Jump to content

yonisi

 • פרסום הודעות

  2,107
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי yonisi

 1. עשיתם סלט טורקי בהקשר להשוואות של שברולט טורבו ל TSI של ואג שימו לב: דגמים ישנים של 1.4 טורבו: סוניק RS כמו גם קרוז טורבו ישנות ואסטרה ישנות: מנוע 1.4 טורבו דגם ישן (נפח מדוייק 1364) - 20.4 קג"מ ו 140 כ"ס TSI 1.4 ישן (למשל לאון 2014) 20.4 קג"מ ו 122 כ"ס דגמים חדשים של 1.4 טורבו: 1.4 טורבו חדש של שברולט, למשל בקרוז ואסטרה חדשות: 24.4 קג"מ ו 153 כ"ס 1.4 TSI חדש למשל לאון 2018 - 25.5 קג"מ ו 150 כ"ס הנתונים די קרובים. TSI/DSG הוא כנראה השילוב הכי מהיר היום של המכוניות העממיות יחסית, אבל זה בא על חשבון דברים אחרים, כידוע. סוניק RS סה"כ לא חלש ונותן האצה סבירה ונוסע די טוב סה"כ ובלי מאמץ. כמובן שהגיר מסרס את המנוע והרבה יותר איטי מ DSG, אבל ההפרש לא בא בחינם.
 2. לדעתי: 1. למה טיפול במורשה לרכב מחוץ לאחריות? גם אם נניח שאתה רוצה להיות בטוח ב 100% שמחליפים בדיוק מה שצריך מתי שצריך, יש ספר רכב, אתה יכול לפתוח ולדעת בדיוק מה צריך להחליף ומתי. לגבי בלאי, בדיוק להפך, מוסכים מורשים נוטים להחליף כל דבר ש"רק עושה סימנים" שצריך להחליף אותו (דוגמא הכי טובה שאני מכיר - החלפת רפידות בלמים). 2. נראה שהעלות העיקרית כאן היא של הפלאגים. לדעתי (ובהשלמה ל #1) אם היית יודע שאתה אמור להחליף פלאגים ומדובר ב 8 כאלה, היית יכול מראש להזמין מחו"ל (למשל Ebay) ובוודאי שהיית חוסך לא מעט. לא מכיר בדיוק בדיוק את הסוג שלך אבל אם המחיר בארץ הוא באזור ה 120-150 לאחד, סביר להניח שב Ebay היית משיג את אותם הפלאגים בדיוק (מקוריים) במחיר נמוך משמעותית, כולל משלוח, מנסיון.
 3. קצת לא פייר להשוות 1.2 טורבו ל 2000 אטמוספרי (1.2 זה יותר לכיוון 1600-1700 אטמוספרי), יותר נכון יהיה להשוות 1.4 טורבו אם כבר ואז גם התאוצה ל 100 תהיה בהתאם.
 4. מנסיון שלי, הווייז פחות מדייק כשיש עומסי תנועה כבדים ונוטה להיות פחות אופטימי כשיש פקקים. כנראה ענין של כיולים של אלגוריתם "הערכת זמנים" שלו. יכול להיות שלא רצו לתת לו להיות אופטימי מידי ואז לבאס? בכבישים פתוחים הוא (שוב, מנסיוני) די מדוייק ומקצר את הזמן באופן שדי תואם את זמן ההגעה האמיתי. למשל כיום על נסיעה של כ 40 דקות לעבודה שמתוכן בערך 25-27 דקות בינעירוני נטו, אני בד"כ מקצר 2-3 דקות בגלל שיוט קבוע על 120 שזה כנאה קצת מהיר יותר לכביש הנ"ל. כשהייתי נוסע עם רכב ליסינג על 150 כמעט קבוע בכביש המהיר (מניח שהמהירות השיוט הממוצעת של רוב המכוניות הייתה באזור ה 110 באותו הכביש), על 33-35 דקות זמן הגעה, הייתי בד"כ מקצר 5-6 דקות.
 5. אוהו יש מלא... סתם בחירות אקראיות אבל באמת יש המון: Foo Fighters - Everlong Tool 46 & 2 Guns N Roses - Sweet Child Of Mine גם קצת מסגנונות אחרים Imagine Dragons - Battle Cry (החלק הרועש) Mark Ronson - Uptown Funk נכון, גם אחד הטובים!
 6. איזה טיעון בדיוק?? אני התקלתי אותך עם טיעון, אם כבר. אני עוסק במו"פ, זה היום יום שלי, בעבודה וגם אחרי העבודה, אפילו בתחביב שלי אני יותר מקצועי ממה שרוב האנשים עושים בעבודה שלהם. אז אתה רוצה באמת ללמד אותי על מו"פ?? אתה רוצה ללמד אותי איך למדוד איכות וביצועים? לא אוהב אותי מי יודע מה אה? יופי, קח כרטיס מהמכונה ותעמוד בתור עם כל השאר ה B4 שלך רכב עם 20 קג"מ ממנוע 2000 ששותה דלק כמו V6 אמריקאי! אז על מה אתה מתגאה בדיוק?? איכות הרכבה? עוד פעם, לך למוסך ותשאל איזה רכבים הם הכי שונאים לפרק, יגידו לך אמריקאיות של פעם... למה? כי הכל מורכב הכי חזק שיש. הדשבורד שלי התפרק כי פירקתי והרכבתי אותו 5-6 פעמים כשהרכב כבר מעל 13 שנה על הכביש וכל החיים אצלי חנה בשמש. לך תפרק דשבורד מ B4 בגיל הזה 5 פעמים, נראה מה יישאר. B4 עאלק... תגובה של ילד... על איזו סוניק בדיוק נהגת?? על ה RS??
 7. אתה באמת רוצה להכנס איתי לפינות של "עולם אמיתי"?? אני חי את זה כל יום בעבודה,וגם אחריה (בתחביב די תובעני שאני עוסק בו). דברים שאני עושה בעבודה, וגם אחריה, נשפטים בצורה הכי פרטנית אצל לקוחות\משתמשים "אמיתיים" שמקבלים מוצרים "אמיתיים". אז אל תבלבל לי את המוח בבקשה על מו"פ ופרמטרים לשפוט לפיהם... נכון 2 גרוטאות... אחת בת 15 שעדיין נוסעת יותר טוב, יותר מהר ויותר שקט מרוב המשפחתיות\מנהלים של 2020. בטח שיותר נוחה כמעט מכולן חוץ מרכבי פאר. אה וגם יותר חסכונית כי אני עם מערכת גז. השניה סתם סופר מיני קטנה אבל עם מנוע חזק וכל הפינוקים שיש. ושתיהן במחיר מצחיק. אתה יודע מה זה גרוטאה? גרוטאה זה רכב שחדש עולה 140K והוא לא נוח, לא מהיר במיוחד, לא חסכוני במיוחד, לא מעוצב במיוחד, לא מלא גאדג'טים מגניבים, לא כלום, אמינות בלבד. קופסת פח ותו לא. אבל עזוב, זה לדבר לקיר. בעצם למה אני מנסה בכלל, טוב לי שכולכם חושבים ככה... כך שגם את הרכב הבא שלי אני אקנה בן 5-6 בנזיד עדשים עם פי 4 יותר פינוק מכל פחון.
 8. כן שמעתי על ה X, אבל עדיין זה לא המוצר שמתקבל כאן בארץ, ואני מדבר בדיוק על הנקודה הזאת. אנשים ישלמו כאן על מאזדה\טויוטה\הונדה עממיות לגמרי סכומים גבוהים מידי, שוב, לדעתי.
 9. מממ... אין לי מושג מאיפה אתה מסיק את זה ממה שכתבתי. בדיוק! וככה שופטים דברים בעולם האמיתי, לידיעתך. מה שווה מו"פ אם המוצר הסופי והמספרים שהוא מייצג דומים למשהו קיים כבר?? אז למה כל ההשקעה בדיוק? 2 הרכבים שלי הם בדיוק זה, הרבה אוטו בקצת כסף. אני יודע מה דעתך לפחות על אחד מהם אבל המספרים מראים אחרת, מכל הבחינות...
 10. הציבור משלם מחירים מופקעים על משפחתומטיות יפניות פשוטות. אם אתה לא רואה את זה ככה, זכותך. זו דעתי. אחלה שיווק אבל עדיין: מאזדה 3 1500 זה 15.29/4000 ו 120/6000 קורולה 2017 1600 זה בהתאמה 16.3/4400 ו 132/6400 אתה רואה פה משהו מיוחד?? כי אני לא... צריכת דלק? מעניין כמה עושה מאזדה 3 בעיר\בחוץ? נניח 10 ו 15 בעולם האמיתי? אז איפה בדיוק הייחוד של הסקייאקטיב בא לידי ביטוי. היברידיות זה אחלה, בעיקר למי שנוסע הרבה. אבל אני לא מדבר דווקא על הדור האחרון אלא באופן כללי על ה 15-20 השנים האחרונות. שמע, לאבא שלי הייתה קורולה 2004 בת 3, אחלה רכב, אמינות מופלאה, אבל להגיד שיש בו משהו מיוחד?? כלום, פשוט כלום. לא חסכוני במיוחד, לא נוח במיוחד, לא חזק במיוחד, לא מעניין. ה Feature היחיד שלה בערך זה אמינות. עם כל זה שאני לא מת על VAG בגלל ה DSG, אני כן יכול להבין את מי שקונה VAG. לפחות אתה מקבל רכב שמאיץ מהר יותר משמעותית יחסית לסגמנט ו\גם חסכוני בד"כ עם זמינות כוח גבוהה וזה כן חשוב בנהיגה עירונית בעיקר. נכון ולא נכון, תלוי דגם, שנה, תקופה, מזג אויר... תמיד יש "מציאות". הרבה אוטו בקצת כסף, זה הכיוון. אבל הרוב לא חושבים ככה, למזלי. נכון, אבל אפשר יותר, קצת יותר, ולא צריך מאמץ עילאי, ממש לא. צריך רק לדעת מה אתה רוצה ולמה.
 11. כמו שאמר שלום חינוך : הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם... בקיצור - כל עוד יש מי שישלם, יש מי שימכור. מאזדה\טויוטה\הונדה עממיות נמכרות באופן מסורתי כמשומשות בארץ בחיר מאוד גבוה, לא בגלל שיש בהן משהו מיוחד מבחינה מוטורית אלא בעיקר כי ישראלים מפחדים פחד מוות ממוסכים.
 12. רובוטי יעיל יותר מפלנטרי וחוץ מחיסכון זה בא לידי ביטוי גם בביצועים. תיבות רובוטיות אמינות? של האיוניק למשל. אמנם הרכב יחסית חדש בשוק (דגם ראשון ב 2016 אם אני לא טועה) אבל לא חושב ששמעתי איפשהו שיש בעיות עם הגיר שלו. אמנם 4 שנים זה לא הרבה באופן כללי אבל זה גם לא מעט, במיוחד ביחס לכמות שיש על הכביש, הקילומטראז' שהם עושים (הרוב ליסינג) והעובדה ש DSG למשל מראים בעיות גם לפני 4 שנים על הכביש.
 13. רואים שאתה הרבה זמן לא בעניינים יונדאי וקיה אמינות היום מאוד, אולי ממש בהפרש זעיר עד לא קיים מטויוטה\ניסן\מיצובישי\סובארו, אם בכלל.
 14. אנשים שונים רצונות שונים סדרי עדיפויות שונים חיים שונים האימפלה החבוטה שלי כבר 9 שנים עושה את כל הנסיעות המשפחתיות (כולל אילת וצפון) עם 4 ילדים (ז"א שתמיד אחד הילדים בגודל המתאים ישב במושב האמצעי). וגם השנה אני הולך לעשות את זה כנראה בקיץ (הכי קטן בן 11 כבר אבל הילדה בת 12 אוטוטו עדיין רזה וקטנה ונכנסת שם בלי בעיה) עד שאחליף לרכב רגיל 5 מקומות (כנראה סוף השנה) ואז נצטרך כבר שני רכבים. ומצד שני אני בטוח שיש פה אנשים שמאז שיש להם 3 ילדים הלכו וקנו ג'יפון או מיניבוס (מיניואן) 7 מקומות עם גגון בן לא יותר מ 3 ושילמו מחיר מופקע אבל כי "איך נסיע את הילדים אחרת"? ואם היו רואים את הילדה שלי יושבת באמצע באמצע עד אילת, היו מתפחלצים... כי "מה עם בטיחות??" ו "מה אם תכנסו במשאית חס וחלילה??" - אז זהו שאם תכנסו במשאית כנראה לא תעזור לכם גם שברולט סבארבן... כל אחד עושה את השיקולים שלו, יש כאלה שכשהרכב הולך לו המצבר מיד הולכים וקונים חדש כי הוא מתחיל להתיישן, ויש כאלה שנכנסים במעקה בטיחות עם רכב בן 14 והולכים ומתקנים ב 4K כי זה עדיף מלהחליף רכב עכשיו ואין באמת כל כך למה, כי מה נקנה במקום? טויוטה קורולה בת 4 ב 80K? לא תודה
 15. צודק! חצי מחיר זה לרכבים שאני רגיל לקנות, לרכבים ששומרים יותר על הערך זה בד"כ יותר כמו 2/3 מחיר. שני הרכבים שקניתי ושאותם אני מחזיק כרגע נקנו כשהיו בגיל 5 ושניהם נקנו בסכומים מצחיקים: 1. שברולט אימפלה ילידת יולי 2005 נקנתה באוקטובר 2010 ב 45K שזה 25% ממחירה כחדשה - השכרה לשעבר אבל כן מהסוג שלא מדאיג אותי כי ברור שרכב כזה לא משכירים ילדים שיורדים לאילת. אמינות? הרכב נוסע בגיל 15 כמעט 110 ק"מ ביום עם מערכת גז (צריכה היברידית) וגם אחרי שעבר תאונה לפני שנה של 2צמיגים, פנס, כנף ומכסה מנוע שהתעקם, לא זרקתי לפח אלא תיקנתי ונוסע מצוין עד היום. 2. שברולט סוניק RS ילידת יולי 2014 נקנתה בספטמבר 2018 ב 38K. יד רביעית אצלי, ידיים פרטיות. מניח שחדשה עלתה בזמנה לפחות 100K (הגרסה הכי מפוארת מנוע 1.4 טורבו, ריפודי עור סאנרוף ג'אנטים ועוד כל מיני קשקושים). עדיין מוקדם לדבר על אמינות אבל חוץ מתקלות קטנות יחסית של פלאנג' שנשבר, מיכל עיבוי סדוק ומכסה שסתומים שהוחלף, בינתיים בסדר גמור. ויש לה קצת "פלפל", בטח ביחס לסופר מיני 1400 ממוצעת. אצלי זה הראש, הרבה אוטו בקצת כסף. וגם הרכב הבא שלי יהיה כזה. אני מתכוונן למחיר של הספיריט שהזכרת בערך, אבל לרכב הרבה יותר איכותי ואולי שנתון אחד יותר ישן.
 16. נכון מאוד... ובמקרה שלי כל האנשים שמסביבי, חוץ מכאלו שקונים רכב חדש עבור עסק, או כאלה שיש להם רכב מהעבודה, אף אחד לא קונה רכב חדש מהחברה באופן פרטי, לא כרכב ראשון ולא כשני בבית, ולא בגלל שלא יכולים, זה פשוט לא כלכלי. גם למחמירים בינינו שרוצים להרגיש "בטוח ואמין" בכל מצב, מה יכול להיות רע בנניח קורולה, איוניק או נירו בנות 3-4 בחצי מחיר?
 17. רכב זה מוצר מתכלה ששורף כסף. מי שקונה רכב חדש, שורף יותר כסף, זה ברור. מי שזה מתאים לו, כמובן זכותו לעשות מה שבא לו אבל לנסות ולסובב את זה על כל מיני שטויות. נו באמת...
 18. לא מכיר אישית ממש באיזור אבל שאלתי בקבוצה של גפ"מ שאני חבר בה וממליצים על: "גז חסכן" בקרית מלאכי, אומרים שהוא טוב.
 19. היי, כן לנסר מתאימה למערכת גז. הייתי ממליץ לך להתקין בבאר שבע אצל ערן שנחשב מספר 1 בתחום אבל מניח שזה יהיה קצת רחוק. אם אתה מעוניין אני חבר בכמה קבוצות וואטסאפ לנושא גפ"מ, יש בקבוצות גם מתקינים, שלח לי מ"ס טלפון בהודעה פרטית ואני אצרף אותך.
 20. yonisi

  משפחתית גדולה עד 28000

  אני אסביר לך הכי פשוט שיש... אם צריכת דלק מפריעה לך, תקנה מונדיאו 2011 מנוע 2.3 או שברולט מאליבו 2010 מנוע 3.5 או גם סובארו B4, ושים עליהן מערכת גז. תקבל צריכה עירונית בכסף של סופר מיני וצריכה בינעירונית היברידית (שוב, בכסף). זה עובד במציאות. אני עושה 27K בשנה על אימפלה 2005 מנוע 3.4 עם צריכה בכסף מקבילה ל 1/18. 3 הרכבים האלו מאוד מתאימים למערכת גז, את הסובארו אני פחות מכיר אבל במונדיאו ובמאליבו יישאר לך המון מקום בתא המטען אפילו עם בלון גז.
 21. בדיוק לפני רבע שעה דיברנו על זה בעבודה, ובאמת אחת הדעות הייתה שכנראה הרבה אנשים לא אוהבים דווקא את ההתערבות המתמשכת. השאלה היחידה שלי היא שזה בסדר שחלק לא אוהבים, אבל למה לא השאירו לפחות כאופציה?
 22. yonisi

  7 מקומות עד 25 אלף ש''ח

  שמע, לפני שקניתי את האימפלה, בערך 9.5 שנים מהיום, אנשים אמרו לי דברים: גיר בעייתי - כנראה לא יודעים שמדובר בסולנואיד לחץ שמן בעייתי והיו מחליפים גירים על ימין ועל שמאל. הגיר חי היום אחרי 2 החלפות סולנואידים, וחלק יותר מחלק מהגירים הכי מודרניים שיש. ישתה אותך בדלק - עשיתי מערכת גז אבל גם על בנזין, 6.5 בעיר ו 12 בחוץ זה לא כזה רע, אפילו ביחס למשפחתיות 1600 מאותה תקופה. ישחטו אותך במוסך - זה נחשב רכב "מפואר" (לזמנו), חלקים יקרים וכו' - אז אני מטפל אצל חבר מאז ומעולם, טיפול עולה לי כמו של יונדאי גטס, אולי רק צמיגים ודברים גדולים כמו רדיאטור וכאלה עולים יותר מרכב משפחתי, אבל זה בגלל הגודל ויכול להיות בכל רכב מנהלים. אז אמרו, גם המוסכניק שלי (יותר נכון של אבא שלי שגם אני טיפלתי אצלו עד אז) אמר בזמנו לא להתקרב לאימפלה, הציע לי לקנות במקום ניסאן טרנו 2004. מעניין כמה ניסן טראנו עדיין מסתובבות היום על הכבישים... הרכבים האמריקאים האלה לא מתים. גם היום כשיש לה בלאי יחסית גבוה (בכל זאת 15 שנה) אני פחות מפחד שיילכו דברים גדולים כמו גיר או מנוע, אלה לא מתים אף פעם... והיא נוסעת על גפ"מ ועשתה בשנה וחמש האחרונות 36K ק"מ, נסועה שלא הייתה מביישת רכב ליסינג.
 23. מממ אוקיי, יכול להיות שיצא לי באמת להרגיש באזור שלפני שיצאנו לכביש מהיר כמה "טלטלות" כמו שאתה מתאר במהירויות נמוכות, אבל כשהרגשתי אותן חשבתי שזה סתם אפקט "נורמלי" של גיר רובוטי. אני לא מכיר בכלל נהיגה על רובוטי אז חשבתי שזה סביר שיהיו כמה פספוסים כאלה. אם זה קשור למערכת הבלימה עצמה, לא יודע להגיד, כנראה צריך יותר נסיון וקילומטראז' על הרכב (וכנראה גם הכרת התחושה המדוברת בהשוואה לדגמים אחרים או מודלים קודמים) כדי לדעת אם יש שיפור. אני אשאל את מי שנוהג על הרכב ביומיום אם הוא מרגיש משהו מעצבן כזה בבלימה במהירויות נמוכות, ויש לנו כאמור גם מישהו שהחזיק 4 שנים את הדגם של 2016 אז אני אבדוק איתו אם הוא מרגיש הבדל בקטע הזה.
 24. בחדשה יש כפתורים שלפי מה שהבנתי מאפשרים לקבוע כמה הרכב ישתמש בבלימה כדי לטעון את הסוללה. יכול להיות שבדגמים הקודמים זה היה קבוע על איזשהו ערך ואז לחלק מהאנשים זה היה אגרסיבי מידי והבינו שזה מציק כמו שאתה מתאר אז הוסיפו את האופציה. ז"א בעזרת הכפתורים אתה יכול לעשות Trade-off בין כמה הרכב "ישייט" לפני עצירה ברמזור למשל, לבין כמה הוא יבלום אגרסיבית יותר כדי לטעון את הסוללה יעיל יותר. אז אני מניח שהבעיה הזו דווקא כן טופלה.
×
×
 • Create New...