Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשים או גברים, מי יותר אדיב בכביש?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהניסיון שלי על הכבישים (רק כ10 שעות ביום)

נשים יותר אדיבות

אך נשים גם יותר אחראיות לטעויות אנוש מחוסר תשומת לב.

אבל גברים מבצעים יותר תאונות שקשורות לעבירות תנועה מאשר חוסר תשומת לב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם כהולך רגל אפשר לזהות הבדל בין נשים לגברים. כשאני חוצה מעבר חציה ומנסה ליצור קשר עין עם הנהג - גבר שלא ירצה לתת זכות קדימה בדרך כלל יעיץ בהפגנתיות. אישה פשוט לא תעצור, בין אם יהיה קשר עין או לא.

מהניסיון הסובייקטיבי שלי, הרגשתי בסכנה יותר גדולה כשאשה לא עצרה, ולדעתי זה גם קורה לעיתים קרובות יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני רואה גברים יותר אדיבים, אבל אני גם מצדיק ומבין את זה - בחורה על הכביש יותר לחוצה ברוב המקרים מאשר גבר. תחשבו שניה את מי אתם רואים בד"כ תקוע בכביש 6 על 80 קמ"ש בימני אחרי משאית? ברוב המקרים זו תהיה בחורה שיושבת קרוב לשמשה ומחזיקה את ההגה ב 2 ידיים ומרוכזת רק בכביש ומאותתת שמאלה עד שאחד המניאקים יאט וייתן לה להכנס. גבר באותו מצב בד"כ יאותת ויחכה להזדמנות הראשונה לחצי הדחפות ויעבור לשמאלי. זו רק דוגמא אחת, יש עוד הרבה. תחשבו שיש בחורות שנוהגות כבר שנים ועדיין יכולות להלחץ מפקק שצריך לעבור נתיב או מחניה במקומות צפופים, אז ברור שהן יהיו פחות אדיבות, מי שלחוץ יותר בד"כ אין לו מספיק מרווח אדיבות כדי להתחשב באחרים.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גברים חד משמעי יותר אדיבים. גם יותר ערניים לסביבה.

דוגמא מאתמול ויום שישי: נהגת יוצאת מחניה ורוצה לעשות פרסה. אז היא מפרססת, נוסעת רוורס ורוצה להיכנס למקום שהיא השאירה כדי לסיים את הפרסה. ואז באה נהגת אחרת ורואה את המקום הפנוי. מה היא עושה? נכנסת ומפריעה לה לסיים בצורה נורמלית.

ביום שישי הנהגת האחרת היתה אישתי שנסענו לקחת את הילדה מהגן. בדרך חזרה אני כבר עליתי על ההגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב כשאשה לא נותנת להשתלב או נתקעת על השמאלי או חוסמת כביש ולא מפנה גם כשיש 20 מכוניות אחריה זה כי היא פוסטמה. אולי בחיי היום יום היא גאון עם דיפלומה בתחומה- אבל בכביש פוסטמה.

לרוב כשגבר יעשה את אותם דברים זה כי הוא בן *ונה. הוא מודע- אבל על ה*ין שלו.

בלי לעשות פילוג איזה מגדר נותן פחות או יותר להשתלב וכו'.

זה לדעתי ההבדל בתמציתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל מקרה אין במקומותינו מגדר יותר אדיב במדינת ישראל, הממוצע הוא כנראה נמוך בשניהם ולכן או "גברים פחות לא אדיבים" או "נשים פחות לא אדיבות"...

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא חושב שזה נכון. לא חסרים גברים שנתקעים בשמאלי ומהווים מטרד בגלל טימטום. לא כולם עושים דווקא, הרבה פשוט לא יודעים לנהוג.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לחדד: אף אחד לא טען שנשים פחות אדיבות באופן כללי. אני לא חושב שיש מאפיין מגדרי לזה.

אבל איכשהו בכביש ישנה הרגשה שיש מאפיינים מגדריים, בדיוק כמו שאם רכב יבצע עקיפה מסוכנת אני אהיה בטוח ב 99% שמדובר בגבר עד גיל 40 מקסימום וכו', ככה גם לגבי אדיבות בהשתלבות: גם גברים לא אדיבים, אבל לרוב אם תאותת על השתלבות ותנסה ליצור קשר עין עם הנהג - יש הרבה יותר סיכוי שגבר יאפשר לך להשתלב מאשר אישה.

הכי אדיבים שנתקלתי בהם זה נהגי משאיות מקצועיים: אם לא תדחף אבל תאותת להשתלבות ותמתין להשתלבות - נהגי משאיות יאיטו ויאפשרו לך להשתלב מיוזמתם.

ככל הנראה יש קשר ישיר בין הזמן שמבלים על הכביש והניסיון, לבין אדיבות והתחשבות.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה להסכים עם הרב פה. אבל יש לי תחושה (בתור סטטיסטיקאי) שיש פה קצת הטייה לצד הגברי (99.9%) מבחינת אחוזי משתמשים בפורום, אז זה די ברור מה יהיו פה התשובות.

• אהבתי 3
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר לדעתך גברים אינם מסוגלים להיות אובייקטיביים? או שנורא חשוב להם להאדיר את המין הגברי על חשבון הנשי עקב רגשי נחיתות(אהמ פמיניזם מודרני אהמ...)

לא חושב שיש אחווה גברית כלשהיא על הכביש.

לנושא הדיון אני מסכים עם כל הנאמר. כבר אמרו פה בקטנה, אורך החשיבה של האישה על הכביש קצר יותר.

למשל: יש שטח פנוי מלפנים? עלי לסגור אותו בהקדם. לא משנה מה יש בהמשך. נניח יש רמזור אדום עוד 100 מטר בהמשך אז כדאי להתחיל להאט?, האישה לא חושבת על זה. זה גז עד שאין מקום ואז ברקס.

המחשבה של "כדאי לתת לבנאדם להשתלב" לא עולה. הן פשוט רואות ישר. גז או ברקס. הן לא מנתחות סטיאוציות עד הסוף כמונו.

אבל זה רק צד אחד.. יש עוד סיבותכמו שנאמר כבר הקטע של לא לצאת פריאריות וכו

עריכה אחרונה על ידי yossi_s1
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שדווקא כן אחווה גברית כשזה מגיע לכביש- יעידו כל הסרטוני יוטיוב למיניהם (שמעלים גברים) המעידים על נהיגה נשית גרועה. יש מימרות עממיות של גברים (כמו למשל אצל הרוסים אומרים "אישה מאחורי ההגה זה כמו קוף עם רימון ביד"). ואני (בתור גבר) מסכים איתך שלנשים אין יכולת תכנון נסיעה בד"כ - אבל עצם ה"עובדה" שזה כך אצל רב הנשים מראה כנראה שהן לא עושות את זה בכוונה אלא זה נובע בגלל מבנה המח שלהם ששונה משל הגברים (כך יש להניח).

פה אבל מדובר בנושא שקשור יותר לחינוך ודרך ארץ. קשה לי להאמין שזה משהו שנובע בשוני במבנה המח ולכן קשה לי להאמין שנשים סתם בדרך כלל יותר גסות ולא מחונכות. ואם זה כן נובע (אי יכולת לתקפד תחת לחץ וכו)- אז שוב זה לא אשמתן, אלא הן פשוט בנויות כך.

בין כך ובין כך, אין באמת סיבה לכעוס עליהן ולהאשים אותן בתור כלל- אלא אם כן אתה מניח שיש איזו אחוות נשים (לעומת האחוות גברים שלא קיימת לטענתך) ושהן כולם החליטו להיות ביצ"יות על הכביש.

תכלס לא רואה לאן הדיון הזה מתקדם חוץ מסתם להוציא עצבים ולהכליל ולהכפיש (א)נשים.

סתם כך, מהתבוננות שלי, לגברים יש בעיה מאוד רצינית של סבלנות- הרבה פעמים נצמדים סתם (גם למישהו שנוסע בנתיב הימני) מהבהבים למישהו שנוסע בנתיב השמאלי כאשר לפניו יש עוד 10 מכוניות. נצמדים למישהו לפני רמזור שעומד להתחלף, כך שהוא יודע שאם הוא לא יגנוב את הרמזור יכנסו בו מאחורה, מזגזגים בין נתיבים בצורה מאוד מסוכנת וכו. אלו דברים שאף פעם לא ראיתי שנשים עושות- למה אף אחד לא מזכיר את זה פה בפורום?

עריכה אחרונה על ידי laplug
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, laplug כתב:

אני נוטה להסכים עם הרב פה. אבל יש לי תחושה (בתור סטטיסטיקאי) שיש פה קצת הטייה לצד הגברי (99.9%) מבחינת אחוזי משתמשים בפורום, אז זה די ברור מה יהיו פה התשובות.

בזמן שאני נוהג אני בודק את הכביש, התנועה והסביבה. במקרים חריגים על הנהגים שלידי, ואיני ממלא טבלאות אקסל בזמן נהיגה.

לשמחתי אני נוהג במקומות שבהם מפרגנים אפילו לגונבי תורים, והשימוש בצופר שלא בגלל סכנה נדיר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר האחרון שרציתי זה להכפיש מיגדר מסויים. לא זו הכוונה שלי.

העלתי נתון על סמך עובדות שאני ניתקלתי בהם, באותו מקום בחודשים האחרונים. כמובן שאין לי נתוני פילוג כמה מהם גברים וכמה נשים שעוברים בכביש בטווח של השעה שמונה בבוקר.

לפני כשעה, yossi_s1 כתב:

לנושא הדיון אני מסכים עם כל הנאמר. כבר אמרו פה בקטנה, אורך החשיבה של האישה על הכביש קצר יותר.

למשל: יש שטח פנוי מלפנים? עלי לסגור אותו בהקדם. לא משנה מה יש בהמשך. נניח יש רמזור אדום עוד 100 מטר בהמשך אז כדאי להתחיל להאט?, האישה לא חושבת על זה. זה גז עד שאין מקום ואז ברקס.

המחשבה של "כדאי לתת לבנאדם להשתלב" לא עולה. הן פשוט רואות ישר. גז או ברקס. הן לא מנתחות סטיאוציות עד הסוף כמונו.

עם זה אני ממש מסכים - ואני רואה את זה על אישתי.

הקטע עם הרמזור אדום משגע אותי. למה לתת גז? המחשבה שמישהו יכנס לפניה אם יש שטח פנוי משגעת אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...