Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשים או גברים, מי יותר אדיב בכביש?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקיצור, לפי היכרותי הקצרה עם הפורום, נראה שכולם פה תמימי דעים שרב הנהגים בארץ לא יודעים לנהוג. אני גם מסכים עם זה מאוד. למרות שאני נשמע פה רגוע, כשאני בכביש, אני כל הזמן מתעצבן מהנהיגה פה בארץ. אחת הסיבות שאני נהנה לעבוד מהבית זה שאני לא צריך לנהוג לעבודה וחזרה. אני תמיד מרגיש שאני יוצא רענן בבוקר לעבודה, ועד שאני מגיע, אני כבר כל כך עצבני וסחוט ריגשית, כאילו אני כבר אחרי יום שלם של עבודה ואין לי כח לעשות כלום כבר.

אני חושב שהצעה אופרטיבית לסיפור הזה (במקום סתם להתלונן כל הזמן) זה היה אפשר לדחוף הצעת חוק לעשות מבחן נהיגה חוזר לנהגים שנוהגים כבר 3+ שיתאים לרמה המצופה מנהג וותיק (יחסית). הבעיה במבחני הנהיגה היא, שהנהג/ת הנבחנים, טבעית לא יודעים לנהוג ולכן אי אפשר לדרוש מהם יותר מדי - חוץ מלא לנסוע נגד כיוון התנועה או לעבור באדום (ואני לא אומר שהטסט הוא קל עבורם, אבל הוא בחלט לא ברמה של מה שמצופה מנהג שנוהג הרבה שנים על הכביש).

לעומת זאת, אם נהג שנוסע כבר 3 שנים לפחות ועדיין נוהג כמו נהג חדש- צריך להוריד אותו מהכביש. זה בעצם אומר שאו שיש לו יכולת למידה אפסית או שפשוט אין לו את הכישורים המוטוריים הנדרשים בשביל להיות נהג (דבר נוס, שאפשר היה לעשות זה גם לעשות מבחנים פסיכוטכניים לנהגים- כמו שעושים למועדמים לקצונה או לקורס טיס- ולהעיף את כל הלא יציבים נפשית מהכביש ג"כ).

כך היינו מורידים עשרות ואולי מאות אלפי נהגים מהכביש ופותרים בו זמנית את בעיית הפקקים, זיהום אויר, מקדמים תחבורה ציבורית, מורידים את כמות התאונות - וגם הנהיגה הייתה הרבה יותר מהנה.

הלוואי שהיה ח"כ עם ביצים שהיה מקדם דבר כזה, למרות שלא אני מבין שזה לא יקרה לעולם

זה ה 2 סנט שלי על הנושא בכל אופן

עריכה אחרונה על ידי laplug
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 שעות, laplug כתב:

אני נוטה להסכים עם הרב פה. אבל יש לי תחושה (בתור סטטיסטיקאי) שיש פה קצת הטייה לצד הגברי (99.9%) מבחינת אחוזי משתמשים בפורום, אז זה די ברור מה יהיו פה התשובות.

כל המגיבים כאן, תעשו ניסיון... גשו לנשותיכם/חברות וכו'. תשאלו אותן את השאלה שנשאלה לגבי האדיבות.
תחזרו עם התשובה ואז כשיהיה לנו כמות זהה של עונים (עונות) משני המינים. נגלה את האמת לאמיתה.

לגבי חלק מהתשובות שניתנו פה, הם שובינסטיות ברמה קשה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה של גברים ושל נשים שונה, בטח שעל הכביש.

אשתי שעד הלידה האחרונה הייתה נוהגת טוב, איבדה את כל היכולת ועקב תאונה (שלא באשמתה) גם את הבטחון.

נסעתי איתה לפני זמן מה. כביש 431 - אחרי היציאה לרמלה/רחובות, ממליץ לה בחום לעבור לשמאל.

כמובן שלא תקשיב, משתלבים לפניה וירדנו כבר ל40 קמ"ש, בשמאלי 90 לפחות.

לי זה הפריע, לה בכלל לא. אנחנו מתלוננים כי מפריע לנו, אותן זה לא מעניין. 

לגבי אדיבות, בתוך העיר, נשים פחות אדיבות לצערי, לא מעט פעמים אני עומד לחצות עם ילד את הכביש והנהגת עושה את עצמה כאילו היא לא רואה. מחוץ לעיר נשים הרבה יותר אדיבות.

Peugeot  5008 2023 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכירים את אלו שכותבים "לא רוצה להכליל אבל..."

סיפור אמיתי: כשהייתי בן 6 חיכיתי במעבר חצייה ונהגת פיג'ו 106 אדומה עלתה לי על הרגל...

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש אנקדודטה. מה משמעותה הסטטיסטית?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yosilogen כתב:

סיפור אמיתי: כשהייתי בן 6 חיכיתי במעבר חצייה ונהגת פיג'ו 106 אדומה עלתה לי על הרגל...

מותר לה,

יש לה שלדה מטורפת.

• מצחיק 2

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yosilogen כתב:

ואז מה הרבותא? אותי דרס נהג D500 במעבר חציה שהייתי בן 11

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, rev-Match כתב:

מה שיותר מעצבן אותי זה אנשים שכשאתה אדיב אליהם מרגיש כאילו הם עושים דווקא, לדוגמא, נתתם למישהו להשתלב בפקק , הפקק התקדם והנהג רדום ואדיש מה שגורם לך באותו הרגע לשאול את השאלה "למה עשיתי את זה?!

נגעת בנקודה כל כך נכונה

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.10.2021 בשעה 00:42, Ido12 כתב:

הנהיגה של נשים לא בכוונה,פשוט מעצבנת. 

לא מכליל יש נהגות עם ראיית כביש מצויינת ויש גברים עם ראיית כביש מחורבנת,אבל לרוב זה הנשים.

אני חותך קצת ונוסע מהר ויוצא לי לעשות ״רייסים״בכבישים ריקים שיש לידי רכב מעניין.. . 

אבל תמיד,לא מקפח זכות,אני בצומת רואה שיש אדום לא נכנס כמו כולם ונתקע באמתע הצומת.

סתם בכביש בעיר ויש כיכר עם פקק ויש נתיב שבן אדם רוצה לעבור?במקום שיחכה שעה מסמן לו עם היד תעבור. 

מכיר הרבה גברים ככה.המון.

היה לי שבוע שעבר מקרה פשוט הזוי,אני עומד בפקק בכניסה למשה דיין(כביש 4)ב8 בבוקר,רואה בתחילת המראה פיקנטו שבמקום לעמוד בסוף הפקק התקדמה לאט לאט עם איתות עד אלי ובקשה להכנס.

אמרתי לה שראיתי אותה מדלגת על הפקק וזה היה ממש לא בטעות ומפה קיללה ואחלתי לה שלילה ויום טוב. 

נשים פשוט פחות מחוברות להגה וזה למה בטיולי נהיגה/מסלול יש רוב מוחלט של גברים. 

נהיגה פשוט לא מעניין אותן. 

וזו גם הסיבה שבפורום כאן אין כמעט בכלל נשים

לפני 12 שעות, yossi_s1 כתב:

למשל: יש שטח פנוי מלפנים? עלי לסגור אותו בהקדם. לא משנה מה יש בהמשך. נניח יש רמזור אדום עוד 100 מטר בהמשך אז כדאי להתחיל להאט?, האישה לא חושבת על זה. זה גז עד שאין מקום ואז ברקס

לא נכון לשייך את זה לנשים, מלא גברים שאני רואה עושים את אותו הטמטום עוקפים אותך 50 מטר מרמזור כדי להיות אחד לפניך , יעני תן לי כבר לעמוד ברמזור אני מת על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא להיות לפניך ברמזור - אותי מרתיחים אלה שעוקפים אותי רק כדי לחתוך אותי מלפנים, לבלום ולצאת ימינה מהכביש המהיר. לא יכולתם פשוט לצאת מאחורי? אבל, כאמור, אני מסתכל על הרכב שלפני\מאחורי ומצדדי ולא בודק מי נוהג בו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, laplug כתב:

אלו דברים שאף פעם לא ראיתי שנשים עושות

אם תרצה יש לי סרטונים שזה קורה בהם

לפני 11 שעות, yosilogen כתב:

גיל 8, חוצה את הכביש עם האופניים החדשים שלי. ירדתי מהאופניים כמו שלימדו אותי והובלתי אותם כשהם בצד של הרכב שעצר את הכביש. האדם שמולי מסיים לחצות, אני באמצע המעבר. הנהגת עולה לי על האופניים, גמרה לי אותם.

יוצאת החוצה, בודקת שלא קרה לי כלום. עושה רוורס, נהג אחר עוצר לעזור לי והיא בורחת.

גיל 16, רוכב עם האופניים על הכביש יחד עם התנועה, לפתע נהגת במזדה 5 לוחצת ברקס חזק ופונה שמאלה בלי להסתכל במראה כמובן, לי אין יכולת בלימה של רכב אז אני נכנס לה ברכב מאחורה, עף מהגג שלה על הכביש. היא מסיימת את הפניה, עומדת בצד, רואה שמושיטים לי עזרה ופשוט בורחת.

• מבאס 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שנוסע כל יום כ 80 קמ בפקקים של כביש 4 אני לא שם לב להבדל באדיבות בין גברים לנשים. 

מה שכן שמתי לב די לאחרונה שלרוב נשים עושות יותר ראש קטן בלעקוף את הפקק ולהיכנס בראש התור שזה יכול להוציא אותי מדעתי. 

על זחילה בנתיב השמאלי אין בכלל צורך להרחיב רק לאחרונה צעקתי על מישהי שעשתה לכמה עשרות נהגים שיעור באיך יוצרים פקק תנועה בבוקר, התגובה שלה הייתה פרצוף שאין לה מושג מה אני רוצה בכלל אחרי עשרות צפירות והבהובים  מעשרות נהגים.

עריכה אחרונה על ידי daniel204

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו, כל אחד פה יכול לספר סיפורים כמה שבא לו..

תכל'ס, כשבאתי לחדש ביטוח לרכב

אמר לי הסוכן: אם יש לך נהגת בביטוח תקבל הנחה (הנחת נקבה)

כנראה אחרי הכל הנהיגה של הנשים יותר זהירה (אדיבות זה כבר נושא שאפשר לדון עליו)

ובשורה תחתונה הן מעורבות בפחות תאונות

וסתם המלצה לכל המתעצבנים בכביש

קחו ת'חיים באיזי, גם אם משהו נוהג גרוע זה לא אומר עליכם כלום

וחבל שמקרה כזה או אחר בכביש, יהרוס לכם את כל היום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...