Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בהייטק לסניור

motizkn
שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתעלק על השרשור. אני מצד אחד נדהם מכמה עלו המשכורת בהייטק הישראלי מאז שעזבתי את ישראל ומצד שני עצוב, או שמח תלוי הנקודת המבט, עד כמה שעם משכורת שוודית מצוינת למהנדס בכיר ברמה די דומה למוזכר כאן בשרשור (שמתורגמת בשקלים למשכורת של מהנדס ישראלי מתחיל) רמת החיים שלי גבוהה בהרבה ממה שהייתי יכול להשיג אי פעם בישראל שילחו קורות חיים בפרטי 😉

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Gosser1860 כתב:

אשכרה מבזבזים את הזמן לסניורים על 2SUM ו-3SUM (רק דוגמאות)?

לא

אבל שאלות מורכבות יותר שחלק מהפתרון שלהם זה זה.

אף אחד לא יגיד לך בא תפתור את השאלה הבסיסית על הלוח אלא יתן שאלה שכוללת מבנה נתונים אלגוריתם וחלק מ״החיים״

בglassdoor

גלאסדור הוא בזבוז של זמן

הוא לא מעודכן , מוטה מעסיקים ולא כולל מניות.

בדרגות סיניור בחברות שהוא ציין מניות יכולות בקלות להיות בין שליש לחצי מהשכר.

השאלה גם איך הלך לחבר בראיונות, האם הוא טוב בלפתור את התרגילי שנה ג' במדמ"ח ששואלים וכמה מהר הוא עונה. שאלה נוספת האם אלו בונוסים תלויי ביצועים או קבועים?

יש לציין שרוב הleveling מבוסס על הראיונות שכוללים soft skills ומה עשית וראיונות system design.

לפני 6 שעות, phpclub כתב:

לציין סכום לכל המרכיבים

תמיד סכום כל הרכיבים

לא כולל בונוסים מבוססי ביצועים.

לפני 48 דקות, Rשף כתב:

שעם משכורת שוודית מצוינת למהנדס בכיר ברמה די דומה למוזכר כאן בשרשור

חכה שתראה משכורות אמריקאיות בtier 1 cities.

מצד שני חלק מהעלויות מחיה בהתאם.

(אבל גם האיכות חיים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Liviur כתב:

לא

אבל שאלות מורכבות יותר שחלק מהפתרון שלהם זה זה.

אף אחד לא יגיד לך בא תפתור את השאלה הבסיסית על הלוח אלא יתן שאלה שכוללת מבנה נתונים אלגוריתם וחלק מ״החיים״

כבר נתתי דוגמא של מישהו שפשוט הביא לי שאלה "בסיסית" מהספר מה שנקרא. 

האמת שלא מעט בסבב האחרון שאלו "ישר מהספר" בלי ללכת סחור-סחור, אני מניח שזה שילוב של עצלנות עם "מתכון" שלכאורה עובד (כנראה עובד לגדולות).

לפני 2 דקות, Liviur כתב:

גלאסדור הוא בזבוז של זמן

הוא לא מעודכן , מוטה מעסיקים ולא כולל מניות.

בדרגות סיניור בחברות שהוא ציין מניות יכולות בקלות להיות בין שליש לחצי מהשכר.

במקרה שלי הוא עזר לחשוף הרבה מקומות ש"על הנייר" נראו אחלה בחלה אבל בפועל היו כנראה לא משהו (נניח הרבה תגובות בדירוג 5 בתאריך מסויים וכו').

מבחינת שכר הוא נתן סד"ג אבל יכול להיות שבגלל שאני צעיר יחסית אז זה יותר רלוונטי וככל שעולים בדרגות השונות גדלה והדיוק יורד.

לפני 2 דקות, Liviur כתב:

יש לציין שרוב הleveling מבוסס על הראיונות שכוללים soft skills ומה עשית וראיונות system design.

את דעתי על ראיון soft skills של אמאזון כבר כתבתי פה פעם (ייאמר שכתבת בזמנו שהחבוב לא עשה את זה נכון בכלל). לא הגעתי לראיונות system design אבל כן למדתי מהגרוקינג ומסדרת הרצאות ביוטוב. סה"כ זה נראה מוטה מערכות מסויימות, ויהיה פחות רלוונטי למערכות low-level למשל.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

אני מניח שזה שילוב של עצלנות עם "מתכון" שלכאורה עובד (כנראה עובד לגדולות)

מכיוון שלזכרוני דיברנו על זה - זה לא אופייני.

נראה שיותר זריקה של הסניף / מראיין מקומי.

(מהכירות עם המערכת מבפנים ומראיונות בכמה מהגדולות.

מבחינת שכר הוא נתן סד"ג אבל יכול להיות שבגלל שאני צעיר יחסית אז זה יותר רלוונטי וככל שעולים בדרגות השונות גדלה והדיוק יורד.

זו בדיוק הבעיה - כשאתה בתפקידים מתחילים - רוב התגמול הוא בשכר בסיס. כשאתה מתחיל לעלות - מרכיב המניות הופך משמעותי מאוד (השכר שלי הוא בערך 60/40 בין מניות לבסיס , אם אני כולל בונוסים מבוססי ביצועים שאני מקבל במניות - זה הופך בקלות למעל חצי מהתגמול הכולל שלי במניות)

את דעתי על ראיון soft skills של אמאזון כבר כתבתי פה פעם (ייאמר שכתבת בזמנו שהחבוב לא עשה את זה נכון בכלל). לא הגעתי לראיונות system design אבל כן למדתי מהגרוקינג ומסדרת הרצאות ביוטוב. סה"כ זה נראה מוטה מערכות מסויימות, ויהיה פחות רלוונטי למערכות low-level למשל.

ראיונות לג׳וניור / מיד לבל נראים אחרת לגמרי מראיונות לסיניור - והציפיות והדגשים שם שונים לגמרי.

אתה לא משווה דברים מקבילים.

• רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Liviur כתב:

ראיונות לג׳וניור / מיד לבל נראים אחרת לגמרי מראיונות לסיניור - והציפיות והדגשים שם שונים לגמרי.

אתה לא משווה דברים מקבילים.

מקבל.

בהנחה והשיטה לא תשתנה, אחזור לעדכן עוד 8-10 שנים מה, מי, מו.

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, שליקו99 כתב:

50 אלף ברוטו זה המון, במה אתה עוסק אם אפשר לשאול?

זה לא המון כיום למפתח תוכנה בכיר בתחום מבוקש, בחברה מובילה גלובלית, עם הרבה שנות נסיון רלוונטי.

• רעיון טוב! 2

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, שליקו99 כתב:

50 אלף ברוטו זה המון, במה אתה עוסק אם אפשר לשאול?

זה בערך השכר כולל מניות למפתח בדרג ביניים (בצד הגבוהה של הסקאלה) בחברה מובילה שמשלמת טוב.

לסיניור בהחלט יש מה להסתכל למעלה מעבר לזה.

מדבר על שכר בסיס + מניות. לא מחשיב בונוס חתימה או בונוסי ביצועים.

• רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 22 דקות, שליקו99 כתב:

איזה תנאים תענוג וואו.

אני מגרד את ה-10 בחודש וזה עוד בדם ויזע מה שנקרא.

זה בגלל שאתה לא סניור:

• אהבתי 2
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחח רועי כפרי, בחור כלבבי.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שליקו99 כתב:

איזה תנאים תענוג וואו.

הכי תענוג זה לדעת שיש חברה שמוכנה לשלם עלייך סכום פסיכי כל חודש, אבל הכי הכי תענוג זה להבין שלמעלה מחצי ממה שאתה מרוויח נאכל על ידי המדינה הרעבה שלך.

ברגע שאתה חוצה קו שכר מסוים, כל העלאה בשכר שאתה מקבל פשוט נבלעת והופכת להיות קצת חסרת משמעות כשאתה מסתכל על הנטו.

מתכנת בכיר מאד עם ניסיון רב שמרוויח 50 אלף ש"ח בחודש, בנטו אולי ירוויח 8-9 אלף יותר ממשוחרר 8200 טרי שמגיע למשרה ראשונה בהייטק.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Shay_u כתב:

בנטו אולי ירוויח 8-9 אלף יותר ממשוחרר 8200 טרי שמגיע למשרה ראשונה בהייטק.

אבל התגמול מניות שלו יהיה שונה משמעותי , והסכום שהולך לקרן השתלמות וקופות גמל גם יהיה גדול יותר משמעותית.

יקבל בונוסים בסדר גודל של פי 2-3 וכו...

בסוף השנה - זה בהחלט יהיה מספר שונה

לפני כשעה, Shay_u כתב:

מתכנת בכיר מאד עם ניסיון רב שמרוויח 50 אלף ש"ח בחודש

כמו כן - מתכנת בכיר מאוד עם ניסיון רב (כלומר מעל סיניור מבחינת תפקיד - Staff וכו) - ירוויח בחברה מובילה פי 2 ממה שציינת.

ואם נשים את כל זה בצד - אפשר גם לחשוב שאם זה המחיר שהחברה מוכנה לשלם על העבודה שלך - התוצר של העבודה שלך מכניס לחברה בקלות פי כמה מהשכר ברוטו אחרי כל העלויות בונוסים וכו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, שליקו99 כתב:

איזה תנאים תענוג וואו.

תחשוב על מה האנשים האלה השקיעו כדי להגיע למעמד הזה - כנראה 4-6 שנים באוניברסיטה (כלומר 4-6 שנים בלי הכנסות משמעותיות - איכשהו צריך לפצות על כך. זה לבד עניין של לפחות חצי מיליון ש"ח של הוצאות מחיה ולימודים בלי הכנסות), וכמה שנים הם עדו במשכורות יותר נמוכות כדי להתחיל לטפס בסולם. ורק מעטים מטפסים בו יותר מהשלבים הראשונים. וכמובן - כולם מדברים על ברוטו, לא על נטו, וככל שהברוטו עולה כך עולה גם המיסוי השולי. אם אתה מרוויח ברוטו 10,000 ש"ח אתה מקבל לבנק 9,000. הבחור שמרוויח ברוטו 50,000 ש"ח מוצא בבנק פחות מ-25,000. אז נכון שיש רכיבים נוספים שאותם לא רואים מיד בבנק - כמו קרנות פנסיה והשתלמות - אבל גם להן יש גבולות וההכנסה נטו עולה הרבה יותר לאט מההכנסה ברוטו.

אתה בחור צעיר - רוב האנשים שעליהם מדובר מתקרבים לגיל של ההורים שלך. נצל את היכולות שלך ובנה לעצמך קריירה בהתאם להן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...