Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

CX-5 מול פורסטר - איזו בטיחותית יותר?

...
שימו לב! השרשור הזה בן 702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הוריי מתלבטים ברכישת רכב. אחד הלבטים נוגע לעלויות האחזקה הצפויות, כאשר הם מתכוונים להחזיק ברכב עד שיגיע לגיל 15.

איך טויוטה, מאזדה וסובארו בכל מה שנוגע למחירי חלפים וטיפולים במורשה? האם רמות המחירים דומות דיין כדי להתעלם מהפרמטר הזה?

האם מידת האמינות שעליי לצפות מהמותגים הללו גם היא דומה מאוד כדי שלא תהווה שיקול משמעותי בבחירה ביניהן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האתר של משרד התחבורה, שבודק מחירי חלפים נפוצים לרכב:

https://www.gov.il/he/Departments/General/transport_products_basket

תחזוקת מזדה תהיה הרבה יותר זולה. רמת האמינות גבוהה בשלושת החברות, כאשר לכולן דגמים יותר ופחות אמינים, אבל כולם ברמה טובה ולפי דעתי ניתן להתעלם מהשוני. בקיצור שלח אותם לאולמות התצוגה של שלושת החברות(אם אתה לא סומך עליהם, רצוי ליווי כי אנשי מכירות מוכרים לוקשים על הרכבים שלהם ושל המתחרים בלי חשבון) , אם הם לא מתאהבים בפורסטר או בראב4 שיקנו מאזדה.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה יהיה הכי פשוט לתחזוקה בגרסת 2×4:

אין טיימינג, אין שמן דפרנציאל, אין שמן גיר.

מחליפים רק מסנן/שמן מנוע, מסנן אוויר, מסנן מזגן, ומצתים כל 7 שנים/120 א' ק"מ. המאזדה גם "מיושנת" טכנולוגית ולא יהיו בה הפתעות לא נעימות.

האחזקה בפורסטר יקר  משמעותתית - מערכת ההנעה הכפולה מחייבת החלפת צמיגים בריביעיות, וכל השמנים שהזכרתי לעיל.

הטיוטה בגרסה הבנזינית סבירה, אך בגרסא ההבירידית האחזקה יותר יקר  וכמובן פוטנציאל התקלות קיים עקב מערכת היברידית מתוחכמת ורבת חלקים.

• רעיון טוב! 1

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, LEGACY 1.8 כתב:

הטיוטה בגרסה הבנזינית סבירה, אך בגרסא ההבירידית האחזקה יותר יקר  וכמובן פוטנציאל התקלות קיים עקב מערכת היברידית מתוחכמת ורבת חלקים.

איזו אחזקה יקרה יש יטויוטה ראב 4 היברידית?

אותם הטיפולים בדיוק כמו לדגם בנזין. 

מערכת היברידית באחריות די ארוכה, וניתן להאריך אותה עד גיל 12 של הרכב. אמינות כללית של טויוטה גבוה מאוד.

בנוסף, ראב 4 היברידית הכי חסכונית בין הרכבים שהוזכרו כאן.

מה שכן כדאי לבדוק - מחירי ביטוחים.

במידה ויש כוונות לרדת לשטח, לסובארו  פורסטר יתרון גדול ביכולת עבירות.

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור שם דגש רק על עניין האחזקה לטווח ארוך. ראב 4 מכיל הכי הרבה רכיבים ומערכות שהחלפתם לא תהיה זולה במיוחד - מנוע חשמלי, סוללות, מפצל כוח ועוד.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינותם של רכבי טויוטה היברידיים מוכחת כבר מספיק שנים, כדי לא לפחד ממערכת היברידית.

כל הרכבים כיום מלאים ברכיבים יקרים אלקטרוניים - הכל ממוחשב.

סובארו של היום זה לא בדיוק DL מלפני 30 שנה. גם מאזדה רכב עכשוי

אני אישית לא יכול לקבוע שאחזקת ראב 4 היברידית תהיה יותר יקרה על סמך קיום מערכת שלא נחשבת לבעייתית. 

• אהבתי 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2022 בשעה 16:47, Uri-G כתב:

לפי האתר של משרד התחבורה, שבודק מחירי חלפים נפוצים לרכב:

https://www.gov.il/he/Departments/General/transport_products_basket

תחזוקת מזדה תהיה הרבה יותר זולה. רמת האמינות גבוהה בשלושת החברות, כאשר לכולן דגמים יותר ופחות אמינים, אבל כולם ברמה טובה ולפי דעתי ניתן להתעלם מהשוני. בקיצור שלח אותם לאולמות התצוגה של שלושת החברות(אם אתה לא סומך עליהם, רצוי ליווי כי אנשי מכירות מוכרים לוקשים על הרכבים שלהם ושל המתחרים בלי חשבון) , אם הם לא מתאהבים בפורסטר או בראב4 שיקנו מאזדה.

מעולה! לא הכרתי

בתאריך 28.5.2022 בשעה 18:30, m&t כתב:

15 שנים קדימה וואו למה?!

טויוטה מספר 1 באמינות בטח ובטח לטווח הרחוק.

באופן רגיל הייתי מעדיף לרכוש רכב בן 5 שאיבד כ-60% מערכו (אאל"ט ירידת ערך נורמטיבית למותגים הללו בימים כתיקונם בישראל היתה כ-17% בשנה בממוצע) במצב מצוין ולהחזיק בו, תוך הקפדה על אחזקתו ברמה טובה, כ-10 שנים. למיטב חישוביי זה הכי משתלם.

במצב המחירים הנוכחי וברף המחירים שאבי מקציב כבר עדיף להם לקנות חדש, כשאינם רוצים להמתין להתנרמלות המחירים שאיש לא יודע לומר מתי תהיה ובמקביל חפצים במערכות בלימה אקטיביות מתקדמות, שלא קיימות באקזמפלרים ב-50,000 (אם חשבנו לרגע לנסות להקטין את נזקי התקופה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני מחפש להוריי ג'יפ עם בטיחות מקסימלית עד 200K~, בשאיפה לפחות מזה. כרגע המועמדים הם הפורסטר וה-CX5 (הראב4 לא אופציה בשל זמני מסירה רחוקים).

אני מתקשה להכריע ביניהם איזה בטיחותי יותר, הן פסיבית והן מבחינת מערכות בטיחות אקטיביות.

בטיחות הנוסעים מאחור חשובה מאוד גם היא.

לגבי CX5 -

מבחן EURO NCAP
מבחן IIHS

לגבי פורסטר -
מבחן EURO NCAP
מבחן IIHS

בנוסף, עד כמה קריטית בלימה אוטונומית בנסיעה לאחור?

כמה קריטי הפער הבטיחותי בין CX5 אקזקיוטיב (176K) לפרימיום בלאק (207K)?

כמה קריטי הפער בין פורסטר Z (170K) לפורסטר XS (203K)?

וכמה קריטי הפער הבטיחותי, אם קיים, בין ה-CX5 לפורסטר?

האם יש טעם להתייחס למבחני הריסוק של IIHS?

השוואה יבשה באתר ICAR -

CX5 אקזקיוטיב מול פורסטר Z
CX5 פרימיום בלאק מול פורסטר XS

להבנתי סובארו מעדכנים מחירון מחר וצפויות עליות מחירים של 10-15K על כלל הדגמים.

אם הפערים הבטיחותיים בין כל הנ"ל הם זניחים, אז ככל הנראה נדבוק ב-CX5 אקזקיוטיב.

אשמח לכל עזרה🙂

תודה!

עריכה אחרונה על ידי ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה קח בחשבון שעלות אחזקת פורסטר במורשה יקרה מאוד,
חלפים וטיפולים יקרים, חבר קנה אחת בהמלצתי (למכירה בת 3 במצב מצויין) ומוכר מכיוון שנמאס לו כל טיפול לצאת עם 4K ולפעמים יותר במורשה...

עוד חבר עם פורסטר עבר לטפל אצל חבר כי המחירים ביבואן שוחקים.

חוץ מזה הפורסטר מרווחת נוחה וטובה בשטח (צריכת הדלק ממש לא משהו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי מאזדה CX5 אקזקיוטיב ב-176K הוא הגרסה המאוזנת ביותר עם אבזור נוחות ובטיחות טוב ותג מחיר הולם. היא שווה את תוספת המחיר לעומת הדגם הבסיסי.

פורסטר Z הוא בסיסי מאוד, ברמה של הגה שאינו מחופה עור ובלי חישוקים קלים. כדי לקבל ניטור שטחים מתים שיש במאזדה ברמת אבזור אקזקיוטיב צריך לשלם מעל 200K על פורסטר XS. התייקרות בסדר גודל שאתה מתאר תהפוך את הפורסטר ללא רלוונטי בעיני וחבל כי מדובר ברכב מוצלח.

אם אין צורך בהנעה כפולה ולא יורדים לשטח שהוא מעבר לשבילים אני הייתי בוחר במאזדה. תא הנוסעים שלו נעים ואיכותי יותר, הוא שקט מאוד, נוח ומציע תמורה טובה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגופו של עניין - בהתחשב בשיקולים שהעלת, המאזדה תהיה הבחירה הנכונה.

לעניות דעתי, הפורסטר לא רלוונטי למי שלא מתכוון לטייל, או לחילופין חי באיזור מושלג (בו יש יתרון להנעה כפולה). זאת כמובן בהנחה ולא התאהבת בפורסטר מסיבה כלשהי (ואגב, לגיטימי לחלוטין  😅).

ועכשיו, בשביל לדייק פה משהו - כתבת שאתה מחפש להוריך ג׳יפ. אם יש אמת בדבר - אנא פנה לטויוטה לנדקרוזר או ג׳יפ רנגלר.

להבנתי, אתה מחפש להוריך פשוט רכב גבוה. מה שמכונה suv, או ״רכב פנאי״. הרכבים האלה פופולריים ובצדק, כי נוח להיכנס ולצאת, תנוחת הנהיגה גבוהה ו״שולטת״, וכן הלאה.

בקטגוריית ה-suv, אתה מחפש בטיחות ואמינות (צריכת דלק? נוחות נסיעה? כמות נוסעים? נראות?) והכוונה היא להחזיק בו ל-15 שנים.

למה אני חופר לך על זה? מכיוון שמאזדה cx5 זה רכב מצויין, אבל האם הבחירה הנכונה? בשביל לסבר את האוזן, הנ״ל הוא רכב יחסית מגודל (ובהקשר הזה טוב למי שמסיע נוסעים וזקוק לתא מטען גדול), אך פחות אידאלי מבחינת השתחלות לחניות, תנועה עירונית, צריכת דלק וכו׳. יש אפשרויות אחרות שאולי יתנו מענה דומה מבחינת אמינות, בטיחות ועלות אחזקה, ופחות יקרות לרכישה (והכוונה למה שמכונה קרוסאובר /suv-b/ מיני-suv).

אבל כמובן, כמו בכל דבר בחיים, לא כל בחירה חייבת להיות רציונאלית.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.6.2022 בשעה 16:46, Lt. Dan כתב:

לגופו של עניין - בהתחשב בשיקולים שהעלת, המאזדה תהיה הבחירה הנכונה.

לעניות דעתי, הפורסטר לא רלוונטי למי שלא מתכוון לטייל, או לחילופין חי באיזור מושלג (בו יש יתרון להנעה כפולה). זאת כמובן בהנחה ולא התאהבת בפורסטר מסיבה כלשהי (ואגב, לגיטימי לחלוטין  😅).

ועכשיו, בשביל לדייק פה משהו - כתבת שאתה מחפש להוריך ג׳יפ. אם יש אמת בדבר - אנא פנה לטויוטה לנדקרוזר או ג׳יפ רנגלר.

להבנתי, אתה מחפש להוריך פשוט רכב גבוה. מה שמכונה suv, או ״רכב פנאי״. הרכבים האלה פופולריים ובצדק, כי נוח להיכנס ולצאת, תנוחת הנהיגה גבוהה ו״שולטת״, וכן הלאה.

בקטגוריית ה-suv, אתה מחפש בטיחות ואמינות (צריכת דלק? נוחות נסיעה? כמות נוסעים? נראות?) והכוונה היא להחזיק בו ל-15 שנים.

למה אני חופר לך על זה? מכיוון שמאזדה cx5 זה רכב מצויין, אבל האם הבחירה הנכונה? בשביל לסבר את האוזן, הנ״ל הוא רכב יחסית מגודל (ובהקשר הזה טוב למי שמסיע נוסעים וזקוק לתא מטען גדול), אך פחות אידאלי מבחינת השתחלות לחניות, תנועה עירונית, צריכת דלק וכו׳. יש אפשרויות אחרות שאולי יתנו מענה דומה מבחינת אמינות, בטיחות ועלות אחזקה, ופחות יקרות לרכישה (והכוונה למה שמכונה קרוסאובר /suv-b/ מיני-suv).

אבל כמובן, כמו בכל דבר בחיים, לא כל בחירה חייבת להיות רציונאלית.

לגבי הסמנטיקה, אכן מדובר בג'יפון/"פנאי-שטח"/suv ולא ב'גיפ בגודל מלא. אין להם שום כוונה מיוחדת לרדת איתו לשטח לטיול מאתגר ואני אכן מחפש להם רכב שפשוט ייתן להם מקסימום בטיחות עד 180k בערך - ובהגיון שלי זה יתקבל ע"י רכב גבוה יותר ומסיבי יותר עם מבחני ריסוק טובים ומערכות בלימה אוטונומיות.

מאחר והרציונל הוא קודם כל בטיחות אבל גם שיהיה מרווח (גם מאחור) ואמין, נראה לי שרכב "מגודל" שכזה עדיף על קרוסאובר צנוע יותר (האלטרנטיבה במשבת הזו היתה מבחינתנו xv).

לגבי בעירה פנימית לעומת הייבריד או חשמלי - אבא שלי לא רוצה להקצות שקל מעל 185, הגם שאני מתאר לעצמי שבמעמד המכירה ראב4 שכזה יהנה משמירת ערך עדיפה (הן בשל המותג והן בשל ההיברידיות, שודאי תהפך ליתרון גדול אפילו יותר במהלך הזמן לעומת הבנזין הטהור).

מנגד, להבנתי המאזדה צפויה ליהנות מאמינות טובה ממתחרותיה ומחירי חלפים זולים משמעותית (לפי משרד האוצר, חלפי ראב4 עולים פי 2 וקצת מהמאזדה), אז אני יכול לקוות שזה יספיק.

בהתרשמות אישית, הראב4 נראתה לי כאפשרות "שלמה" יותר. יותר מרווח מאחור, זווית משענת הנוסעים מאחור עדיפה ותא המטען גם גדול יותר (וכמובן שצריכת הדלק עדיפה, אבל גם דורשת 400 שקל בשנה הארכת אחריות לסוללה מעבר לשנות האחריות לראש שקט).

במסגרת המגבלות והשיקולים הללו, זו נראית לי בחירה רציונלית🙂

אלא אם כן תוכל, וכמובן אשמח, להאיר את עיניי עם שיקולים ורציונלים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...