Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בהייטק לסניור

motizkn
שימו לב! השרשור הזה בן 939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, Liviur כתב:

התוצר של העבודה שלך מכניס לחברה בקלות פי כמה מהשכר ברוטו אחרי כל העלויות בונוסים וכו.

זה לא נכון בהרבה מקרים. אני אפילו לא בטוח אם זה נכון ברוב המקרים. ככל שהחברה גדולה יותר, כך יש בה יותר אנשים בדרגות גבוהות שהתרומה השולית שלהם לארגון היא שולית (או אפילו שלילית).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, MiniMiz3r כתב:

זה לא נכון בהרבה מקרים. אני אפילו לא בטוח אם זה נכון ברוב המקרים. ככל שהחברה גדולה יותר, כך יש בה יותר אנשים בדרגות גבוהות שהתרומה השולית שלהם לארגון היא שולית (או אפילו שלילית).

אם זה לא היה נכון ברוב המקרים לא היתה תעשיית הייטק - כי כולם היו מפסידים.

אני זורם על זה לא נכון בטווחים מסוימים עד שחברות סטארטאפ (וגם אחרי) עוברות לרווחיות ועבור כל אחד, אבל אף אחד לא מעסיק מפתחים מטוב ליבו.

וגם מה שאמרתי זה לתקופות צמיחה או עד שהמוצר מתחיל ״לעבוד״ שלפעמים לוקח שנים

החזר כנגד עבודה כמובן זה לא רק תוצר בצורה של שורות קוד או משהו פיזי כן ? אלא גם בדברים כמו enablement , החלטות אסטרטגיות וכו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, MiniMiz3r כתב:

השכר הזה לא מגיע סתם, בדרגות האלו אתה לרוב נמצא בנקודת מפתח בפרויקטים של מיליארדים.

כל טעות שנעשת מתורגמת למאות מיליונים של הוצאות אחר כך, כך שהחברות הללו ממש לא רוצות להתפשר על האנשים בתפקידים האלו.

למרות מה שרשמתי, אני בהחלט מופתע לשמוע שהשכר כל כך גבוה.

אני מרגיש שאם אתה לא בגאמפא אז אתה לא תגיע למשכורת הללו.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר ידעתם שfacebook היא חלק מרשימת החברות, אז למה לכתוב gampa?

אלא אם כן אתם מתרגמים את פייסבוק לpacebook.

מצטרף להמלצות להתכונן טוב טוב לריאיונות האלה. חוץ מרענון של כל הידע מהתואר וצבירת נסיון מול שאלות כאלה, ממליץ גם לתרגל את נושא ניהול הזמנים ובנייהנכונה של הפתרון, זה חלק קריטי מההצלחה שלך בריאיון.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

תחשוב על מה האנשים האלה השקיעו כדי להגיע למעמד הזה - כנראה 4-6 שנים באוניברסיטה (כלומר 4-6 שנים בלי הכנסות משמעותיות - איכשהו צריך לפצות על כך. זה לבד עניין של לפחות חצי מיליון ש"ח של הוצאות מחיה ולימודים בלי הכנסות), וכמה שנים הם עדו במשכורות יותר נמוכות כדי להתחיל לטפס בסולם.

תיארת פה את המסלול של כל מי שעושה תואר ראשון בערך… 

לפני 8 דקות, motizkn כתב:

אני מרגיש שאם אתה לא בגאמפא מתכנת בהייטק אז אתה לא תגיע למשכורת הללו.

הנה, תיקנתי לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיחסתי לעובדה שהבחור בן 22 (הנתון משרשור מקביל), חסר השכלה ומתלונן על השכר שלו.

דרך אגב - 4-6 שנים זה יותר מתואר ראשון (אלא מהנדס\עו"ד\רופא ועוד כמה מקצועות, או תואר שני), ובדרך כלל תהיה השכלה נוספת שמצריכה השקעת זמן וכסף אבל זה באמת משני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2021 בשעה 01:05, Blaz00r כתב:

זה הולך להיות שרשור מבאס

מצד אחד מבאס שאני כן בטק ואני לא מרוויח אפילו קרוב לזה, מצד שני אני רואה שיש לי למה לשאוף, אז הכל טוב.

לפני 12 שעות, שליקו99 כתב:

איזה תנאים תענוג וואו.

אני מגרד את ה-10 בחודש וזה עוד בדם ויזע מה שנקרא.

התשלום הוא לא על כמה שעות אנשים עובדים או על כמה שורות קוד הם כתבו. התשלום הוא על הזכות להשתמש בידע וניסיון שאותם אנשים צברו, וגם על עד כמה קשה להחליף אותם.

תלמד, תתמקצע, תגיע גם אתה לזה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@שליקו99 הבוקר היה אצלי אינסטלטור. עבד 40 דקות על מנגנון של ניאגרה סמויה, גבה 400 ש"ח. לא השתמש אפילו באטם. התשלום הוא תמורת זה שהבחור יודע לפרק, לתקן ולהרכיב את המנגנון, ניסיון שצבר משך אי אילו שנים.

תשליך מכאן לבעל מקצוע שמצריך הכשרה יותר ארוכה, לניסיון הרב יש עוד יותר משמעות והאחריות שלהם גדולה, ותבין מי האנשים מרוויחים יחסית הרבה ולמה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Liviur כתב:

אם זה לא היה נכון ברוב המקרים לא היתה תעשיית הייטק - כי כולם היו מפסידים.

זה לא נכון. מספיק ש-10% מהאנשים מספקים 90% מהתכולה כדי שה-90% הנותרים יוכלו לסחוב את ה-10% (ומספיק שמתוכם 10% סוחבים את ה-10% שנותרו כדי ש-90% לא יעשו כלום).

ככל שאתה עולה למעלה בדרגות, ככה השכר שלך והקידום שלך תלויים יותר בכישורים הפוליטיים שלך ופחות בתוצרים בפועל. אתה לא מפתח שעושה קומיט של קוד ונותן דין וחשבון לראש צוות שלו, אתה רק צריך לספר את הסיפור הנכון כדי לגרום למי שמעליך לחשוב שאתה תורם הרבה לארגון, והוא מגלגל את אותו סיפור הלאה למי שמעליו. צריך לזכור שככל שהחברה גדולה יותר, כך פחות ופחות אנשים מתעסקים בפיתוח של המוצרים שמכניסים לה כסף ויותר ויותר אנשים מתעסקים בתחזוקה של החברה עצמה והכלים הפנימיים שלה. ומספיק שיש לה מוצר אחד שהוא מספיק רווחי, כדי שכל מי שאי פעם היה מעורב בו (גם אם הוא במקרה עבר ליד מישהו במסדרון שבדיוק דיבר עם מישהו אחר על זה שהוא קרא על המוצר הזה בגוגל) יוכל לגזור על זה קופון. ראיתי את זה חוזר על עצמו בכל כך הרבה מקומות שזה פשוט מצחיק.

זה כמו הבדיחה על המחסום הצבאי - רוצים לשים מחסום בכביש ולבדוק רכבים. אז שמים שם כסא וחייל. אבל אי אפשר שהחייל יהיה ער 24/7, אז צריך לעשות משמרות, אז שמים עוד 2 חיילים. עכשיו פתאום יש שלושה חיילים, הם לא יכולים להיות לבד, מביאים קצין שיהיה אחראי על המחסום. עכשיו יש 4 חיילים, איפה הם יישנו? צריך מגורים, אז מביאים מכולה. וצריך גם מקלחות וחדר אוכל ומרפאה ושק"מ ואתה מגיע לעשרות חיילים, שחלקם כנראה עולים לא מעט כסף, כשכל מה שרצית לעשות בכלל זה לבדוק מכוניות במחסום. 

תמיד כולם חושבים שההייטק הוא כל כך יעיל אבל זה פשוט לא נכון. ההייטק פשוט מאוד מאוד עשיר והוא יכול להרשות לעצמו חוסר יעילות בהיקף עצום במיקרו, כי הוא עדיין מאוד רווחי במאקרו. 

• אהבתי 5
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל שרשור דומה אני מציע לכל אחד להכיר את התנאים בשוק, אבל לא להסתנוור מסיפורים על אנשים במשרות מאוד בכירות שמרוויחים 100 אלף בחודש.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן שמיני שכח לציין את זה שחלק לא קטן מהפרוייקטים של הענקיות לא מכניס להן אגורה ועולה >מיליוני דולרים. קורה. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברות משלמות סכומים כאלו כי כל השוק במצב בועתי, המניות מזמן התנתקו מהשווי האמיתי של החברות ואיתם קפץ גם החלק בשכר שמבוסס על מניות וגם שכר הבסיס.

אני לא אנליסט ולא חוזה עתידות, אבל לדעתי מתי שהוא תגיעה הנפילה ואיתה יגיעו פיטורים והורדות שכר.

האוירה היום בשוק ממש מזכירה לי את שנת אלפיים, רגע לפני הפיצוץ.

• אהבתי 1
  • מבאס 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, David32 כתב:

וכמובן שמיני שכח לציין את זה שחלק לא קטן מהפרוייקטים של הענקיות לא מכניס להן אגורה ועולה >מיליוני דולרים. קורה. 

האמת שזה דווקא בסדר - מותר לנסות ולהכשל. הטענה שלי היא שמראש יש אחוז לא מבוטל של מהנדסים, בכל הדרגות, שאין קשר בין העבודה שלהם לביצועים העסקיים של החברה וכפועל יוצא אין קשר בין השכר הגבוה שלהם לתרומה שלהם לארגון. הם קיימים כי לחברות פשוט לא משתלם להתחיל rocking the boat ולקצץ בשומנים האלו, כשהכסף נשפך עליהן מהשמיים בלי הפסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

האוירה היום בשוק ממש מזכירה לי את שנת אלפיים, רגע לפני הפיצוץ.

יש לנו חבוב שעבר את כל המשברים (דוט קום, 2008) ב-25 פלוס שנים האחרונות. הוא אמר לי שברגע שיותר מידי חברות מתחילות לסגור מטוסים כדי להטיס עובדים סתם ככה, זה הזמן למכור 😄

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עברתי את שני המשברים.

אני רואה בתל אביב שלטי חוצות, שבמקום בר רפאלי, יש עליהם קוד בפייתון ותחנונים לעובדים דרושים..

זה ממש מזכיר לי את שנת אלפיים, כשהיינו יוצאים לארוחת צהריים ובחורות ברחוב היו מחלקות ברושורים של חברות.

אני חושב שבניגוד לשנת אלפיים החברות היום פחות משקיעות בהפקות ענק ראוותניות לעובדים ויותר במשכורות ומניות.

• רעיון טוב! 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...