Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בהייטק לסניור

motizkn
שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי זה נובע בעיקר מסביבת הריבית הנמוכה בעולם שגורמת להון לזרום לאפיקים כמו נדל"ן והייטק. אני מניח שככל שהריבית בעולם תתחיל לעלות, ההייפ הזה יתחיל לדעוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, MiniMiz3r כתב:

ככל שאתה עולה למעלה בדרגות, ככה השכר שלך והקידום שלך תלויים יותר בכישורים הפוליטיים שלך ופחות בתוצרים בפועל. אתה לא מפתח שעושה קומיט של קוד ונותן דין וחשבון לראש צוות שלו, אתה רק צריך לספר את הסיפור הנכון כדי לגרום למי שמעליך לחשוב שאתה תורם הרבה

בקצרה - אני חושב שהשכבה של זה בטק - אפילו בחברות גדולות - דקה למדי.

לפני 53 דקות, פינדר כתב:

האוירה היום בשוק ממש מזכירה לי את שנת אלפיים, רגע לפני הפיצוץ.

לא מסכים, אז באמת לא היה קשר לתוצא והשוק ומשקיעים היו בנתק הבנתי מהערך.

האם השוק כרגע גבוהה ? כן

האם הוא שנת 2000 גבוה ? לא, הכסף ממש לא טיפש כמו אז וגם המעסיקים.

(עבדתי ב2000 , עבדתי ב2008 ואבא שלי גם עבד לאורך שניהם בתפקיד בכיר למדי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Liviur כתב:

הכסף ממש לא טיפש כמו אז וגם המעסיקים.

מבחינת דוח רווח והפסד רבעוני, בשנות ה-2000 'סטראט-אפים' היו מפסידים כמה מיליונים ברבעון, אבל היום הם כבר מפסידים מאות מיליונים ברבעון...

הגדילו לעשות אובר שרשמו הפסד של מעל מיליארד דולר(!!) ברבעון הראשון של 2020.

למעשה, הכסף בהרבה יותר טיפש מאז... רק שלעת עתה ה-'מערכת' מתגמלת חברות הפסדיות בצורה של הנפקות ומיזוגים עם שווי בשמיים.  כמה זמן זה ימשך?  אף אחד לא יודע.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tzahico כתב:

הגדילו לעשות אובר שרשמו הפסד של מעל מיליארד דולר(!!) ברבעון הראשון של 2020.

וברבעון האחרון - הפסידו 100 ומשהו מליון ומדברים על editba חיובי מהרבעון הקרוב (אני מפריד לרגע בין השקעה לגדילה מכספי הנפקה - שזה מה שקרה במקרה הזה לבין הפסד במודל הכלכלי שלהם. אובר בכלליות ממש אגרסיבים בקטע הזה...)

אז דיי מגמה הפוכה למה שאתה מציין. (אני לא אומר שאין חברות ששורפות יותר עכשיו כן ? אבל זה לא כל השוק)

עוד חברה שלא היתה ריווחית שנים - אמזון. מאותה סיבה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נשווה את אובר לאמזון -

אמאזון בשיא הייתה עם הפסדים מצטברים של 2.5 מיליארד דולר.

אובר - תחזיק חזק - 23 מיליארד דולר הפסד מצטבר, נכון לרבעון הקודם... כלומר כמעט פי 10 מהשיא של אמאזון! 

אז מה גורם לאובר להיות חברה ציבורית ששווה נכון להיום כמעט 88 מיליארד דולר? 

1. כסף זול

2. שיווק וגידול אגריסיבי, שגורמות לה להיות מובילה בתחום

3. סיפורים שמוכרים למשקיעים (ע"ע נראה רווח של 25 מיליון דולר ברבעון הנוכחי...)

השאלה הגדולה היא לא מה קורה ברגע שרכיב מס' 1 (כסף זול) יאזל - את זה אנחנו כבר יודעים ממשברים קודמים - אלא מתי זה יקרה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתחום שלי ראיתי כבר חברה ששווה מיליארד דולר שמבוסס על הבטחות כי בתכלס אין שם משהו ששווה קרוב לזה, או משהו מהפכני בכלל, העניין הוא שיווק. לשווק נכון ולהבטיח, וליהנות על הדרך. כמובן לא תקף לגוגל וכאלה, כן? אבל יש לא מעט חברות שפשוט ההבטחות שלהן מחזיקות אותן במשחק. ואז שמגיעים לתכלס זה מתחלק ל-2 או נפילה או אקזיט. אתם יודעים לבד כמה נכנסים לכל קטגוריה. 

לגבי שכר בכירים - זו לא דרך להסתכל על מקצוע. כמו להגיד שבבנקאות יש אנשים שמרוויחים בחודש 150 אלף שח. נכון, יש, לא הרבה. רוב העובדים פקידים שמגרדים משכורות כל חודש. אז בהייטק המשכורות אחרות, אבל לא כולם בטווח ה70-100.  

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Smiro כתב:

לגבי שכר בכירים - זו לא דרך להסתכל על מקצוע. כמו להגיד שבבנקאות יש אנשים שמרוויחים בחודש 150 אלף שח. נכון, יש, לא הרבה. רוב העובדים פקידים שמגרדים משכורות כל חודש. אז בהייטק המשכורות אחרות, אבל לא כולם בטווח ה70-100.

זה לא שכר בכירים - זה שכר של מפתח סיניור (משהו מוכשר למדי בלי ספק, הרוב לא מגיעים באמת לזה, אני לא מדבר על חברות עם אינפלציית תארים , או דרגות לפי פז״מ)

ואכן זה לא הרוב.

הרוב כנראה מגיעים לבערך חצי מהטווח התחתון.

יחד עם זאת אלו משכורות קיימות ולא רק ליחידי סגולה עילויים וכו.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Liviur כתב:

יחד עם זאת אלו משכורות קיימות ולא רק ליחידי סגולה עילויים וכו.

כל ההייטק בישראל זה בערך 10% מהעובדים. נחשתי שבערך 20% מהם זה מהנדסי תוכנה ולפי כתבה ישנה אני רואה שצדקתי. מתוך המספר הנמוך הזה יש עוד אחוז כלשהו שמרוויח את המשכורות שאתה מתאר. זה קיים. לגמרי קיים. פשוט, שוב, זה לא משנה ככ לאחרים. מעבר לזה שזה אולי מעלה את השכר בכלליות כרגע, עד שמשהו ישבר.

לפני 7 שעות, tzahico כתב:

השאלה הגדולה היא לא מה קורה ברגע שרכיב מס' 1 (כסף זול) יאזל - את זה אנחנו כבר יודעים ממשברים קודמים - אלא מתי זה יקרה.

יש חברות מאוד מגוונות כרגע, יחסית, מאלו שמונפקות או קרובות להנפקה בהייטק הישראלי. לחלקן יש מוצרים אמיתיים למדי שמכניסים כסף, עם חזון כלשהו לצמיחה קדימה. חלקן אני לחלוטין לא מבין מה גורם להן להצליח חוץ מכסף זול ושיווק. אבל לא יודע אם נכון להשוות את מה שקורה ל-2000 או 2008. כל משבר הוא מיוחד. גם זה שיבוא כשחלקן יקרסו :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

כל ההייטק בישראל זה בערך 10% מהעובדים. נחשתי שבערך 20% מהם זה מהנדסי תוכנה ולפי כתבה ישנה אני רואה שצדקתי. מתוך המספר הנמוך הזה יש עוד אחוז כלשהו שמרוויח את המשכורות שאתה מתאר. זה קיים. לגמרי קיים. פשוט, שוב, זה לא משנה ככ לאחרים. מעבר לזה שזה אולי מעלה את השכר בכלליות כרגע, עד שמשהו ישבר.

אני מדבר ספציפית לגבי בין מהנדסי תוכנה, אבל מבין למה אולי הכוונה לא עברה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי,

כמה רגוע מי שעובד בכל חברות הגאמפא?

סה"כ כל אחד היה מת לעבוד בגוגל עם שכר כזה, אבל כל מי שכבר עובד שם יודע שאם לא יתן תמיד את המקסימום, גוגל תחליף אותו ומהר, כי היא יודעת שיש מספיק אנשים שיהיו שמחים להחליף את אותו אחד..

מה שאי אפשר לומר היום על חברות מחוץ לגאמפא בהייטק שלא מצליחות לגייס כי יש מחסור רציני באנשים טובים שמחפשים את התנאים המקסימליים

עריכה אחרונה על ידי Yuri Abaev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

אני מדבר ספציפית לגבי בין מהנדסי תוכנה, אבל מבין למה אולי הכוונה לא עברה.

אני מבין אותך לגמרי, אני רק בוחר להדגיש את זה שלמרות שיש אנשים שמרוויחים 50-100 אלף בחודש כולל הכל, גם בשביל הרוב ההייטקיסטים (ומהנדסי תוכנה בפרט) זה יעד לא ישים בחיים :)

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Yuri Abaev כתב:

מעניין אותי,

כמה רגוע מי שעובד בכל חברות הגאמפא?

מכיר כמה שעזבו מקום עבודה לא רע, עברו לאפל ולאמזון,  ואחרי שנה שנתיים חזרו לחברה הקודמת, לאותו התפקיד שעזבו.

לא מכיר אותם מספיק טוב בשביל לתחקר אותם על הנסיבות, אבל כנראה שלא הכל נוצץ בגאמפא.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...