Jump to content

yonisi

 • הודעות

  2,276
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי yonisi

 1. במקרים כמו שאתה מדבר עליהם יש Trade-off ברור בין לקנות רכב חדש יותר עם 30K ק"מ לשנה לבין רכב קצת יותר ישן עם 18K לשנה. השאלה מה עדיף תלויה בלא מעט גורמים שחלקם קשורים לקונה (ויש כאן לפחות כמה אנשים שיגידו לך להתרחק אוטומטית מרכב שעשה 30K בשנה, למשל, בלי קשר לשום שיקול אחר) וחלקם קשורים לדגם הרכב הספציפי, ז"א כמה הוא אמין באופן כללי, כמה הוא רגיש לנסועה גבוהה, מתי מתחילים בעיות משמעותיות (ז"א ברכיבים החשובים כמו מנוע\גיר וכו'). חוץ מזה יש כמובן עוד פרמטרים כמו מה המצב של כל הרכב, האם מדובר ביד\ידיים פרטיות בלבד או שיש גם ליסינג בסיפור. לא כזה מכיר את הפיאט המדוברת הזאת אבל פיאט באופן כללי נתפס כמותג פחות אמין ואולי בגלל זה המחירים זולים יחסית. בכל אופן, עדיף שתחכה כאן לדעות של אנשים שמכירים יותר את הפיאט הנ"ל ואולי אז יהיה לך יותר קל להחליט אם בכלל לשקול לקנות רכב כזה או אולי עדיף משהו אחר, אפילו אם במחיר של ירידה בשנתון לאותו התקציב. חוץ מזה אולי תנסה לשנות את כותרת השרשור (אני חושב שרק המנהלים יכולים אז אולי תנסה לבקש מאחד מהם) ותזכיר את דגם הרכב, בד"כ זה יעזור בלקבל תגובות יותר ספציפיות לדגם. בהצלחה!
 2. FWIW יש לאחותי ספורטאג' 2016 מנוע 1.6 בדיוק למטרות אלה (לעבודה וחזור, ילדים מהגן וחזור וכו'), מתוחזקת לא להיט (Facepalm) אבל בינתיים בשנתיים וקצת אצלה הרכב מגלה אמינות מופתית, 0 תקלות. מאיץ כמו טנק וצריכת דלק לא להיט אבל כן נותן את ההרגשה של "ג'יפון גבוה".
 3. ממה שאני רואה גברים יותר אדיבים, אבל אני גם מצדיק ומבין את זה - בחורה על הכביש יותר לחוצה ברוב המקרים מאשר גבר. תחשבו שניה את מי אתם רואים בד"כ תקוע בכביש 6 על 80 קמ"ש בימני אחרי משאית? ברוב המקרים זו תהיה בחורה שיושבת קרוב לשמשה ומחזיקה את ההגה ב 2 ידיים ומרוכזת רק בכביש ומאותתת שמאלה עד שאחד המניאקים יאט וייתן לה להכנס. גבר באותו מצב בד"כ יאותת ויחכה להזדמנות הראשונה לחצי הדחפות ויעבור לשמאלי. זו רק דוגמא אחת, יש עוד הרבה. תחשבו שיש בחורות שנוהגות כבר שנים ועדיין יכולות להלחץ מפקק שצריך לעבור נתיב או מחניה במקומות צפופים, אז ברור שהן יהיו פחות אדיבות, מי שלחוץ יותר בד"כ אין לו מספיק מרווח אדיבות כדי להתחשב באחרים.
 4. yonisi

  זעם כביש (Roadrage)

  Road RAGE, אני?? בחיים לא! 🤣 או במחשבה שניה, על איזה ימים בשבוע לספר? מקרה שקרה לי לפני שנתיים בערך, אני יוצא מקניון הנגב לכיוון הכביש הראשי בבאר-שבע (שדרות רגר, יש יציאה אחת מהקניון ישירות לכביש), ביציאה פקק רציני (במגבלות הקניון, ז"א 3-4 דקות עמידה), איך שאני מתקרב 2 רכבים מהמחסום ליציאה, מצד שמאל שלי ז"א בנתיב הנגדי שאמור להיות פנוי לבאים ממול, מופיעה טויוטה קורולה תכלת (דגם של 2008-2012 כזאת) עם בן מיעוטים צעיר בפנים, מסתכל עלי וכאילו בא להידחף לפני... עשיתי לו פרצוף של "לא יקרה גם אם מוחמד יחזור לחיים עכשיו", הקיצר ניסה להידחף בכוח, פתחתי חלון והוא פתח גם והתחלתי לצרוח עליו בכיף, בינתיים מגיעים רכבים ממול כמובן והוא תוקע אותם האדיוט, הריצר שישו ושמחו, כמובן שהוא בסוף נדחף אחרי לפני איזה רכב אחר.
 5. מצטרף להמלצות על הספארק 1.4, הייתה לי 2016 בליסינג (LT+) שרוב הזמן נסעה במהירויות שלילה. אחלה רכב ביחס לסגמנט, גם במהירויות גבוהות מאוד לא מרגישה על הקצה, ובאופן כללי הרגישה לי תמיד יותר גדולה ויציבה מהגודל האמיתי שלה, גם נוחות הייתה לא רעה, יחסית.
 6. דרך אגב, ממה שאני קורא לגבי שביעות רצון לקוחות (מניח שהרוב\כולם מארה"ב), עברתי בכוונה על התגובות עם הציון הכי גרוע שם (כוכב אחד מתוך 5) ואפילו שם רק חלק מסוים (משהו כמו רבע) מדבר על בעיות בגיר ה CVT. הציון הכללי שם הוא 3.9 שזה גם אותו ציון כמו של קאמרי 2015 למשל, אני מניח שיש כאלה שסבלו מבעיות בגיר אבל לא נראה שזה כל כך שכיח: https://www.edmunds.com/nissan/altima/2015/consumer-reviews/?rating=1
 7. תלוי אולי באילו שנתונים, עד שקניתי מקסימה לפני חצי שנה לא ממש עקבתי אחרי ניסאן אז אני מכיר שמועות בעיקר מה ששמעתי בפורום, אני זוכר שדובר על ניסאן ג'וק מהדגמים הישנים יותר, לא ממש יודע לגבי החדשים. יכול להיות שיש תקלות עם הגירים האלו באופן כללי, באיזה אחוז מדובר? לא יודע... ממה שאני מכיר מהסביבה הקרובה שלי - לחבר שלי יש ניסאן פרימירה עם גיר רציף כזה שנת 2005 שעדיין נוסעת (עוד לא 200K ק"מ אבל), וככשאלתי את החבר שמטפל לי ברכבים לגבי בעיות פוטנציאליות בגירים של ניסאן הוא אמר לי שיצא לו להתקל בשני מקרים של תקלות בגיר, ובהתחשב בכמות הרכבים שהוא מטפל בהם מדובר במספר נמוך.
 8. יכול להיות שיש מקרים של בעיות בגירים, אבל מצד שני הגירים האלה בשימוש בלא מעט דגמים של ניסאן שנמכרים בארץ ואתה לא רואה אנשים בורחים מהם, להפך אם כבר (הכבישים מלאים באיקס-טרייל, קשקאי ועוד כל מיני, אפילו סנטרה חדשות אני רואה פה ושם - ממה שאני יודע כל הדגמים האלה משתמשים בגירים הרציפים מאותו סוג). לא יודע אם זה אומר הרבה אבל אצלי במקסימה גם גיר רציף דומה, הרכב עם 154K ק"מ, לא שמעתי ציוצים מכיוונו (מצד שני רק חצי שנה אצלי אז זה לא מדד עדיין).
 9. החזקתי שברולט אימפלה 2005 במשך 10.5 שנים, היו תקלות אבל שום דבר "קריטי" שאתה מוציא סכומי עתק כמו חלק מהסיפורים שאני שומע פה, והרכב עשה 9.5 שנים עם מערכת גז ובשנתיים וחצי האחרונות אצלי (כשהוא בן יותר מ 15, עד לפני חצי שנה) עשה נסועה של רכב ליסינג (כ 25K שנתי). תלוי גם איפה אתה מטפל, חלקים לטיפול שלו עלו לי כ 200-250 ש"ח, את העבודה חבר עושה לי תמורת סכומים נמוכים. כנ"ל עם הרכב הנוכחי מקסימה 2015, הרבה אוטו בקצת כסף (קניתי במחיר של פחות מקורולה לאותו שנתון, לא חושב שיש בכלל מה להשוות, משום בחינה) חוסר אמינות וחלפים יקרים יותר של רכבי "מנהלים" זה אולי כשמדובר רכבי יוקרה גרמניים, אודי, מרצדס בואכה סקודה סופרב, לעומת זאת תסתכל על רכבי מנהלים\יוקרה יפניים, לרוב האמינות גבוהה - מלקסוס דרך אינפיניטי, מקסימה, קאמרי B4 אלטימה אוונסיס אקורד וכו'. דרך אגב גם האמריקאיות די אמינות (חוץ אולי מהנפילה עם מאליבו 2.0 טורבו), סה"כ ביואיק לה-קרוס 3.6, אימפלה חדשות (וגם ישנות ), C300, נחשבות אמינות מאוד. כשמדובר בחלקים לא קריטיים, בעיקר חיישנים למיניהם, להזמין מחו"ל. במיוחד רכבי מנהלים יש בארה"ב הכל מכל הסוגים. הזמנתי לאנשים (בעיקר בעבר) ולי כל מיני דברים, החל מחיישנים קטנים, דרך צינור משאבת הגה להונדה אקורד וממיר קטליטי למאליבו ישנה, ועד חלקים גדולים וכבדים יחסית כמו תושבות מנוע\גיר או למשל נאבה לאימפלה הישנה שלי. יש בד"כ הכל מהכל, אם יש זמן לחכות ולא משהו שחייבים עכשיו על המקום, ממליץ בחום כי המחירים בארץ ובמיוחד במורשים, שחיטה.
 10. ברור שצריכת דלק זה פקטור, וכנראה גם אחזקה קצת יותר יקרה. מצד שני, ההבדלים לא כאלה נוראיים ובטח לא כמו שרוב האנשים חושבים (מנסיון של מעל 10 שנים עם רכבי מנהלים עם מנועי V6). סתם לצורך השוואה, תראה צריכת דלק ממוצעת ב Fuelly: אלטימה 2015 - ממוצע 28.5 מייל לגלון שזה כמעט 1/12 קמ"ל - https://www.fuelly.com/car/nissan/altima קורולה 2015 - 31.3 MPG שזה 13.1 ומשהו - https://www.fuelly.com/car/toyota/corolla אז כן יש הבדל, האם זה קריטי? שאלה טובה, תלוי כמה אתה נוסע, באיזה מתאר וכו'. בהנחה שבדיווחים ב Fuelly מדובר לרוב בנסיעה בארה"ב הפחות פקוקה ברוב האיזורים לעומת נסיעה עירונית פה בארץ באזור המרכז, נניח. אלה שאלות שרק אתה יכול לענות עליהן כנראה. מצד שני, הפלוסים שאתה מקבל (וכן יש לך דרישה לרכב מרווח יחסית) ולעומת המחיר המצחיק (אלטימה 2015 אפשר למצוא פרטית ביד 2 ב 45K, כמה עולה קורולה פרטית משנתון כזה? לפחות 60K לא?), אין בכלל מה להשוות.
 11. לא בתקציב לשנתונים שהוא מחפש. פות"ש - הייתי לוקח את האלטימה, במיוחד שהנסועה שלך ברובה בינעירונית אני מניח לפי הק"מ הצפוי. ואם אתה רוצה בכלל "להתפרע", תעשה כמוני - תחכה שתהיה מקסימה 2015 בתקציב שפוי ותשים עליה מערכת גז. 300 כ"ס ואיכות גבוהה, עם צריכה בינעירונית של איוניק.
 12. ניסאן אלטימה 2015. אם דלק לא קריטי לך אז למה להתפשר על משפחתית "רגילה" כשבאותו מחיר ואפילו פחות יש לך רכב מנהלים מצוין שיותר טוב מכל הבחינות (מרווח, כוח, נוחות, איכות, ולא נופל באמינות) ?
 13. לא חושב שמבחינה אופטית דרוש כיול רציני. כשמדובר במצלמה בודדת המערכת מקבלת תמונה ומנתחת אותה וגם אם המצלמה לא בדיוק בדיוק כפי שיצאה מהמפעל זה לא אמור לשנות הרבה כל עוד הכיוון הכללי יחסית מדוייק (ז"א מבט קדימה לכיוון הכביש ולא בנטיה מוגזמת של Pan/Tilt). אם\כאשר\אולי יהיו מערכות שמבוססות על 2 מצלמות עם ניתוח סטראו, אז הכיול יהפוך להיות קריטי ביותר.
 14. סתם דוגמא: מאליבו 3.5 2010 עם מערכת גז: https://www.yad2.co.il/s/c/hjd3tgpc לא יודע עד כמה זה ירגיש יותר ישן מאשר אלטו\ספארק 2012 (הייתה לבת דודה שלי אלטו 2013 עד לפני כמה חודשים, לי הרכב הרגיש כמו פחון על גלגלים, הוא נסע טוב ו 0 תקלות אבל זה משהו אחר לגמריי). לא הייתי מתערב בשרשור אם לא היה מדובר בכמעט 40K ק"מ בשנה. אם זה לא בא בחשבון, במקום פות"ש אולי הייתי מנסה איכשהו לגרד עוד קצת תקציב ומשיג משהו קצת יותר חדש (יותר לאזור ה 2015/16 אולי) וברמה יותר סבירה (יותר לכיוון סופר-מיני ופחות מיני). לעשות כמעט 40K שנתי על רכבים כאלה, לא יודע...
 15. לדעתי: במקום לחפש פחונים על גלגלים לנסועה של כמעט 40K ק"מ שנתי, תחפש רכב משפחתי\מנהלים עם מערכת גז. צריכה בינעירונית בכסף תצא לך באזור ה 1/18-20 כולל הכל (ז"א בחישוב של כסף לליטר בנזין). יש יגידו שזה הזוי אבל אני עד לפני חצי שנה עשיתי במשך שנתיים וחצי כל יום כ 110 ק"מ על שברולט אימפלה 2005 עם מערכת גז. צריכה משוקללת 1/18 וזה רכב מנהלים מפנק, נוח בטירוף וחזק (ולא פחון). הרכב הנוכחי שלי אמנם חדש יותר אבל הרעיון זהה, רכב מפנק וחזק, מערכת גז, צריכה (בינערונית בעיקר, כמוך) בכסף סביב 1/20. אופציה נוספת לנסועה כזו: רנו מגאן\פלואנס דיזל. ולא שאני מפונק, ובעבודה הקודמת היו לי 2 דגמים של שברולט ספארק, אבל אין מה להשוות בשום בחינה לרכב גדול ונוח, זה פשוט עולם אחר ולנסועה שנתית כזו זה די חשוב.
 16. בלי קשר לכלום, למאליבו 2 ליטר טורבו אל תתקרב, המנוע הזה בעייתי ולא מעט מהם הוחלפו בק"מ נמוך. בתקציב הזה אם אתה מחפש רכב מנהלים מפנק הייתי באמת שוקל אולי אימפלה או אולי ניסאן מקסימה. שניהם רכבים חזקים, הניסאן קצת יותר "ספורטיבית" אבל זה עדיין רכב מנהלים מפנק עם פחות תכונות ספורטיביות לעומת BMW סדרה 3, למשל. לדעתי אתה צריך להסגר על מה אתה מחפש בדיוק, כי יש הבדל בין רכב שעושה לפי פרוספקט 6 וקצת שניות ל 100 בקו ישר, לבין BMW סדרה 3 שכנראה פחות חזקה אבל עם איכויות אחרות.
 17. לא יודע למה אתה מצפה, אנשים פה קונים סקודות וסיאט עם גירים DSG בעייתיים כבר קרוב לעשור לדעתי, וכאילו אין מחר. ויש אינספור סיפורים גם פה בפורום וגם ששמעתי אישית מאנשים וגם מהמוסכניק שלי על תקלות גיר, רכבים שנוסעים בלי טיפת שמן מנוע על המדיד ועוד. ועדיין הישראלי המצוי ירוץ לקנות, כי זה גרמני, חסכוני, מהיר וכו' וכו'... אז זהו שאין יש מאין - הואגיות מסתבר אחרי כמעט כעשור של TSI/DSG הן אולי פורצות טכנולוגיה מבחינת מנוע\גיר אבל זה בא על חשבון אמינות וכל מי שקונה או מתכוון לקנות צריך לקחת את זה בחשבון. אני אמנם האחרון שימליץ למישהו לקנות קורולה או מאזדה 3 מפוהקת במחירים מופקעים, אבל להתאבד עם DSG זה לא פחות גרוע, במיוחד למי שנוסע יחסית הרבה בתוך העיר. אבל לא מאמין שזה ממש יעזור, בשוק הגיוני הואגיות כבר מזמן היו עפות ל 0 ק"מ ברבע מחיר פחות, אבל לא כאן... אנשים ממשיכים לקנות, לאכול צרות עם הגיר הזה ולבכות אבל ללכת לקנות שוב.
 18. לפות"ש אמנם זה הדגם הקודם (2015, כשהחדשה יותר אמורה להיות קצת יותר טובה) אבל אולי זה כן יעזור לך:
 19. נכון גם היום, אח שלי סיפר לי בדיוק אתמול שכל בוקר שהוא יוצא בשעה מוקדמת מאוד (נהג אוטובוס) הצומת ליד הבית ריק והרמזור לא מתחלף אז הוא חוצה את הצומת דרך מעבר הולכי הרגל עם הקטנוע.
 20. כמו שאמרו למעלה אכן כנראה מחסור בגז, גם אני הופתעתי כשקרה לי שזו הייתה הסיבה (שהרי ההגיון אומר שאם חסר גז אז תהיה ירידה בקירור באופן אחיד, אז זהו שלא )
 21. לא הבנתי איך הגעת לפחות מ 300 ק"מ?? הטווחים הרשמיים הם 400 לדגם המפואר ו 410 לרגיל. יש לחבר\מנהל שלי בעבודה את הרכב מלפני שלושה שבועות, הוא נורא מרוצה מהרכב, גם אח שלו קנה את הדגם המפואר יותר לפני חודשיים, גם מאוד מרוצה. נראה לי אישית כמו תמורה מצויינת לכסף.
 22. אני כן לקחתי, לוקח וכנראה שגם אקח למרות ההפחדות שאני שומע פה בפורום. זה פורום מכוניות ובכל מה שקשור לרכב יש לאנשים פה נטיה להגזים (ולא נכנס לויכוחים, שכל אחד יעשה מה שבא לו). אני לא בן אדם פדנט ואני אחד שמתפשר בגבולות ההגיון כשזה מגיע ל"סחורה" לעומת מחיר נמוך + העצבים\זמן שלי בלחפש עד אינסוף ולאכול סרטים אינסופיים. ודרך אגב, היסטוריית טיפולים אומרת משהו חוץ מזה שהרכב טופל בזמן? אתה יודע אם הרכב התחמם? אתה יודע אם הוא נסע בלי שמן לפרק זמן מסויים? אני בד"כ מחזיק רכבים לפרק זמן ארוך ככה שעוד לא יצא לי למכור (ומקווה שגם לא ייצא) רכב בשנתון\מחיר שהיסטוריית טיפולים רלוונטית, אבל אם וכאשר זה יקרה, אני אציע לבן אדם את קובץ האקסל שלי שמפרט לגבי כל הרכב את כל ההוצאות עליו עד לרמות הכי קטנות (טוב נו לא כולל ריחנים ומים לווישרים, אין לי כוח גם לזה). רוצה ייקח לא ירצה לא ייקח. הרכבים שלי כולם מטופלים מקסימום כל 10K או חצי שנה.
 23. שטויות במיץ... יש אנשים שעשו עם גפ"מ על אותו מנוע כמה מאות אלפי ק"מ בכיף. יותר מזה, אני אצטט את ערן מבאר-שבע שנחשב למתקין הכי טוב בארץ: "אין דבר כזה נזק למנוע בגלל מערכת גז, יש התקנה לא נכונה, כיוונון לא נכון של שילוב בנזין כשצריך, או אי-הוספת משמנת לרכב שצריך משמנת" אני אנסה גם להסביר ממה שאני יודע (אני כמובן לא מתקין גז או משהו כזה, אבל מכיר מספיק): 1. יש מנועים "רגישים לגז" שצריכים משמנת כדי לשמן את השסתומים על מנת שלא ייהרסו כי הגז יבש מאוד ביחס לבנזין והשסתומים לא מקבלים את השימון הדרוש (שכלול בבנזין), לכן השמן של המשמנת מפצה על זה, אבל הרבה פעמים אנשים\מתקינים מנסים לחסוך (כי משמנת ושמן עולים כסף) ואז עושים בלי ומקווים לטוב. מנועים כאלה בד"כ מצויים ברוב הרכבים היפניים עם מנועים בגודל רגיל (למשל קורולה, מאזדה 3, i25 וכאלה) 2. יש מנועים "לא רגישים לגז" שלא צריכים משמנת, בד"כ מדובר במנועים גדולים (למשל ניסאן מקסימה כמו שלי, קרייזלר למיניהן, טויוטה סיינה, ג'יפ, ביואיק\שברולטים עם מנועים V6 מהדור הישן ועוד הרבה). במקרה כזה מה שמתקין טוב עושה זה שילוב בנזין בעומס, ז"א ברגיל לא אבל כשהסל"ד מטפס אז יש הזרקה של בנזין כדי לעזור לשימון. יכול להיות שיש גם הזרקה קבועה של בנזין לפי זמן או משהו כזה מאותה הסיבה. אני אישית התקנתי פעמיים מערכת גז: - פעם ראשונה על שברולט אימפלה 2005, נסעה על גז אצלי כ 9.5 שנים בלי משמנת ועשתה כ 120K ק"מ על גז (רק 120 כי היו באמתע כ 5.5 שנים שהרכב בקושי נסע), אבל בשנתיים וקצת האחרונות לפני שהחלפתי אותה עשתה כ 55K ק"מ. ועדיין נוסעת דרך אגב על גז אצל מישהו אחר. - פעם שניה על ניסאן מקסימה ממש לפני כמה חודשים, גם ללא משמנת. התקנה נקיה ומסודרת אצל ערן. ההתקנה והכיוונים והאחזקה חשובים מאוד במערכת גז. שתבין, מגיעים לערן לפעמים אנשים מקצוות הארץ כדי לתקן בעיות שאף אחד אחר לא הצליח, יש מקרים של התקנות גרועות (כי כל מתקין עושה מה שבא לו) והרבה פעמים מטעים אנשים, אני שומע בקבוצות על המון מקרים שאנשים שקרו להם תקלות פשוט נתקלו בהתעלמות ממתקיני המערכת שלהם לאחר כמה נסיונות שלא צלחו, יש גם כאלה עם רכבים שצריכים משמנת שלא שמו להם (שוב כדי לחסוך) ועוד לא מעט סיפורים. אני חבר בכמה קבוצות וואטסאפ שקשורות לגז, אם אתה רוצה אני אצרף אותך (שלח טלפון לפרטי).
 24. סתם מסקרנות, כמה עושה וולוו S-60 T5 בינעירוני? לדעתי לא יותר מ 13-14, אז מקסימה תעשה לך 11, זה לא כזה הבדל תהומי. חוץ מזה שאם אתה בקטע אפשר לשים על מקסימה מערכת גז כמו שאני עשיתי, ואז יש לך 300 כ"ס עם צריכה בינעירונית של איוניק (31 אגורות לק"מ, מדוד עם קובץ אקסל אחרי כל תדלוק). המנוע VQ35 מאוד מתאים לגז, אמנם התקנה לא זולה אבל עם נסועה כמו שלך אתה מכסה את זה תוך שנה וקצת. אלא אם יוסיפו מס על גפ"מ כמו שהוזכר לפני כמה שבועות...
 25. ניסאן מקסימה אולי? בתקציב של 80 אתה יכול לגרד אולי 2016 מלמטה (וכנראה תצטרך להוסיף איזה 5K), אבל זה הרבה אוטו לכסף בכל מקרה, מה שכן לא חסכונית (כנראה כמו ה G37 פחות או יותר, ז"א 1/6-6.5 בעיר ו 1/10-11 מחוץ לעיר). רכב חזק (מאוד), עם נוכחות, מאובזר מאוד, מזגן חזק, נוח, בקיצור רכב מנהלים\ספורטיבי מושלם (לדעתי). מבחינת "נהיגה" לא יודע ממש לשפוט כי אני לא כזה מבין במושגים אבל אם זה הכיוון שלך אז זו יכולה להיות אופציה. שלי 2015 ועשיתי כאן סקירה עליה לא מזמן: מה שכן לא קל למצוא ובטח שלא מהשנתונים של הדגם הישן, אבל אם אתה יכול איכשהו למצוא 2016 שמתאימה לך, היא אותו דבר רק יותר טוב.
×
×
 • תוכן חדש...