Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשים או גברים, מי יותר אדיב בכביש?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב לתופעה הזאת לפני כמה חודשים.

קבוע שאני יוצא לפיזור בבית הספר, אני מגיע מרחוב צדדי לרחוב של הבית ספר, כמה מטרים לפני הכניסה.

כל בוקר יש שם פקק של ההורים שמורידים את הילידים, ושאני מגיע, ב 90 אחוז נשים פשוט לא מוכנות לוותר ולא נותנות לי להשתלב. הם גם לא מסתכלות לכיוון.

כמעט תמיד מי שנותן לי להשתלב זה גבר.

לי זה נראה שזה בגלל שהיא רואה שאני נהג, ו"אני לא פראיירית, שיחכה". מעניין אותי מה קורה אם זה אישה לאישה.

או שיכול להיות שפשוט שבגלל שהסיכון פה הוא נמוך, זה במהירות אפס, אז הן לא מוותרות.

מה אתם חושבים?

ליאור.

• אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הבחנתי בהבדל בין נהגים לנהגות. מכיוון שהנהגים והנהגות באיזורים הפקוקים מבינים כל יום שהם בג'ונגל, גם אנשים נורמטיבים מתחילים להתנהג כקופים.

איתות משמעותו לנהגים האחרים = אני מתכוון להשתלב, האיצו ואל תתנו לי. 

נתיב האצה משמעותו = מקום מומלץ לעקוף מימין.

שמירת מרחק משמעותו לנהגים האחרים = אנא הידחפו לפני, אני אוהב שמאלצים אותי לבלום.

• אהבתי 4
  • מצחיק 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אישי, מצטרף להרגשתך, ממה שיצא לי לחוות, נשים פחות שיתופיות בכביש ובעיקר פחות אדיבות בעניינים של מתן זכויות קדימה לפנים משורת הדין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשים, בייחוד אם נתקלת בהן כשהן בתוך ספורטאז' אורבן טופ ובכניסה לכיכר רב נתיבי. שים את חברת הביטוח בסטנד ביי.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • אהבתי 6
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מרגיש בשוני. הטימטום לא מבדיל בין מין גזע ודת.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית נשים פחות אדיבות בכביש. בשבוע שעבר קרה לי - כביש עם 3 נתיבים, הימני פונה ימינה . אני באמצעי, מאותת ומנסה להשתלב לימני. לידי אישה ב 3008 "נרדמה", הנתיב התקדם והיא לא זזה כך שנוצר -חור של 3 מכוניות בערך. נתתי גז ובאתי להשתלב ואז אני קולט אותה מזנקת וצופרת באטרף. הצלחתי להשתלב לפניה, היא המשיכה לצפור עוד חצי דקה טובה ...

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שונא הכללות. לא חושב שזה מגדרי, זה תלוי באופי האדם. אם זו אשה נחמדה- היא תוותר. ואם זה גבר עצבני- הוא לא יוותר. וכן הפוך.

אצלי זה תלוי אם אני ממהר או לא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר לכם סיטואציה. קחו אותה לאן שתרצו.

לפני אולי חודש, באחד הפקקים שלא נגמרים באיזה כביש מהיר, אני עומד כמו כולם בסבלנות. אני בנתיב השמאלי כי זה מחלף שאני צריך להמשיך בו ישר.

מאיפשהו אני קולט תולעת בגטס אדומה ופס לאורך הגג נוסעת בשול השמאלי, עד שלרוע מזלה (או מזלי) היא מחליטה שלהדחף לפני זה הייעוד שלה לזמן הנוכחי.

אני מסתכל עליה, צעירונת בלונדינית עם גופיה שחושבת שכנראה הפוזות שהיא עושה לבוס שלה במשרד יעזרו לה גם בכביש 

היא נדחפת בהחלטיות כמובן בלי להסתכל ומגיע לנקודה שבה הגלגל השמאלי הקדמי שלי עוד רגע דורס לה את הגופיה.בכל זאת, היילקס. 

ואז היא מועילה בטובה להסתכל עלי במבט מתנשא ומרימה אלעל אצבע משולשת בתוספת מבט רצחני ועושה לי זוז כבר נו.

באותו רגע איזה אב קדמון עם נבוט דופק לי על הקלבסה ולוחש לי באוזן: "אתה זוכר מאיזה עץ ירדנו נכון? אתה גם זוכר שהוא לא מרשות לנו להשאיר את הקרש של האסלה למעלה  תן לה בראש או שאני לא מכניס אותך לגנעדן".

(לא זה לא היה ת'ור. סתם רוסי סיבירי מעיק)

אני מחליט שזהו. היא לא תידחף לפני.

היא מנסה בכח וביותר כח וכשהיא מבינה שאין מצב ועוד רגע היא תקבל טביעת צמיג 50/50 על מכסה המנוע היא פותחת את החלון ומתחילה לקלל בשפה שאפילו צבעוני מהארלם (אסור לכתוב כושי.) היה מלבין כמו פרופסור חצרוני, מנופפת בידיים ומעלה קצף כמו גמל מטורף.

הסתכלתי עליה בחיוך, שלחתי לה נשיקה באוויר ואמרתי לה, מותק, אפשר לתת לך את המספר שלי? את נשמעת מה זה מדהימה.

היא יצאה ובעטה לי בצמיג.

נפנפתי לה ביד לשלום ודאגתי שגם השלושה שאחרי לא יתנו לה להכנס.

כאן הסתיימה תרומתי.

• אהבתי 7
  • מצחיק 22
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא מבין את ההורים משני המינים שחייבים להוריד את הילדים בפתח בית הספר.

ואחר כך לחסום אחד לשנייה את הצומת הקטנה בכניסה, שיש בה גם רכבי הסעות, וכולם עושים פרסה וצופרים אחד על השני במשך דקות ארוכות.

אני מביא את הילדים ברגל ומגיע הרבה יותר מהר מהם. אני לא צריך לצפור על אף אחד. מקסימום לצעוק על אלה שעושים רוורס על מעבר חציה.

וככשגרתי רחוק יותר ונאלצתי להביא את הילדים ברכב, פשוט חניתי במרחק 2 רחובות מבית הספר.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פזור הילדים מתבצע בבוקר כאשר ההורים בדרך לעבודה, לכן המשימה היא להחנות לא משנה איך, וכמה שיותר מהר להוציא את הילד, כי אין זמן לחפש חניה.

הקטע, שכמה מטרים קדימה או אחורה תמיד יש חניה פנויה, ושם אני מחנה.

לגבי אדיבות, לא שם לב להבדל.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פנים לכאן ולכאן, אבל המאפיין הבולט אצל נשים, לפחות באלו שאני נתקל בהן, זה או לא לצאת פרייריות = שווה לעמוד על שלהן בכח ללא התחשבות, רק כי הן רוצות, או אמהות לילדים קטנים/צעירים שמרגישות כמו לביאות בכביש ושום דבר לא יעמוד בדרכן, לא רמזור/שלט/שוטר/רכב גדול  הכל תחת מעטפת "להגן על הילדים/לא לאחר לחוג/לגן/לעבודה" בחר את המתאים.

לפני הרבה שנים, תפסה לי את החנייה השמורה והמסומנת במספר הרישוי של הרכב,  נהגת שמיהרה לקניות בסופר סמוך. כשהגעתי לחנות חסמתי אותה ועליתי למשרד לפגישה. קשה לתאר (באותם ימים לא היו מצלמות במשרד) את מופע האימים בלובי על זה שהרכב שלה חסום והיא עוד צריכה להספיק לבנק! ולהוציא את הילד מהגן. מכיוון שבלובי לא ידעו לאמר לה מי הנהג, הוצע לה לקחת מונית ולחזור מאוחר יותר לקחת את הרכב אחרי שיאתרו אותי. התגובה -היא ביקשה להזמין משטרה 😑

בשלב הזה קצין הרכב שהגיע במקרה, הזיז את הרכב. ואז הוגשה תלונה במשטרה עליה. כי היא איימה על עובדת בלובי. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להיזכר במקרה שאישה נתנה לי להשתלב. גם גברים לא תמיד נותנים, אבל לא מעט פעמים דוקא מפרגנים. 

אני אישית במצבים של שני נתיבים מתמזגים תמיד נותן את הזכות לרכב בנתיב לידי ואז מרגיש הרבה יותר חופשי להתקדם בעצמי. איך שהוא גם הנהג ברכב שמאחורי מי שכרגע נתתי לו להשתחב מבין ומאפשר, שנאמר - ריצ'רץ'. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 2

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל - אני חייב, כאן, טרי מאתמול - 
נהגת צעירה מחליטה לצאת מחניון כנגד כל השילוט והסימונים דרך הכניסה! . כשאין שום דרך שיפתח לה המחסום מכיוון שמצלמות ה LPRפונות בכיוון ההפוך. (חסכתי לכם את ההוראות, ההתעלמות והשיח האטום שמלווה את הסיטואציה "היא רק רוצה לצאת" ) ואז משתכנעת לחזור לאחור ושוב מנסה לצאת במסלול שבו המחסום סגור ואין LPR , למי שמכיר.

vlcsnap-2021-10-17-21h49m38s387.thumb.jpg.257c1912c2e42a7e35bc47463c47b9cc.jpg

vlcsnap-2021-10-17-21h52m44s252.thumb.jpg.62fb8ca93b78e7f8064da84094886056.jpg

vlcsnap-2021-10-17-21h53m55s732.thumb.jpg.08ce54a124997b0b845a18a2a0879c77.jpg

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את זה במיוחד במתן זכות קדימה, אחוז לא פרופורציונלי של נשים לא נותן זכות לרכב שנוסע בתוך כיכר או דרך ראשית ונדחפות לנתיב שלי בכוח.

וכמו שכתבו, זה מתחלק בין ספורטאז' לבנה או פיקנטו "ספורט" אפורה כל השאר בשוליים

הבעיה מחמירה עם השנים שככל שהזמן עובר החלק היחסי של האישה קטן(נהיה קטן יותר) לעומת הג'יפ שלה(שגורם לעלייה נוספת בביטחון האישי הלא מוצדק)

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...