Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערכת שווי רכב - מכה בקצה שלדה

Yona1234
שימו לב! השרשור הזה בן 702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם, 

הלכתי לאחת מהסוכנויות למכירת רכב על מנת לבצע טרייד-אין לקניית רכב חדש. ברכב הנוכחי שלי קיימת פגיעה בקצה שלדה, פגיעה שידעתי עליה בקניית הרכב (צויין תחת פגיעות שוליות במכון ואף נאמר שהרכב במצב מצוין, גם בעת הקניה לפני 5 שנים וגם היום בבדיקה שנעשתה באותו מכון). חשוב לציין כי לעולם לא הייתה לי בעיה כלשהיא שקשורה לשלדה או ליציבות הרכב במהלך 5 השנים שהרכב ברשותי.

הרכב שמור ובמצב מעולה (קילומטראז נמוך מאוד - מודל 2012 עם 123 אלף קמ, טיפולים בזמן, נקי  ומתוחזק) אך בסוכנות הרכב רוצים להוריד כ-10000 שח משווי הרכב (!) כאשר המחירון שלו הוא 23 אלף.

האם ההצעה שלו הגיונית? יש מקום להתמקח על המחיר?

אשמח לשמוע חוות דעת, תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באת למגרש עם רכב ישן ופגיעה בקצה השלדה = משמעות מסחרית.

המגרש צריך למכור את הרכב ברווח. לכן קיבלת הצעה כזאת.

תנסה למכור לבד,  אולי מישהו יוריד פחות על הפגיעה הזאת.

• אהבתי 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, itzik123 כתב:

מה מחיר השוק של רכב כזה עם נתונים דומים לשלך?

מה בדיוק כתוב בסעיף השילדה בדו"ח בדיקה?

הסעיף על המכה בשלדה נרשם תחת "תקלות עם משמעות נמוכה". מחיר הרכב עם נתונים דומים אחרי שקלול לפי אפליקציה של לוי יצחק הוא 21 אלף ש"ח (2000 מתחת למחירון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון לא ממש רלוונטי. אתה צריך לעבור על יד 2 ולראות כמה מבקשים על רכב כזה עם נתונים דומים.

כתוב בטופס אם הפגיעה היא בחלק מרותך או מוברג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, itzik123 כתב:

המחירון לא ממש רלוונטי. אתה צריך לעבור על יד 2 ולראות כמה מבקשים על רכב כזה עם נתונים דומים.

כתוב בטופס אם הפגיעה היא בחלק מרותך או מוברג?

עם קילומטראז' הרבה יותר גבוה (160-250) מוכרים את הרכב בין 18-24 אלף... ולא כתוב אבל הבוחן אמר שהרכב במצב מעולה והתקלה לא קריטית, מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תכתוב בדיוק מה כתוב בסעיף השילדה בטופס אולי אדע יותר.

כרגע אני רק יכול להגיד שמה שולאד כתב נכון וכנראה תוכל לקבל עליו יותר ממה שהציעו לך בסוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, itzik123 כתב:

אם תכתוב בדיוק מה כתוב בסעיף השילדה בטופס אולי אדע יותר.

כרגע אני רק יכול להגיד שמה שולאד כתב נכון וכנראה תוכל לקבל עליו יותר ממה שהציעו לך בסוכנות.

ליקויים בעלי משמעות נמוכה - פגיעה בקצה שלדה אחורי שמאל

לא רשמו מעבר לזה, ובעל פה ציין שוב שזה שולי. חשוב לציין שזה מכון מוכר בעיר בה אני גר והוא מאוד אמין אך מסתבר שהוא עובד איתם (הבדיקה הייתה עליהם כמובן).

עריכה אחרונה על ידי Yona1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מנסה להבין בדיוק באיזה קורה הפגיעה.

אם היא בחלק מוברג, הכי טוב מבחינתך. אני לא בטוח שמגדירים קצה שילדה על חלק מוברג, אבל אולי כן.

אתה יכול לחזור למכון בדיקה ולשאול, או ללכת לפחח כלשהו שיגיד לך.

גם אם לא מדובר בחלק מוברג (קצה שילדה קלאסי) לדעתי עדיף לך לפרסם ביד 2 בקצת פחות מהמחירון, להיות מוכן להתגמש משמעותית במחיר אבל לשים לעצמך רף תחתון שיהיה כמה אלפים יותר ממה שהציעו לך בסוכנות.

לדעתי במצב השוק כיום תצליח למכור, אלא אם מדובר ברכב ממש לא סחיר.

קח בחשבון שככה אתה מרוויח לא רק את ההפרש במחיר המכירה, אלא גם יותר גמישות מול הסוכנות.

זה כמובן ידרוש ממך התעסקות במכירה, על כל המשתמע מכך.

לשיקולך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Yona1234 כתב:

עם קילומטראז' הרבה יותר גבוה (160-250) מוכרים את הרכב בין 18-24 אלף... ולא כתוב אבל הבוחן אמר שהרכב במצב מעולה והתקלה לא קריטית, מה דעתך?

אז המחיר של הטרייד נשמע הגיוני,
18K לרכב דומה זה השוק, כאן יש רכב עם סחירות נמוכה, והם צריכים להרוויח אז כנראה ש13K זה הגיוני.

עריכה אחרונה על ידי llaavvii
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהרכב שלו עם קילומטראז' נמוך ובמצב מכאני טוב מאוד ואם מדובר על רכב סחיר, בלי הקצה שילדה הוא היה נמכר בקלות ומעל המחירון.

נכון, אין לנו את המידע על איזה רכב מדובר, יד, מקוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו היתה לי בעיה דומה עם רכב שרכשתי והיה נראה שהפגיעה לא משמעותית. ואז באתי למכור והבנתי שמי ששומע את המושג ״קצה שלדה״ בורח כמו מאש. 

אז יש בעית סחירות, ובמקרה שלי גם היו משמעויות נלוות, כי מסתבר שבפגיעה מאחור גם אם זה רכב חזק יחסית, שום דבר לא חוזר להיות מושלם כמו שהיה.

יש מצב שבמחירים האלו, תמצא קונה בשוק הפרטי שיהיה מוכן לקחת את הרכב כולל הפגיעה אבל בהורדת מחיר פחות משמעותית אם הרכב יתאים לו, ואין לך תחרות עם רכבים דומים במחיר ומצב דומה אבל בלי הפגיעה.

עריכה אחרונה על ידי tzahif1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווי השוק הנקודתי של הרכב שלך תלוי במידה בכמות כלי הרכב המוצעים למכירה בזמן שאתה מוכר. אם מחיר המחירון הוא 21. כל מספר בין 15 ל-18 הגיוני.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...