Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סליחה? אני מחפש משהו שמתאים לי.

קניתי את המג'נטיס. בעיה יחידה - ידית תא כפפות שבורה. יופי, קניתי חדש ב240 שקל מקוריאה. הוספתי עוד קצת כסף ליישור קו וזהו.

לא חסכו על הרכב בשמן, בנוזל קירור, או בשום דבר אחר, כך היה ב200 אלף קמ לפני שקניתי (שזה המון! שומו שמיים, איך הרכב עוד לא נפטר?) וכך גם ב75 אלף קמ שנסעתי מאז הקניה (ואוו! עוד 75? והרכב לא התפגר עדיין? what kind of sorcery is this??) מערכת הקירור לא סובלת מבעיות. אם הייתה לי נזילה מקולר שמן אז תיקנתי. אם היה צריך להחליף חלקי מתלה שהתחילו להרעיש בגלל הגיל, החלפתי. ואם מחר אני ארצה למכור את הרכב אני בטוח שהקונה המאושר יעריך את התחזוקה וישלם לי יותר ממה שדגם דומה נסחר בשוק במצב אחר.

את הרכב של אבא שלי קנינו כשהוא כבר בן 9, עם היסטוריית טיפולים מהיום הראשון בתא כפפות, לא חסכו עליו בשקל (וחיצונית הוא נראה גרוע מאוד. אז מה?)

לחבר קרוב עזרתי לרכוש גם כן רכב יד שניה עם היסטוריית טיפולים מהיום הראשון, גם להוריו עזרתי והגענו לאותו מצב. אלו רכבים שאתה פותח מכסה מנוע, מחפש תקלות, בעיות, ופשוט לא מוצא.

אפילו לגיסי מצאתי רכב איטלקי (שומו שמיים) שטופל לפי הספר, והיו בו בעיות בהיסטוריה, אבל הן טופלו גם כן מיידית ולכן הרכב לא היה במצב קטסטרופה. מצויין בשביל 10 אלף שקל.

אז אני יודע שדברים טובים קיימים, ואני יודע גם מה לחפש, תהיה בטוח שמה שאני מחפש לא נמצא במגרשים של אלדן, אלבר או 'יוסי את אשר סוכנות רכב נתניה'.

אגב, מזכיר לי שאז כשדיברנו על הרכב שלך שקנית ממגרש כלשהו, היה עניין עם צמיגים.. או שהם היו לא תואמים, או שהחליפו יחסית לא מזמן (שנתיים?) וכבר צריך להחליף שוב... הנה, עובדה מוכחת על רכב שבבעלותך שתוחזק 'בזול' וההוצאה הבאה עברה עליך, במקום שהצמיג יחזיק 3 או 4 שנים, הוא החזיק תקופת זמן משמעותית נמוכה יותר. (אצלי גם צריך להחליף צמיגים, עברו 3 וחצי שנים ו75K קמ.)

לפני 11 דקות, Potato כתב:

ואם מבחינה רגולטורית היצרן עונה על הדרישה איזו סיבה יש לתת כפל לאותה הפונקציה?

זה בדיוק העניין, שלא מעניין אותו אם תדע או לא תדע שיש חוסר בשמן, כי זה לא פוגע לו בכיס.

אלא אם יהיה מצב שחיישן המפלס לא מגיב טוב, ואז מנועים יתחילו ללכת בגלל חוסר התראה על איבוד שמן, ואז תהיה תביעה ייצוגית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיבלתי ואוצ׳ר והחלפתי צמיגים חודשיים אחרי הקניה.

אתה רואה רכב עם צמיגים ישנים,מוריד עליהם במחיר ככה או ככה.

אחרי זה תרכיב מה שבא לך.

ההתלבטות היחידה שהייתה לי היא אם להחליף את ה4 סיניים ל4 ממותגים.

כרגע אני מושך עם הסיניים.

האם זה אומר שהרכב לא מתוחזק?לא...רק שהצמיגים לא ממותגים.

הליך הסקת המסקנות שלך תמוה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שהרכב לא מתוחזק, וגם בוקי לא אמר את זה.

הוא אמר שהתחזוקה זולה יותר באופן כזה שמגלגל הוצאות עתידיות בתדירות גבוהה יותר על הבעלים הבא בתור.

כל תיקון 'זול' מצטבר בסוף ברכב משומש בן 8-10 כך שכל 'הצרות' נופלות יחד כשהרכב בן 10-12 ובגלל זה נוצרת הסטיגמה שאורך חיים של רכב הוא לא ארוך במיוחד, ושרכב בן 10 זה כבר נבילה שצריך להפטר ממנה כי תכף כל הצרות יתחילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שיתחילו או שלא.

אם יש כסף,בשביל מה לקחת את הסיכון?

וזה בלי להכנס בכלל נושאים ששווים שדרוג לרכב חדש כמו בטיחות גם פסיבית אבל בעיקר שודרגה האקטיבית.

מבחינתי ברכב הבא(אלא אם כן יהיה שנמוך) אין מצב שאני מוותר על סטיה מנתיב ובלימה אוטונומית,ואם אפשר גם בקרת שיוט אדפטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מביא לך תסריט פשוט ומציאותי:

אני עובד 2 קמ מהבית

נוסע כל יום את ה4 קמ האלו באופניים, בימים חמים או גשומים אני צריך רכב, ואולי לנסוע לחמותי או להורים שלי מרחק של ק"מ בודדים פעם בכמה ימים.

בטיחות אקטיבית, סטיה מנתיב וכו' לא חשובים לי ולא שווה לי להשקיע עליהם כסף כי 99 אחוז מהזמן הרכב נוסע במהירות עירונית, מהירות שכזו גם בזמן תאונה תמנע כשלעצמה פגיעה חמורה.

אני רק רוצה דרך זולה ונוחה להגיע מא' לב' כל יום, 5 דקות.

אז בחרתי ברכב בן 10-15 ששווה אלפי שקלים בודדים, כי אין לערך שלו לאן לרדת. אבל כן חשוב לי שכל יום שארצה להניע הוא יסע, אז אני אתחזק אותו.

ככה פשוט, ככה חסכוני.

לא צריך להשתדרג ולא צריך לקנות חדש.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם אתה גורר את הדיון לסגנון החיים שלך...כל אחד פה מתנהל בהתאם לחיים שלו אין על כך ויכוח.

במקרה כמו שלך כנראה שגם אני הייתי מחזיק גרוטאה.

אני נוסע 50 ק"מ ביום בממוצע,וחלק גדול על בין עירוני וכן חשוב לי הבטיחות של הרכב.

אבל זה לא רלוונטי לעובדה שרכבים חדשים בטוחים יותר,גם במהירויות נמוכות.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שיתחילו או שלא.

בחור נחמד אחד, נקרא לו אביגדור קנה את האוטו מאהרון שבתחילת השירשור. האוטו היה על פניו בסדר גמור, יד שלישית פרטי, ק"מ נמוך מהממוצע. 

הוא קנה את האוטו, אחרי זמן מה החליף רדיאטור שהתפרק לו עקב שימוש במי ברז אצל הבעלים הקודמים וחשב שחוץ מזה הכל תקין. רק רעש נקישות קל מהמנוע שטיפה התגבור עם הזמן הציק לו. כשרעש הפך להיות מוחשי, הלך למוסך. שם הורידו קרטר, הראו לו רשתית יניקה של משאבת השמן סתומה לחלוטין, פתחו מייסבים ואמרו לו - צריך מנוע. המנוע הזה עבד תקופה ממשוכת עם הרעבת שמן, עקב הזנחה של הבעלים הקודמים. 

הבחור קצת מבואס, מחליף מנוע. נוסע תקופה ומתחיל להרגיש החלקה של הגיר, הולך למוסך ושם אומרים לו - צריך גיר. הגיר הזה נהרס מכיוון שקולר גיר נסתם עקב שימוש במי ברז אצל הבעלים הקודמים.

הבחור מבואס עוד יותר, שולח את האוטו לפירוק ונשבע לא לקנות יותר מכוניות משומשות.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח שהרוח הספרותית יוצאת ממך ב1 בלילה :)

אבל אם נסכם את הסיפור המרגש לשורה,שמו מי ברז במקום מי קירור.

משהו שהיה מתגלה בבדיקה לפני קניה בכל מוסך.

אם האיש הקודם היה מחליף למי קירור רק לפני המכירה(כי חבר מבין עניין היה אומר לו שככה קל יותר למכור) יש סיכוי שאף אחד לא היה עולה על זה.

גם התקלה השניה,חוסר שמן היה מתגלה אם היה בודק היסטוריית טיפולים.

רשמתי,קניית רכב היא תוצאה של חווית עבר ולא בהכרח שיקול כלכלי טהור.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Buki כתב:

בחור נחמד אחד, נקרא לו אביגדור קנה את האוטו מאהרון שבתחילת השירשור. האוטו היה על פניו בסדר גמור, יד שלישית פרטי, ק"מ נמוך מהממוצע. 

תוסיף גם "לא נמצאו ליקויים משמעותיים בבדיקה".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמבחינתו רכב זו קופסה שחורה שתפקידה לקחת אותו ממקום למקום, לא משנה איך היא עושה זאת, כאשר מדד "התקינות" מסתכם ב- נוסע או לא נוסע, זה גם כנראה מי שמתאפשר לו/מעדיף להחליף רכב כל פעם שנגמרת האחריות.

מי ששייך לקבוצה הנ"ל ואין לו היכולת להחליף לרכב חדיש כל פעם, במקרה הטוב מקבל חווית נסיעה פחותה ממה שהרכב שלו יכול להציע (רועד יותר, רועש יותר, חלק יותר וכו'), במקרה הפחות נעים מוציא לא מעט כסף על תיקונים ומגיע למסקנה שאין מה לעשות כי רכב בן 7 זאת כבר גרוטאה שעשתה את שלה.

מי שמקפיד לטפל בצורה "פראיירית" או "פדנטית" תלוי את מי שואלים, לרוב יהנה מרכב שתכונותיו עדיין קרובות לאלו שהיו לו כאשר היה חדש ולא ירגיש שהוא נוסע בגרוטאה בכל פעם.

גם לי יצא לחפש רכבים משומשים עבורי ועבור אנשים שקרובים אלי. ורוב הרכבים שאתה בודק והתייחסו אליהם כקופסה שחורה נוסעים ומרגישים הרבה פחות טוב ממה שהיו יכולים להיות. דוגמה אחרונה זאת סיאט מי שרכשנו לאבי. בדקתי כמעט 10 רכבים בשבוע אחד, לגבי זו שנרכשה בסוף היה ברור כבר מהטלפון שהיא הולכת להיות טובה. וכך היה, רכב 2014 (מרוסי פראייר ) שהרגיש כאילו יצאה לא מזמן מהחברה. מכל הבחינות. היתה לי אפשרות לקנות אחת "זהה" יד ראשונה עם ספר טיפולים מסודר ב5k ש"ח פחות (שזה קצת מעל 25%), אבל להביא אותה למצב שתסע כמו זו שנרכשה היה עולה לי יותר. לו

כן אני מבין שעבור רוב עם ישראל זו קופסה שחורה ולא מעניין אותם אם הרכב רועד בבלימה או לא כי הוא עדיין בולם. אבל בתור חובב רכב, גם ברכב פשוט אני רוצה להרגיש שאני נוסע ברכב ולא בגרוטאה. אני אשקיע בתחזוקה שלו בצורה חכמה, אחפש חלפים תחליפיים באיכות גבוהה במידה ויש, אשים מקורי במידה ואין, אקפיד על החלפות שמן ופילטרים כל 10k כי זה הוכיח את עצמו בינתיים ואסע ברכב בן 7 שלי בהרגשה טובה.

אני מניח גם שמי שמבחינתו רכב הוא קופסה שחורה, לא מבזבז את זמנו בקארזפורום.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור, הסיכום בכותרת, אז אל תקנה. קנה רכב חדש. זה נשמע כאילו הוד רוממותם "חובבי הרכב" פתחו מדור תלונות על כך שבעלי הרכבים החדשים שהוציאו הון (יחסית למה שרוכש הרכב המשומש ישלם) לא הועילו לשמור לקונה הבא על הרכב. יש סיבה שרוכש רכב משומש יוציא מחצית מהמחיר של רכב חדש ולכן גם יש משמעות מירבית לעובדה אם הרכב יד ראשונה או לא (ללא קשר לק"מ). בתור אחד שהביטוי "חובב רכב" בקושי מתחילה לתאר את החיבה, שמחפש חניה בין עמודים גם כשהוא נוהג ברכב שכור, שמקפיד לא לגעת בגז עד שהרכב מתחמם גם כשהוא בן 15- המשפט "שטויות יש אחריות" הוא לגיטימי לחלוטין ופריבילגיה של רוכש רכב חדש, רוצים גם? גשו לסוכנות ופתחו את הכיס. רוצים רכב בחצי מחיר? אל תתלוננו. 

עריכה אחרונה על ידי david brown
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, david brown כתב:

אז אל תקנה. קנה רכב חדש. 

לפני 23 דקות, david brown כתב:

בתור אחד שהביטוי "חובב רכב" בקושי מתחילה לתאר את החיבה, שמחפש חניה בין עמודים גם כשהוא נוהג ברכב שכור, שמקפיד לא לגעת בגז עד שהרכב מתחמם גם כשהוא בן 15- המשפט "שטויות יש אחריות" הוא לגיטימי לחלוטין ופריבילגיה של רוכש רכב חדש, רוצים גם? גשו לסוכנות ופתחו את הכיס. רוצים רכב בחצי מחיר? אל תתלוננו. 

מודע "אל תקנה"?

הרי אפשר לקנות את האוטו שלך שהוא אומנם לא חדש אבל במצב שראוי להיקרא "רכב משמוש תקין" ולא רכב משומש מוזנח והרוס כמו שתארתי בהתחלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Buki כתב:

מודע "אל תקנה"?

הרי אפשר לקנות את האוטו שלך שהוא אומנם לא חדש אבל במצב שראוי להיקרא "רכב משמוש תקין" ולא רכב משומש מוזנח והרוס כמו שתארתי בהתחלה. 

אכן. אנחנו אולי מחפשים אחד את השני כי כאשר אני מציע את רכבי למכירה לא נראה שמישהו נותן לי קרדיט "ששמרתי" לו על הרכב, בדרך כלל היחיד שנותן לי "קרדיט" הוא סוחר מכוניות וזה מצב של winwin, הוא כבר יעשה סלט מהקונה המתחכם וידאג שישלם על מה שהוא מקבל (קרה שקונה רכב התחכם וכשהתקשר שוב לאחר יומיים, שלחתי אותו לסוחר שרכבי עבר אליו, הוא דאג שהקונה ישלם 20 אחוז יותר על אותו הרכב בדיוק).

בשורה התחתונה, מוזנח והרוס או שמור כחדש זה עניין של בעל הרכב וזכותו כמו שזו זכותו של הקונה לא לקנות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, EliC25 כתב:

אני מביא לך תסריט פשוט ומציאותי:

אני עובד 2 קמ מהבית

נוסע כל יום את ה4 קמ האלו באופניים, בימים חמים או גשומים אני צריך רכב, ואולי לנסוע לחמותי או להורים שלי מרחק של ק"מ בודדים פעם בכמה ימים.

בטיחות אקטיבית, סטיה מנתיב וכו' לא חשובים לי ולא שווה לי להשקיע עליהם כסף כי 99 אחוז מהזמן הרכב נוסע במהירות עירונית, מהירות שכזו גם בזמן תאונה תמנע כשלעצמה פגיעה חמורה.

אני רק רוצה דרך זולה ונוחה להגיע מא' לב' כל יום, 5 דקות.

אז בחרתי ברכב בן 10-15 ששווה אלפי שקלים בודדים, כי אין לערך שלו לאן לרדת. אבל כן חשוב לי שכל יום שארצה להניע הוא יסע, אז אני אתחזק אותו.

ככה פשוט, ככה חסכוני.

לא צריך להשתדרג ולא צריך לקנות חדש.

הלוואי והרבה אנשים היו רציונאלים כמוך.

ממה שאני רואה הרוב לא מכניס בכלל שיקולים כלכליים לרכישות שלו מעבר ליכול או לא יכול לקנות.

זה כמובן ברכבים, אני רואה אנשים שנוסעים 10,000 ק"מ בשנה ומחליפים כל 3 שנים כמו שעון, וזה בעוד דברים כמובן, כמו פלאפונים ומחשבים. 

בנאדם נכנס לחנות, קונה מחשב ב 5000 ש"ח ומשתמש בו כדי לגלוש באינטרנט. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...