Jump to content

yonisi

 • הודעות

  2,261
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

1 עוקב

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  ב"ש
 • איזה רכב יש לך?
  ניסאן מקסימה
 • תחביבים
  תכנות, כדורסל
 • מקצוע
  מהנדס תוכנה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של yonisi

נהג שודים מדופלם

נהג שודים מדופלם (7/14)

63

מוניטין

 1. בלי קשר לכלום, למאליבו 2 ליטר טורבו אל תתקרב, המנוע הזה בעייתי ולא מעט מהם הוחלפו בק"מ נמוך. בתקציב הזה אם אתה מחפש רכב מנהלים מפנק הייתי באמת שוקל אולי אימפלה או אולי ניסאן מקסימה. שניהם רכבים חזקים, הניסאן קצת יותר "ספורטיבית" אבל זה עדיין רכב מנהלים מפנק עם פחות תכונות ספורטיביות לעומת BMW סדרה 3, למשל. לדעתי אתה צריך להסגר על מה אתה מחפש בדיוק, כי יש הבדל בין רכב שעושה לפי פרוספקט 6 וקצת שניות ל 100 בקו ישר, לבין BMW סדרה 3 שכנראה פחות חזקה אבל עם איכויות אחרות.
 2. לא יודע למה אתה מצפה, אנשים פה קונים סקודות וסיאט עם גירים DSG בעייתיים כבר קרוב לעשור לדעתי, וכאילו אין מחר. ויש אינספור סיפורים גם פה בפורום וגם ששמעתי אישית מאנשים וגם מהמוסכניק שלי על תקלות גיר, רכבים שנוסעים בלי טיפת שמן מנוע על המדיד ועוד. ועדיין הישראלי המצוי ירוץ לקנות, כי זה גרמני, חסכוני, מהיר וכו' וכו'... אז זהו שאין יש מאין - הואגיות מסתבר אחרי כמעט כעשור של TSI/DSG הן אולי פורצות טכנולוגיה מבחינת מנוע\גיר אבל זה בא על חשבון אמינות וכל מי שקונה או מתכוון לקנות צריך לקחת את זה בחשבון. אני אמנם האחרון שימליץ למישהו לקנות קורולה או מאזדה 3 מפוהקת במחירים מופקעים, אבל להתאבד עם DSG זה לא פחות גרוע, במיוחד למי שנוסע יחסית הרבה בתוך העיר. אבל לא מאמין שזה ממש יעזור, בשוק הגיוני הואגיות כבר מזמן היו עפות ל 0 ק"מ ברבע מחיר פחות, אבל לא כאן... אנשים ממשיכים לקנות, לאכול צרות עם הגיר הזה ולבכות אבל ללכת לקנות שוב.
 3. לפות"ש אמנם זה הדגם הקודם (2015, כשהחדשה יותר אמורה להיות קצת יותר טובה) אבל אולי זה כן יעזור לך:
 4. נכון גם היום, אח שלי סיפר לי בדיוק אתמול שכל בוקר שהוא יוצא בשעה מוקדמת מאוד (נהג אוטובוס) הצומת ליד הבית ריק והרמזור לא מתחלף אז הוא חוצה את הצומת דרך מעבר הולכי הרגל עם הקטנוע.
 5. כמו שאמרו למעלה אכן כנראה מחסור בגז, גם אני הופתעתי כשקרה לי שזו הייתה הסיבה (שהרי ההגיון אומר שאם חסר גז אז תהיה ירידה בקירור באופן אחיד, אז זהו שלא )
 6. לא הבנתי איך הגעת לפחות מ 300 ק"מ?? הטווחים הרשמיים הם 400 לדגם המפואר ו 410 לרגיל. יש לחבר\מנהל שלי בעבודה את הרכב מלפני שלושה שבועות, הוא נורא מרוצה מהרכב, גם אח שלו קנה את הדגם המפואר יותר לפני חודשיים, גם מאוד מרוצה. נראה לי אישית כמו תמורה מצויינת לכסף.
 7. אני כן לקחתי, לוקח וכנראה שגם אקח למרות ההפחדות שאני שומע פה בפורום. זה פורום מכוניות ובכל מה שקשור לרכב יש לאנשים פה נטיה להגזים (ולא נכנס לויכוחים, שכל אחד יעשה מה שבא לו). אני לא בן אדם פדנט ואני אחד שמתפשר בגבולות ההגיון כשזה מגיע ל"סחורה" לעומת מחיר נמוך + העצבים\זמן שלי בלחפש עד אינסוף ולאכול סרטים אינסופיים. ודרך אגב, היסטוריית טיפולים אומרת משהו חוץ מזה שהרכב טופל בזמן? אתה יודע אם הרכב התחמם? אתה יודע אם הוא נסע בלי שמן לפרק זמן מסויים? אני בד"כ מחזיק רכבים לפרק זמן ארוך ככה שעוד לא יצא לי למכור (ומקווה שגם לא ייצא) רכב בשנתון\מחיר שהיסטוריית טיפולים רלוונטית, אבל אם וכאשר זה יקרה, אני אציע לבן אדם את קובץ האקסל שלי שמפרט לגבי כל הרכב את כל ההוצאות עליו עד לרמות הכי קטנות (טוב נו לא כולל ריחנים ומים לווישרים, אין לי כוח גם לזה). רוצה ייקח לא ירצה לא ייקח. הרכבים שלי כולם מטופלים מקסימום כל 10K או חצי שנה.
 8. שטויות במיץ... יש אנשים שעשו עם גפ"מ על אותו מנוע כמה מאות אלפי ק"מ בכיף. יותר מזה, אני אצטט את ערן מבאר-שבע שנחשב למתקין הכי טוב בארץ: "אין דבר כזה נזק למנוע בגלל מערכת גז, יש התקנה לא נכונה, כיוונון לא נכון של שילוב בנזין כשצריך, או אי-הוספת משמנת לרכב שצריך משמנת" אני אנסה גם להסביר ממה שאני יודע (אני כמובן לא מתקין גז או משהו כזה, אבל מכיר מספיק): 1. יש מנועים "רגישים לגז" שצריכים משמנת כדי לשמן את השסתומים על מנת שלא ייהרסו כי הגז יבש מאוד ביחס לבנזין והשסתומים לא מקבלים את השימון הדרוש (שכלול בבנזין), לכן השמן של המשמנת מפצה על זה, אבל הרבה פעמים אנשים\מתקינים מנסים לחסוך (כי משמנת ושמן עולים כסף) ואז עושים בלי ומקווים לטוב. מנועים כאלה בד"כ מצויים ברוב הרכבים היפניים עם מנועים בגודל רגיל (למשל קורולה, מאזדה 3, i25 וכאלה) 2. יש מנועים "לא רגישים לגז" שלא צריכים משמנת, בד"כ מדובר במנועים גדולים (למשל ניסאן מקסימה כמו שלי, קרייזלר למיניהן, טויוטה סיינה, ג'יפ, ביואיק\שברולטים עם מנועים V6 מהדור הישן ועוד הרבה). במקרה כזה מה שמתקין טוב עושה זה שילוב בנזין בעומס, ז"א ברגיל לא אבל כשהסל"ד מטפס אז יש הזרקה של בנזין כדי לעזור לשימון. יכול להיות שיש גם הזרקה קבועה של בנזין לפי זמן או משהו כזה מאותה הסיבה. אני אישית התקנתי פעמיים מערכת גז: - פעם ראשונה על שברולט אימפלה 2005, נסעה על גז אצלי כ 9.5 שנים בלי משמנת ועשתה כ 120K ק"מ על גז (רק 120 כי היו באמתע כ 5.5 שנים שהרכב בקושי נסע), אבל בשנתיים וקצת האחרונות לפני שהחלפתי אותה עשתה כ 55K ק"מ. ועדיין נוסעת דרך אגב על גז אצל מישהו אחר. - פעם שניה על ניסאן מקסימה ממש לפני כמה חודשים, גם ללא משמנת. התקנה נקיה ומסודרת אצל ערן. ההתקנה והכיוונים והאחזקה חשובים מאוד במערכת גז. שתבין, מגיעים לערן לפעמים אנשים מקצוות הארץ כדי לתקן בעיות שאף אחד אחר לא הצליח, יש מקרים של התקנות גרועות (כי כל מתקין עושה מה שבא לו) והרבה פעמים מטעים אנשים, אני שומע בקבוצות על המון מקרים שאנשים שקרו להם תקלות פשוט נתקלו בהתעלמות ממתקיני המערכת שלהם לאחר כמה נסיונות שלא צלחו, יש גם כאלה עם רכבים שצריכים משמנת שלא שמו להם (שוב כדי לחסוך) ועוד לא מעט סיפורים. אני חבר בכמה קבוצות וואטסאפ שקשורות לגז, אם אתה רוצה אני אצרף אותך (שלח טלפון לפרטי).
 9. סתם מסקרנות, כמה עושה וולוו S-60 T5 בינעירוני? לדעתי לא יותר מ 13-14, אז מקסימה תעשה לך 11, זה לא כזה הבדל תהומי. חוץ מזה שאם אתה בקטע אפשר לשים על מקסימה מערכת גז כמו שאני עשיתי, ואז יש לך 300 כ"ס עם צריכה בינעירונית של איוניק (31 אגורות לק"מ, מדוד עם קובץ אקסל אחרי כל תדלוק). המנוע VQ35 מאוד מתאים לגז, אמנם התקנה לא זולה אבל עם נסועה כמו שלך אתה מכסה את זה תוך שנה וקצת. אלא אם יוסיפו מס על גפ"מ כמו שהוזכר לפני כמה שבועות...
 10. ניסאן מקסימה אולי? בתקציב של 80 אתה יכול לגרד אולי 2016 מלמטה (וכנראה תצטרך להוסיף איזה 5K), אבל זה הרבה אוטו לכסף בכל מקרה, מה שכן לא חסכונית (כנראה כמו ה G37 פחות או יותר, ז"א 1/6-6.5 בעיר ו 1/10-11 מחוץ לעיר). רכב חזק (מאוד), עם נוכחות, מאובזר מאוד, מזגן חזק, נוח, בקיצור רכב מנהלים\ספורטיבי מושלם (לדעתי). מבחינת "נהיגה" לא יודע ממש לשפוט כי אני לא כזה מבין במושגים אבל אם זה הכיוון שלך אז זו יכולה להיות אופציה. שלי 2015 ועשיתי כאן סקירה עליה לא מזמן: מה שכן לא קל למצוא ובטח שלא מהשנתונים של הדגם הישן, אבל אם אתה יכול איכשהו למצוא 2016 שמתאימה לך, היא אותו דבר רק יותר טוב.
 11. לא יודע מה אתם מדברים על אין איפה לנצל תאוצה, מרגישים את זה בכל שניה, בכל התחלת נסיעה, זה לא משהו שנעלם כי יש פקק. לפני שבועיים נהגתי באיוניק 2020 אחרי שהתרגלתי למקסימה שלי כמה חודשים, מה אגיד לכם זה עולם אחר מבחינת תאוצה. לא חושב שיש בכלל שאלה בלשבת על 62 קג"מ בהשקעה של עוד 20K ש"ח (זה לא שפות"ש מתלבט אם לקנות רכב ב 50K או חדשה ב 240K, הוא גם ככה הולך להשקיע 220K...), תחשבו על זה שרכב בנזין עם כזה כוח עולה פי 2 ויותר. לא יודע באיזה עולם אתם חיים
 12. ועדיין... כיף לתת לחיצה מידי פעם פות"ש - עוד 10% במחיר בשביל 62 קג"מ ו 0-100 של רכבי בנזין מאוד חזקים?? ברור שהייתי משלם, בלי למצמץ בכלל.
 13. לא בדקתי אבל אם יש לך זמן אולי כדאי לך לחפש חלפים בחו"ל, למשל איביי. בארץ נוטים לזרוק מחירים הזויים על כל דבר ובמיוחד במוסך מורשה לחלק מקורי + עבודה + אחריות. כמה עולה טורבו של X-Trail אין לי מושג אבל אני בטוח שהרבה פחות מ 8500 ש"ח (כול להעבודה).
 14. yonisi

  נוחות מושבים ברכבים

  אם אני צריך לתת ציונים למושבים של רכבים שנסעתי בהם, בעיקר נסיעות בינעירוניות למשך תקופה של לפחות כמה ימים (וברובם כמה שנים), אז הייתי מדרג בערך ככה: שברולט ספארק 2013 - 6 מאזדה 2 2011 - 7 שברולט ספארק 2016 - 7.5 איוניק 2020 - 7.5 סוניק אר אס 2014 - 7.5 פוקוס 2016 - 8 רנו קליאו 2016 - 8 סיטרואן 2013 סי4 - 8.5 ניסאן מקסימה 2015 - 9.5 שברולט אימפלה 2005 - 10
 15. לא השתנה כלום אם אתה מכיר את הרחוב אז הוא אותו דבר, מאז ומתמיד (אני יליד ב"ש, עוד מעט 43 שנים וזה אותו דבר מאז שאני זוכר אותו). אני מבין על מה הויכוח אני רק לא מבין למה עוד ממשיכים לטחון מים - זה רחוב דו-נתיבי, בפועל הנסיעה היא בנתיב השמאלי בלבד, מה שהופך אותו לרחוב חד נתיבי (בפועל), גם לפני וגם אחרי הצומת. ז"א שלרכב צד ג' אין שום סיבה לחשוב שיש לי איזשהן נטיות לסטות ימינה כי זה קרה אחרי הפניה החופשית ימינה... כמו שכבר נאמר על ידי אבל לא רק, זה רחוב של מקסימום 30-40 קמ"ש, מה שקרה בפועל זה שצד ג' נסע מהר, יותר מהמקובל וכנראה גם לא היה 100% מפוקס כי אחרת אין לי איך להסביר איך הוא ממשיך לנסוע כאילו כלום כשרכב לפניו ברחוב כזה מאותת שמאלה וסוטה קלות ימינה מבלי שזה גורם לו לפחות להאט ולתת תשומת לב מלאה למה שהולך לקרות. אני לא בא להסיר אשמה ממני אבל אני חושב שהוא אשם בדיוק כמוני בזה שהייתה תאונה בכלל ואני סבור לחלוטין שאם הייתי במקומו הייתי מטבעי יותר זהיר וכנראה שתאונה כזו הייתה נמנעת, לגמרי. וכל זה למרות שאני אחד שנוסע מהר יחסית לתנועה, אבל החכם עיניו בראשו, זה נכון לכל סיטואציה, בכביש ובחיים בכלל, ברחוב כזה אני נוסע 40 קמ"ש לכל היותר גם אם המהירות המותרת היא 50.
×
×
 • תוכן חדש...