Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, EliC25 כתב:

מדובר על פילטר שמן או אוויר אחר בשביל לחסוך 20-30 שקל.

מדובר על חלקים שעומדים בעומס גבוהה באיכות לא ידועה (חלקי מתלה, הוזכרו משולשים, חלקי מערכת קירור למשל פלאנג'ים, משאבת מים או רדיאטור...)

אותם חלקים שאם תשים מקורי יחזיקו לך עשור ומעלה, יחזיקו לך אולי שנה או שנתיים כשהם יעלו 10 20 או 50 אחוז פחות.

נתתי בכוונה דוגמאות קיצוניות (למרות שגם רדיאטור הייתי שם תחליפי סביר ולא מקורי. מה גם שאם תקפיד על נוזל קירור מתאים ותרענן אותו לפי הוראות היצרן הסיכוי שהרדיאטור ימות מאוד נמוך).

יש מנעד מאוד גדול בין סיני אנונימי למקורי עם לוגו היצרן וכאן שוב כל מקרה לגופו. אין לי בעיה עם בקליט חליפית סינית עלומה אבל לא ארכיב חוטי הצתה עלומים למשל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זהו. הגענו לשלב הרקורסיבי.

אם תמות לא תהיה רעב או צמא

• מצחיק 4
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, deltaHF כתב:

אני חושב שזה תלוי לאיזה "קבוצה" הוא משתייך.

אם לקבוצת "כל עוד זה נוסע אל תגע" אז כנראה שלא. אם הוא בפראיירים אז בהחלט יש סיכוי כזה. בשני המקרים לדעתי זו גם פונקציה של כמה זמן הוא מתכנן להחזיק ברכב.

ד"א, כשאני מטפל ברכב בצורה פדנטית (ואני לא מחשיב את עצמי פדנט) אני לא עושה זאת למען הקונה הבא אלא בשביל החוויה שלי מהאוטו כל עוד הוא בבעלותי.

מעבר לזה, אני מניח שאקבל על זה ריקושטים ואני סבבה עם זה, מתקבל הרושם שאנחנו לא בפורום חובבי רכב. יותר לכיוון "פורום הסולידים/חשבשבת". 

אם חובבי רכב רואים רק מספרים או בתפיסה שלהם "*ין אני אשקיע כי גם ככה מי שיהנה מזה זה בעל הרכב הבא" אז צריכה להשאל השאלה האם אני חובב רכב?

זה כמו שאבוא לפורום חובבי קפה ואגיד למה להשקיע על קפה טוב? תשתו נמס של עלית או בכלל כדורי קפאין כי חראם על הכסף.

מדויק.

את הרכב האישי שלי שמתי למקצה שדרוגים בסדנא אז שכרתי רכב רק בכדי להגיע הביתה ולחזור בעוד מספר ימים - יונדאי i10 עם 64000 ק"מ. מרגישים כל ק"מ שהרכב עבר, מאחור צמיגים עלומי שם, הרכב מעולם לא עבר כיוון זוויית מתלה וההיגוי נוראי ובכלל, הרכב מרגיש ונשמע כמו רכב שלאף אחד לא אכפת ממנו. אבל מה? מניע בנגיעה ונוסע, מזגן עובד, כך גם הרדיו והדיבורית ויש כאלו שזה בהחלט מספיק עבורם. עבורי? ממש לא. אצלי גם רכב בן 10 מרגיש כמעט כמו חדש, אני אוהב את זה וכל הרכבים שלי מתוחזקים ברמה הזו כי כן, אני חובב רכב ונהיגה זו הנאה עבורי, בין אם זו נסיעה של רק 10 דקות לקפוץ לחנות נוחות הקרובה או טיול סוף שבוע לשום מקום, רק בכדי לנהוג. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, deltaHF כתב:

ציטוט

מעבר לזה, אני מניח שאקבל על זה ריקושטים ואני סבבה עם זה, מתקבל הרושם שאנחנו לא בפורום חובבי רכב. יותר לכיוון "פורום הסולידים/חשבשבת". 

אם חובבי רכב רואים רק מספרים או בתפיסה שלהם "*ין אני אשקיע כי גם ככה מי שיהנה מזה זה בעל הרכב הבא" אז צריכה להשאל השאלה האם אני חובב רכב?

לפני 1 דקה, sperial כתב:

נדמה לי שההגדרה של הפורום היא "אנשים שאוהבים לדבר על רכב" או משהו דומה. וכידוע, בין אמר ובין עשה - ת"ק פרסה 😉

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, farkash7 כתב:

אתה בטוח שאתה לא יוסף? כלומר שאתה לא חולם?
אולי הרכב שקנית בכלל הוחזר לכביש, והק"מ האמיתי היה 225K לא 25K.
לגבי לקנות רכב מזקן מנסיון אני יכול להגיד לך שלפעמים הזקן הזה לא כזה תמים... לעיתים גם יש מציאות כן.

אוי, רכב  מזקן. איזו ערובה לאיכות הטיפול זו? 

את המרצדס 190 קניתי כמה שבועות אחרי שחבר קנה מיד ראשונה, אדם מבוגר שנהג בה לבדו. ( מדבר על שנת 2006) הרכב היה מודל 1993, כלאמר כבר היה בן 13. לרכב היו 104 אלף קילומטרים אמיתיים, טופל תמיד במוסך מורשה מרצדס, פעם בשנה, עם תיעוד מלא. מסתבר שהבעלים שגר בחולון נסע לעבודתו בתל אביב מידי יום. לא ממש נסועה היסטרית  ( כ 30 קילומטרים ביום) ובכן... מה שנראה כמציאה לחבר שקנה התברר כבור די עמוק, ולכם הסכים למכור לי (בהפסד, אחרי שנכשל למכור, בהפסד גדול יותר) לפני שיאלץ "להחליף חצי אוטו" . 

מעיון בהסוטרית הטיפולים, נראה שכל מה שאי פעם הוחלף, הוחלף על מנת "לעבור טסט" . את הטיפול של 100 אלף עשו בנובמבר 2004 (אני רכשתי בפברואר 2006) כלאמר במהלך שנה ומעט הרכב נסע רק כ 4000 קילומטר אז "לא היה צריך לטפל".

הכוונה הייתה להמשיך ולהחזיק ברכב עד להגיעו למעמד אספנות . 

אז מה כלל יישור קו, בנסיעה ראשונה בעליות קלות (ראש העין) הובחנו רעידות בעקבותן החלפנו מתאמים לציר ההינע (דריבשאפט) ובוצע איזון. כעבור זמן קצר אובחנה בעיה בנסיעה לאחור ובשיפוע מתון שהרכב רועד. האבחנה - דרוש טיפול לגיר. בפתיחת הגיר נתגלה (מעבר לשמן שחור שרוף ופילטר סתום) שנוצרה מעין טבעת של משקעים על הציר שמנעה שילוב מלא של ההילוך לאחור ולכן במאמץ לנסוע לאחור בשיפוע היתה "החלקה" של הגיר . הגיר שופץ והרכב החל לתפקד יפה . הרכב שימש את הבן שלי באופן קבוע, ומכיוון שכך ביקש להתקין מערכת קול הולמת במקום הרדיו טייפ! המקורי שהיה ברכב. בעת ההתקנה פורקו מהרכב כמויות נכבדות של חוטים וחיווט של 3 מערכות אזעקה שונות שהותקנו בו "לפי דרישת הביטוח" . הזקן עשה כל מה שנידרש :)  (נושא בלאי ריפודים וגומיות היה זניח בכל מקרה עבור רכב בן 13).

במבט יותר קדימה, אני מסתכל על הרכב בו מחזיק חמי. יונדאי אקסנט 2006 עם פחות מ 100 אלף קילומטר . מטופל במוסך כללי של חברים. בואו נאמר שלא אמליץ עליו במיוחד. הוא אמנם מטופל טוב יותר מאשר היה המרצדס 190 אבל , וה עדיים רחוק מלהיות "פנינה" שמורה , גם לא קוסמטית. 

רכב, יד שניה.  חשדהו לפני שתכבדהו. 

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנוכי קנה רכב יד שניה ודאג לבדוק רק רכבים עם צמיגי מישלין!

תודה לבעלים יד 1 של הרכב שספג ירידת ערך של 50% בשנתיים הראשונות :D

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היה ככה עם מונדאו.

קניתי את זה מרוסי מבוגר.

הרכב נראה מושלם חיצונית, יד שניה עם ק"מ נמוך לשנתון, אבל התברר כמוזנח מכנית, כי הבעלים חשב שכולם מנסים לעבוד עליו, והיה רב עם המוסכניקים על כל דבר שאמרו לו לתקן.

גם רכב שנראה מלוקק חיצונית זאת לא ערובה לזה שהוא מתוחזק טוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, eitanuch כתב:

אנוכי קנה רכב יד שניה ודאג לבדוק רק רכבים עם צמיגי מישלין!

תודה לבעלים יד 1 של הרכב שספג ירידת ערך של 50% בשנתיים הראשונות :D

ואם הרכב מגיע עם הנקוק או קונטיננטל?

אתה מגביל את עצמך לכמה מותגים ספציפיים עם ההגבלה הזו :)

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, vadim6385 כתב:

גם רכב שנראה מלוקק חיצונית זאת לא ערובה לזה שהוא מתוחזק טוב.

מזכיר לי שיש אצלנו מישהו עם הגטס הזו:

104130063_1512909275548091_3284906242858555664_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=e3f864&_nc_ohc=ucAuE9kqRY4AX8mBfsC&_nc_ht=scontent.ftlv5-1.fna&oh=1e304a3abfe72e1bbfd15461e1e5caa7&oe=5FC35052

הוציא עליה עשרות אלפי שקלים חיצונית, אבל רצועת טימינג תחליפית נקרעה אחרי שנה וחצי והלך ראש מנוע 🤪

• מצחיק 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים ישמור, למה?

היה כבר קונה אוטו יותר חדש בכסף הזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, vadim6385 כתב:

לא ברור.

מאמין שזה כדור שלג... 

אתה מתחיל ב'מערכת גז' ואז הרכב חסכוני ואתה 'מכיר' אותו מכאנית, אז למה למכור ולעבור למשהו יקר יותר?

אחר כך אתה מחליף ג'אנטים ב2000 שקל בטיפטופ

אחר כך אתה מוסיף עוד לדים ושטויות מאיביי ב50 שקל פה 100 שקל שם

ואז כבר השקעת מעל 10 אלף שקל על הרכב, מה לא תקח את זה עוד צעד? חבל למכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vadim6385 כתב:

אלוהים ישמור, למה?

או מוסיף עוד קצת וקונה אוטו שנראה נורמלי ולא מזוהה מגזרית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

אלוהים ישמור, למה?

אני לא מבין את זה אף פעם,

אנשים שמשקיעים טונות של כסף באוטו, על דברים שהם לא יקבלו עליהם שקל (כנראה) במכירת הרכב שאין להם לרוב שום משמעות מבחינת אמינות\ביצועים\צריכת דלק\התנהגות, במקום לקנות בכסף שהם השקיעו רכב יותר טוב. 🤷‍♂️

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שהמראה החיצוני חשוב להם, גם אם לדעתך ולדעתי הטעם רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...