Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יחסית הרבה אנשים שבויים בתכניות ממון, ואין להם כסף להחזיר את הבלון בתום 3 שנים. לכן אין ברירה וחייבים לקחת רכב חדש + תכנית ממון נוספת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 6 דקות, pooh-bear כתב:

דוגמה חמה מהתנור ללמה מבאס להחזיק רכב משומש בארץ:

אז אחרי ששטפתי את האוטו מתוך רגשות אשם מהשרשור הזה, באתי למלא מיים לווישרים, מיהרתי קצת, לא שמתי לב איפה אני שם את הפקק... והוא נפל. ניסיתי להרים אותו אבל תא המנוע בפוקוס ממש צפוף, והעדפתי לא להזיז יותר מדי דברים כדי לא לגרום נזק.

התקשרתי היום בבוקר לאחד המוסכים של דלק בת"א, שאלתי אם יש במלאי. לקח להם כמה דקות לברר עם יש, ומסתבר שעל חתיכת פלסטיק כחולה בקוטר של כמה ס"מ דלק מבקשים... 95 ש"ח. לא פחות, ובלי למצמץ.

כמה התקשקשויות אח"כ, 2$ באלי אקספרס סגרו את הפינה הזו (בשאיפה שזה יגיע מתישהו).

המחירים הזויים  כדי שהם יוכלו לנפח את החשבוניות בשביל הביטוח. זה בדיוק כמו שירותי רפואה בארצות הברית. אם יש לך ביטוח לא נורא גם ככה הביטוח משלם את החשבונית. אם אין לך ביטוח אכלת אותה. 

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

יחסית הרבה אנשים שבויים בתכניות ממון, ואין להם כסף להחזיר את הבלון בתום 3 שנים. לכן אין ברירה וחייבים לקחת רכב חדש + תכנית ממון נוספת.

עד שמעיפים אותם לחל"ת במשבר קורונה ומוזיקה נגמרת. מצד שני אני לא רואה שזה מפריע לאנשים להמשיך לקנות מכוניות. כנראה אנשים שעושים את הסיבובים האלה עם המימון הם לא נמצאים בקבוצת סיכון של אבטלה. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, vadim6385 כתב:

אני ככה עם איוניק ליסינג. בשנתיים וחצי שהאוטו אצלי, אתה יודע כמה פעמים בדקתי שמן ונוזל קירור?

בדיוק אפס.

אני גם עם רכב ליסינג אבל איך שחיוצא מטיפול אני פותח ובודק ואחרי עוד כ 7500 קילומטר בודק שוב (למרות שיש התראות על מפלסי נוזלים).

צמיגים מוחלפים לצמיגים נורמליים לא סיניים גם אם זה אומר להוסיף (הפעם היחידה שהיו סיניים על האוטו היתה כשמישהו התלבש עלינו וניקב לנו צמיגים בסיטונות. אחרי הצמיג השמיני שמתי סיניים ואחרי 14 צמיגים תוך חודש הוא הפסיק. חודשיים אחר כך שישיית צמיגים בני חודשיים הוחלפו לצמיגים נורמליים למרות שהיו חדשים לחלוטין).

גם יש דברים שאני יכול להגיד רכב לא שלי אז שימות וזו בעייה של חברת הליסינג אבל צמיגים, בלמים והגה זה החיים שלי ושל הסביבה ופה אני אשלם גם תוספת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, borisYalzin כתב:

הסיפור פה עסק ברכב שבו כל הידיים היו פרטיות ולהם בקושי הזיז מהאחזקה של הרכב.

מה עם רכב יוצא ליסיניג שלנהג לחלוטין לא אכפת מהרכב (קופסה שחורה בריבוע מה שנקרא) וחברת הליסיניג עושה מאמצים להשתמש בחלפים, נוזלים הכי זולים שאפשר בכל תקופת השימוש.  פתאום האחזקה של הרכב שעבר ידיים פרטיות נראת אש לא ? 

האמת שאני בגישה דומה לרכב פרטי נוסף שיש לי במשפחה - טויוטה פריוס 2011 עם 180 אק"מ.

פעם בשנה הרכב נכנס לטיפול במורשה טויוטה, שם עושים מה שצריך, מאריכים אחריות לסוללה, וזהו.

במקרה הזה מדובר באוטו של אמא שלי, שנוהגת בדיוק כמו שהיית מצפה מגברת בת 60 עם פריוס, ולא עושה יותר מ10 אלף בשנה.

כן מדי פעם בודק לו שמן+מים+אוויר בצמיגים, לא ראיתי הפתעות.

הרכב המשפחה מ2017, התקלות היחידות שהיו זה תקלות בלאי טבעי - סוללה היברידית, מוטות מייצבים, מסרק הגה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים,בדיוק כך מצופה מרכב יחסית חדש "להתנהג" מבחינת אחזקה.

להכנס למוסך לטיפול ובדיקה ולעבור טסט.

ברכבים הקודמים בגיל 6-7 ו240-220 אלף ק"מ הבלאי שהיה הוא צינורות מים שהתחילו להתייבש.

הוחלפו וכמה חודשים אחרי זה הרכב הוחלף.

ברכבים החדשים חיפשתי כאלה בלי רצועת טיימינג,עוד 2000 שקל שאפשר לא להוציא על אחזקה.

השתדלתי גם לא לקנות רכבים עם ג׳אנט מוגזם בשביל לא לשלם 800 שקל על צמיג.

גם עלויות אחזקה אפשר לתכנן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, pooh-bear כתב:

דוגמה חמה מהתנור ללמה מבאס להחזיק רכב משומש בארץ:

אז אחרי ששטפתי את האוטו מתוך רגשות אשם מהשרשור הזה, באתי למלא מיים לווישרים, מיהרתי קצת, לא שמתי לב איפה אני שם את הפקק... והוא נפל. ניסיתי להרים אותו אבל תא המנוע בפוקוס ממש צפוף, והעדפתי לא להזיז יותר מדי דברים כדי לא לגרום נזק.

התקשרתי היום בבוקר לאחד המוסכים של דלק בת"א, שאלתי אם יש במלאי. לקח להם כמה דקות לברר עם יש, ומסתבר שעל חתיכת פלסטיק כחולה בקוטר של כמה ס"מ דלק מבקשים... 95 ש"ח. לא פחות, ובלי למצמץ.

כמה התקשקשויות אח"כ, 2$ באלי אקספרס סגרו את הפינה הזו (בשאיפה שזה יגיע מתישהו).

תחתוך בינתיים פנימית של אופניים ותסגור עם גומיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הלכתי על הכי פארטאצ' - סלוטייפ. נראה כמה זה יחזיק. להדפיס אפשר, רק צריך מדפסת...

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pooh-bear

עם חתיכת עץ ניסית?

קרה לי פעם משהו דומה, פקק בתוך מנוע שלא מאפשר שום גישה. אחרי כמה ניסיונות כולל טלטול הרכב על ידי ברקס  לא עזור. בסוף החלטתי לנסות משהו אחר. חתיכת עץ להזזת הפקק לא עזרה, הוספתי לראש של המקל מסטיק והוא נדבק ישר לעץ, כדי לא לפספס שוב, זרקתי אותו במהירות לכיוון פתח יציאת שיפול לכביש. 

שווה לנסות לי זה הצליח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vladclar כתב:

זה אם ההפרש בשווי הרכב המוחזר בכלל מכסה את היתרה פלוס מקדמה לרכב הבא, אחרת אתה צריך לקחת עוד הלוואה כדי לסגור את ההפרש וגם להיכנס לתוכנית מימון חדשה.

בתור בונוס זה גם קושר אותך ליבואן/מותג ספציפיים, כך שאם בא לך הונדה במקום רנו, באסה.

דבר כזה זה הגדרה מילונית של "חוב רע".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש מוצדק, כי בדיקת מוסך לא תמיד  מגלה הכל. אבל אני עדיין בעד משומש, כי אוטו זה השקעה שהולכת לפח, והירידת ערך של רכב חדש פשוט לא שווה את זה. עדיך לקחת סיכון מחושב וללכת על יד 2. פשוט צריך לדעת לקרוא אנשים טוב.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אם חשקה נפשך ברכב חדש כל 3 שנים, לך על השיטה כמו בבדיחה על איך אחד קונה נעליים חדשות ושרוצה להחליף מוכר ב 50% מוסיף 50% וקונה חדש. זה שקנה ב 50%  משתמש בישנות.

לא עובד בכל סוג רכב אבל אפשרי. נניח שיש לך 60K לרכב. אתה יכול לקחת מימון של 60K נוספים ולרכוש חדש. אחרי 3 שנים למכור, לקחת שוב במימון את ההפרש מחדש וכך בכל פעם אתה "משתמש" באותו סכום מימון על מנת להשאר עם רכב חדש ומי שקנה ממך את המשומש העמיד אותו סכום לרכישה 😅😉

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, zaf כתב:

מצד שני, אם חשקה נפשך ברכב חדש כל 3 שנים, לך על השיטה כמו בבדיחה על איך אחד קונה נעליים חדשות ושרוצה להחליף מוכר ב 50% מוסיף 50% וקונה חדש. זה שקנה ב 50%  משתמש בישנות.

יש המשך לבדיחה.

זה שקנה נעליים ישנת ב 50%, אחרי שנה מוכר אותן ב 25% מהמחיר המקורי ליד שלישית, לכן הוא שילם רק 25% על תקופת השימוש ולא 50% כמו הבעלים הראשון. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...