Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בהייטק לסניור

motizkn
שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

עכשיו אני מבין למה אוהבים פה רכבים צרפתיים.

כי עם משכורת של 80 אש"ח בהחלט אפשר להרשות לעצמך אחזקה של רנו או אפילו סיטרואן.

זה לא משכורת אלא TC כולל בונוס ומניות (שערכן עולה או יורד), ובבנק אתה רואה פחות מחצי.
בנוסף 80K זה קצה מאוד עליון של כישרון יוצא דופן בחברה שיכולה לשלם בהתאם, ואין הרבה כאלה.

• רעיון טוב! 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, nev כתב:

IT בהגדרתו הוא החזקת האינפרא של החברה, לא היה מקום אחד שעבדתי בו שהמוצר של החברה השפיע עלי בעבודתי.

מה עושים אם אין תשתית חומרתית פיזית בחברה בכלל?

לפני 5 שעות, Igalz כתב:

זה כפי שאמרת שכר חודשי ברוטו, לא כולל בונוסים ומניות rsu שכבודם במקומם

למה אתה לא כולל מניות אם הן מספר מוקצה מראש וידוע בזמן החתימה של מניות סחירות ?

לפני 5 שעות, TheOne23 כתב:

המספרים שנכתבים כאן מדי פעם לגבי TC של 60-80 בחודש ממוצע לא מייצגים בשום צורה את מה שמתכנת ממוצע יראה במהלך חייו וחשוב להבין את זה

בחברות הגדולות / שמשלמות הרבה הם כן

זה מיעוט ללא ספק והטווחים שרשמת הם יותר הממוצעים בשוק. אבל מה שצוין פה זה דיי סטנדרטי בגאמפא ועוד כמה חברות

לפני 3 שעות, elibaba כתב:

זה לא משכורת אלא TC כולל בונוס ומניות (שערכן עולה או יורד), ובבנק אתה רואה פחות מחצי

עד שאתה מגיע לreview השנתי או בוחר לממש מניות שמופשרות בהרבה מקרים כל 3 חודשים

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Liviur כתב:

למה אתה לא כולל מניות אם הן מספר מוקצה מראש וידוע בזמן החתימה של מניות סחירות ?

בגדול, כי יש גבול כמה מידע אני מוכן לחשוף על תנאי ההעסקה שלי בפורום ציבורי. גם מה שכבר כתבתי לא בטוח שכדאי להשאיר ברשת לאורך זמן.

בקטן, כי כמות הrsu ידועה במעמד החתימה, אבל המחיר האמיתי שלהם יהיה ידוע רק כאשר יופשרו, אחרי כמה שנים. 

נוסף על זה יש גם espp ובונוסים שהערך שלהם משתנה כל הזמן. אפשר להעריך בממוצע כמה הם יתנו, אבל מעדיף לא להכנס לזה בגלל מה שכתבתי בהתחלה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Igalz כתב:

בגדול, כי יש גבול כמה מידע אני מוכן לחשוף על תנאי ההעסקה שלי בפורום ציבורי.

הכל טוב ויפה - ולא דיברתי על לחשוף מספרים - אלא בחישוב העצמי. בכל העולם מקובל להתייחס לTC וככה גם חברות מציגות את זה במעמד נתינת החוזה.

אני רק אומר שלהתייחס לזה כx כאשר זה בפועל 50% יותר מx זה קצת לא מדויק.

לפני 21 דקות, Igalz כתב:

בקטן, כי כמות הrsu ידועה במעמד החתימה, אבל המחיר האמיתי שלהם יהיה ידוע רק כאשר יופשרו, אחרי כמה שנים. 

כמה שנים ? ברוב החברות הגדולות הווסט הוא כל חודש או כל שלושה חודשים.

קצת יוצאת דופן בימינו היא אמזון עם קליף של שנה (שכבר הרבה פחות מקובל - פעם יותר היה מקובל) ואז ווסט של חצי שנה למשך תקופה לפני שעוברים ל3 חודשים.

בנוסף - ברוב החברות המדוברות יש גם מדיניות ריענונים שנתית עם בונוס מטרה של מניות (משמעותי , לא משכורת 13) - שנכון - לא מובטח - אבל מחושב לפי Meets expectations (כלומר הגיע למטרות) וגדל משמעותית כלפי מעלה לעובדים מצטיינים. לא מחשיב אותו לTC - אבל כדאי לקחת בחשבון.

ESPP ובונוסים שוטפים אחרים אכן לא מחשב גם כן - למרות שבסוף היום - זה בהחלט כסף.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Liviur כתב:

כמה שנים ? ברוב החברות הגדולות הווסט הוא כל חודש או כל שלושה חודשים.

לא יודע מה יש ברוב החברות, במקרה שלי חבילת הrsu שקיבלתי במעמד החתימה מופשרת חלקית פעם בשנה למשך 4 שנים. 

לפני 34 דקות, Liviur כתב:

ESPP ובונוסים שוטפים אחרים אכן לא מחשב גם כן - למרות שבסוף היום - זה בהחלט כסף.

בונוסים שוטפים יכולים בקלות להגיע למספר משכורות חודשיות, לא משהו להזניח אותו כלל וכלל

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Igalz כתב:

במקרה שלי חבילת הrsu שקיבלתי במעמד החתימה מופשרת חלקית פעם בשנה למשך 4 שנים

היה הסטנדרט עד לפני כמה שנים. בימינו כמעט כל החבורת שנתקלתי בהן מדברות אולי על שנה ראשונה , ואח״כ כל 3 חודשים. יכול להיות עניין שיקח קצת זמן לחלחל בישראל.

בחברות הבינלאומיות - התוכניות האלו הן סטנדרטיות בצורה עולמית.

לפני 27 דקות, Igalz כתב:

בונוסים שוטפים יכולים בקלות להגיע למספר משכורות חודשיות, לא משהו להזניח אותו כלל וכלל

לא מזניח - מציין שמה שלא מובטח - אני לא מחשב בתגמול הכולל. (מובטח = בונוס מטרה מוצהר עם Policy של החברה / בחוזה)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברות המדוברות - levels.fyi בשילוב עם blind ורשת חברים שעובדים בהן.

בארץ זה קצת יותר קשה. בארה״ב השילוב שלהם מאוד מדויק.

גלאסדור וטבלאות שכר של השמה מדברים על בסיס ולא מעודכנים / מבוססי אינטרסים.

לינקד אין salaries מדויק למדי לבסיס אבל לא לתוספות (לא יודע אם זמין בארץ)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...