן, אוחז במחשב שנראה זהה אבל עליו כתוב "סיטרואן" ולא "פיג'ו", חוזר לאוטו, ומחבר אותו אליו.

באופן מפתיע (?) לא חולפת דקה, וצג המחשב מתמלא בסימני "V" ירוקים, ו-progress bars המתמלאים בקצב מסחרר.

למרבה הצער, בסיום הסנכרון, המחשב מודיע חגיגית שהרכב תקין לחלוטין.

בשלב זה המכונאי מחליט לבחון את נתוני חיישני המנוע אחד אחד. בעוד מכונאי אחר משחק אם הגז, הוא בוחן את הנתונים בקפידה, ואז מצביע ביד של מומחה על אחד הנתונים ומכריז "זה. זה לא משתנה". נכון. היה שם נתון אחד שהיה קבוע.

"מה זה אומר?" - שואל אותי המכונאי (לא. לא התבלבלתי. הוא שאל אותי ולא ההיפך.) מסתבר שהמחשב הסיטרואני דובר שפה זרה - אנגלית, בניגוד לאחיו לבית הקונצרן - פיג'ו - המדבר עברית. פתאום פג המסתורין סביב אפלייתו לרעה.

בהיותי בוגר 12 שנות לימוד, מיהרתי להפגין את כישורי בשפה הזרה ותירגמתי: "הפרש בין לחץ דלק למדידת יחוס לחץ דלק". הנתון הראה מספר קבוע של 178- (מינוס) באר.

"לחץ דלק?" אמר המכונאי המומחה, "הלכה משאבה". "לא לחץ דלק" תיקנתי אותו - "הפרש בין לחץ הדלק ללחץ הנמדד בנקודת היחוס." שורה מעל, הופיע לחץ הדלק והראה קצת פחות מ-400 באר. נתון תקין בהחלט (לסרק).

אבל הוא מומחה, ואני לא. "משאבת דלק. אני אברר מחיר". 4,800 ש"ח, לפני מע"מ, לפני עבודה.

למזלי, חבר של חבר הוא מכונאי. הרמתי טלפון וסיפרתי את הסיפור. "תברח" הוא אמר בקול של אדם ששמע מצידו השני של הקו מישהו שמספר לו ביום שרבי באוגוסט על בחור שעלה כרגע לאוטובוס, לבוש בדובון.

אז ברחתי. במקום אחר החליפו את הצמה בה היה הנתק לחיישן הייחוס. זה עלה 550 ש"ח. עכשיו המנוע שוב מחיש ל-5000 סל"ד סטרטוספריים...

חשוב לציין, כי האבחנה לפיה יש צורך להחליף את משאבת הדלק, הייתה אבחנה ראשונית בלבד. לאחר אבחנה ראשונית זו, "ברחתי" טרם נערכו בדיקות נוספות ברכב, ובדיעבד הובהר לי שבפועל לא הייתה מוחלפת משאבה תקינה במידה והייתי נשאר והרכב היה עובר את שאר הבדיקות.

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לי נראה שהמוסכניק ניסה לעשות עליך קומבינה ולהרוויח עליך כסף

לפי הסיפור שלך מההתחלה הייתי אומר לו שלום ולא חוזר יותר,

לחבר משב של פיזו' לסיטרואן רק מטומטם או רמאי ינסו לעשות.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL סיפור משעשע.

ד"א לא חייבים לנסוע למוסך של לובינסקי. גם מוסך חצר טוב יכול לטפל בבעיה לא פחות במקצועיות ממוסך מורשה של לובינסקי.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נראה שהמוסכניק ניסה לעשות עליך קומבינה ולהרוויח עליך כסף.

הוא לא רמאי. חבר טוב שלי עובד איתו כבר הרבה שנים, הוא מכונאי טוב ובעל ידע כל עוד מדובר בקרבורטורים/ דיסטריבוטורים ומכלולים מכניים אחרים שחלפו מהעולם. הוא פשוט לא מתמודד היטב (לדעתי) עם מהפכת מיחשוב המנוע.

הוא יודע להריח ולשמוע תקלות מנוע, אבל אין לא מושג מה לעשות עם ערך מטימטי בסגנון Fuel pressure and refference fuel pressure difference = -178

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

קודם כל אני מברך על כך שעליתה על הרמאות או לפחות על חוסר המקצועיות בזמן, לי לא היה מזל כמוך,

באותו רכב, אבל מנוע לא HDI , אלא XUD9TE היתה לי בעיה, לאחר תיקון תקלה באחת מחלונות החשמל (של הנהג לצורך הענין) נוצרה בעיה חדשה: המנורה של האימבולייזר (בלוח השעונים - המקורי) , הפסיקה לעבוד, ניגשתי לדיגנוסטקיאי המומחה של המוסך המורשה כמובן, התשובה שלו (אחרי שבדק במחשב) הכל פיקס, לך תשכפל מפתח - זה מנורה שרופה.

שיכפלתי מפתח, והנעתי לו את הרכב בפנים.

הדליק סיגריה, שם את היד על הראש (רבע שעה) וקבע נחרצות: צמת מחשב שרופה, 2000 ש"ח.

אבל (ותצחקו טוב אבל) אני לא בטוח, וכל שעת דיאגנוסטיקה תעלה לך 250 ש"ח. נחליף, אם זה לא זה נמשיך הלאה... נחליף יוניט התנעה מקודדת, מפתחות, ואללה יאסטר. יצאתי מהמוסך , שבוע אחרי חבר עם רכב כמו שלך (2001 HDI) הלך לסדר משהו אצל החשמלאי (דיגנוסטיקאי) , הבחור שרף לו את כל החיישנים של ה COMMONRAIL , אין לי מושג איך. נזק:3500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב"צמרת" החליפו את הצמה בה היה הנתק לחיישן הייחוס. זה יעלה לי בין 500 ל-1000 ש"ח. עכשיו המנוע שוב מחיש ל-5000 סל"ד סטרטוספריים...
מי אמר מוסך מורשה ולא קיבל?
אין לי שום דבר נגד מוסך כזה או אחר, אבל מוסך "צמרת" במפרץ חיפה הוא מוסך מורשה של פיג'ו-סיטרואן.

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים לי להגיד כי אני עדין מטפל שם בקביעות, אבל מורשה פיגו סיטרואן באזור אשקלון..

והחשמלאי הזה כבר לא עובד שם.

מה זה לא עובד שם? פוטר?

בגלל נזקים?

מה עם פיצויים?! 3-4K לא הולכים ברגל (או שאני טועה.... :? )

כי מי שמשקיע, שוקע....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנאמר פה נכון, אבל שוכחים כמה דברים מאוד בסיסיים (ולא שאני בא לחפש אשמים או להתנחם בעובדה שזה המצב והכל סבבי-באבי):

* הרבה אנשי מקצוע אין בחוץ.

* לא כל מי שמסיים קורס או השתלמות יודע להחזיק מברג או לבצע דיאגנוסטיקה.

* כמו בהרבה מאוד מקצועות אחרים, ניסיון היא מילת המפתח. יש דברים שלמדים מניסיון שכלל הנראה בשום קורס לא תלמד אותם.

אנשים שיש להם בעיה עם אנגלית או שלא יודעים לתפעל מחשב - לא יודעים לבצע דיאגנוסטיקה וכנראה שגם לא ידעו בעתיד לבצע דיאגנוסטיקה אם הם לא ילמדו אנגלית, או לפחות את המושגים שצריך לדעת בשביל לתפעל מחשב דיאגנוסטיקה. בנוסף, ספרי הוראות יצרן וכל מה שכרוך בכך דורש הבנה בסיסית ומעלה באנגלית - שלא לדבר על מושגים מיוחדים בתחום הרכב שהם אינם בסיסיים כלל וכלל.

הרבה פועלים בתחום הזה לא יודעים אנגלית בכלל ואין להם אם הידע וההבנה (מבחינת לוגיקה) שיש לצעירים, בני דורנו, שגדלו על מחשבים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור עובד לובינסקי, אני מתבייש לקרוא את מה שכתוב כאן. להבא גם לצמרת בלבד או אל י.ש.מוסכי הגליל.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...