Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

יאללה יצא החג פה במדינת היהודים, אפשר עדכון בנוגע לשרברב והאלמנט?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה רומז שהמוסכניק הכניס לשרברב את האלמנט? לא יתכן, אנשים מכובדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, sperial כתב:

אתה רומז שהמוסכניק הכניס לשרברב את האלמנט?

זה אותו שחקן פורנו - יוני חטאים

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@oryo

אני כאן רק כדי להזכיר לך - שחרר מהמוטי'ז

לך תעשה סיבוב בלמבו אם אתה צריך לפרוק, "חבל על אורך החיים של הסוויצ'ים במקלדת שלך" משורבט פה באיזו חתימה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה... היא כבר לא איתי, אחרי שנתיים נפרדו דרכינו - חזרה לחיק הבעלים שלה 😭 😭 😭 

אבל זה לסיפור אחר 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

איזה... היא כבר לא איתי, אחרי שנתיים נפרדו דרכינו - חזרה לחיק הבעלים שלה 😭 😭 😭 

אבל זה לסיפור אחר 

נו? יוני חטאים ביקר בבית ונתן עבודה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הוגו מצאנו במקרה לגמרי. בבית הקודם רצינו להוריד קיר - וכשאני אומר רצינו אני מתכוון אשתי רצתה - אני הייתי נגד. מה קשור עכשיו לשבור קירות, כולה עברנו לפה לפני חמש דק׳ וזה נשמע מסובך ומפחיד.

זה היה קצת אחרי שעברנו לאוסטין, לא הבנתי יותר מדי בשיפוצים בזמן ההוא אבל היא כבר הספיקה בששת החודשים בארה״ב לבנות שני בתים (היא אדריכלית). קיבלתי הודעה שהבוארד התכנס וההחלטה התקבלה בפה אחד - הקיר יורד, והאח שתקוע באמצע יבוטל.

הקבלן הראשון שהגיע נתן הצעת מחיר של $15,000, זה נראה הזוי - מיד חשבתי לעצמי שחבל שהממשלה לא מכתיבה לקבלנים כמה כסף מותר להם לבקש! (לא באמת)

יצרנו קשר עם קבלן שני, הוא היה עסוק אבל נתן טלפון של מישהו אחר: הוגו. הוא הגיע, נתן הצעה של $5,000 עם המון דברים נוספים על הדרך (תיקוני רצפה, צבע, ארונות ועוד כמה אייטמים שרצינו לעשות על הדרך) ויצאנו לדרך. להוגו אין אנגלית מי יודע מה, אבל היה ניכר שהוא מבין מה הוא עושה, ומקפיד על פינישים ברמה גבוהה: ההבדל המרכזי בין איש מקצוע שאתה רוצה בבית שאתה גר בו, ואחר שלא.

לאחר השיפוץ הודיתי לעצמי על ההחלטה האמיצה להוריד את הקיר שקיבלתי לגמרי לבד ובלי שכנוע של אף אחד אחר, הבית השתדרג משמעותית. אפילו אשתי הסכימה!

542266145_Screenshot_2022-10-0118_52.43_0uCg1I.thumb.png.9d75c9796fa013279e5249d7e015b098.png119781111_Screenshot_2022-10-0118_53.24_1QUCqa.thumb.png.6858cb9663eb0daab33f72eea8fd6a3a.png1606483692_Screenshot_2022-10-0118_54.12_5nj4DE.thumb.png.a3ed784fa349a7e4e44f77086c0ba422.png152803083_Screenshot_2022-10-0118_54.48_yqJkyV.thumb.png.bf19e8dcab95a2eafbf784b421f5a500.png1783581584_Screenshot_2022-10-0118_55.10_zQXane.thumb.png.48d878956a8aa48e266f9e7eb9a6bf79.png

בתקופה ההיא עבדתי באמזון, אבל כבר התחלתי להכנס יותר עמוק לעולם השקעות הנדל״ן, ולכן הקפדתי לשמור עם הוגו על קשר הדוק. מהר מאוד הגענו לרמת הבטחון במסגרתה אני יכול לשלוח אותו לנכס ולסמוך על מה שהוא אומר לי - הוא ישר כמו שהוא מקצועי, מה שאומר שהוא ישר מאוד. איש עבודה אמיתי.

קופצים שלוש שנים לעתיד, ואני עובר לבית אחר.

הבית הזה הוא פרויקט לא קטן: הבעלים הקודמים עשה לו שיפוץ לפני המכירה, אבל זה היה השיפוץ הכי זול (ומכוער) שאפשר לעשות - מה שלא תאם את אופי ופוטנציאל הנכס. 

אבל יש את הוגו, ובשלב הזה הוא כבר עובד אצלי במשרה מלאה, אז עבדנו איתו על שיפוץ מוחלט של כל הבית. היות והוא jack of all trades שיודע לסגור את כל הפינות, והיות ואנחנו סומכים הן על היושרה והן על המקצועיות שלו - זה היה די נוח. שברנו את רוב הקירות בבית והתחלנו לבנות מחדש.

**

הוגו מגרד את הראש ״אני לא חושב שנמצא את הצינור כאן״ הוא אומר, ״אבל אני בטוח שהצינור עובר שם״.

הוא מצביע על האי.

מהשיפוץ שעשינו לפני חצי שנה אנחנו יודעים שיש צינור בקיר ליד הבר (בקרבה לחור שפתחנו ברצפה, לשווא).

אנחנו גם יודעים שיש נק׳ מתחת לאי - אליה התחברנו בשביל הברזים ומדיחי הכלים.

הקו צריך להגיע מהאי לבר, שרברבים שמותחים קו נחושת כמעט תמיד יעשו את זה בקו ישר בצורה הכי פשוטה - ולכן מה שהוגו אומר הגיוני, בין האי ובין הבר יש צינור, נפתח את הרצפה שם, נמצא את הצינור, נמצא את הנזילה, ונצא מאזור הדמדומים.

אני מסתכל על הרצפה היפה (לשעבר) בסלון ובא לי לבכות, אני מזכיר לעצמי שהיא הושחרה מהמים ולכן בלאו הכי היה כדאי להחליף אותה, אבל עדיין, את הבטון המסכן היה אפשר להשאיר... לא משנה, לא בוכים על בטון שנשבר.

לוקחים את הג׳קהאמר ושוברים את הצורה לרצפה ליד האי. כיף.

בנקודה הזו אני כבר החלטתי שלא יהיו לי צינורות ביסודות בבית, בשימוש בידע ותיעוד שלי ושל הוגו מהשיפוץ (כמעט כל הקירות בבית היו פתוחים אז), מיפיתי את כל הצינורות ובניתי תכנית להחליף את כל הצנרת בבית - יחד עם בניית manifold שיאפשר לי לשלוט נקודתית בכל צינור מרכזי ע״מ שלא אצטרך יותר לעולם להשבית בית שלם בגלל נזילה אחת. אם לא ברור מה זה מניפולד: מכירים את קופסת השאלטרים בבית (breaker box) שמאפשרת לכם לסגור רק את החשמל בסלון? אז כזה, למים.

התכנית שלי היא למתוח צנרת PEX (מעין קומפוסיט פלסטיק גמיש) מהכניסה הראשית לבית, דרך המניפולד, לכל אחד מהאגפים המרכזיים. בכל אגף אמתח קווים צרים יותר מהקו המרכזי, ודרך הרדוקציה מוודאים שיש לחץ ווליום טובים.

ברגע שהמעקף יהיה מוכן אחתוך ואחסום את כל צינורות הנחושת, וכך נשדרג את כל הצנרת בבית במכה אחת. 

**

מתחילים לחפור ליד האי ומיד מגלים שהחול אינו רק לח - הוא רטוב. אנחנו בוודאות קרובים למקור הנזילה.

חופרים, וחופרים, וחופרים - מוציאים החוצה הר של עפר, אבל אין צינור.

אני מבקש לחפור לכיוון האי, אנחנו יודעים בדיוק איפה כניסת המים לאי ולכן משם נוכל להתחקות אחר הצינור ולאתר את הנזילה בוודאות.

image.thumb.jpeg.ec2ed35894ac84f1c6fdda7f76700ef3.jpeg

image.thumb.jpeg.72e57bbc6da00b9baa6adcf7a86a030a.jpeg

אני נמצא בצד השני של העיר בסוף יום עבודה כשאני מקבל שיחה מהוגו (תזכורת - באנגלית קצת שבורה):

״אור, הגענו לצינור״

(או, סוף סוף חדשות טובות)

״אין יותר נזילה״

- ביקשתי רק לאתר את הנזילה, לא לתקן אותה. זה מיותר, גם ככה אנחנו מבצעים מעקף.

״לא תיקנתי כלום״

- מה ז״א לא תיקנת כלום? אמרת שאין נזילה

״נכון״

- לא הבנתי

...

- יש נזילה כרגע או אין נזילה כרגע?

״אין״

- תיקנת משהו

״לא תיקנתי כלום״

- השסתום פתוח?

״פתוח״

- תראה לי.

עולים לשיחת וידאו, ואני רואה את הדבר הבא: כל השסתומים בבית פתוחים, לא בוצע תיקון, ואין יותר נזילה.

כמו כן זה כבר שעה וחצי אחרי סוף היום אז הוגו זז הביתה ומשאיר אותי עם...

נזילת!!

רפאים!!!

כוסאאועמועמועומעועמועעוועמועועמועמ

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל התיאור שלך של הצנרת נשמע כאילו ישראלים השתלטו על ענף האינסטלציה אצלכם. מזמן לא נתקלתי בכזו חאפריות ואני נתקח בהמון דברים הזויים בתחום.

לפני שאתה סוגר בדוק את צנרת הניקוז. יכול להיות שהנזילה היא ממנה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא הבנתי, אין נזילה בצינור שהוא חשף אבל המונה ממשיך לרוץ?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, oryo כתב:

עולים לשיחת וידאו, ואני רואה את הדבר הבא: כל השסתומים בבית פתוחים, לא בוצע תיקון, ואין יותר נזילה.

כמו כן זה כבר שעה וחצי אחרי סוף היום אז הוגו זז הביתה ומשאיר אותי עם...

נזילת!!

רפאים!!!

כוסאאועמועמועומעועמועעוועמועועמועמ

אם מה שרואים בתמונה הוא צינור PVC - אז מדובר בצינור ניקוז.  צינורות הזנת מים הם מנחושת בעובי קטן יותר (חצי - שלושת-רבעי אינץ').

ההימור שלי - אתה מקבל לחץ חוזר ממערכת הביוב של הרחוב - וכנראה יש שסתום חד פעמי בדרך שמונע מהביוב להגיע לתוך הבית - ולכן בתוך הבית אתה לא רואה או מרגיש דבר.  במקום זאת, המים יוצאים מהנקודת כשל שצילמת, מחלחלים לבאר וממלאים אותה. 

הגיוני?  אם כן, אז תתקין את השסתום במקום מוקדם יותר בצנרת.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם זה לחץ מהביוב הוא לא היה רואה את מונה המים רץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אם זה לחץ מהביוב הוא לא היה רואה את מונה המים רץ.

זה העניין - המים מחלחלים לבאר, ומשם המצוף של המשאבה מזרים את המים החוצה כדי למנוע הצפה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי ביוב לתוך הבאר? איכס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Night Driver כתב:

קודם כל התיאור שלך של הצנרת נשמע כאילו ישראלים השתלטו על ענף האינסטלציה אצלכם. מזמן לא נתקלתי בכזו חאפריות ואני נתקח בהמון דברים הזויים בתחום.

לפני שאתה סוגר בדוק את צנרת הניקוז. יכול להיות שהנזילה היא ממנה.

זה היה הסטנדרט (כאן) כשהבית נבנה ב1990, צינורות נחושת, מוזנים מהרצפה בשביל לחסוך בחומר. 

לגבי הניקוז - מזכיר שהנזילה התגלתה מעצם זה שיש מים זורמים בקצב של גלון לדקה לפי הקריאה של מרכך המים, במילים אחרות - לא מהניקוז, כפי שרשם סלואורייד. 

לפני 6 שעות, SlowRide כתב:

לא הבנתי, אין נזילה בצינור שהוא חשף אבל המונה ממשיך לרוץ?

מה שקרה בסוף הפוסט השני: הנזילה הפסיקה = המונה הפסיק לרוץ, פתאום. בלי שבוצע תיקון. נזילת רפאים! (זה לא סוף הסיפור, אם לא ברור) 

לפני 44 דקות, tzahico כתב:

אם מה שרואים בתמונה הוא צינור PVC - אז מדובר בצינור ניקוז.  צינורות הזנת מים הם מנחושת בעובי קטן יותר (חצי - שלושת-רבעי אינץ').

ההימור שלי - אתה מקבל לחץ חוזר ממערכת הביוב של הרחוב - וכנראה יש שסתום חד פעמי בדרך שמונע מהביוב להגיע לתוך הבית - ולכן בתוך הבית אתה לא רואה או מרגיש דבר.  במקום זאת, המים יוצאים מהנקודת כשל שצילמת, מחלחלים לבאר וממלאים אותה. 

הגיוני?  אם כן, אז תתקין את השסתום במקום מוקדם יותר בצנרת.

תודה על התגובה ועל הנכונות לעזור, אבל אתה לא מבין את המערכת: אין בכלל חיבור לביוב עירוני (יש לי ביוב פרטי - ספטי), ותיארתי בפוסט מדוע ברור לי שהנזילה בקו המים ואין בכלל קשר לביוב. צינור הניקוז בתמונה יבש לגמרי ואין קשר בינו ובין הנזילה. 

שום דבר לא מחלחל לבאר לא יודע איך הגעתם לשם 😅 קצת כמו אבחון מחלה בגוגל: תמיד זה משהו סופני 😅

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...