Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, hans כתב:

אני חייב לציין שגישת "הכול זה קרב" הייתה ללא ספק נכונה פעם, אבל משהו *השתנה* בארץ.

תראה, יכול להיות - אני לא הייתי בישראל 3.5 שנים אז אני בטח לא המדגם.

יכול לספר שבפעם האחרונה שהייתי החוויה שלי היתה מאוד דומה למה שתיאר @Morningstar

הבעיה היא שכל ביקורת תהיה ״מתנשאת״, גם אם אין בך רצון להעליב או ״להתנשא״ אנשים בישראל לוקחים את זה ככה - בטח ובטח כשאתה שייך לזן הנפולת שנטש את המדינה וכו׳, כפול עשר אם אתה כבר לא מנסה להעמיד פנים שאתה מאמין בהתכנות לשיפור עתידי.

עוד חודש אני מגיע שוב - אשמח להיווכח שאתה צודק. כרגע אני בעיקר מפנטז על שווארמה וכנאפה...

לפני 6 דקות, לירון .ה. כתב:

אז מי שעזב ומעביר ביקורת למרות שהוא לא פה, אז,צריך להכיר תודה?

מישהו ביקש ממך להוקיר תודה?

הבקשה היא לא לתקוף על אוטומט, שום דבר מועיל לא יוצא מזה.

מותר לי להביע דעה על מרצדס גם אם אני לא בעלים של אחת? יפה, אז למה לשיטתך אסור למורנינג/לי להביע דעה על מדינה בה גרנו שלושה עשורים?

למה לא להתייחס לביקורת/חוויה בצורה עניינית במקום להניח דברים אישיים על האדם החווה אותה?

לפני 11 דקות, לירון .ה. כתב:

אצלי בראש מי שאכפת לו נשאר ומנסה לעשות את השינוי מבפנים.

מצוין, אז תשאר ותשנה. אף אחד לא דרש ממך אחרת.

מבחינתי, החיים של הילדים שלי יותר חשובים מהקולקטיב הישראלי, ואני סבור כי עבור המשפחה שלי החיים בישראל לא אופטימליים. זהו. זה לא אומר שום דבר על המשפחה שלך, זה לא אומר שאני מבקר אותך, זה לא אומר כלום עליך. כשאתה מבקר את טקסס אני לא לוקח את זה אישית, אבל כשמורנינגסטר מתאר את החוויה שלו אחרי שאתה מבקש ממנו - הוא דמגוג... 

ברגע שבאמת תפנים את זה, אולי תוכל להגיע לנק׳ בה נעים יותר לנהל דיון ענייני. אולי גם אלמד משהו מהנסיון שלך, אולי להיפך, אולי לא. לך תדע. 

קח את זה לאן שבא לך.

• אהבתי 5

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 33 דקות, לירון .ה. כתב:

אני מאוד עדיין.

ובאמת לא ירדתי לסוף דעתך.

אז מי שעזב ומעביר ביקורת למרות שהוא לא פה, אז,צריך להכיר תודה?

לנסות לשפר איכות חיים זה לגיטימי ומובן.

ומותר הכול, 

אני בעד אכפתיות

ואני בעד גם לשמוע דברים שלא נעים לפה ולשם.

יש רבים שעזבו ואחרים שחלקם מעולם לא חיו כאן ויושבים כבר כמה דורות בחול , אלה דואגים, לעיתים מביעים דעתם על הקורה פה וגם תורמים למדינה בכספים ובכל תחום שהם מתבקשים לו. אילו אלה לא היו ולא יהיו קימיים בעתיד, כנראה שהרבה במדינה היה נראה ויראה שונה ולא לטוב.

חשוב לשמר ולטפח את הקשר איתם ובוודאי לא לבטל את אמירותיהם לנעשה פה.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, hans כתב:

גדלנו קצת ומצב התורים היום טוב לאין שיעור

הם עדיין בטור אופקי (כי כולם ראשונים בתור) או שכבר למדתם לעמוד אחד אחרי השני מבלי לדחוף? פעם אחרונה שביקרתי, אפילו הפתקים עם המספרים לא עזרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שיפור בתורים, יש שיפור בצפירות, למרות שהיום איזה אידיוט סחט ממני אחת. באבק לא יהיה שיפור, המדבר גדול עלינו.

מצד שני, הפוליטיקה.....

דריש, אתה מדהים אותי. אני לא זוכר מילה חיובית שלך על ישראל (טוב, אני בגיל שמתחילים לאבד תאי עצב), מצד שני לא רק שאינך מוותר על הפעילות כאן, אלא שהסמלון שלך מייצג את שירותך הצבאי - אולי הדבר הכי ישראלי שיש. אז אולי אתה מייצג את אותם אנשים רבים שאולי אפשר להוציא אותם מישראל, אבל אי אפשר להוציא את ישראל מהם. ויש רבים, רבים כאלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה אתם רוצים מאור ומורנינג.

מספיק לי ביקור של שבוע שבועיים באירופה או אמריקה וכבר כשאני נוחת בארץ בא לי לטוס חזרה, בגלל אוירת הדחיפות והצעקות בנתבג.

אם הייתי גר כמה שנים בחו״ל,זה בטח היה יותר גרוע.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אבל אני לא מת על האונס תורים שקורה לי מדי פעם ולא תגידו איזה כוסית בלונדינית ככה שלפחות יהיה נעים בתור, זה תמיד איזה זקנה שמתחככת בך - 

עוד לא סיימתי את התור שלי וכבר אונסת את המוכר בשאלה. לפעמים זה פשוט קיצוני מדי בשבילי. טראומטי..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתב"ג, בודאי בהגעה, הוא בסדר גמור - גם באווירה - עד שאתה נתקל בשלושה דברים:

1. השירותים בקומה 0.

2. גל החום ביציאה.

3. נהגי המוניות.

אחרי זה, כשאני נכנס לרכבת, אני נרגע. שם בדרך כלל המצב טוב.

אז, האמת היא שנהגי מוניות הם עם בלתי נסבל כמעט בכל מקום שבו נתקלתי בהם (ויסלח לי @MOTIOZ), אבל, אתה יודע, אתה רוצה שהבית שלך ייראה יותר טוב.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרגיש בארץ שהצליחו בעיקר להפוך את החילונים - לאנוסים. יהודים אנוסים. כל דבר צריך להיות דתי יהודי אורתודוקסי. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

יש שיפור בצפירות

זה בגלל שעם הגיל יש ירידה בשמיעה.

לפני 45 דקות, oryo כתב:

תראה, יכול להיות - אני לא הייתי בישראל 3.5 שנים אז אני בטח לא המדגם.

יכול לספר שבפעם האחרונה שהייתי החוויה שלי היתה מאוד דומה למה שתיאר @Morningstar

אין ספק שאנחנו לא מדינה רגועה לטוב ולרע.

בצעירותי גם הייתי לוקח ללב ומתעצבן מהמלחמה הזו אבל עם השנים למדתי לנטרל את זה. היום לא אכפת לי שמישהו חותך או נדחף והחיים שלי הרבה יותר טובים.

• מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות באיזורים בהם אני נוהג היה שיפור משמעותי מסביבות 2018-19. בחודשים האחרונים קצת הדרדרות, אולמ בגלל התנועה הכבדה של אחרי הקורונה. עדיין הרבה יותר טוב מאדר באמצע העשור הקודם.

דרך אגב, זה מאוד מקומי. ליד שניים מהמקומות ההם אני עובד יש לעתים סימפוניה של צפירות עצבניות. אבל בהרבה מקומות התנועה חרישית, ואם יש צפירה היא קצרצרה, במשמעות "שים לב". אני גר סמוך לכביש ראשי מאוד, ו-95% או יותר מהצפירות שאני שומע בבית פירושן "מכבי חיפה ניצחה בבית, אני הולך לחגוג".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, לירון .ה. כתב:

אולי אני על הרצף אבל אני בהחלט בראש ההפוך, קשר רגשי בדרך כלל לא משחק תפקיד בבחירות שלי לא רק בבחירת מדינה לגור בה אלא גם בעבודה או במכונית שאני נוסע בה, אני לא רואה את היתרון בלנסות ולשנות אלא אם כן הסכוי גדול, ברור, קל וזול יחסית להשגה. למה לי לנסות לתקן את המכונית הגרוטאה שלי שוב ושוב? למה להחליף גג בבית אם אפשר לקנות בית חדש ותקין ועוד לעשות רווח על הדרך? למה להיאבק כל החיים במדינה שלא רוצה להיות מתוקנת- רק כדי שהילדים או הנכדים יחוו ממשלה קצת פחות מושחתת או תורים יותר אנכיים?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

בצעירותי גם הייתי לוקח ללב ומתעצבן מהמלחמה הזו אבל עם השנים למדתי לנטרל את זה. היום לא אכפת לי שמישהו חותך או נדחף והחיים שלי הרבה יותר טובים.

אני לא לוקח שום דבר ללב, ואני גם לא מתרגש במיוחד. אני חופשי ״פראייר״ על הכביש ונותן לכל מיני מטומטמים לחתוך וכו׳, לא תמצא אותי מתעצבן או מקלל. שלב ה״חינוך״ כבר עבר אצלי ממזמן, אני מודע לכך שלא אחנך אף אחד במרחב הציבורי. קצת כמו שבפורום אני בוחר למי/מה להגיב ולא נכנס לכל אנגייג׳מנט כי יש הרבה מקרים חסרי תכלית.

מנגד, כשאתה יודע שאפשר אחרת, אתה לא יכול שלא לשאול את עצמך: wtf is the point? למה לעשות את זה לעצמי? למה לעשות את זה לקטנטנים? 

כל זה מבלי להכנס לעניינים מאקרו כלכליים וגאופוליטיים, שמקומם בשרשורים אחרים.

פורום זה פורום, חיים זה חיים, והחוויה האישית שלי היא מטורללת להחריד מבחינת הפער בין ישראל ומקום מגוריי ולכן ברור (לי/למשפחה) שאין לנו פרומיל של רצון לחזור לישראל. הבעיה שלדבר על זה בפתיחות מוציא אותך שמוק מתנשא מתלהב או כל מיני שמות תואר אחרים שמורידים את החשק, וכאמור - שלישראלים רבים ממש כואב לשמוע שאפשר אחרת כי במקום לקחת את זה בתור data point הם לוקחים את זה, איכשהו, בתור תקיפה אישית. הזיה.

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 4

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@לירון .ה.לא הבנתי מה אתה רוצה - ביקשת שאספר את החוויה שלי וזה מה שעשיתי. לא היו שם עובדות קרות "בישראל יש קילו אבק על כל קוב אוויר".

היתה שם את החוויה האישית שלי. תשאל את אמא שלי והיא לא מבינה למה אי פעם צריך לעזוב את ישראל. 

יכול להיות שזה היה ביקור ארוך מדי, או שזה היה ביקור ראשון אחרי הרבה זמן בלי, או שהג'ונגל שיש בשניה שאתה נוחת מהמטוס בנתב"ג ומחוצה לו משאיר חותם כל כך רע שליווה אותי לאורך כל הביקור. לא יודע. העובדה היא שבאתי לבקר אחרי הרבה זמן, באתי בראש פתוח, לא ידעתי איך זה יהיה, וסבלתי מכל רגע.

הנה מה שכתבתי בקבוצת חברים (כולם ישראלים) בקליפורניה אחרי כמה ימים בישראל (שלא תחשוב שרק בפורום אני עושה "דמגוגיה זולה"):

image.thumb.png.60164bc149167be89d87404e872d3093.png

חייתי בישראל בערך 28 שנים - אז גם אני הופתעתי מאוד שזו היתה החוויה שלי, אחרי הכל אני לא זר, אבל העובדה היא שזה מה שהיה.

עוד אנקדוטה מעניינת - לפני הירידה מהארץ (והקורונה) הייתי טס לחו"ל לטיולים לפחות 5 פעמים בשנה. וכל פעם, בלי יוצא מן הכלל, הייתי בדיכאון של ממש כשהיה צריך לחזור לשיגרה, כבר יום יומיים לפני סוף הטיול ובערך שבועיים אחרי החזרה לארץ. כל פעם. 

מה אתם יודעים? אפשר אחרת. בחגים נפגשנו עם חברים בישראל בקנדה (אנחנו עם טיסה של שעה וחצי והם של 25 שעות 😂) לטיול ארוך של שבועיים על כל בריטיש קולמביה ואלברטה. היה טיול פצצה. היינו מצוידים ב X5M50i מפנק, נופים משוגעים, יום גשם אחד לא היה לנו - בקיצור, מדהים. ולקראת הסוף, ביום ה 10-11 כבר רציתי לחזור לשגרה שלי בקליפורניה. מסתבר שכאשר השגרה נוחה ונעימה ולא קרב מתמשך - דווקא רוצים לחזור אליה.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

דריש, אתה מדהים אותי. אני לא זוכר מילה חיובית שלך על ישראל (טוב, אני בגיל שמתחילים לאבד תאי עצב), מצד שני לא רק שאינך מוותר על הפעילות כאן, אלא שהסמלון שלך מייצג את שירותך הצבאי - אולי הדבר הכי ישראלי שיש. אז אולי אתה מייצג את אותם אנשים רבים שאולי אפשר להוציא אותם מישראל, אבל אי אפשר להוציא את ישראל מהם.

ראה את דבריו של אור לגבי data points, ועוד משפט ידוע לגבי קורלציה וקוזציה.

• יש תמונה של מטוס בסמלון כי זה מגניב שיצא לי לשחק עם מטוסים בצעירותי - לא שונה בהרבה מתמונה של פרארי שמישהו שם מהיום מסלול האחד שעשה בחייו לפני עשרים שנה. חוץ מזה ה'שירות' הצבאי היה בזבוז של שנתיים וחצי, כי את כל מה שתרמתי ולמדתי שם אפשר היה לעשות בשישה חודשים יעילים. אין לי שום סנטימנטים לארגון הזה.
  • הפעילות כאן (כפי שכבר הסברתי בשרשור אחר) מתנהלת במקביל לפעילות דומה במספר פורומים אחרים שדוברים את אחת מארבע השפות שלי, אתה פשוט לא חשוף לזה.
  • לאורך השנים כתבתי לא מעט דברים חיוביים על ישראל, אבל זה הרבה פחות פיקנטי ומעניין מלזכור את האבחנות השליליות שלי. וזה מה שהן - אבחנות, לא הבעת דעה.

חברי פורום שונים לוקחים את דבריי באופן אישי מאז 2008, אבל עם הזמן למדתי להבין שזה לא מעיד על בעיה אצלי, אלא על בעיה אצלם. מילא כשהייתי פה כמעט לבד לפני 15 שנה, אבל מאז הצטרפו אליי ב'גולה' עוד הרבה אנשים ורובם מקבלים עד היום בדיוק את אותן תגובות שאני ספגתי אז. החלק הזה לא משתנה עם הזמן, הדבר היחידי שיורד זה החשק להוכיח לכם משהו.

משעשעת אותי ההערה שלך לגבי להוציא את ישראל מהישראלים. כשגרתי שם, אף אחד לא נתן לי לשכוח לרגע מאיפה הגעתי. כל פעם שניסיתי להצניע את הרוסי, הזכירו לי שאני לא אחד מכם, מגן חובה ועד אחרי השחרור. לעומת זאת באירופה האנטישמית, נראה שלא מעניין אף אחד מאיפה הגעתי כל עוד אני מתנהג כמו בן אדם. לפעמים אני ישראלי, לפעמים רוסי, השנה אני בעיקר אוקראיני - ההגדרה העצמית משתנה בהתאם למה שנוח באותו רגע. אין 'בית' ואין מדינה 'שלי' ואין סנטימנטים. יש מקומות בהם גרתי וזהו. כנראה שההבדל בנקודת המוצא הזאת הוא שמקשה כ"כ על ההבנה של הדברים שאני כותב.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...