Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסעדות שמתבכיינות על ביקורות ברשת, כאילו נפל העולם (המחבוא של אדי וניב גלבוע)

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 58 דקות, Mr.Hybrid כתב:

שהוא הלין על כך שיש יותר מדי סלטים על השולחן.

גם אסף גרניט היה אומר דברים כאלה בביקורות

אני לא יודע  מה היה ההקשר שהוא אמר

אבל באופן כללי יותר מדי סלטים \ יותר מדי מנות בתפריט זה מתכון לבעיות

אולי הוא דיבר מבחינה כלכלית לעסק ואולי הוא התכוון שמרוב שמכינים מגוון של סלטים מאבדים את הפואנטה

כמו מסעדות שמתיימרות למכור סושי, פיצות, דגים, אנטריקוט ומוקפצים אין באמת קשר בין הסגנונות וכנראה שהשף במטבח לא באמת מתמחה בכל אחד מאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Transporter כתב:

לך תסביר את זה לעומר אדם שעשה כמה מליונים בחיים ושעון של 250 אלף כבר משעמם אותו אז קנה אחד יותר יקר

מכיר את ההבדל בין כסף ישן לכסף חדש?

אז זה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Transporter כתב:

וב האנשים שיש להם כסף נוסעים על רכבי יוקרה והולכים עם שעונים יקרים.

לגמרי לא מחייב שכל אחד מהם ילבש מותגי על, לא על כל אחד זה יפה, לא לכל אחד זה מתאים ולא לכל אחד יש טעם.

יש אנשים שיכולים ללבוש נעל ורודה של ג'ורדן שעולה 1500$ ולהראות איתה מגניבים ויש אנשים שייראו איתה בדיחה.

אבל לבוא ולספר לי שרוב האנשים עם הכסף לא קונים רכבי יוקרה ושעוני יוקרה זה בדיחה.

מספיק להסתכל על כמות רכבי היוקרה ביחס לכמות האנשי שיכולים להרשות לעצמם.

אתה מכיר סוג מסויים של אנשים שחלקם עשירים וחלקם רוצים להרגיש כאלה. אני פשוט מכיר סוג אחר שלא מחפש שופוני ואני מדבר על אנשים שבכנס שומעים שגוף מגייס תרומות, שואלים כמה הם צריכים ולמה ובמקום רושמים צ'ק עם 8 ספרות או בעלי שליטה בחברות ציבוריות עם ציונים ב D&B של מעל ל 80.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שגם לטרנספורטר הקדשנו קולקטיבית מספיק זמן ותשומת לב, כך שאפשר להמשיך ולקחת את השרשור לכיוונים חדשים ומעניינים יותר.

באנלוגיה להערת הכסף חדש/כסף ישן של פייזר, יש בפורום משתמשים עם מספיק שנות ניסיון ומוניטין שכבר לא צריכים להתנצח בארכנות עם חברים צעירים ופעלתנים יותר ע"מ לבסס את מעמדם.

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

מספיק להסתכל על כמות רכבי היוקרה ביחס לכמות האנשי שיכולים להרשות לעצמם.

מה זה להרשות לעצמי?

שיש לי כסף מזומן לעוד 20 כאלה או שפתחתי קרן השתלמות,לקחתי מימון וקניתי?

אם לא יכולתי להרשות לעצמי,לא היו מוכרים לי את הרכב.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שטרנספורטר צודק בהערה המקורית שלו.

המליארדרים הצנועים והנחבאים כנראה לא יבזבזו הרבה כסף במסעדה. יחלקו מנה עיקרית ויבקשו קנקן מים.

הנובורישים עם בגדי המותגים, הם אלו שישאירו הרבה כסף.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

המליארדרים הצנועים והנחבאים כנראה לא יבזבזו הרבה כסף במסעדה. יחלקו מנה עיקרית ויבקשו קנקן מים.

זה דווקא לא בהכרח נכון.

רובם אוהב לחיות טוב אבל הלחיות טוב שלהם מתייחס לעצמם ולא למה שאחרים יגידו. הם יקחו סוויטה במלון יוקרתי אבל ירדו לחדר האוכל עם ג'ינס  וטי שירט, יזמינו מה שבא להם לאכול כי זה מה שהם אוהבים ולא בגלל שזה נחשב יוקרתי, יסעו ברכב שיהיה להם נוח ומתאים ולא ברכב שיוציא את העיניים לאחרים בגלל שהוא מוציא את העיניים וכו'.

ההבדל הוא בין לעשות דברים שאתה אוהב לבין לעשות דברים שיראו לאחרים שאתה עשיר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

כמו מסעדות שמתיימרות למכור סושי, פיצות, דגים, אנטריקוט ומוקפצים אין באמת קשר בין הסגנונות וכנראה שהשף במטבח לא באמת מתמחה בכל אחד מאלה.

תתפלא אבל ראיתי כבר שהמסעדה המדוברת היא איטלקית/צרפתית/אמריקאית

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Mr.Hybrid כתב:

אני מת על אאודי ומרצדס אבל

מחזיר את הדיון לניב גלבוע,

אני צופה בביקורות שלו במשך שנים - 

אבל לוקח בערבון מוגבל את הציון הסופי

רק בגלל סירטון ממסעדת האחוזה בעפולה 

(אני לא אובייקטיבי לגביה)

שהוא הלין על כך שיש יותר מדי סלטים על השולחן.

לגבי בעל המסעדה,

יכול להבין אותו - אבל כנראה שהוא לא הבין את הביקורת על האוכל.

הסיבה היא שמאוד קשה לעשות 35 סלטים ושכולם יצאו טוב. בכללי אחד הדברים הכי מלחיצים אותי זו מסעדה עם תפריט ענק. 

כי אי אפשר באמת תלהחזיק תפריט עם 70 מנות ושכולן טובות. אז כנראה שהארטישוק יהיה מצנצנת והפטריות מקופסת שימורים כדי לייצר כזו כמות של מנות. 

מבחינת טעם ומבחינת סיכויי הצלחה של עסק מתחיל, עדיף מסעדה עם פחות מנות מושקעות, מאשר המון מנות גרועות. 

יחד עם זאת, יש מקומות שמצליחים היטב גם בנוסחה השנייה, כי יש להן קהל. בעיקר אנשים שאוהבים לשלם מעט ולקבל הרבה, מה שהרבה פעמים קוראים לו "שפע". 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

לך תסביר את זה לעומר אדם שעשה כמה מליונים בחיים ושעון של 250 אלף כבר משעמם אותו אז קנה אחד יותר יקר

וגם G קלאס לא בשבילו אז הוא שם ריפודים של הרמס שעלו אם אני זוכר נכון 50 או 100 אלף 

עומר אדם או בדרן סלבריטי אחר זה לא דוגמא טובה, הוא חייב את זה כי יש לו תדמית לשמור עליה.

אם יום אחד הוא יבוא עם קורולה ובגדים מפוקס אאוטלט, לא ירצו להזמין אותו להופעות.

במקומות שבהם מסתובב כסף באמת גדול, תראה תופעה הפוכה - כסף שקט. מיליארדרים לא אוהבים להשוויץ, ואתה לא תדע בכלל שהוא עשיר, כי הוא הולך עם בגדים פשוטים ונוהג על טנדר.

אולי, יום אחד כשתהיה מספיק עשיר, כדאי לך להתעניין בזה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, vadim6385 כתב:

אולי, יום אחד כשתהיה מספיק עשיר, כדאי לך להתעניין בזה.

בשביל אורח חיים כזה לא צריך להיות מולטי-מיליונר, זו פשוט מנטליות אחרת של אדם בוגר שכבר לא צריך להוכיח שום דבר לאף אחד. גם להיות הייטקיסט שגר בדירה נוחה ומשופצת בבניין ישן יחסית בכפר סבא במקום מגדל בפתח תקווה ישיג תוצאה דומה, רק בקנה מידה יותר קטן. העקרון המנחה של חשיבה לטווח ארוך ואדישות לדעתם של אחרים הוא זהה.

יש פה גם היבט תרבותי שקשה להתעלם ממנו. הערתך לגבי בגדים פשוטים וטנדר הזכירה לי לקוח שעבדתי איתו על גבול טנסי-אלבמה, בית דפוס קטן ודי מצליח כלכלית שכל עשרות העובדים בו היו באים לעבודה עם טנדר (כלשהו), ג'ינס וחולצת פלנל משובצת - ממש כמו בסרטים. הדרך היחידה לדעת מי מהם הבוס הייתה לבדוק למי יש טנדר חדש ומאובזר יחסית, או להיפגש איתו בערב ולראות כמה שטח אדמה יש לו צמוד לבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.1.2023 בשעה 10:43, vadim6385 כתב:

לא יודע אם קיים בארץ, אבל במסעדות יוקרה של ממש קיים קוד לבוש, אחד שבא עם טרנינג אדידס וזיפים בני שבועיים לא יקבל שירות.

יש הבדל בין להגיד אנחנו מסעדה יוקרה יש קוד לבוש לבין להיות מסעדה רגילה שעושה סלקציה בין מי שמגיע בג'ינס למי שמגיע בחליפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מת על זה שחצי משרשורי האוף טופיק, בטח כאלו שטרנספורטר מגיב בהם, הופכים ל״פגשתי פעם מישהו ממש עשיר שלבש טי שירט וסנדלים, אז בטח כל אדם עשיר שלא מתנהג ככה מנסה להוכיח לעצמו ולאחרים משהו״.

עם כל החיבה למחקרים הסוציולוגים החותכים שמציגים כאן, אנשים הם שונים גם כשהם עניים, גם כשהם במעמד ביניים וגם כשהם שולטים בעולם. 

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...