Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גם מהנדס בחברת הייטק. 

אחרי שהמלחימה יצאה לפנסיה, הגעתי לפסגה עם האוטו הישן ביותר בחניון. יש כמה מכוניות מתחילת שנות ה-2000 אבל הממוצע הוא 0-3 שנים, ליסינג או פרטי.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כשאני חושב על זה גם הרכב שלי בין 'הישנים' בחניון (והוא עוד לא בן 11) אבל נראה יותר חדש מהרבה אחרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש קורולציה בין התקינות והתחזוקה המכאנית של הרכב לבין מראה חיצוני.

אני אטפל ברכב בחלקים טובים,אסע עם צמיגים איכותיים אבל לא אטרח לתקן שריטה שמישהו השאיר לי על הטמבון בחניה.

אם אותה שריטה הייתה על הדלת הייתי מתקן מחשש לחלודה,אבל אני לא רואה סיבה לצבוע פלסטיקים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, Buki כתב:

הנקודה:

להציג מצב בו בעלי מכוניות מסויימים מזניחים את המכונית שלהם עקב חוסר איכפתיות, חוסר מודעות, חוסר הבנה, חוסר רצון להשיקע בטיפול סביר

זה אותם אנשים שלא טורחים לקרוא את ספר הרכב 😉

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מוזנח חיצונית, ברמת שבועות של קקי ציפורים עליו, מעיד במיקצת גם על יחסו של הבעלים באופן כללי לרכוש ואולי גם קצת פחות להייגינה.

לא כל אחת מתלהבת ממהנדס מוכשר שנראה מוזנח ואירוח בביתו זו חוויה מפוקפקת בין ערימות בגדים זרוקים בכל מקום ובלגן במטבח (מנסיונה של בת משפחה שניסתה , באמת ניסתה, לחיות עם אחד כזה.) 

רכב ישן לא חייב להיות מוזנח חיצונית. גם אם ערכו נמוך, והצבע כבר רחוק ממה שהיה כשהיה חדש. 

אישית, אני לא מרגיש נוח עם בעלי רכב כאלה, במיוחד "החצופים" שמזלזלים גם בי כשפתחו עלי דלת והגיבו במשפט כמו "מה יש? מה קרה? כולה אוטו) 😬

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נורא עכשיו חורף אפשר לא לשטוף עד אפריל

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

זה אותם אנשים שלא טורחים לקרוא את ספר הרכב 😉

בשביל לקרוא ספר רכב מודרני צריך לקחת שבוע חופש מהעבודה ולשקוע רק בזה.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני חונה בחניון של העבודה או במקום אחר.

כמעט תמיד הרכב שלי הוא

1. הכי ישן

2. הכי כיפי

3. הכי חזק

ואם יתנו לי לבחור איזה רכב מכל החניון שבא לי, בלי כסף, שהוא יהיה שלי - אני בוחר את שלי.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zaf כתב:

רכב מוזנח חיצונית, ברמת שבועות של קקי ציפורים עליו, מעיד במיקצת גם על יחסו של הבעלים באופן כללי לרכוש ואולי גם קצת פחות להייגינה.

כל כך אבל כל כך לא נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, dotan123 כתב:

כל כך אבל כל כך לא נכון

במקצת😉

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, zaf כתב:

לא בהכרח.

יש אנשים שרואים ברכב ככלי שמביא אותם מ-A ל-B. פחות אכפת להם מהצד הקוסמטי ופחות אכפת להם מזה שהצבע יצרב באותה נקודה. הם עדיין יכולים להיות אנשים נקיים והיגניים.

רוב האנשים לא מבינים למה אני שוטף לבד ומשקיע לפחות שעה וחצי בניקיון של הרכב (במקרה הטוב) בנוסף לתחזוקה שוטפת כשצריך (נניח הורדת לשלשת ציפורים או שרף עצים) ומה הבעיה שלי לשים את הרכב באיזה מכון שטיפה שינקה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, zaf כתב:

לא כל אחת מתלהבת ממהנדס מוכשר שנראה מוזנח ואירוח בביתו זו חוויה מפוקפקת בין ערימות בגדים זרוקים בכל מקום ובלגן במטבח😬

ואם אני דואג שיהיה בית נקי ומסודר, רכב נקי מבפנים ומטופל מכנית, אבל עם שריטות וקקי של ציפורים מבחוץ?

אני אישית נוכחתי לדעת שרכב שנראה מלוקק מבחוץ אינו בהכרח גורר מצב פנימי תקין.

יכול להיות רכב מבריק מבחוץ שמנגבים ממנו גרגירי אבק, אבל רקוב מבפנים, כי נחש מה - הרבה יותר קל וזול לשמור על המראה החיצוני של הרכב, מאשר על מצב מכני או אפילו המצב של המושבים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש אנשים שהבית שלהם מבריק ומצוחצח אבל הרכב נראה כמו נגמ"ש אחרי תרגיל בשיבטה. זה עניין של סדר עדיפויות ולא קשור ליחס לרכוש.

יחס לרכוש נמדד באיך אתה מתייחס לרכוש שלא שלך - יש אנשים עם רכבים מלוקקים שדופקים בפתיחת הדלת רכבים אחרים בחניה.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהשרשור אמור להעביר מסר שעדיף לרכוש רכב חדש כי אי אפשר לדעת מה המצב של הרכב המשומש.

אדבר על עצמי: מצבי הכלכלי מאפשר לי לקנות בקלות רכב חדש ועדיין עד היום קניתי לי ולאשתי רק רכבים משומשים (2-4 שנים על הכביש) כי לדעתי זה הכי משתלם כלכלית. עד היום הכל היה בסדר ולא נפלתי על שום רכב שעשה בעיות. השיקול היחיד מבחינתי לרכוש רכב חדש זה נושא הבטיחות שעשה קפיצה גדולה.

עריכה אחרונה על ידי Holland
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Buki כתב:

מעקמים את האף כשאתה מגיע באוטו חלוד, דהוי, עם חלקים חסרים, מסריח וכו'.

כשאתה מגיע באוטו ישן מסודר שנראה בסדר (לא כמו חדש, רק בסדר) לא מעקמים את האף, הרבה אנשים גם לא יודעים להבחין ביו סיוויק 2002 לסיוויק 2012, כל עוד 2002 מסודרנת ונראית תקין. 

בדיוק, זה לא משנה איזה שנה הרכב, חשוב איך הוא נראה. הוא לא חייב להיות מצוחצח למשעי, אבל שיהיה מסודר/נקי באופן בסיסי, ללא מכות פח עם חלודה, חלקים עקומים (טמבון נופל) וכד'.

נסעתי עד לא מזמן (הרכב עדיין בבית) ברכב שעוד מעט 20 שנה על הכביש,  כי מעולם לא עניין אותי שהרכב שלי הכי חדש בשכונה, וכל פעם שואלים אותי בפליאה  "זה רכב חדש" אני עונה לא.  (כי הם לא מחברים את הדגם הישן, למראה השמור לפרטי פרטים בחוץ ובפנים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.11.2020 בשעה 08:31, Buki כתב:

אם הבנת מהשירשור שאני קורא לרכוש מכוניות חדשות ולהחליף כל תקופה קצרה, פיספסת. 

אני קורא לפתח מודעות למוצר שאתה קונה (בין אם חדש או משומש), לתחזק אותו נכון, להנות ממנו הרבה שנים ולמכור במצב תקין עד כמה שניתן לבעלים הבאים.

לפני 34 דקות, Holland כתב:

אני מבין שהשרשור אמור להעביר מסר שעדיף לרכוש רכב חדש כי אי אפשר לדעת מה המצב של הרכב המשומש.

מה שבציטוט זה המסר שרציתי להעביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...