Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, Morningstar כתב:

פקוק. כל הזמן. בכל מקום

זה מצחיק

שגרתי ברמת הגולן, יכולתי באמצע השבוע לנהוג חצי שעה ולראות רכב אחד.

איפה שאני גר כרגע, אין כמעט תנועה בערבים/לילה.

בדרום אני מניח שלא פקוק מסביב לשעון..

אז אולי זה תופס לכמעט כל המרכז, אבל להשליח על כל ישראל..

זו דמגוגיה זולה.

מי ישמע באמת באת לבקר מארץ נאורה לאיזה כפר נידח בהודו

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 21 דקות, לירון .ה. כתב:

שגרתי ברמת הגולן, יכולתי באמצע השבוע לנהוג חצי שעה ולראות רכב אחד.

ברמת הגולן גם נהגתי 40 דקות כדי למצוא פלסטר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, לירון .ה. כתב:

להשליך על כל ישראל..

זו דמגוגיה זולה

אתה שואל אותו לחוויה שלו, הוא מספר לך על החוויה שלו, אתה קורא לו דמגוג. 

אתה לא רואה כמה שזה עקום? 

המיקרו אנגייג'מנט הזה הוא חלק מרכזי בתמצית החוויה הישראלית: הכל זה פאקינג קרב. 

זו הסיבה שלא פעם כשאנשים זרים שומעים אותנו (ישראלים) מהצד מנהלים שיחה, הם בטוחים שאנחנו רבים. חוסר הנימוס הזה מושרש כ"כ עמוק שאנחנו לא שמים אליו לב בכלל. כמות החרא שאני אוכל מזה עד היום היא גבוהה (כמובן שגם אני חוטא באותו סימפטום). Good intentions poor execution. 

בלי לרדת לסיבות מאיפה זה מגיע, עצם זה שהחוויה היא כזו - זה מתיש. החיים קצרים מדי בשביל להעביר אותם במאבק מתמשך. 

ובהקשר הישראלי, ישראלים חייבים להפנים כבר שמותר וצריך לבקר - עדיף בצורה עניינית ומנומסת. הרי אנחנו שבט ביקורתי בטירוף אז מה בחיווט הפנימי השתבש ויצר את המוטציה הזו במסגרתה ביקורת על מדינת ישראל מקפיצה את הפיוז של האינדיבידואל הישראלי? 

ושלא ישתמע אחרת, אני בטוח שאתה אדם נעים וחביב ואם היינו יושבים לקפה היה אחלה, מה שאני לא מבין זה מדוע אדם נעים וחביב מייצר את הסיטואציה הזו מלכתחילה, ומה שאני כן מבין זה עד כמה זה מייאש לחיות את הסיטואציה הזו כפול מאה עם אנשים לא נעימים ולא חביבים בכלל. 

• רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני באותה בעייה של הורים בישראל ומשפחה מחוצה לה, חשבנו על פתרון של חצי חצי אבל זה לא פשוט כשיורדים לפרטים הקטנים. בגילאים האלו צריך קרבה יחסית לרופא, משפחה זה חשוב אבל החצי בחו״ל יפגע בקשרים עם החברים המקומיים, אפשר לארח הורים בבית אבל זה הופך לקשה כשהתקופה ארוכה, אם להורים אזרחות מקומית (וזה חשוב כי אחרת לא יוכלו לשהות חצי שנה) ייתכן וייכנסו שקולי מסוי על הפנסיה ולא נזכיר את הבירוקרטיה של להעביר כספים מישראל לחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, לירון .ה. כתב:

זו דמגוגיה זולה. מי ישמע באמת באת לבקר מארץ נאורה לאיזה כפר נידח בהודו.

התגובה הזאת רק מחזקת את מה שהוא כתב - אם אתה לא איתנו, אתה נגדנו. לעתים קרובות מי שמגיב כך עושה זאת עם שגיאות כתיב. עד כאן הכל תואם את הפרופיל. קיבוצניק או לא, ברגע שנוגעים לך בגאווה הלאומית אתה מגיב אינסטינקטיבית כאחרון הביביסטים. כנראה שהשהייה הארוכה בחו"ל לא הוציאה את האגרסיה הזאת מהמערכת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, oryo כתב:

אתה שואל אותו לחוויה שלו, הוא מספר לך על החוויה שלו, אתה קורא לו דמגוג. 

אתה לא רואה כמה שזה עקום? 

זו הסיבה שלא פעם כשאנשים זרים שומעים אותנו (ישראלים) מהצד מנהלים שיחה, הם בטוחים שאנחנו רבים. חוסר הנימוס הזה מושרש כ"כ עמוק שאנחנו לא שמים אליו לב בכלל. כמות החרא שאני אוכל מזה עד היום היא גבוהה (כמובן שגם אני חוטא באותו סימפטום). Good intentions poor execution. 

בלי לרדת לסיבות מאיפה זה מגיע, עצם זה שהחוויה היא כזו - זה מתיש. החיים קצרים מדי בשביל להעביר אותם במאבק מתמשך. 

ובהקשר הישראלי, ישראלים חייבים להפנים כבר שמותר וצריך לבקר - עדיף בצורה עניינית ומנומסת. הרי אנחנו שבט ביקורתי בטירוף אז מה בחיווט הפנימי השתבש ויצר את המוטציה הזו במסגרתה ביקורת על מדינת ישראל מקפיצה את הפיוז של האינדיבידואל הישראלי? 

ושלא ישתמע אחרת, אני בטוח שאתה אדם נעים וחביב ואם היינו יושבים לקפה היה אחלה, מה שאני לא מבין זה מדוע אדם נעים וחביב מייצר את הסיטואציה הזו מלכתחילה, ומה שאני כן מבין זה עד כמה זה מייאש לחיות את הסיטואציה הזו כפול מאה עם אנשים לא נעימים ולא חביבים בכלל. 

אני באמת בן אדם חביב, ומעדיף בירה אם כבר ;)

התגובה שלי לא הייתה קרבית, היא פשוט הייתה מראה למה שהיה כתוב. כנראה שאם כבר עזבת את ישראל, עדיין נשאר בך איזה טריגר שגורם לך לחשוב שכל הרעה בעולם זה פה, ואתה מגיע מסוג גן עדן שכולם נחמדים.

ולזה אני לא מסכים ולא מקבל.

אני הראשון שמודה שהמדינה הזאת היא אוכלת את מי שגר פה, שלחוץ פה, שקשוח.

אבל יש לי יכולת השוואה, הרי גרתי בחוץ, עבדתי עם מלא לאומים שונים ביום יום.

מהצד הגרמנים נשמעו לי כועסים, כנ"ל החברה מ ssr. וגילתי שאם דוחקים משהוא מספיק, כולם הופכים למפלצות לא נחמדות, לא משנה מאיפה באת.

פשוט אולי באמת כי גדלתי בקיבוץ בצפון, ותמיד הגעתי לבקר בצפון אז היה לי אי של שקט בתוך ישראל.

לפני 11 דקות, Derish כתב:

התגובה הזאת רק מחזקת את מה שהוא כתב - אם אתה לא איתנו, אתה נגדנו. לעתים קרובות מי שמגיב כך עושה זאת עם שגיאות כתיב. עד כאן הכל תואם את הפרופיל. קיבוצניק או לא, ברגע שנוגעים לך בגאווה הלאומית אתה מגיב אינסטינקטיבית כאחרון הביביסטים. כנראה שהשהייה הארוכה בחו"ל לא הוציאה את האגרסיה הזאת מהמערכת שלך.

רשמתי בעבר, אני דיסלקטי, השגיאות כתיב זה בא ביליד אין, בכל ה 4 שפות שאני כותב בהן.

דווקא קראתי את התגובה שלך על הכלבים בברצלונה, נשמע שגם האמוציות שלך לא עזבו אותך. כנראה ישראל נשארת בך קצת.

אני אמוציונלי במה שכנרא נוגע בי.

לא מתבייש בזה.

והשהייה הארוכה שלי בחול הראתה לי שאגרסיות באות גם מהסוג ההולנדי/גרמני/אוסטרלי/אמריקני...

עם כולם עבדתי, וכולם היו כמו אחרוני הביביסטים כפי שאתה קורא לזה, כאילו כל מי שמצביע ליכוד, הוא רע מיסודו.

@Derish

עריכה אחרונה על ידי לירון .ה.
  • אהבתי 3

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצביע ליכוד וביביסט יכולים להיות דברים שונים, כמו שכל ריבוע הוא מלבן אבל לא להפך.

הייתי ממליץ לנהוג קצת יותר בעדינות עם אנשים כמו אור ומורנינגסטר שעדיין אכפת להם מספיק מהמדינה שלך כדי להעביר עליה ביקורת. אחרת כל מה שישאר זה אנשים כמוני, שניתקו מגע באופן כמעט אבסולוטי וזוכרים אותה בתור סתם עוד מקום שגרו בו. בערך כמו שאתה מתייחס למדינות בהן בילית כמה שנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, oryo כתב:

זו הסיבה שלא פעם כשאנשים זרים שומעים אותנו (ישראלים) מהצד מנהלים שיחה, הם בטוחים שאנחנו רבים. חוסר הנימוס הזה מושרש כ"כ עמוק שאנחנו לא שמים אליו לב בכלל

מתי אני אתחיל להרגיש את זה?

שנה חמישית שאני לא בישראל ועדיין אני לא מרגיש ככה.

או שאולי אני אוטיסט ברמה שאני לא מבין את הניואנסים?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שגישת "הכול זה קרב" הייתה ללא ספק נכונה פעם, אבל משהו *השתנה* בארץ.

אני רואה את הדור הוותיק ממשיך לעתים לנקוט בגישה הזאת (בעיקר בתור לאוטובוס...) אבל אצל הדור הפחות ותיק זה הרבה פחות מובחן.

אנחנו *כן* גדלנו קצת ומצב התורים היום טוב לאין שיעור, בהכללה.

מזכיר לי את ההורים שלי ששבויים בקונספציה שכל הישראלים מתנהגים בגסות כמו ירושלמים כי מרכז חייהם היה בירושלים... 

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, hans כתב:

מזכיר לי את ההורים שלי ששבויים בקונספציה שכל הישראלים מתנהגים בגסות כמו ירושלמים כי מרכז חייהם היה בירושלים... 

בתור ירושלמי שעובד במרכז יכול להגיד לך שאין הבדל בין ירושלמים לאנשי המרכז מבחינת התנהלות.

כולם אנשים טובים, וכולם אנשים זבל.
הגישה הזאת של "עשיתי רילוקיישן ועכשיו החיים שלי תותים כי אני לא בצפיפות הישראלית" היא אותו דבר כמו "מי שעושה רילוקיישן בוגד".
שכל אחד יעשה מה שטוב לו ושיתקדמו הלאה. לא צריך להתייחס לביקור של 3 שבועות כאילו יוצאים לכבוש רגלית את מרון א-ראס. צפירות ועבודות ברחוב יש גם בנורווגיה, דנמרק, ניו יורק ופריז.

• אהבתי 3
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, Derish כתב:

מצביע ליכוד וביביסט יכולים להיות דברים שונים, כמו שכל ריבוע הוא מלבן אבל לא להפך.

הייתי ממליץ לנהוג קצת יותר בעדינות עם אנשים כמו אור ומורנינגסטר שעדיין אכפת להם מספיק מהמדינה שלך כדי להעביר עליה ביקורת. אחרת כל מה שישאר זה אנשים כמוני, שניתקו מגע באופן כמעט אבסולוטי וזוכרים אותה בתור סתם עוד מקום שגרו בו. בערך כמו שאתה מתייחס למדינות בהן בילית כמה שנים.

אני מאוד עדיין.

ובאמת לא ירדתי לסוף דעתך.

אז מי שעזב ומעביר ביקורת למרות שהוא לא פה, אז,צריך להכיר תודה?

אצלי בראש מי שאכפת לו נשאר ומנסה לעשות את השינוי מבפנים.

לנסות לשפר איכות חיים זה לגיטימי ומובן.

ומותר הכול, 

אני בעד אכפתיות

ואני בעד גם לשמוע דברים שלא נעים לפה ולשם.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, לירון .ה. כתב:

אז מי שעזב ומעביר ביקורת למרות שהוא לא פה, אז,צריך להכיר תודה?

רק בתנאי שקוראים לו אמיר חצרוני.  האיש, הכסא והאגדה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...