Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בהייטק לסניור

motizkn
שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, MiniMiz3r כתב:

כל החברות שהונפקו לאחרונה הן חברות ותיקות עם מוצר אמיתי שעובד והכנסות של מאות מיליוני דולרים לאורך שנים.

הכנסות זה סיפור אחד.  רווחים זה סיפור שונה.  במילים אחרות, האם החברות האלו היו מגיעות לאן שהם היום ללא 'כסף זול'?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, nev כתב:

כרגע WINDOWS TEAM. חזק בכל מה שקשור לחומרה, וירטואליזציה וכל מה שקשור לדומיין הארגוני.

בכל השאר מתעסק מהצד. פחות סקריפטים (לא מכוון לDEVOPS).

ממליץ להרחיב את התחום לשירותי ענן , מסדי נתונים מבוזרים ומערכות לינוקס וdeployment.

יש הרבה חברות שהניסיון שציינת פשוט לא קיים אצלהן בסטאק בכלל (ולא קטנות בכלל) או קיים רק כדי לתמוך במשתמשי הwin הפנימיים אבל לא במוצרים של החברה / באינפרה שלה.

זו לפחות דעתי האישית.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול בכל הנ"ל התעסקתי ברמה כזו או אחרת כמנהל IT בחברה בינונית-קטנה.

עברתי להיות חלק מTEAM בחברה גלובלית של עשרות אלפי עובדים ושם אין ברירה - יש צוות נפרד לכל מה שתיארת (וגם ככה עמוסים בטירוף).

IT בהגדרתו הוא החזקת האינפרא של החברה, לא היה מקום אחד שעבדתי בו שהמוצר של החברה השפיע עלי בעבודתי.

מקסימום נתתי ייעוץ לצוותים של המוצר אם היו צריכים מבט של אינפרא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המספרים שנכתבים כאן מדי פעם לגבי TC של 60-80 בחודש ממוצע לא מייצגים בשום צורה את מה שמתכנת ממוצע יראה במהלך חייו וחשוב להבין את זה.

מהנסיון שלי ומהיכרות עם מספר לא קטן של מתכנתים שהם חלקם עילויים חלקם לא, וחלקם לא סיימו טכניון בהצטיינות, אבל הם ממש ממש אחלה ;)

10-20 - משכורת של מתחיל ללא נסיון. (או כאלה עם נסיון שלא יודעים למכור את עצמם או לדרוש יותר)
20-30 - משכורת "ביניים". להרגשתי - זה הטווח שרוב המתכנתים בארץ מרוויחים.
30-40 - משכורת של Senior או ראש צוות. לא נכנסים לטווח הזה מבלי להיות טוב במה שאתה עושה. (או לדעת למכור את עצמך בצורה יוצאת דופן).
40-50 - מנהלים שהם מעל לראשי צוותים, מפתחים מובילים בארגון.
50-80 - רוב חברי קארספורום;)

למען הסר ספק, המספרים הם משכורת חודשית ברוטו.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23
  • מצחיק 5
  • רעיון טוב! 2

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך שבעבודה הנוכחית שלי דרשתי סכום שנופל באמצע "משכורת הביניים" שאתה מתאר והסכימו בלי להניד עפעף (כך שכנראה שהייתי צריך לדרוש יותר 🙁 ). מתכנתים מרוויחים בד"כ יותר מIT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, TheOne23 כתב:

המספרים שנכתבים כאן מדי פעם לגבי TC של 60-80 בחודש ממוצע לא מייצגים בשום צורה את מה שמתכנת ממוצע יראה במהלך חייו וחשוב להבין את זה.

מהנסיון שלי ומהיכרות עם מספר לא קטן של מתכנתים שהם חלקם עילויים חלקם ולא סיימו טכניון בהצטיינות, אבל הם ממש ממש אחלה ;)

10-20 - משכורת של מתחיל ללא נסיון. (או כאלה עם נסיון שלא יודעים למכור את עצמם או לדרוש יותר)
30-40 - משכורת של Senior או ראש צוות. לא נכנסים לטווח הזה מבלי להיות טוב במה שאתה עושה. (או לדעת למכור את עצמך בצורה יוצאת דופן).

לפי מה שאני ראיתי בעבר, הטווח ההגיוני לבוגרי אוניברסיטאות בתחומים רלוונטיים הוא 20 עד 30. זה גם קצת תלוי במיקום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, TheOne23 כתב:

נשמע לי סביר סה"כ.

אני חושב שאתה צריך להוסיף לרוב הטווחים בערך 5-10, לפחות מההיכרות שלי מאיזור ת"א, ספציפית במשולש עזריאלי-שרונה-מגדלי אלון.

בנוסף ל-80 פאסיבי?

לפני 15 דקות, eitanuch כתב:

לפי מה שאני ראיתי בעבר, הטווח ההגיוני לבוגרי אוניברסיטאות בתחומים רלוונטיים הוא 20 עד 30. זה גם קצת תלוי במיקום. 

אם אני מסתכל על בוגרי את"א מהמחזור שלי, זה פחות או יותר הטווח אבל חשוב לזכור שההתפלגות עליו היא לא אחידה, אלא כנראה יותר לכיוון הנורמאלית עם היסט לכיוון הטווח הנמוך. כלומר מי שמקבל 30 הוא כנראה חריג מאוד לטובה, עם ציונים טובים מאוד ובחברה שיכולה לשלם סכומים כאלה לבוגרים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, TheOne23 כתב:

מהנסיון שלי ומהיכרות עם מספר לא קטן של מתכנתים שהם חלקם עילויים חלקם לא, וחלקם לא סיימו טכניון בהצטיינות, אבל הם ממש ממש אחלה ;)

יכול לחלוק מנסיון אישי שהטווחים הללו די הגיוניים. 

במקור אני מהנדס חומרה, עברתי לתוכנה אחרי לא מעט שנים בחומרה אבל התחלתי די מלמטה.

התחלתי משכר ״ביניים״ כפי שקראת לו, אחרי כמה שנים בודדות הגעתי לתחום שכר הsenior. היום אחרי 5 שנים מהמעבר לתוכנה אני איפשהו באיזור העליון בתחום הsenior. זה כפי שאמרת שכר חודשי ברוטו, לא כולל בונוסים ומניות rsu שכבודם במקומם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5odwu2.jpg

[נזכרתי בעוד פנינה שאני לא מאמין פספסתי]

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, TheOne23 כתב:

עכשיו אני מבין למה אוהבים פה רכבים צרפתיים.

כי עם משכורת של 80 אש"ח בהחלט אפשר להרשות לעצמך אחזקה של רנו או אפילו סיטרואן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Liviur כתב:

ממליץ להרחיב את התחום לשירותי ענן , מסדי נתונים מבוזרים ומערכות לינוקס וdeployment.

יש הרבה חברות שהניסיון שציינת פשוט לא קיים אצלהן בסטאק בכלל (ולא קטנות בכלל) או קיים רק כדי לתמוך במשתמשי הwin הפנימיים אבל לא במוצרים של החברה / באינפרה שלה.

זו לפחות דעתי האישית.

או במילים אחרות DevOps.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...