Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, Mech Morphix כתב:

לא מצטטים הודעה אחת מעליך זה חוק אתי

החוק הזה זכור לי עוד בפורום הישן, אבל מאז זרמו הרבה ביטים דרך עמוס השרת וראיתי שהמנהלים בעצמם כבר כן מצטטים הודעה מעל. גם בלי קשר לנוטיפיקציה, אם במקרה ההודעה גולשת עמוד זה די מעצבן לחזור אחורה כדי לקרוא את המקור ואז שוב קדימה כדי לחזור לפורום.

מה גם שהטראפיק גדל ויש סיכוי שאתה מגיב להודעה שמעל ההודעה שמעל ההודעה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.6.2022 בשעה 09:27, Mech Morphix כתב:

לא מצטטים הודעה אחת מעליך זה חוק אתי

זה חוק אתי של מערכות פורומים ישנות, כשלא היתה שום פונקציונאליות נוספת לציטוט מלבד שינוי ויזואלי של העמוד כך שיציג את מה שאתה מצטט (חסר פואנטה כשאתה מצטט תגובה מעליך כמובן). במערכת פורומים הנוכחית ציטוט מוסיף נוטיפיקציה למצוטט כך שהוא יודע לחזור לת'רד ולענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתיאור שלך נשמע שמבחינה רציונלית-כלכלית נטו, בהזנחת רגשות ותחושות, מי שיכול להגר, כדאי לו...

יש לך סטטיסטיקה מבין הישראלים שהכרת שהיגרו, כמה בסוף חזרו לארץ?

יכול להיות שחלק גדול מהנוחות הוא כיוון שאתה לא באמת מרגיש קשור למדינה, ולכן קטסטרופות ואירועים קשים שקורים כמעט ולא מזיזים לך?

כשאתה אומר שגם עוד 4 מחזורי חיים לא היית מגיע לזה, אתה מתכוון נטו לכסף? אם לא רק זה, למה עוד? ולמה?

איך אתה מסתדר עם המנטליות האמריקאית הפוליטקלי קורקטית? לא מעצבנת אותך?

עריכה אחרונה על ידי vxlan
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.6.2022 בשעה 21:50, Morningstar כתב:

זה חוק אתי של מערכות פורומים ישנות, כשלא היתה שום פונקציונאליות נוספת לציטוט מלבד שינוי ויזואלי של העמוד כך שיציג את מה שאתה מצטט (חסר פואנטה כשאתה מצטט תגובה מעליך כמובן). במערכת פורומים הנוכחית ציטוט מוסיף נוטיפיקציה למצוטט כך שהוא יודע לחזור לת'רד ולענות.

לא רק זה, גם מישהו אחר יכול לענות מיקרו שניה לפניך, ואז ההודעה שלך ניראית חסרת קונטקסט

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.6.2022 בשעה 20:50, Morningstar כתב:

בשביל זה יש כיום פיצ'ר של תיוג, לא צריך להעמיס ויזואלית על הקוראים עם ציטוטים מיותרים. פשוט שמים @ ואז את שם המשתמש שאתה רוצה ליידע.

לפני שעה, vadim6385 כתב:

לא רק זה, גם מישהו אחר יכול לענות מיקרו שניה לפניך, ואז ההודעה שלך ניראית חסרת קונטקסט

עדיין לא סיבה טובה מספיק. אם ענית ואז זה קרה - תמיד אפשר לערוך ולהוסיף את הציטוט בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Derish כתב:

בשביל זה יש כיום פיצ'ר של תיוג, לא צריך להעמיס ויזואלית על הקוראים עם ציטוטים מיותרים. פשוט שמים @ ואז את שם המשתמש שאתה רוצה ליידע.

תיוג נועד בדיוק כמו שזה נשמע - לתייג.

ישבו אנשים והשקיעו אלפי שעות מוצר ופיתוח בשביל להרים את הפלטפורמה הזו ולגרום לה להרגיש כמה שיותר חלקה ודומה לפלטפורמות של חברות ענק כמו פייסבוק ואתה רוצה להטיל בה מום בגלל מנהג שהתחיל לפני 20+ שנים. אם לא רצו מפתחי המוצר הזה שתצטט את ההודעה מעליך, היו מוסיפים שתי שורות קוד שבודק את זה ומסיר\ממזער את הציטוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vxlan כתב:

[1]מהתיאור שלך נשמע שמבחינה רציונלית-כלכלית נטו, בהזנחת רגשות ותחושות, מי שיכול להגר, כדאי לו...

[2]יש לך סטטיסטיקה מבין הישראלים שהכרת שהיגרו, כמה בסוף חזרו לארץ?

[3]יכול להיות שחלק גדול מהנוחות הוא כיוון שאתה לא באמת מרגיש קשור למדינה, ולכן קטסטרופות ואירועים קשים שקורים כמעט ולא מזיזים לך?

[4]כשאתה אומר שגם עוד 4 מחזורי חיים לא היית מגיע לזה, אתה מתכוון נטו לכסף? אם לא רק זה, למה עוד? ולמה?

[5]איך אתה מסתדר עם המנטליות האמריקאית הפוליטקלי קורקטית? לא מעצבנת אותך?

1. בוא נפריד בין רציונלי וכלכלי, כי קשה למשקל רגשות. לצורך העניין עבור אדם חרדי שמאמין שהאדמה קדושה, רוצה להיות קרוב לרב האהוב עליו וכלכלת המשפחה / חומריות זה משהו לא מעניין, נשמע לי לא רציונלי להגר. 

כלכלית, לא פגשתי אדם אחד שהיגר לכאן ורמת החיים שלו ירדה לאורך זמן (אני בטוח שיש כאלו, פשוט סטטיסטית-מדגמית-אנקדוטלית זה לא משהו שיצא לי לפגוש). אני בטח לא צריך להסביר לאף אחד כאן שיקר לחיות בישראל, אבל אני חושב שרבים לא מבינים עד כמה, לפחות עבור אנשים בעשירון 9-10 שהם המממן המרכזי (כמעט בלעדי) של הפרוייקט.

2. אני לא מנהל אקסל על אנשים :)  אבל אני חושב על זה עכשיו (…) אני מכיר אדם אחד שעבר וחזר, חברה אחרת מצהירה כי היא מתכננת לחזור אבל גם רכשה בית בקליפורניה שזה שעבוד פסיכי אז לא יודע איפה זה עומד. אוקיי נזכרתי עכשיו בעוד בחור מסורתי שהיה מגיע אלי לפוקר ולאחרונה חזר. זהו.

מבחינת לא חברים-מכרים אלא סתם אנשים שפגשתי וחזרו - כן, כמובן, יש אנשים שחוזרים. מדגמית-אנקדוטלית, הם מיעוט רציני בחוגים שלי. אציין כי by design אני בחוגים יותר ׳מיושבים׳ (לעומת, נניח, אקדמאים שבאים לעשות כאן פוסט-דוק ולחזור) ולכן יש הטיה מדגמית. בתוך קבוצות רילוקיישן החוזרים הם די מיעוט, ויש לא מעט בומראנגים (חוזרים לישראל —> לא שורדים). 

3.

א. בוודאי, באופן כללי אני שם את המשפחה שלי הרבה הרבה לפני מדינה (כל מדינה)

ב. עבורי אישית, להיות קשור למקום דרך טרגדיות זו לא צורת חיים שאני מעוניין בה, אני לא מבקר אנשים שחושבים אחרת, לגיטימי

ג. ועדיין חשוב לציין שאני מתבאס לגמרי מהטרגדיות האלו, פחות בגלל הגוף האמורפי שמכונה ישראל ויותר בגלל שיש הרבה אנשים שאני אוהב שחיים שם, וזה מבאס אותי שקורים שם דברים המשפיעים/ישפיעו על חייהם לרעה. בכלליות מיותר לציין(?) שאני בעד ישראל והייתי רוצה שיהיה שם טוב, אבל אני גם מבין שרצונות לחוד ומציאות לחוד

4. אני מתכוון לרווחה כלכלית, אז כן אפשר לקנוורט אותה לnet worth. אני לא מגיע מכסף, לא ירשתי ולא זכיתי ולא כלום, את מה שיש לי יצרתי (ואני יוצר) בעצמי דרך עבודה ומשמעת, ללא קיצורי דרך או סיוע חיצוני. אין שום סיכוי בגלקסיה שהייתי מגיע לרבע מזה בישראל. זה משהו שלא נעים לדבר עליו כי יש אנשים שייקחו את זה למקום של ׳אצבע בעין׳ או כל מיני דברים שליליים/מכוערים אחרים, חסרי כל קשר לאדם מאחורי המסך ולרצון הטוב לשתף אחרים מתוך נסיון לעזור. על כל פנים, מבחינתי רווחה כלכלית אינה נדרשת בשביל ׳שופוני׳ או וואטאבר אלא בשביל בטחון למשפחה והנאה אישית, בסדר הזה.

5. החברים האמריקאיים שלי אינם PC (או אולי: אינם ברמה מוגזמת) ואני לא צריך לסנן את עצמי כשאני איתם. אני כן אציין שאני מעדיף את הגישה האמריקאית במסגרתה יש המון התחשבות באחר ובמרחב האישי והרגשות שלו, מאשר הגישה הישראלית שלא פעם מזדקקת ל׳כל דאלים יגבר׳. בחיים האמיתיים אני אדם מאוד ישיר (״brutally honest״) ואין ספק שזה מכניס אותי לצרות פה ושם, אבל בד בבד אני משתדל להתחשב מאוד ברגשות של האחר ולא פעם אעדיף שמישהו ינצח אותי בוויכוח אם האלטרנטיבה שלי היא לרמוס אותו ולהשאיר אותו עם טעם מר בגלל איזו שטות.

במילים אחרות - מידתיות זה דבר חשוב. משטרת הפיסי מגוחכת בעיני מצד אחד, אבל גם זלזול ברגשות האחר זו לא שיטה שאני מעוניין לחיות לפיה, ואני לא מסכים שלהיות צודק או מנצח מקבל פריוריטי על להיות נחמד ולנסות שאינטרקציות יסתיימו בתחושה טובה. קיצר הנה, גם אני היפי מסריח 🤦‍♂️

• אהבתי 6

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזווית שלי מאוד דומה לשל אור באופן כללי. המשפחה שלי היא הדבר החשוב לי ביותר ואני מאמין שכאן אנחנו יכולים לתת לילדים שלנו הרבה יותר ממה שנוכל בארץ(ואני אומר את זה בעצב). יחד עם זאת, אם יש דבר שיכול להחזיר אותנו לארץ זה המשפחות שלנו. אנחנו מאוד קשורים למשפחות שלנו וההורים לא נהיים צעירים יותר. נוסיף לזה שאנחנו לוקחים לילדים שלנו את חוויית סבא וסבתא וזה יוצר ואחד חור בלב.  ובכל זאת בנקודת זמן הזאת אנחנו פה וקשה לראות את עצמנו בארץ. אם היינו יכולים לייבא את המשפחות לפה אני לא הייתי חושב פעמיים אפילו לרגע.

זה לא שהכל וורוד פה,האמת לפעמים רחוק מזה אבל אני באמת מרגיש שהתקרה בארץ כל הזמן סגרה עליי וכאן אין לי תקרה.

דבר סופר חשוב שאור ציין זה הקשר הזוגי והתאמת הציפיות במידה ועוברים כזוג. אם אחד מבני הזוג לא יכול להתפתח מבחינת קריירה מסיבה כזאת או אחרת אבל רוצה(דוגמא מעולה לתואר שאין דרך לשדך לשוק המקומי בלי לעשות פחות או יותר הכל מחדש) זה סוג של שעון חול. אני מכיר דוגמאות כאלה כאן. מצד שני אני מכיר גם דוגמאות של בן/בת הזוג לא רוצה וסבבה לו/לה בתפקיד רכז הבית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כאמור המרחק מההורים זה ה-דרעק. 

אני סופר את החודשים לאזרחות, משם יש הליך מיידי לתושבות קבע להורים. יש כבר תכנית מגירה ואפילו חלק מהנכסים שלי נרכשו תחת ההנחה שאולי ישמשו בעתיד למשפחה, והמיקום אסטרטגי בהתאם. בינתיים אני מטיס אותם לכאן פעמיים בשנה, שזה לא מספיק אבל זה בטח עדיף על כלום. כולנו יודעים ומבינים שהעתיד של הנכדים אינו בישראל מסיבות המוסכמות על כולנו. 

מה לעשות, עם כל הצער שבדבר צריך להתמקד בדור העתיד :(

• אהבתי 4
  • רעיון גרוע 2
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Morningstar כתב:

תיוג נועד בדיוק כמו שזה נשמע - לתייג.

ישבו אנשים והשקיעו אלפי שעות מוצר ופיתוח בשביל להרים את הפלטפורמה הזו ולגרום לה להרגיש כמה שיותר חלקה ודומה לפלטפורמות של חברות ענק כמו פייסבוק ואתה רוצה להטיל בה מום בגלל מנהג שהתחיל לפני 20+ שנים. אם לא רצו מפתחי המוצר הזה שתצטט את ההודעה מעליך, היו מוסיפים שתי שורות קוד שבודק את זה ומסיר\ממזער את הציטוט.

לא הבנתי, בפייסבוק אתה מצטט את הפוסט המקורי במלואו כל פעם שאתה מגיב עליו? לדעתי מדובר פה בפער דורות פשוט - אני מגיע משנות התשעים ומשתדל לשמור על netiquette ואתה מילניאל שמחפש חיים קלים ולא אכפת לו מחוסר הנוחות שזה גורם לזולת. 😉 (סתם נו, אל תיעלב.)

נראה לי שבילינו מספיק זמן בדיון הצדדי הזה. תעשה מה שבא לך, רק אם אתה כבר מצטט - בבקשה, לפחות צטט את החלק הרלוונטי של ההודעה מעליך ולא את כולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, oryo כתב:

להיות קשור למקום דרך טרגדיות זו לא צורת חיים שאני מעוניין בה

לחיות ככה זאת הטרגדיה האמיתית.

• מבאס 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע שהשרשור הזה הפך לעידוד ירידה מהארץ.

קודם אתנצל מראש, אני פחות רהוט בכתיבה, ולפעמים הרעינות מתערבבים לי בראש ומה שיוצא קצת שונה.

אני באמת מבין את כל הרציונל, 2 בניי הדודים שלי עברו לאמריקה אחרי הצבא, אחד כבר עם האישה שלו. הילדים שלהם נולדו שם, והם לא יחזרו לעולם. אני גרתי 4 חודשיים בניו יורק, קצת לחוות את המקום.

גם גרתי 5 שנים בחו"ל, ובסוף חזרתי.

אמריקה אכן משמעת כמו הזדמנות כלכלית נפלא עם תיקרת זכוכית שלא נגמרת, ופה באמת קשה, המדינה שלנו זה פאקינג הרד קור לפנים. אני הכי קשה לי עם המנטליות המקומית, ואני לא בדיוק ישראלי טיפוסי, מה שזה לא יהיה.

אבל גם מדברים על אמריקה שאוסרת הפלות

על אמריקה, שאנשים נכנסים לחנות יוצאים עם נשק אוטומטי ומרססים בבתי ספר, ואף אחד לא חושב לבטל את התיקון, כי חופש הפרט, והזכות של כל כחד להיות הצבא של עצמו.

על אמריקה שהמוני אנשים נכנסו לקפיטול לנסות לעשות, השד יודע מה, בגלל שלא בא להם טוב בעיין מי שזכה.

על אמריקה שמי שמאוד קל להתגלגל לרחוב, ושאף אחד לא יסתכל לכיוונך.

מצד שני קל להעלם שם, היא ענקית, טבע מדהים, כל אחד יכול למצוא את המקום שלו.

זו שאלה אכן מורכבת, שכל אחד יעשה מה שטוב לו, כי החיים פה עד להודאה חדשה הם ללא חיים נוספים.

רק קצת טיפלה חורא לי כל הורוד והנצנצים שעושים לאמריקה.

יצא ךי לעבוד עם הרבה אנשים מכל העולם. דווקא עם האמריקאים הכי פחות התחברתי, וזה היה בקהילה, שגרים ועובדים ביחד.

משהוא במנטליות לא עשה קליק, תמיד היה עודף מאצו באוויר, או חשדנות בנוגע לחברות אמיתית. בלי כל מיני מילות נחמדות שנאמרות באוטומת ונשמעות תלושות.

עם האטלקים בשניה התחברתי, גם הגרמנים.

זהוא אין לראות במה שכתבתי ביקורת אישית, רק רוצה להראות מנקודת המבט הקטנה שלי איך תופסים חיים משם ופה.

ועדיין היה לי חלום לגור באלסקה

• אהבתי 4

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד מה שכתבת על ההורים וכל הכבוד שכתבת את זה.

גרתי 4 שנים בקליפורניה (גם דיברתי איתך לא נפגשנו - ניר עם המיאטה NA) כולם מתעסקים בטיולים ובביטוחים ובאנגלית של הילדים זה לא פחות חשוב.

עריכה אחרונה על ידי baer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...