Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המתלבט פרק ב' (האם להחליף קופרה 2020 בטסלה?)

windsurfer
שימו לב! השרשור הזה בן 1074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום הנכבדים

לאחר הסתייעות בעצותיכם, רכשתי קופרה חדשה (אז עוד סיאט)

וכמו שכתבתי בתחילתו:

"החלום:

טסלה (יש חניה בשטח הבית - דו-משפחתי), אך נראה שהן ברמת המחירים והן ברמת היתכנות, זה הולך ומתרחק"

1. לגבי טסלה

1.1 טסלה כבר בארץ

1.2 המחיר הרבה יותר נמוך ממה שהפחידו שיהיה

1.3 עדיין לא מוכרים את דגם Y

1.4 יש דגמים חשמליים אחרים

2. לגבי הקופרה

2.1 אכן רכב מודרני וחזק כמצופה

2.2 זה כיף לפעמים לבצע לחיצה ביציאה מצומת בין-עירונית ולראות את כל הרכבים נעלמים מאחור...

2.3 האחיזה של הרכב בפניות מפתיעה לטובה

2.4 הקשיחות ברמה היומ-יומית היא מעבר למה שהרגשתי בנסיעת המבחן, וקצת מקשה על העצמות הפריכות שלי...

2.5 בכללי הרכב קיצוני למדי ואין לי כוונה לקחת אותו למסלול.

2.6 בדיעבד, היה עדיף להישאר עם האקובוסט האהובה שנמכרה בנזיד עדשים...

2.7 הקופרה נקנתה כרכב לשנים רבות, נסיעה ישירה (5 ק"מ) ממסירה עד לטיפול ציפוי קרמי תלת שכבתי, הרצה לפי הספר של 1500 ק"מ (למרות שבמעמד המסירה אמרו שאין צורך), המתנה לאחר כל הנעה עד ירידת טורים, שטיפה עצמית ידנית בלבד וכו'

3. הרכב הבא

3.1 יהיה בוודאות חשמלי מלא

3.2 נתוני האצה נדרשים להיות טובים (למשל אעדיף LR על פני SR+)

3.3 יש אפשרות לקבל רכב גישור מהעבודה

לכל מי שהצליח להגיע עד לכאן - שאפו, להלן השאלות:

א. האם לנסות ולמכור את הקופרה היום? (להבנתי אפשר לבקש ולקבל 195 אש"ח)

ב. האם להזמין כבר TESLA 3 LR?

ג. האם יש דגם אחר שכדאי להמתין עבורו (Y או בכלל של חברה אחרת), תקציב צריך להתכנס לקופרה + 50 אש"ח

תודה וחג שבועות שמח

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום

*משהו שייתן תאוצה יפה בפחות התפרקות (סעיפים 2.2 + 2.4)

*נסיעה על חשמל = חסכון בעלויות השוטפות (נכון זה קצת מוזר לרכוש רכב במעל 200 אש"ח ולהיות מוטרד מעלויות שוטפות, אך כזה אני)

*כל הדברים הטכנולוגיים שרכב חשמלי וטסלה בפרט נותנים

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד על עצמי באופן אישי שאני בנאדם שאוהב להתלבט הרבה. לעיתים אני מקבל החלטה לא לעשות כלום/או לעשות את אופציה A, ואז אם העניין עדיין מציק לי ברמה היומיומית אני מבצע החלטה/משנה את הקודמת לאופציה B גם אם זה עולה לי כסף וזמן. לא פעם הפסדתי בגלל זה כסף וזמן. זה מבאס, אבל הרבה פחות מבאס מתחושת החמצה שלא עוזבת.

נראה שמההתחלה חלמת טסלה. המדיה של היבואנים ידעה להפחיד אותך סתם ולגרום לך לקנות רכב אחר. מה שיפה שאתה עדיין יכול לקנות טסלה. זה ידרוש ממך התעסקות (מכירת הרכב) ואולי קצת מאמץ (לשלוח יד לכיס), אבל העניין עדיין מקנן בך למרות כל אלה, לכן הייתי קונה את הטסלה.

עדיף להתאמץ קצת עכשיו ולא לחכות שלוש שנים עם תחושת החמצה, עד אז גם מחיר הטסלה יעלה ואז אולי יהיה עוד פחות רלוונטי לקניה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם @farkash7 ומוסיף שאם מה שחשוב לך זה רק תאוצה יש סיכוי לא רע שטסלה SR+ תספיק, סה"כ הבדל של שניה +- בהאצה מ0 ל- 100,

אם אתה לא צריך טווח מוגדל / 4 על 4 שאלו ההבדלים המהותיים בין SR+ ל- LR, אתה יכול להחליף לטסלה ולהישאר עם עודף ביד

אם ההחלפה לא דחופה ואתה יכול לחכות לנסיעת מבחן על הSR (או להתארגן על מישהו עם טסלה שיתן לך לנסות) נשמע כמו אחלה אופציה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתרון של הקופרה אמור להיות בהנתנהגות, השאלה היא עד כמה הוא רלוונטי עבורך.
לטסלה, לפחות כרגע יש קסם שאין להרבה חברות אחרות. באנגלית זה נקרא novelty (לא יודע בדיוק איך לתרגם, "חדשנות"?). החברה חדשה בארץ ובמונחים אבסולוטיים גם בעולם.
יש בזה קסם. יש גם קסם באימוץ של טכנולוגיה חדשה (שדי ברור שהיא כבר בשלה).

אני מניח שאם הקופרה היתה עושה לך את זה לא היית פותח את השרשור הזה (באופן אישי הייתי מעדיף את הקופרה בלי לחשוב פעמיים).

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים

מחר ננקה את הקופרה ונפרסם....

זה נחמד פעם לכתוב (ולהתכוון) מחיר לא גמיש, נקווה שלא ייקח יותר מדי זמן למכור, אבל גם אם כן לא נורא 😄

אם וכאשר נמכור נראה מה הלאה (איזה חשמלית לקנות)

שבועות שמח לכולם

ושנדע ימים שקטים יותר

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חובב ידוע של רכבי בנזין ספורטיביים על פני צעצועים מחושמלים ואני אומר לך ללא היסוס, לך תמכור את הקופרה ותחליף לך לטסלה. רצית מתנת יום הולדת לגיל 50, הקופרה לא מתאימה בסופו של דבר לצרכים שלך כי מדובר ברכב קיצוני מדי בשביל מה שאתה דורש ובאמת צריך. בשביל תאוצה ונוחות ללא דגש על התנהגות ונהיגת מסלול היית צריך לפזול לסגמנט היוקרה או ספורט לייט בכלל ולא לרכב כמו קופרה, אם היית קונה רכב יוקרה/ ספורטיבי לייט חזק שמותאם לצרכים שלך אז אני חושב שזה היה מיותר להחליף לטסלה, מה כבר זה יתן לך ששווה לך להפסיד את כל הכסף של ירידת הערך שקורית במכירת רכב חדש? החלפה לטסלה במקרה שכזה בשביל לחסוך בעלויות שוטפות זה קצת (הרבה) מטופש.

אבל פה יש מקרה של רכב שאתה בכלל לא מרוצה ממנו ושלא מתאים לך שאתה אמור לבלות איתו עוד שנים. על הטסלה המדוברת חלמת עוד מלפני, אתה הולך להפסיד כסף אין אפס אבל זה יהיה שווה את זה בשביל החיוך על הפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, windsurfer כתב:

תודה למגיבים

מחר ננקה את הקופרה ונפרסם....

זה נחמד פעם לכתוב (ולהתכוון) מחיר לא גמיש, נקווה שלא ייקח יותר מדי זמן למכור, אבל גם אם כן לא נורא 😄

אם וכאשר נמכור נראה מה הלאה (איזה חשמלית לקנות)

שבועות שמח לכולם

ושנדע ימים שקטים יותר

איך אמר הנרי פורד אתה יכול לקנות איזה חשמלית שאתה רוצה כל עוד זו טסלה.

לגבי מכירת הקופרה, מצב שוק היד 2 הוא לטובתך. שיהיה בהצלחה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה ברשותך להתעכב קצת לגבי הקופרה:

כמה זמן לקח לך להבין שהרכב לא בשבילך? 
כמישהו שמגיע מפוקוס אקובוסט (גם לי יש אחת) היא בטח מרגישה חזקה ומהירה מאוד. זה מפסיק לרגש אחרי זמן מסויים?
האם היא נותנת תחושה מיוחדת מעבר לכוח? 

כשהבנת שהיא לא בשבילך, זה היה כי היא לא נותנת את מה שציפית ממנה,

או שדווקא כן ופשוט הבנת שבעצם אתה רוצה דברים אחרים (כמו למשל רכב נוח יותר)?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הצעה לא לעניין - חשמליות יהיו לך עוד מספיק בחיים. למה לא לקנות פוקוס st-line חדשה בהמון פחות כסף, ולהנות מרכב בנזין סביר לגמרי כל עוד אפשר?

• מצחיק 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי נראה שהוא מכוון על רכבים הרבה יותר יקרים ומרשימים בדרך כזו או אחרת. במה בולטת במיוחד הפוקוס הנ"ל? אפילו את התכונות הספורטיביות שלה שמתבטאות בהתנהגות יחסית מהנה הוא לא ממש מעריך או מחפש אז מה יצא לו מזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. חיסכון כספי לא מבוטל

ב. לפעמים אפשר להסתפק במשהו שהוא good enough, וחבל קצת לזרוק המון כסף על משהו שלא ברור למה הוא משרת את הצרכים שלך יותר טוב

ג. כי בעתיד כבר יהיו פחות רכבי בנזין, א למה לא להנות ממה שיש עכשיו, ולתת לעתיד להגיע בזמן המתאים לו?

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, mcshmupi כתב:

הייתרון של הקופרה אמור להיות בהנתנהגות, השאלה היא עד כמה הוא רלוונטי עבורך.

אני לא בטוח שלרכב עם הנעה קדמית ומנוע קדמי יש יתרון בהתנהגות על רכב עם הנעה אחורית או כפולה שהמשקל שלו מרוכז ברצפת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב עם המשקל המרוכז? הרכבים האלה שוקלים מאות קילו יותר, והטענה על המשקל המרוכז היא מטופשת, יש שם פאקינג סוללה ענקית, לאמר שזה יתרון האילוץ הזה שהוסיף מאות קילו למרכב זה קצת מצחיק, אז שיקח את הקופרה לסדנת שיפורים ושיבקש מהם להוסיף משקולת חצי טון לתחתית הרכב, אחרי שהם ירגעו מהצחוקים אני מתאר לעצמי שבמחיר צנוע הם יסכימו לרתך לשם משהו.

מה שאתה אומר זה סבבה כשמדובר בשינויים ושיפורים שנעשו בשביל מרכז כובד נמוך מבלי להוסיף משקל כמו איך שסובארו מתגאה עם ה BRZ החדשה. להוסיף משקל זה בערך כמו להוסיף גובה לשחקן כדורסל על ידי זה שישחק עם קביים.

ולא נכנסתי לכל נושא הפידבק, היגוי תחושות וכו׳ שמקבלים מרכב אחד לעומת השני.

הנעה אחורית זה אכן יתרון זה כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...