Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש "חיים" אחרי 200K קמ?

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ללא ספק חולים פה בפורום לנסות להמציא את הגלגל, ומסביב לזה לבנות הסברים הזויים, במקום באמת להבין דברים :roll:...באותה נשימה להזכיר לכם, בציוד צ.מ.ה מזייפים שעות במקום קילומטראזי וברכבים כבדים גם וגם.
אז אם נצא מנקודת הנחה שאתם מאמינים מה מופיע בלוח השעונים ;), בעידן של עשרות מחשבים בכילים מודרניים והרבה דברים מנוטרים ויש אלייהם לוג, לרוב היצרנים יש הנחיות איך לבדוק אם הרכב יותר מדי מבלה בעמידה ומצב סרק, הנה דוגמית של הנחיית GM בקשר לזה ולצריכת שמן נורמלי, שם יש הרבה כלים שזה "בית" של עובד בשטח עם מזגן.
398346353_EngineIdlesMore.thumb.png.5a20b3c0e9b55f95a8ba8dfe3924c7df.png

14583372_OilConsumption.thumb.png.b05df13b468a8f3efdf61bca5d5fd6cd.png

אני אישית בחיים לא הייתי קונה רכב משומש עם נסוע כזאת, מנגד אין לי בעיה להחזיק רכב חדש משלי עד חצי מיליון...ועם PHEV ו-EV יש מצב שיהיה אפילו כדאיות כלכלית בשבילי, הרי יש בהם כל הטכנולוגיה של בטיחות הכי מתקדמת, רכב PHEV אצל אישתי שנתתי לה עם 130 אק"מ, היום מתפקד כמו חשמלי, נראה כמו חדשה, בלי קרקושים, יודע איך לטפל בו אם אצטרך, 200 אק"מ זה עוד 4-5 שנים, שבקושי נסע על ICE, אז לא יקרה שום אסון כאשר יעבור גם 300 אק"מ כל עוד חלקים עם בלאי טבעי יוחלפו במקורי או OEM איכותי, אבל בארץ בגלל בלון/ליסינג לאנשים יש נטיע לחשוב שלהחליף רכב כל 3-4 שנים זה חובה, מנגד בגלל "טיפול שמש" או חוסר טיפול או שימוש בפילטרים/נוזלים/חלקים הכי נחותים הם לא מזדקנים יפה, ומי שמצפה לקנות אחרי ירידת ערך רובם חוטפים "צינור" ומי שעוסק בתחום ההפך מחפש אותם אחרי "השמדת ערך"!

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.3.2023 בשעה 07:08, EliC25 כתב:

יש לי היכרות עם רכבים מהעשור - שניים האחרונים שעברו את רף ה200 אלף, לא קורה שם שום דבר מיוחד והרכב לא הופך לדלעת

למה שיהפוך לדלעת אם אתה כבר במילא נסיך 😘

חושב שרף ה200KKM מפחיד אנשים לפעמים סתם ולפעמים בצדק. 

בידיעה שאנחנו חיים בעולם שבו רוב יצרני הרכבים ורוב מוסכי היבואן שלהם ממליצים שלא להחליף שמן גיר - איפשהו בין 150-250 אלף קילומטרים יש לא מעט תיבות הילוכים שפשוט כושלות (JATCO רציפה היא דוגמא חמורה יותר והן כושלות באזור ה80 אלף אם לא מטפלים בהן - לא מחייב אבל כבר ראיתי כמה מקרים) 

ואז יש כל מיני "מחלות" של מנועים מודרניים - צינוריות שמן של טורבו, שסתומי PCV, הזרקה ישירה, רינגים בלחץ נמוך ושאר נפלאות שאם לא מתחזקים נכון - זה יחזור אליך כמו בומרנג וינגס אתם יודעים איפה. 

וכשרוכשים רכב יד 2 - אההמ אההמ - אם זה לא רכב שהיכרתם היטב את הבעלים הקודמים, אין ממש מושג איך הרכב באמת תוחזק.

בעיני - ברכישה כזו צריכים להיות מוכנים מראש לאפשרויות של שיפוץ מנוע ו\או גיר ולבוא בגישה של זו מכונה - הבעיות פתירות. 

ופשוט להנות! אההמ אההמ. 

• רעיון טוב! 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכר את האוקטביה 2011 1.2 278000 . כל החיים אני חי עם הסטיגמה הזאת עד שהאוקטביה הוכיחה לי ההפך. לא מרגיש את הקילומטראז בכלל נוסע חלק ויפה וגם ההילוכים חלקים מדהים.

מנוע מקורי טורבו מקורי בחיים לא היתה תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, davemustaine87 כתב:

ב-280 אלף שהרכב שלך עבר, רשמת שהוחלף פעמיים המוח גיר. 

מכאן ועד "בחיים לא הייתה תקלה" המרחק רב מאוד. 

אולי ניסוח מטעה התכוונתי תקלה במנוע או בטורבו.

לגבי הגיר פעם ראשונה הוחלף באחריות אולי תקלה או הנהג לפני לא יודע איך נהג.

אצלי החזיק 6-7 שנים ויכול להיות אם הייתי מחליף שמן היה מחזיק יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר לאון 2017 עם קרוב ל-300KKM בלי שום תקלות משמעותיות.

גם ה-DSG לא היה צריך שום תיקון, אם כי רוב הקילומטרז' נצבר בבין עירוני.

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Froyne כתב:

איזה מנוע מדובר?
צריך לשלוח מכתב ליצרן שישלחו לכם פרחים ויבואו להצטלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Froyne כתב:

בעבר היה כותב פה משתמש שטען שהוא עבר קרוב ל-300 אלף עם פיזו 308 1.2 ללא שום בעיות. כול ניסיון לקבל הוכחה לכך או אפילו צילום של הספידומטר, עלה בתוהו. 

לכן, עד שאין צילום, לא מאמין :) 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, davemustaine87 כתב:

לכן, עד שאין צילום, לא מאמין :) 

לגיטימי.

אבל איך התמונה תוכיח את מצב הרכב?

אם כבר, הייתי רוצה לראות את התמונה של הבחור הזה...

לפני 1 דקה, Trhtkf כתב:

אני עם יונדאי אקסנט 2001 עם 674 אלף..

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Froyne כתב:

לגיטימי.

אבל איך התמונה תוכיח את מצב הרכב?

אם כבר, הייתי רוצה לראות את התמונה של הבחור הזה...

אם היית מכיר אותו אישית היית יודע שאריאל הוא מלך התמונות והסרטונים, 70 אחוז מהגלריה שלי תמונות וסרטונים מהאקסנט שלו. מדובר בבן אדם שמחליף כל בורג ברכב שלוש שנים לפני הזמן ואוהב את הרכב אהבת נפש.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, EliC25 כתב:

אם היית מכיר אותו אישית היית יודע שאריאל הוא מלך התמונות והסרטונים, 70 אחוז מהגלריה שלי תמונות וסרטונים מהאקסנט שלו. מדובר בבן אדם שמחליף כל בורג ברכב שלוש שנים לפני הזמן ואוהב את הרכב אהבת נפש.

לזה קוראים יש חיים ליפני 200.000 חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...