Jump to content

david brown

 • פרסום הודעות

  625
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי david brown

 1. david brown

  רשמית: טסלה בישראל

  נכון, אך זה הרכב החשמלי הראשון שהם מייצרים. סביר להניח שהכסף לפיתוח המהיר הגיע מהבעלים הסיני של החברה, מה שצריך עוד יותר להדאיג את כל מי שהולך כעיוור אחרי טסלה (במיוחד בעלי המניות), כי יש עוד המון (המון) כסף לשפוך על הנושא, ומהר (בניגוד לטסלה שקופת המזומנים שלה כמעט ריקה וגם במה שיש המנכ"ל רכש אוויר דיגיטלי (כף יד פנים)). אתה מדייק, ההתלהבות מגיעה מהגאדג'טים וההייפ ברשתות, אגב לגבי ה"רק מסך גדול", טסלה מחזירה את לוח השעונים המסורתי בדגם הבא (ראה מודל S החדשה).
 2. david brown

  רשמית: טסלה בישראל

  ב31.3.2016 מאסק עלה לבמה והציג את המודל 3. רכב גנרי וסתמי למראה, בעל "עיצוב" כשל דג עם פה סגור, השוחה בים של פלסטיק. המניה הגיבה בצניחה של עשרות אחוזים (גשו לתאריך הרלוונטי ובדקו) ומאסק ניסה להרגיע את המשקיעים שמדובר בדגם הזול, הפחות אטרקטיבי, הפחות יפה שכל חברת רכב זקוקה לו כדי שתוכל להמשיך ולממן את ליין הדגמים היוקרתיים ולפתח חדשים. Fast Forward 2021 אותו דג אטום פה, השוחה בים של פלסטיק ונועד להיות הדגם הזול נתפס משום מה כשיא היוקרה, העיצוב, פאר היצירה המוטורית ומשהו שחייבים לראות במציאות כדי להאמין שיופי כזה נוצר. כמו שאומר מאסק "כמה מוזר". ועוד משהו, השרשור המשונה הזה מל
 3. david brown

  רשמית: טסלה בישראל

  ראשית, תתחדש וסע בדרכים טובות. שנית, אתה מזכיר לי את הסצנה הזו בסיינפלד, נראה שאתה ממש אוהב להגיד (או לכתוב "טסלה"), "עדכון מטסלה" "טסלה שלחו SMS" "התקדמות בטסלה" וכו, אבל כשזה מגיע ל"אוהל קר עם כיבוד מחוסל" זה כבר לא "טסלה", עכשיו זה "הארץ". כמו אותה דוגמנית אמיצה שהציגה את גופה ללא פילטרים למליוני עוקביה באינסטגרם, גם זו טסלה (כידוע, הם מתגאים שאין יבואן והחברה עצמה מבצעת הכל בארץ), שולחן (פלסטיק?) עם עוגיות (עבאדי?) שגם הן חוסלו ואף אחד לא טרח למלא. מישהו פה אמר ש"דוד מאסק" ידאג "אפילו" ללוגיסטיקה של סדר יציאת הרכבים הכלואים אחד אחרי השני בהאנגר, בפועל דוד מאסק לא מסוגל לדאוג
 4. david brown

  רשמית: טסלה בישראל

  לא אמרתי שיש בעיה, אמרתי שזה משעשע. אך אם אתה כבר מציין בעיה, הבעיה היא בדר"כ סיבת העניין, במקרה זה סרטוני טיקטוק של בחור דופק עם תקע המטען 3 פעמים על הפנס האחורי ומציג מצג כאילו זה מה שגורם לטעינה להתחיל לפעול (20 מליון צפיות). החברה הזו לועגת לתעשיית הרכב המסורתית וגורמת לעניין דרך פיצ'רים של "כרית פלוץ", בעוד הרכב נראה כמו רכב גנרי בצורת דג ובאיכות ירודה שאפילו חלקי המרכב לא מיושרים ונוגעים אחד בשני בפתיחת דלתות (ראה סרטוני יוטיוב+מאסק בעצמו אמר שזה נכון "ייצור זה סיוט"). ומי שלא יוסיף לרכב את האוטופיילוט, מקבל פחות או יותר קלנועית מהירה באיכות בינונית וגאג'טים (שימושיים יותר או פחות).
 5. david brown

  רשמית: טסלה בישראל

  פעם, לא מזמן, אחד הגאונים של זמננו אמר שמוצר שמוכר הינו מוצר שמתחיל בחווית הלקוח ורק אחר כך במוצר עצמו. חווית הלקוח של טסלה נוצרה מעצמה עקב הבאזז, התנהגות מייסד והחברה ובעיקר- טיקטוק. וhere we are, שרשור של מעל 100 עמודים שאפילו עדכון המחיר אפוף מסתורין. המחיר לא עודכן, הוא "עודכן בלילה", סליחה "במהלך הלילה" זו הייתה פעולה סודית ומהירה- נכנסו יצאנו ממש כמו השייטת, "במהלך", לא מסרו את השעה המדויקת בה בוצע המבצע ההיסטורי. משעשע.
 6. על המחיר שרואים בחו"ל מוסך מרכזי לוקח פי 3-4 ולעיתים זה בסדר כשרוצים עבודה מיידית (במלאי), אחריות וכדומה. לא יודע מהיכן ההגדרה "משופרים" על בולמים חלופיים שעולים רבע ממחיר המקוריים (literally רבע, 100 פאונד לעומת 400 אבל אל תרגיש "רע", על חלק של 400 פאונד לא היית יוצא עם פחות מ12K ש"ח על הבולמים בלבד). מה משופר בהם ? כאמור בעבר בשרשור זה, ברכבים האלה כדאי כמה שיותר חלקים מקוריים בלבד.
 7. זה די מוכיח את הטענה הנחרצת שבעיות האמינות (לכאורה) של לנד רוברים הן עקב תחזוקה לקויה, אשר הרכב הנ"ל רגיש אליה. המוסך שהלכת אליו מצטיין, אולם אם הגעת להחליף חיישן ויצאת עם החלפת מתלי אוויר (!), ואו, מה שנקרא בעגת הטיקטוק That Escalated Quickly. מקווה שמעתה רק טיפולים שגרתיים.
 8. david brown

  פרארי 458 Ferrari?

  לא.. רואה את הג'אנטים זה מספיק. אנשים עושים דברים נוראיים לפרארי בארץ "קיטים" וכדומה. 99.9 אחוז שלא ייעשה על ידי בעלים המקורי. תמיד יד 2,3,20.
 9. david brown

  פרארי 458 Ferrari?

  אין פה עניין של דעה, זו לא סוגיה פילוסופית. זו 488 GTB הרוסה.
 10. אייל קיבוץ דליה, בכניסה שמאלה מאחורי המפעל, אתה כבר תראה שורה של לנדרוברים ותרגיש בבית.
 11. תתחדש! תחילה, הייתה טענה כי לדיסקו 3 "בעיות אמינות קשות" וה4 חף מבעיות אלה (אכן, כמות מכובדת של דיסקו 4 בכבישים והביקוש יציב וחזק). לאחר מכן, "סיפורים" על מנועי ה4 (3.0 ליטר) שמתפרקים הרבה וחלק (2.7 ליטר) שמתפרקים קצת. המסקנה- אל תקשיב לסיפורים ותזרום עם זה, בדיוק כמו שעשית לגבי הזמנת חלקים מאנגליה- המשלוח לא הגיע כיוון שנשלח בדואר רגיל (אל תתפלא לראות פילטר מחכה בדלת עוד חודשיים בערך). כדאי ללכת את האקסטרא מייל ולהזמין חלק מקורי, לדעתי ולא חלופי (למרות שם יפה כזה או אחר). באתר הזה (מרכז לוגיסטי ענק בליברפול), ניתן לבחור בעת ההזמנה, חלק מקורי (רוב המחירים זה "החל מ" לחלק חלופי
 12. זה חיפוי אפוקסי. למה? הרבה סיבות, בראשן, כרגיל- המחיר. עוד סיבות- עמידות, מגוון צבעים, נראות וכדומה.
 13. ה300 לא קיים עדיין. ה200 והלקסוס הנ"ל משווקות במקביל בארה"ב כרגע. האם ה300 ישווק שם- עניין של תקנות, מאמין שכן. היבוא המקביל לא חי ולא בועט, זה שמספר רכבים מגיעים ועושים "רעש" בפייסבוק לא אומר שזה בועט במישהו, בעיקר לא ביבואן הרשמי. ברגע שנראה אלטרנטיבה אמיתית ומלחמת מחירים (הנחה על לנד קרוזר ביוניון מוטורס למשל), נדע שמישהו בועט.
 14. אחרי זה מגיבים בפליאה ושואלים מדוע היבוא המקביל אינו ממריא. במקום לייבא את הלנד קרוזר 200 ולעקוף את העקשנות בת 12 השנים של יוניון מוטורס לסרב לייבא את הרכב גם ללקוח שמוכן לשלם באופן מיידי את מלוא המחיר ולקבל עוד חצי שנה, הם מייבאים את האחות השמנה. ה200 יכול להפוך ללהיט גם ב700K+. (אגב, לנד קרוזר 300, החלפת דגם לאחר 13 שנים מגיע שנה הבאה).
 15. מזכיר לי שאי שם ב2010, חבר שהחשיב עצמו צרכן נבון ניגש אל חנות (יש שיגידו מחסן) מפורסמת וגדולה מאוד ורכש מכשיר סמסונג "ביבוא מקביל", פיתוחי התוכנה היו בתחילת דרכם ו"גיור" המכשירים (אייפונים/גלקסי) היו שיחת היום בפורומים השונים. מפה לשם, חסך כמה שקלים, קיבל מכשיר שהליבה והדיפולט שלו ברוסית, גם התדרים התאימו חלקית. כדאי להפנים, היבואן הרשמי/משווק מורשה הוא אולי מעצבן, מונופוליסט ו"מתעשר על חשבוננו" (במרכאות כי אני בעד ואין לי בעיה עם זה) אבל יש לו מחויבות, מחויבות שהמוצר מתאים לתקן ולישראל, מחויבות מול היצרן (יש לו אינטרס להתאמץ, חלילה לא לאבד את הזכיון, היום אפשר להתלונן אצל היצרן בל
 16. יש גורם אחד שאשם בכל התיאור הזה, אתה. תיארת פה תודעת צריכה נוראית ולאו דווקא "שירות". לפני מספר חודשים היה שרשור בפורום רכב, מדוע אנשים רוכשים רכב מיבוא מקביל כשההבדל הוא כל כך קטן ואפילו כשהמחיר זהה. Well, הנה התשובה. ניסית לחסוך מספר שקלים ורכשת מוצר מחנות אקראית שמצאת בזאפ במהלך שגרם לך לחסימה של מסגרת האשראי במקום לגשת למשווק מורשה. אתה צריך להיות שמח שזה קרה, קיבלת שיעור בזול. אגב, נראה שהמחשב שקיבלת מחודש או חדש תחליפי "לא למכירה", שלקוח (של משווק/יבואן רשמי) מקבל כשצריך להחליף את המוצר שלו במסגרת האחריות.
 17. במספר ערים ספציפיות במספר שכונות ספציפיות קיים נוהל לא מחייב "להתחשב", אך לא משהו שהוא זכות אלא חסד. אם הפקח/שוטר החליט שאתה מפריע למעבר חציה/חונה על מעבר חציה הקנס עלול לטפס ל750/1000.
 18. מכיר מספר ג'יפאים שקיבלו תביעה לאחר חילוץ (כולל אני, לפני 20 שנה בעידן התמימות), לכן המצב המתואר נפוץ ואינו אגדה (בעיקר מחולצים שתובעים מיוזמתם ובידיעה מלאה ולא בתמימות כפי שמתואר). אדם התקוע עמוק בשטח מספר שעות, כהחושך מאיים להשתלט למשמרת הארוכה שלו ובמיוחד אם משפחתו באוטו, יחתום גם יחתום כי פיסת אספלט זה החלום שלו כרגע. עם זאת, לא בטוח שהייתי משתמש בזה, פשוט מחלץ בצורה מקצועית אם אפשר. אם לא, מציע עזרה אחרת (קריאה לעזרה/מחלץ מקצועי/הסעת בני המשפחה/אוכל מים וכו).
 19. בהחלט.. אך לרוע המזל מישהו שם קיבל החלטה ללכת בדרך אחרת משאר היצרנים שחידשו את רכבי השטח הקשוחים שלהם (רוביקון, ברונקו, לנד קרוזר, G קלאס וג'ימני) ועברו לשלדה המבוססת על הדיסקברי, הסתמכות על בקרות אלקטרוניות (בניגוד לנעילות פיזיות) ומתלים עצמאיים. אם היו מחליטים להמשיך את ייצור הדיפנדר הקודם + רכיבים שעומדים בתקנים (זה ניתן לביצוע), התור בסוכנות היה זהה לתור בשדרה החמישית לקראת השקת אייפון 3G אי שם ב2008, חבל.
 20. הוא נמכר תחת המותג לקסוס- LX460 (הV8 זה LX570) ומחירו הבסיסי 53K. אם נשווה לרכבים אחרים שנמכרים בארה"ב, נראה שהוא יקר יותר, למשל רוביקון 40K, ושוב נגיע למסקנה שהלנד קרוזר נמכר בישראל במחיר אטרקטיבי. אגב, ב2018 גדל כושר הגרירה של הלנד קרוזר ל3 טון, מי שמבין בסגמנט יודע שמדובר בכושר גרירה רציני ביותר לרכב במשקל הזה, בקיצור, מדובר ברכב גיבור. אני מניח שהQ5 יכול לגרור עגלת סופרמרקט וכמה שקיות. כאמור בהודעתי הראשונה, כשמפרקים את הגורמים מבינים שמדובר ברכב סופר משתלם במחיר הנ"ל.
 21. בגלל זה הם לא מבזבזים זמן בפורום חובבי רכב כמונו. נכון מאוד, אך המספר שונה 80 אחוזים בערך.
 22. כמעט קלעת וציינת חלק מהנקודות. תוקפו של הQ5 יפוג במהרה לא כי החלקים בו פחות טובים או כי אני עדיין מושפע מאגדות האמינות של טויוטה עקב צפיה בטנדר שהניע לאחר נפילה מבניין בטופגיר, אלא כי כך הוא תוכנן- להיות צעצוע זמני ומתכלה שיוביל אותך בבטחה מA לB לזמן מוגבל (מכאן המילה צעצוע בה השתמשתי ולא כיוון שהוא "צעצוע" בשטח), בעוד הלנד קרוזר תוכנן להחזיק מעמד עשרות שנים (זו כבר לא אגדה- שלדת סולם, מנוע חלש יחסית שנבנה לעבוד רגוע, תיבת הילוכים פשוטה, סרן חי מאחור ועוד). אם נוציא את עניין שמירת הערך מהמשוואה ונצא מתוך הנחה שלאחר 20 שנה מחיר שני הרכבים שואף לאפס (אגב, לנד קרוזר בן 20 נמכר בכיף באיזור ה50-70)
 23. מנסה לספור את מספר הפעמים שכתבת את המילה "כאב". כנראה שפגעתי בול בנקודה.
 24. ישבתי, קניתי, נהגתי, נוהג. אין כל השוואה בין השניים פרט לסעיף המחיר. כן, הלנד קרוזר הוא "עגלה" מיושנת על שלדת סולם וסרן חי מאחור, מתנדנד על ציריו באופן 4 מימדי. הQ5 הוא אסופה של חלקים (חלקים טובים!) בעלי תאריך תפוגה קצר, על פלטפורמה גנרית ללא שום ערך מוסף לחובב הרכב, מדובר בסוג של רכב A לB איכותי יותר מהמקובל וזהו, בעוד הלנד קרוזר, במשקפיו של חובב הרכב הוא רכב ייחודי בעל חשיבות היסטורית וערך מוסף גדול (שטח, מסורת ועוד), פרט לגלגול והעצלות מדובר ברכב די נוח גם לכביש (ממילא לא תכבוש את הרינג עם הQ5) ולא חסרים בו גאדג'טים היום ("פינוקים") שכאמור משולבים בו בחן. העובדה שב2020 עדיין ניתן לרכוש
×
×
 • תוכן חדש...