Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בהייטק לסניור

motizkn
שימו לב! השרשור הזה בן 941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Yuri Abaev כתב:

מעניין אותי,

כמה רגוע מי שעובד בכל חברות הגאמפא?

לא מתחילים (לפחות לא ככל הידוע לי) בשכר כזה, הוא מגיע אחרי שנים של קריעת תחת ודירוגי ביצועים גבוהים.

ולא רגוע בכלל, מדובר בעבודה אינטנסיבית ביותר שלמעשה יותר ממה שאתה דוחף לעמידה ביעדים אתה מוקף ב over achievers שישמחו להתקדם במקומך.

• רעיון טוב! 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Yuri Abaev כתב:

כמה רגוע מי שעובד בכל חברות הגאמפא?

רגוע באותה צורה כמו שעבדתי לפני ואחרי.

יש הרבה שיתראיינו אבל גם הסף גבוה יותר.

הפרויקטים מעניינים ובסקייל גבוהה אבל כמו בכל מקום יש מעניינים יותר ופחות.

האנשים מסביב לרוב חזקים מאוד.

סהכ כיף.

לפני שעה, elibaba כתב:

ולא רגוע בכלל, מדובר בעבודה אינטנסיבית ביותר שלמעשה יותר ממה שאתה דוחף לעמידה ביעדים אתה מוקף ב over achievers שישמחו להתקדם במקומך.

מאוד תלוי איפה.

מאוד תלוי מתי.

זה לא. שחקי הרעב כמו שישתמע ממה שכתבת.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Yuri Abaev כתב:

איך זה משפיע על הדינמיקה?

מה שעות ההעבודה שלך?

וכמה גדולה ההשפעה שלך בארגון?

הדינמיקה תלויה במקום ובצוות.

הדינמיקה בגוגל , פייסבוק ואמזון לדוגמא שונה מאוד אחת מהשניה שלא לדבר על זה שלאמזון יש מאות אלפי אנשים במשרדים בכל העולם כן ?

בגדול - באמזון בגלל pip qouta (כדאי לחפש מה זה, או stack ranking) זה קצת יותר cut throat , אבל גם בפייסבוק המרדף אחרי אימפקט לPerf קשוח לפעמים.

מצד שני הציפיות דיי ברורות מראש.

לעבוד עם אנשים חזקים מאוד - זה מאוד כיף. לי. כי הקצב שלי לרוב מהיר מאוד, וההבנה שלי בחלק מהדברים דיי עמוקה.

השעות עבודה שלי תמיד היו 8-9 שעות ביום (לא כולל אוכל), זה לא השתנה שם זה לא השתנה אחרי. חוץ מCrunch time.

הייתי יותר רגוע ממתי שעבדתי בסטארטאפים ברוב הזמן כי העבודה היתה לרוב יותר מוסדרת.

יש פינות של Rest and vest ויש פינות דיי מטורפות בעומס. צריך להבין ולתאם ציפיות טוב מאוד לפני.

גודל ההשפעה בארגון - זה תלוי. מתחת לסיניור - ההשפעה שלך דיי קטנה. אתה בורג במערכת. (אבל לומד ה מ ו ן)

מסיניור ומעלה - היא גדולה בצורה אקספונניצאלית. השפעתי על דברים שמכניסים לחברה מליונים -> מאות מליונים כל רבעון וכל שינוי שעשיתי - מליוני עד עשרות מליוני אנשים ראו אותו - בצורה יומית.

כל זה מאוד בהכללות כן ?

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

. מתחת לסיניור - ההשפעה שלך דיי קטנה. אתה בורג במערכת

מי נחשב מתחת לסיניור?

מה תחום האחריות שלו? או מה הוא עושה ביומיום?

לפי מה מחשיבים מישהו כסיניור?ומה תחום האחריות שלו?

(כמובן שוב בהכללה)

סתם מעניין אותי לדעת איך הדברים עובדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Blaz00r כתב:

עברית?

לי זה מאד ברור, כנראה שאתה צריך להיות בהייטק כדי להבין על מה הוא מדבר.

תשאל מה בדיוק לא הבנתה וננסה להסביר.

לפני 23 דקות, Liviur כתב:

גודל ההשפעה בארגון - זה תלוי. מתחת לסיניור - ההשפעה שלך דיי קטנה. אתה בורג במערכת. (אבל לומד ה מ ו ן)

מסיניור ומעלה - היא גדולה בצורה אקספונניצאלית. השפעתי על דברים שמכניסים לחברה מליונים -> מאות מליונים כל רבעון וכל שינוי שעשיתי - מליוני עד עשרות מליוני אנשים ראו אותו - בצורה יומית.

זה דיי דומה למה שאמרתי לפני, משלמים לך הרבה כי האימפקט שלך בסוף הוא גדול ומתורגם למאות מיליונים ולכן לא שווה לחסוך על אנשים במקומות האלו.

תחשוב שמתחת לסיניור אתה נוגע בחלק אחד במערכת ופחות אכפת לך מה קורה מסביב.

יש ארכיטקט שמגדיר לך מה החלק שלך עושה ואתה מקודד.

סיניור ומעלה אתה משפיע על כל המערכת ולרוב אתה כבר ארכיטקט או מיקרו ארכיטקט (תלוי בגודל החברה) שיושב בישיבות שמגדירות את המוצר הגדול ואת כל החלקים השונים.

זה ממש בגדול.

עריכה אחרונה על ידי motizkn

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Blaz00r כתב:

עברית?

ממבו ג׳מבו הייטקי...עומס..דרישות גבוהות..כסף טוב

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

מאה אלף ליום.

דולר.

זימבאבווה.

עריכה - ניחשתי, אבל יצא מדוייק בסך הכל

https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=1&From=ZWD&To=ILS

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Nakamichiגם הקולגות שלך נחשבים בקהל הרחב לעשירים מופלגים. אנשים לא יודעים מה המציאות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Yuri Abaev כתב:

איך זה משפיע על הדינמיקה?

מה שעות ההעבודה שלך?

וכמה גדולה ההשפעה שלך בארגון?

1. יש אנשים אחלה,חכמים ומלמדים (והרבה) ויש כאלה שלא, לומדים לנווט עם זה, יש המון המון ממי וממה ללמוד ואני אישית מרגיש שהתפתחתי מאוד מקצועית.

2. שאלה חסרת משמעות - אתה קובע את זה לעצמך, העסק עובד 365*24*7 וגם אם לא תישן ולא תאכל לעולם לא תספיק הכל, החוכמה היא לתעדף, לקבל החלטות נכון ומהר, להאציל ולבנות דברים חכמים שחוסכים toil ובעיקר לא להמציא את הגלגל ולחזור על עצמך (DRY). 

3. ברמות האלה יש לך אחריות ישירה לרווחים (או הפסדים) ברמות של עשרות עד מאות מיליוני דולר, יש לך השפעה ישירה על המוצר, הפיצ'רים שלו וכו'.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המולטי ציטוט לא עובד משהו, אז לא הכל לפי הסדר.

לפני שעה, Yuri Abaev כתב:

מי נחשב מתחת לסיניור?

מה תחום האחריות שלו? או מה הוא עושה ביומיום?

לפני שעה, Yuri Abaev כתב:

לפי מה מחשיבים מישהו כסיניור?ומה תחום האחריות שלו?

(כמובן שוב בהכללה)

סתם מעניין אותי לדעת איך הדברים עובדים

בגדול, יש אינפלציית טייטלים בתחום. סניור גם אומר דברים שונים בחברות שונות. לפעמים זה מקביל לארכיטקט או מומחה בדומיין מסוים ולפעמים מתכנת ותיק ומוכשר מאוד, תחום האחריות יכול להיות רחב מאוד (במקרה של ארכיטקט) או צר אבל דורש ידע מאוד ספציפי ורחב על תחום/נושא כלשהו, גם סניורים מחלוקים לדרגות. בחברות המדוברות יש דרגות יחסית ברורות שמנסות להבדיל בין מתכנתים ברמות שונות. בחברות אחרות משתמשים בשיטות אחרות.

בעיניי, מכיוון שלא כל התוכנות/אפליקציות/מערכות נולדו שוות הגדרות של סניור יכולות להיות שונות בהתאם לקונטקסט. בד"כ רוב המתכנתים מחלקים את זמנם (כשהם אשכרה עובדים) בין תכנות, ישיבות, תמיכה בלקוחות/תקלות וכתיבה של מסמכים/אפיונים. זה סופר בגדול וכמובן מלא באי דיוקים. בתפקידים שונים יש חלוקה שונה (באחוזים) מבחינת מה המתכנת עושה. גם עבור הסניור זה יהיה די דומה אבל בד"כ יכלול הכשרה של צעירים ממנו, תכנון מערכות ברמה גבוהה יותר, פתרון בעיות מערכתיות ולפעמים גם "ניהול טכני".

לפני שעה, motizkn כתב:

לי זה מאד ברור, כנראה שאתה צריך להיות בהייטק כדי להבין על מה הוא מדבר.

למה ככה חזק?

לפני שעתיים, motizkn כתב:

תחשוב שמתחת לסיניור אתה נוגע בחלק אחד במערכת ופחות אכפת לך מה קורה מסביב.

זה די תלוי בגישה של המתכנת. יצא לי לעבוד עם כאלה שמעבר למודול שלהם שיתפוצץ העולם. יצא לי לעבוד עם כאלו שעזרו למצוא באגים גם באזורים מסביב תוך כדי שהם עובדים על שלהם.

לפני 49 דקות, Nakamichi כתב:

לא בהייטק.

אז מבחוץ מה שהבנתי מהשרשור הזה שמתכנתים מרוויחים 100 אלף ברוטו.

רק שתדעו.

בד"כ 80 אלף פאסיבי (כן, מיחזרתי את הבדיחה). אבל פה ושם יש גם 100 אלף.

לפני שעה, Blaz00r כתב:

עברית?

באמזון יש דרך מאוד מסויימת להעזיב את העובדים החלשים ביותר. בכל שנה העובדים מחולקים לקבוצות. לצורך הדיון הקבוצה המעניינת אותנו היא "הכי פחות אפקטיביים", או בקיצור Least Effective. אלו בד"כ 10% החלשים ביותר. הם בד"כ עוברים תוכנית פיתוח במטרה לשפר את הנקודות החלשות שלהם. אם הם נכשלים הם מושמים בתהליך שנקרא PIP, עוד תוכנית טיוב לעובד רק שהפעם היעדים יותר קשים, ואם העובד לא משיג אותם הוא בד"כ יפוטר. מתוך אותם 10% בערך חצי יועזבו/יעזבו בסוף התהליך. המטרה היא תמיד להחזיק את הטובים ביותר תחת הגישה שהרמה תמיד עולה. כל האחוזים שכתבתי הם תלויי הארגון המקומי, אנשי כוח האדם והגיוס, ועלולים להיות שונים מאוד. אבל הגישה בכללותה קיימת.

מכאן אפשר להניח למה ליביו התכוון ב-cut throat, אם בכל שנה יש אחוז (כלשהו) של אנשים שיעזבו/יועזבו שלא מרצונם, זה בטוח לא תורם לאווירה הכללית.

ברוב החברות הגדולות יש תהליך כזה או אחר למדידת טיב העובד. בד"כ זה מלווה בשיחה/ות "ביצועייך ודרכינו לאן". לפעמים זה בעל תוכן קונקרטי ולפעמים זה נטו פוליטיקה. זה ממש לא נעים להיות ברף התחתון ובטח לא כשזה מוביל לפיטורין (אוטומטיים או ב'שכנוע'). זה בוודאי לא מוסיף לאווירה. אבל זה זו דרך אחת לנהל מצבת עובדים ולמדוד ביצועים, אני לא טוען שהיא האופטימלית עבור כל מקרה.

נראה לי עוד משהו שכדאי לדבר עליו הוא rest and vest- הכוונה היא "לנוח" בזמן שהמניות/אופציות מבשילות, כלומר ניתנות למימוש קרי רכישה. בד"כ לעובד יש מניות/אופציות כחלק מחוזה העסקה ו/או לאחר רכישת החברה בה הוא עבד. האופציות/מניות מוענקות בצורה מדורגת ולאורך זמן, בד"כ כל שנה/רבעון/חודש. מכאן אפשר להבין שיש לא מעט חבובים שרק "נחים על זרי הדפנה" עד שהעסק מבשיל ומרגע זה מוכרים ומערננים (לאו דווקא בסדר הזה).

לפני 14 שעות, Smiro כתב:

מהתחום שלי ראיתי כבר חברה ששווה מיליארד דולר שמבוסס על הבטחות כי בתכלס אין שם משהו ששווה קרוב לזה

במקרה אתה מדבר על verbit ai?

בתאריך 24.9.2021 בשעה 14:29, פינדר כתב:

זה ממש מזכיר לי את שנת אלפיים, כשהיינו יוצאים לארוחת צהריים ובחורות ברחוב היו מחלקות ברושורים של חברות.

אשכרה? חשבתי שזה קורה רק מחוץ למועדונים 'איכותיים' :)

בתאריך 24.9.2021 בשעה 14:29, פינדר כתב:

אני חושב שבניגוד לשנת אלפיים החברות היום פחות משקיעות בהפקות ענק ראוותניות.

מצד אחד נראה לי כיף לחוות יום של "טוב חברים, היום במקום לעבוד נטוס ליום כיף במונאקו, האוטובוס לבן גוריון למטה", מצד שני פיטורין ואבטלה נראה לי (אני בטוח) לא שווים את זה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, elibaba כתב:

3. ברמות האלה יש לך אחריות ישירה לרווחים (או הפסדים) ברמות של עשרות עד מאות מיליוני דולר, יש לך השפעה ישירה על המוצר, הפיצ'רים שלו וכו'.

בוא לא נגזים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

זה די תלוי בגישה של המתכנת. יצא לי לעבוד עם כאלה שמעבר למודול שלהם שיתפוצץ העולם. יצא לי לעבוד עם כאלו שעזרו למצוא באגים גם באזורים מסביב תוך כדי שהם עובדים על שלהם.

הגדלת ראש ועזרה זה תמיד טוב , אבל זה לא מה שנדרש בדרגות הנמוכות יותר.

ובדיוק כמו שכתבתה, האחריות שלהם היא לאזור שהם עובדים אליו ולא יותר מזה.

אף אחד לא יבוא בטענות אם הם לא דיבגו מודול שלא שלהם.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...