Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

מסתכלים על מצב הרכב ורואים איך הוא נראה

זה לא משנה מה תספר. מבחינת צבע וויזואלי העין רואה מספיק טוב

ברכב בן 3 אתה לא תראה כלום.

לפני 8 שעות, TsachiE כתב:

לגלגל חוב. כל חוב זה נורא. נקודה. 

אם זה כולה 30 אלף וזה "לא נורא" לשיטתך, אז פשוט תחסוך בצד כל משכורת עד שתגיע לסכום ה"לא נורא" הזה ותקנה עם כספך שלך שחסכת בלי להיות שבוי של הבנק. 

הלוואות זה לא דבר רע.

למה שאני אחסוך 3 שנים ואסע ברכב ישן או באוטובוס כשאני יכול לקחת הלוואה ולסוע כבר מחר ברכב חדש?

להיות טוטאלי זה דבר רע,בכל מצב.

אפשר לקחת הלוואה אם עושים את זה בשכל ולא קופצים מעל היכולות.

יש הבדל בין בן אדם עם עבודה מסודרת שלוקח הלוואה לבין חייל משוחרר שעובד מתדלק ולוקח הלוואה לקנות אוטו חדש.

צריך לדעת לעשות את ההבדל.

לפני 7 שעות, TsachiE כתב:

כל התרבות הזו של הלוואות ותשלומים ו"חייה את הרגע" ,היא חולה רעה שבד"כ לא מסתכמת רק על רכב אחד, אלא בהכל, ולאורך שנים. חיים ממשכורת למשכורת, מהחזרים להחזרים, ולא חושבים לטווח ארוך.

היום זה קורונה, מחר זה מחלה שלא נדע, פיטורים, גירושים.. צריך מאוד להיזהר מלהשתמש בכסף דמיוני שעדיין לא הרווחת, כי אתה לא יודע היכן תצטרך אותו מחר ואיזה משבר יתפוס אותך.

אז לשיטתך צריך לשכור דירה שבורה בשכונה ד בבאר שבע,לסוע באוטובוס או מקסימום יונדאי גטס ב5000 שקל,לאכול חלה עם מרגרינה ומי ברז כי מי יידע מה יקרה מחר?

• אהבתי 3

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 שעות, TsachiE כתב:

כי זה להשתמש באויר. בכסף שלמעשה אין לך, וזה מדרון חלקלק.

הרבה אנשים עבדו בעבודות מסודרות ובטוחות, הסתמכו על מימונים והלוואות כי ידעו שהמשכורת דופקת כמו שעון שווצרי, ואז הגיעה הקורונה שהוציאה רבים מהם לחל"ת, ופתאום אין עם מה לשלם על הרכב. 

לא מדוייק.
אם קניתי רכב ששווה 100,000 עם הלוואה של 50,000 אז במקרה הכי גרוע אמכור את האוטו אפילו בהפסד ואכסה את ההלוואה.

החיים הם לא שחור ולבן ומינוף הוא לא בהכרח דבר שלילי. השאלה איך אתה עושה אותו.

אישית לקחתי מימוןם לרכב של אשתי למרות שכל הסכום שוכב אצלי במזומןכי הוא מייצר אצלי יותר כסף ממה שהוא עולה ואת סכום ההלוואה קבעתי לפי התקופה שאני מתכנן להחזיק את האוטו וגודל הפחת הממוצע על התקופה שאני מוכן לספוג.

אם מחר תיפול עליי איזו קטסטרופה ולא אוכל לעמוד בתשלומים אז או שאמכור את הרכב או שאסגור את המימון.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

הלוואות זה לא דבר רע.

תלוי מה אתה עושה עם ההלוואה. הלוואה לעסק/השקעה זה דבר אחד. הלוואה לצורך מוצרי צריכה/חופשות זה לא חכם. 

ציטוט

למה שאני אחסוך 3 שנים ואסע ברכב ישן או באוטובוס כשאני יכול לקחת הלוואה ולסוע כבר מחר ברכב חדש?

כי לקנות רכב חדש זה להשתין כסף לתוך האסלה. אם אתה מרוויח 30-40 אלף בחודש וקונה מכונית ב-120 אלף פעם ב-3-4 שנים זה דבר אחד, אבל לעשות את הסיבובים האלה על משכורת של 9-10-15 ברוטו בחודש זה לדון את עצמך לחיים נטולי חסכונות מהותיים במקרה הטוב וחיים של חובות במקרה הרע. 

לדייב רמזי יש פילוסופיה  If you will live like no one else, later you can live like no one else. במילים אחרות תחייה בצניעות, תנקה חובות, תצבור הון, תתחיל להשקיע ואחר כך תחייה ברווחה כלכלית אמיתית ולא מדומה כמו 90% מהאנשים שאתה רואה סביבך. 

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

אם מחר תיפול עליי איזו קטסטרופה ולא אוכל לעמוד בתשלומים אז או שאמכור את הרכב או שאסגור את המימון.

המון אנשים קונים רכב חדש בלי שיש להם אגורה על תחת והבנק עדיין נותן להם מימון.

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואה\מימון (משום מה אנשים מבחינים ביניהם, למרות שמדובר בדיוק באותו דבר) אינם דבר שלילי ביסודו, אבל כל הלוואה שלוקחים מחייבת שיקול דעת ומחשבה בטווח שמעבר למשכורת הקרובה. הבעיה היא שרבים לא חושבים מספיק רחוק או שהתחשיבים שלהם אופטימיים מדי.

@Potato אין לחברי הפורום הנתונים כדי לשפוט האם עשית נכון בעצם נטילת ההלוואה ובבחירת ההלוואה הספציפית (מבחינת תנאיה).

@Night Driver המצב שאתה מתאר שונה מזה של מרבית נוטלי ההלוואות - אם אתה נכנס לבעיה אתה ניגש לבנק, משחרר את הסכום הדרוש, פורע את ההלוואה וגם לא נשאר רעב ללחם. חלק ניכר מנוטלי ההלוואות לרכישת רכב נמצאים במצב אחר לגמרי, חלקם עם הגיבוי הדרוש ובוחרים ברכב מתאים ואז ההלוואה היא צעד נכון, רבים מאד קופצים מעל הפופיק. דרך אגב, בקנה מידה אחר, אנחנו רואם את התופעה בשרשור המשכנתאות הגדול. 

@SchnitzelLova בערך. נושא רכישת  ואחזקת רכב הוא רק חלק מההתנהלות הכלכלית הכוללת. אפילו המשפט הראשון שלך על אותו אדם שמרויח 30-40 אש"ח בחודש אינו נכון, כי הוא אינו מביא בחשבון את צד ההוצאות שלו. אם האיש בעל דירה ללא חובות והילדים שלו מפרנסים את עצמם זה מצב אחד, אום הוא צריך לשלם לשני ילדים שכ"ל לבין תחומי ושכ"ד בת"א המצב שונה לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, Potato כתב:

אז לשיטתך צריך לשכור דירה שבורה בשכונה ד בבאר שבע,לסוע באוטובוס או מקסימום יונדאי גטס ב5000 שקל,לאכול חלה עם מרגרינה ומי ברז כי מי יידע מה יקרה מחר?

אם זה מה שצריך לעשות בשביל לצבור הון עצמי אז כן. 

לפני 9 שעות, Potato כתב:

גם אין עם מה לשלם משכנתא ואין עם מה לקנות אוכל.

אנשים לא מתכננים את החיים למצב שבו מגיפה תתפשט בעולם,shit happens.

ולגלגל חוב של 30 אלף זה ממש לא נורא.

אפשר לפרוס או לדחות,מי שעבד בעבודה מסודרת ויש לו קצת בצד לא יקרוס מזה.

נכון, הם לא חשבו ועכשיו תסתכל מה הולך סביבך. אם הבנקים לא היו מקפיאים משכנתאות/החזרי הלוואות וביטוח לאומי לא היה נותן אבטלה עד יוני 2021 אנשים שהיו מדרדרים לעוני מוחלט. 

ככה זה כאשר חיים על התפר כל משבר קטן יכול לרסק אותך. עזוב מגפה עולמית זה לגמרי אירוע ברבור שחור, אבל דברים כמו תאונת/מחלה הם דברים מאוד ריאליים שיכולים לפגוע בך בגיל 30-40-50 ואז מה תעשה כשאר פוטנציאל ההשתכרות שלך ירד ב-50% לפחות?  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה "מתכתב" (אוי, התרגום המילולי) עם נושא המחשבה לטווח ארוך. צריך איזון בין המצב הקיים לבין התכניות לטווח ארוך. אם אתה בחור בן 25 שטרם סיים לימודים, ומתחיל לחשוב על הקמת משפחה או עסק או משהו אתה צריך להדגיש את החסכון לעתיד. זה לא אומר לשכור דירה ליד מאורת סמים בנווה דוד, אבל גם לא לחפש את הדירה המבהיקה בנאות פרס השכנה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, TsachiE כתב:

לגלגל חוב. כל חוב זה נורא. נקודה. 

אם זה כולה 30 אלף וזה "לא נורא" לשיטתך, אז פשוט תחסוך בצד כל משכורת עד שתגיע לסכום ה"לא נורא" הזה ותקנה עם כספך שלך שחסכת בלי להיות שבוי של הבנק. 

דייב רמזי תותח, אבל חלק מהעצות שהוא נותן פחות רלוונטיות לישראל. לדוגמא בארצות הברית הלוואת רכב זה בור ללא תחתית שיכול להגיע ל-5-6-7 אחוז ריבית בשנה ואפילו הרבה יותר. בישראל לא בעיה לקבל הלוואת רכב בריבית פריים בלבד או פריים מינוס או פריים + 0.5 אחוז. 

בכל אופן, העיקרון הבסיסי זהה רכב חדש זה לזרוק כסף לפח, אבל גם זה לא כזה פשטני. דבר אחד זה לקנות רכב חדש במחיר שפוי יחסית ביחס להכנסה ולהשתמש בו שנים רבות ככה שירדת ערך פחות מורגשת בפריסה רב שנתית. דבר אחר זה לקפוץ מעל הפופיק עם הלוואות בלון ולעשות את הסיבוב כל 2.5-3 שנים כי הלוואת בלון עוד שנייה נגמרת ואין מאיפה להביא את ה-50-60 אלף שקל הנותרים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו על זה אני חולק. אם אני קונה רכב חדש אין לי בעיה להחזיק אותו 10 שנים ואז אני יודע את עברו של הרכב (חוץ ממה שהיבואן אולי הסתיר), אני יכול לתחזק אותו כראוי (רמז לשרשור המקביל על מוסכי יבואן מול מוסכים כלליים או מתמחים שאינם ברשת). אם אני קונה רכב משומש אצטרך להחליפו פעם - פעמיים במשך אותה תקופה, לקנות חתול בשק, ליישר קו ולבצע יותר טיפולים של רכב מזדקן. בסופו שלדבר כנראה שכלכלית ההפרש לא יהיה גדול, פשוט הכסף ילך לתיבות אחרות בגליון האקסל.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך לגמרי. לדעתי אין שום דבר רע לקנות רכב חדש ולהחזיק בו 5-6-10 שנים בתחזוקה ראויה עם חלפים איכותיים. מבחינה כלכלית זה יכול לצאת יותר משתלם מאשר לקנות חתול בשק כל מספר שנים.

הצרות מתחילות כאשר קונים מכוניות בכל מיני תוכניות מימון הזויות סטייל תביא לנו 10,000 שקל במעמד הרכישה + 700 שקל בחודש ל-30 חודשים והיתרה בסוף או תתקדם לרכב חדש. זה להפוך את עצמך לעבד מרצון של בנק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, SchnitzelLova כתב:

תלוי מה אתה עושה עם ההלוואה. הלוואה לעסק/השקעה זה דבר אחד. הלוואה לצורך מוצרי צריכה/חופשות זה לא חכם. 

אם אני קונה רכב שמאפשר לי להגיע למקום העבודה בבטחה,זה צריכה או צורך?

כי לקנות רכב חדש זה להשתין כסף לתוך האסלה. אם אתה מרוויח 30-40 אלף בחודש וקונה מכונית ב-120 אלף פעם ב-3-4 שנים זה דבר אחד, אבל לעשות את הסיבובים האלה על משכורת של 9-10-15 ברוטו בחודש זה לדון את עצמך לחיים נטולי חסכונות מהותיים במקרה הטוב וחיים של חובות במקרה הרע. 

למה אתה קיצוני?

אני דיברתי על לקחת הלוואה של 30-35 אלף על הון עצמי דומה ולהשתדרג בסיכון דיי נמוך לרכב חדש.

ממשכורת של 15 ברוטו להחזיר 1000 בחודש זה לא כזה סיכון.

לדייב רמזי יש פילוסופיה  If you will live like no one else, later you can live like no one else. במילים אחרות תחייה בצניעות, תנקה חובות, תצבור הון, תתחיל להשקיע ואחר כך תחייה ברווחה כלכלית אמיתית ולא מדומה כמו 90% מהאנשים שאתה רואה סביבך. 

זו אמירה מדומה כי רוב האנשים רוצים לחיות בגיל 20-30-40 ולא להתחיל לחיות שכבר לא מעניין לחיות.

אתה מתעלם גם מאיכות חיים.

נניח אתה עושה נסיעות ארוכות,קנית יונדאי איי10 כי אתה לא מאמין בהלוואות.

הרכב צפוף ולא נוח,אתה חוזר הביתה מותש ועם כאבי גב.

מה שווה החסכון אם אתה לא מתפקד כמו שהיית רוצה רוב הזמן הפנוי שלך?

המון אנשים קונים רכב חדש בלי שיש להם אגורה על תחת והבנק עדיין נותן להם מימון.

כי הבנק מאמין שיש להם יכולת החזר.

לפני 32 דקות, sperial כתב:

@Potato אין לחברי הפורום הנתונים כדי לשפוט האם עשית נכון בעצם נטילת ההלוואה ובבחירת ההלוואה הספציפית (מבחינת תנאיה).

אני מדבר באוויר.

הרכב שלי על שמי ולא לקחתי שקל הלוואה בשביל לקנות אותו.

אבל במקרה המעשי,אם עוד שנתיים שלוש ארצה להחליף לרכב חדש ולא יהיה לי מזומן לא רואה בעיה לקחת הלוואה.

לא צריך להיות קיצוני ולחיות כאילו כל יום הוא היום האחרון וגם לא לצד השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Potato כתב:

אם אני קונה רכב שמאפשר לי להגיע למקום העבודה בבטחה,זה צריכה או צורך?

מורכב. תגדיר רכב ותגדיר עבודה. אם מדובר במשרת חלומותיך שיכולה לפתוח הרבה דלתות בהמשך הדרך אולי שווה לבלוע את הגלולה של אחזקת רכב. (שוב, תלוי ברכב) אם מדובר בסתם ג'וב חפש משהו עם נגישות יותר טובה לתחבורה ציבורית. 

ציטוט

אתה מתעלם גם מאיכות חיים.

נניח אתה עושה נסיעות ארוכות,קנית יונדאי איי10 כי אתה לא מאמין בהלוואות.

הרכב צפוף ולא נוח,אתה חוזר הביתה מותש ועם כאבי גב.

מה שווה החסכון אם אתה לא מתפקד כמו שהיית רוצה רוב הזמן הפנוי שלך?

אתה סתם דרמטי. אפשר לחשוב נסעת באוטובוס צפוף בלי מזגן במשך שעתיים לכל כיון. כל רכב מודרני מספיק נוח בשביל להעביר בו נסיעה.

ציטוט

כי הבנק מאמין שיש להם יכולת החזר.

והבנק נועל אותם במעגל של חובות והלוואות כי ככה הם עושים כסף. 

בברית החדשה יש ציטוט שאני מאוד אוהב (אפילו הדפסתי אותו ותליתי על הקיר במשרד) 

The rich rule over the poor, and the borrower is slave to the lender.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SchnitzelLova כתב:

מורכב. תגדיר רכב ותגדיר עבודה. אם מדובר במשרת חלומותיך שיכולה לפתוח הרבה דלתות בהמשך הדרך אולי שווה לבלוע את הגלולה של אחזקת רכב. (שוב, תלוי ברכב) אם מדובר בסתם ג'וב חפש משהו עם נגישות יותר טובה לתחבורה ציבורית. 

לא.לא מורכב.

יש עבודה שאני רוצה להגיע אליה כל יום ואני צריך רכב כדי להגיע לשם.

נניח אני רוצה לסוע מחיפה ליקנעם כי שם מקום העבודה שלי,באוטובוס זה ייקח שעה ורבע וברכב זה ייקח 15-20 דקות.

אני אמור לתת שעתיים ביום מהחיים שלי למען הצניעות והחסכון?

אתה סתם דרמטי. אפשר לחשוב נסעת באוטובוס צפוף בלי מזגן במשך שעתיים לכל כיון. כל רכב מודרני מספיק נוח בשביל להעביר בו נסיעה.

עובדה,שלא.

לא המצאתי מצב.

והבנק נועל אותם במעגל של חובות והלוואות כי ככה הם עושים כסף. 

שוב אתה דרמטי יתר על המידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato אמצעי תחבורה להגעה לעבודה וחזרה הוא דבר חיוני. אבל צריכה להיות פרופורציה בין עלות אמצעי התחבורה (במקרה שלך - רכב) לבין הכנסותיך וכמובן האיזון הכללי. כאמור, מקרה הספציפי שלך אין לאף אחד מאתנו דרך לשםוט את החלטתך, מה גם שיש בה גם אלמנט סובייקטיבי (ולא משנה באיזה אמצעי תחבורה תבחר) .

לגבי אמון הבנק בכושר ההחזר שלך - אל תסמוך על כושר השיפוט שלו. הוא רואה רק חלק מהתמונה - כיצד נראו ההכנסות וההוצאות שלך בחודשים או בשנים האחרונות והוא נותן את ההלוואה לפי קריטריונים כאלה או אחרים, שגם קובעים את מחירה. כמובן שאין לו מושג מה התכניות שלך לעתיד, שאותן אתה חייב להכניס לתחשיב שלך.

דרך אגב - בפסקה האחרונה יש איזה נתק בינך לבין חובב השניצלים, כיוון שהוא דיבר על הלוואות הבלון שבהחלט בעייתייות ועלולות לנעול את הלווה במעגל קסמים של חובות. אתה מדבר על הלוואות עם אופק פרעון ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

@Potato אמצעי תחבורה להגעה לעבודה וחזרה הוא דבר חיוני. אבל צריכה להיות פרופורציה בין עלות אמצעי התחבורה (במקרה שלך - רכב) לבין הכנסותיך וכמובן האיזון הכללי. כאמור, מקרה הספציפי שלך אין לאף אחד מאתנו דרך לשםוט את החלטתך, מה גם שיש בה גם אלמנט סובייקטיבי (ולא משנה באיזה אמצעי תחבורה תבחר) .

אתה מתנגד לרעיון של לקנות רכב שנוח לך לסוע בו?

תעדיף לקנות סוזוקי אלטו רק כי היא זולה למרות כל החסרונות שלה ולא לקחת סוויפט שתהיה לך נוחה ובטיחותית ותאפשר לך רמת נוחות גבוהה יותר?בהנחה ויש לך האמצעים להחזיר את ההפרש בסכום.

לפני 2 דקות, sperial כתב:

לגבי אמון הבנק בכושר ההחר שלך - אל תסמוך על כושר השיפוט שלו. הוא רואה רק חלק מהתמונה - כיצד נראו ההכנסות וההוצאות שלך בחודשים או בשנים האחרונות והוא נותן את ההלוואה לפי קריטריונים כאלה או אחרים, שגם קובעים את מחירה. כמובן שאין לו מושג מה התכניות שלך לעתיד, שאותן אתה חייב להכניס לתחשיב שלך.

התחשיב הוא של הבנק.

יש הלוואות דיי זולות לרכב,דרך עובדי מדינה או הייטקזון ברמה של להחזיר 1500 שקל במצטבר ב3 שנים.

זה לא באמת כסף למימון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מתנגד לרכב נוח ובטיחותי. אתה נוסע כל יום כ-50 ק"מ לבד, סופרמיני ראויה שנוחה לישבן שלך היא בהחלט בחירה נכונה. דרך אגב, אשתי עשתה את הדרך הזו 6 שנים, 3 מהן עם סויפט, אז אני האחרון ששחשוב שהרכב אינו בחירה נכונה (אם כי השיקולים שלך כרווק בן 25 שונים משלנו כמשפחה בגיל העמידה).

לגבי התחשיב של הבנק - השיקולים שלו שונים לחלוטין מאלה שלך כלווה. השיקול של הבנק פשוט מאד: "כמה אני יכול להרוויח מהלווה הזה בלי להסתכן באבדן כל הסכום"? השיקול שלך הוא "איך אני מאזן בין כלל הצרכים שלי, בהווה ובעתיד, לבין כלל ההכנסות שלי"? אלה שיקולים שונים לחלוטין, ואתה צריך לחשוב על עצמך, לא על שרי אריסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...