Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 33 דקות, Potato כתב:

אני באמת לא מבין למה תמיד צריך לדחוף את ההערות בכאילו עוקצניות האלה.

אבא שלי מחליף את הרכב המשפחתי כל 3-4 שנים לאחד חדש(ואמא שלי נוסעת עליו 95% מהזמן) בשביל להביא בחורות זו בוודאות הסיבה.

ולא חס וחלילה כי המשפחה שלו נוסעת בו והוא רוצה שהרכב יהיה בטיחותי.

לא היתה שום עוקצנות במה שכתבתי. מכונית ישנה היא גם חלק מהתדמית. יש הרבה אנשים שהיו מתפדחים לנסוע באוטו כמו שלי (ובטח לאסוף בחורה לדייט). אותי, המבטים שאני מקבל בחניון של העבודה רק משעשעים, וזה גם חלק מהחינוך שאני מעביר לילדים שלי, ששווי המכונית בה אתה נוסע לא מגדיר את מי שאתה.

• אהבתי 2
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, Potato כתב:

להיות טוטאלי זה דבר רע,בכל מצב.

אז לשיטתך צריך לשכור דירה שבורה בשכונה ד בבאר שבע,לסוע באוטובוס או מקסימום יונדאי גטס ב5000 שקל,לאכול חלה עם מרגרינה ומי ברז כי מי יידע מה יקרה מחר?

אירוני שאתה רושם שלא צריך להיות טוטאלי , בזמן שאתה עצמך הולך לקיצוניות.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, sperial כתב:

לא נכון. מדובר במשתנה רציף. אתה מתחיל מעלות שימוש בתחב"צ (או הזמן המתבזבז בהליכת מרחקים גדולים ברגל), ויכול להגיע לעלות תחזוקה של פרארי כדיילי. אתה קובע היכן על הרצף הזה אתה רוצה להיות, לפי היכולת, הצרכים העכשויים (אין דין נסיעה יומית חיפה - יקנעם כדין נסיעה יומית חיפה - קרית שמונה) והצרכים העתידיים.

תסתכל על איזו הודעה הגבתי חבר.

ענית נכון בהקשר אחר.

Just now, TsachiE כתב:

אירוני שאתה רושם שלא צריך להיות טוטאלי , בזמן שאתה עצמך הולך לקיצוניות.

הקצנתי אותך.

אני משתדל לאזן.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אולי אתה ועוד כמה בודדים יודעים לאזן ולחיות נכון עם הלוואה מתונה,  אבל תבין שרב האנשים לא מתנהלים נכון, ולראייה ראה מה קרה בתקופת הקורונה: כבר בסגר הקצר הראשון , הראשון כן? אנשים פרטיים ועסקים זעקו לשמיים. אם המדינה לא הייתה מתערבת ודוחה להם הלוואות ומשכנתאות ונותנת קצת מענקים הם היו קורסים. 

אז תאמר לי, למה הם לא חסכו ליום שחור? איפה החסכונות? למה חיו באוברדראפט? להם הם חיו ממשכורת למשכורת? איפה התנהלות כלכלית אחראית פה? חלקם הורים לילדים, איזה דוגמא הם נותנים להם לעתיד? 

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואלה שקפצו מעל הפופיק עם דירות מחיר למשתכן ב-90% מימון באמצע שום מקום כי "תמיד אפשר למסור את הדירה לשכירות, לכסות את המשכנתא ולהמשיך לגור במרכז". מזל שלהם שהבנק הקפיא את המשכנתאות. בוא נראה מה יהיה עוד כמה חודשים. הימור שלי ימשיכו בהקפאת משכנתאות עד אמצע 2021. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפו"א, יש הרבה באמצע בין אלטו ב10 אלף שקל לבין ספורטאז' וחברותיה חדשה ב150 אלף ומעלה.

אני הכי תומך בלהשתדרג מאלטו לסוויפט (וגם לא סוויפט, אלא SX4 למשל אם אנחנו מדברים על סוזוקי כיצרן.) כי ההפרש הוא לא משמעותי.

מה שמנסים להגיד לך זה שעדיף לקנות רכב משומש ב20,30,50 או 60 אלף שקל ל3-5 שנים ושזה משמעותית יותר כלכלי מלקנות רכב חדש ב100-200 אלף שקל כל 3-2 שנים.

בתוך המשבצות האלו נכנסות משפחתיות, סופר מיני, רכבי מנהלים חסרי ערך או צרפתיות מפנקות בנות 4.

האם נהיגה ברכב משנת 2015 בטיחותית כמו נהיגה ברכב 2020? כנראה שלא ממש.

האם זה משמעותי ליום יום?  כנראה שגם לא ממש.

איך אמרת 'מה הסיכוי שתהיה מגיפה עולמית...'

מה הסיכוי שתעבור תאונת דרכים קשה וההבדל יהיה סוג הרכב שבחרת? (ואני לא מדבר על כריזמה מול S קלאס 2020, אלא יותר לכיוון של טויוטה קורולה 2014 לעומת קורולה 2020)

ובנוגע למה שאומרים פה כל הזמן על מערכות בטיחות אקטיביות... זה טוב ויפה אבל קודם כל תהיה נהג טוב. כל פעם שאני בפקק של אלוף שדה אני רואה לפחות 3 בלימות אוטונומיות של רכבים חדשים כי הנהגים לא מסתכלים כבר על הכביש. מעולה, זה מנע תאונה, אבל מחר הבן אדם יהיה ברכב חלופי ויעשה תאונה אחרת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, EliC25 כתב:

תפו"א, יש הרבה באמצע בין אלטו ב10 אלף שקל לבין ספורטאז' וחברותיה חדשה ב150 אלף ומעלה.

אני הכי תומך בלהשתדרג מאלטו לסוויפט (וגם לא סוויפט, אלא SX4 למשל אם אנחנו מדברים על סוזוקי כיצרן.) כי ההפרש הוא לא משמעותי.

אני איתך באותה דעה.

ציטוט

מה שמנסים להגיד לך זה שעדיף לקנות רכב משומש ב20,30,50 או 60 אלף שקל ל3-5 שנים ושזה משמעותית יותר כלכלי מלקנות רכב חדש ב100-200 אלף שקל כל 3-2 שנים.

נגד זה כמוך בדיוק.

ציטוט

בתוך המשבצות האלו נכנסות משפחתיות, סופר מיני, רכבי מנהלים חסרי ערך או צרפתיות מפנקות בנות 4.

האם נהיגה ברכב משנת 2015 בטיחותית כמו נהיגה ברכב 2020? כנראה שלא ממש.

האם זה משמעותי ליום יום?  כנראה שגם לא ממש.

תלוי ברכב.

אבל עלול להיות משמעותי.

ציטוט

איך אמרת 'מה הסיכוי שתהיה מגיפה עולמית...'

מה הסיכוי שתעבור תאונת דרכים קשה וההבדל יהיה סוג הרכב שבחרת? (ואני לא מדבר על כריזמה מול S קלאס 2020, אלא יותר לכיוון של טויוטה קורולה 2014 לעומת קורולה 2020)

סיכוי טוב.

נתתי דוגמה מעולה.תאונת חזית אחור.

אם היה לו מערכת בלימה אוטונומית לא היינו מדברים עכשו.

ואם היה לי אלטו הייתי עם אחוזי נכות וכאבי גב.

בגלל שאני לא יכול להבטיח שיש לך בלימה אוטונומית,אעדיף לסוע ברכב בטיחותי שיגן עלי.

כדי שלא אצטרך לשים את החיים שלי על הערנות והריכוז שלך.

ציטוט

ובנוגע למה שאומרים פה כל הזמן על מערכות בטיחות אקטיביות... זה טוב ויפה אבל קודם כל תהיה נהג טוב. כל פעם שאני בפקק של אלוף שדה אני רואה לפחות 3 בלימות אוטונומיות של רכבים חדשים כי הנהגים לא מסתכלים כבר על הכביש. מעולה, זה מנע תאונה, אבל מחר הבן אדם יהיה ברכב חלופי ויעשה תאונה אחרת.

אי אפשר שכולם יהיו נהגים טובים.

אתה גם נמצא על סקאלה כמו כולנו,נוהג יותר טוב מחלק מהנהגים ונוהג פחות טוב מחלק מהם.

גם נהיגה טובה זו הגדרה סובייקטיבית.

אתה גם בן אדם כמו כולם ולא חף מטעויות אנוש.

לפני 25 דקות, TsachiE כתב:

שמע, אולי אתה ועוד כמה בודדים יודעים לאזן ולחיות נכון עם הלוואה מתונה,  אבל תבין שרב האנשים לא מתנהלים נכון, ולראייה ראה מה קרה בתקופת הקורונה: כבר בסגר הקצר הראשון , הראשון כן? אנשים פרטיים ועסקים זעקו לשמיים. אם המדינה לא הייתה מתערבת ודוחה להם הלוואות ומשכנתאות ונותנת קצת מענקים הם היו קורסים. 

לא יודע.

אני גם עברתי למצב הוצאות שמבחינתי כל חודש זה חודש עבודה אחרון שלי ויכולים לפטר אותי מחר.

זו המציאות,וכרגע לדלג בין עבודות זה תהליך שיכול לקחת גם חצי שנה ולא חודש חודשיים כמו בימי שגרה וההיערכות שלי היא שבכל רגע נתון אני נשאר חצי שנה קדימה בלי עבודה.

אין לזה סיבה טובה מבחינה כלכלית,אני נטו מנסה לחנך את עצמי להתנהג שונה במצבים שונים ולדעת להתאים את עצמי למצב.

לא הייתי קורס כלכלית גם אם הייתי ממשיך רגיל.

לפני 25 דקות, TsachiE כתב:

אז תאמר לי, למה הם לא חסכו ליום שחור? איפה החסכונות? למה חיו באוברדראפט? להם הם חיו ממשכורת למשכורת? איפה התנהלות כלכלית אחראית פה? חלקם הורים לילדים, איזה דוגמא הם נותנים להם לעתיד? 

למה הם לא הלכו ללמוד תוכנה ולהרוויח טוב?

יש נסיבות שונות ומשונות ויש מסה של אנשים שלא יודעים להתנהל כלכלית.

גם אני לא יודע להתנהל כלכלית,רואה פחות או יותר מה ההורים שלי עושים וקרובי משפחה,מקבל קצת ידע על סגנונות התנהלות פה בפורום ומזה משקלל מודל שלדעתי עובד לי.

האם הוא נכון? בכלל לא בטוח.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

ואם היה לי אלטו הייתי עם אחוזי נכות וכאבי גב.

אולי אם היה לך אלטו היית מאיץ יותר לאט ומפספס רמזור ולא פוגש את אותו נהג חולמני בכלל מלכתחילה.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אם לא הייתי משרת בצהל אלא משתמט לא הייתי חוזר מהבסיס ומוצא את עצמי ברמזור ההוא.

בלי קשר לזה שהוא נכנס בי מאחור,כשעמדתי ברמזור אדום,המהירות שלי הייתה 0קמ"ש.

יוצא לך לחשוב לפני שאתה כותב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להתווכח על מצבים תיאורטיים.

ברור לכולם שבטיחות זה דבר חשוב וכמו שכתבו השאלה מה היכולת הכלכלית של כול אחד ומה סדר העדיפויות שלו.

לפי דעתי וגם רואים את זה בפורום התיעצות, כשמדובר ברווקים הבטיחות מגיע בסדר עדיפויות נמוך ולכל החברה הנשואים עם ילדים הבטיחות בדרך כלל מגיע בעדיפות גבוה.

לרוב הפורום ימליץ למשפחות על רכבים עם מערכות בטיחות בתקציב שהוקצב ויש סיבה לכך.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.10.2020 בשעה 15:54, Buki כתב:

איש נחמד, נקרא לו אבנר קונה רכב חדש במייטב כספו.

בקניה קיבל צ'ופר מהיבואן - חיישני רוורס. בהתקנת חיישני רוורס שוברים לו כמה קליפסים והפלסטיק רועד וגורם  לצרצור קל שאף אחד לא יכול לאתר. לא קריטי. וגם קודחים חור קטן להשחיל את החוטים פנימה.

אבנר קנה אוטו חדש  בשביל לא לפתוח את מכסה המנוע, אין מה לחפש שם באוטו חדש. זה עניין של טיפול פעם בשנה וזהו. 

הוא נוהג רגיל ורגוע אבל כל בוקר בדרך לעבודה קצת מאחר ונותן גז יפה ברמזורים, דקה אחרי שהניע את המנוע. המנוע והגיר אוכלים אותה עקב עבודה במאמץ עם שמן קר, אבל בקטנה. אחרי הכל האוטו חדש. אחרי שנה אשר במהלכה לא פתח את מכסה המנוע פעם אחת, מגיע לטיפול עם חוסר של ליטר שמן. עדיין לא ירד מהמינימום, הכל תקין. רק השמן שחור משחור. הוא גם לא טרח לפתוח את ספר הרכב ולראות שבאופי השימוש שלו, שהוא נסיעה עירונית ברובה היה צריך להגיע לטיפול אחרי 10.000 ק"מ ולא אחרי 15.000. שטויות, יש אחריות. 

האוטו נוסע ככה 3 שנים, מגיע לטיפולים עם מחסור משמעותי בשמן, גם אף אחד לא דאג לעשות הרצה למנוע כי בסוכנות אמרו שלא צריך. 

אבל עדיין מטופל במורשה עם פילטרים מקוריים ואחרי הכל אוטו חדש.

אחרי 3 שנים אבנר מכור את האוטו למשה. יד ראשנה פרטי מצב מצויין.  משה במסגרת יישור קו מחליף 4 צמיגים טובים שעוד במצב סביר ב 4 צמיגים סיניים ב 600 שקל לסט, עושה טיפול במוסך כללי עם שמן שלא בתקן וכל הפילטרים חתליפיים ונוסע מבסוט, הרי קנה אוטו יד ראשונה במצב מצויין ועשה טיפול כמו שצריך. 

הוא גם יותר דואג לאוטו מהבעלים הקודם. מבקש בתחנות דלק לבדוק שמן-מים ושם מוסיפים לו שמן שלא בתקן אבל שונה ממה שיש במנוע וקצת מים מהברז. אבל האוטו עדיין די חדש והכל עובד יפה.  פעם נדקלה נו נורת check, המנוע קצת גמגם. הוא חשב "בטח המחשב השתגע...".  הגיע למוסך אחרי 3 חודשים, החליפו סליל הצתה (תחליפי סיני). את הממיר הקטליטי בו חצי מהכוורת הותכה בגלל דלק לא שרוף שנפלט עקב פספוסי הצתה לא החליפו. האוטו כמעט חדש... חיישני רוורס בנתיים התקלקלו, התקינו לו חדשים. את הישנים לא פירקו, שתי הקופסאות עושות צרצור קל, לא קריטי, בקטנה. אחרי כמה שנים האוטו נכשל  בטסט על בוקסות למשולשים והתחדש בזוג משולשים סיניים ב 200 שקל. האוטו כבר לא נוסע כמו מקודם אבל שטויות, בקטנה. העיקר לעבור טסט ובכל  מקרה עוד מעט צריך להעיף ולקנות חדש...

משה מכר את האוטו לאהרון. יד שניה פרטי ק"מ נמוך, מצב מעלוה. רק שהמנוע כבר סתום בבוצה, ברדיאטור תערובת של מים ונוזלים לא ברורים, צמיגים סיניים, משולשים סיניים, פלסטיקה רועשת. אבל בקטנה, האוטו במצב מצויין, מטופל פיקס כל שנה. 

אהרון לא פרייר, מטפל במוסך זול. טיפול ב 250 שקל פעם בשנה - שנתיים. הולך אלטרנטור, שם אחד משופץ עם חלפים סיניים, לאחר שנה עוד פעם הולך אלטרנטור, וגם נאלץ  להחליף שוב משולשים, שנתיים אחרי שהבעלים הקודמים החליף.  גם ממיר קטליטי היה צריך להחליף (זוכרים את פספוסי ההצתה אצל היד השניה?).  אהרון מתחיל להבין שהאוטו כבר ישן ומתחיל לעשות בעיות. 

בנתיים התחדש בתושבות מנוע תחליפיות ויש לו רעידות בעמידה בדרייב. בקטנה, האוטו כבר ישן, זה סביר. 

וגם כל הזמן יש רעידה בבלימה. החליף צלחות, זה הסתדר לתקופה ושוב חזר. הוא מבין שאין מה לעשות, האוטו כבר ישן, אין מה להשקיע. מוסיף שמן מפעם לפם, קונה בתחנת דלק מה שזול ומוסיף. 

נוסע ככה עוד תקופה ובהזדמנות מעיף לקונה הבא....יד שילישת פרטי במצב מצויין...וחושב לעצמו שרכב אחרי 8-10 שנים על הכביש הוא פג תוקף, אסור לקנות כאלה מכוניות ישנות...מחפש משהו חדש יותר. 

רק עכשיו נחשפתי לשרשור הזה אבל לא הבנתי מה הנק' פה.

על אותו משקל אני יכול לרשום שמשה רכז רכב חדש במיטב כספו, החזיק בו 5-6 שנים ובו בזמן טיפל במוסך ייבואן כי הוא מאמין ששמה הכי טוב ולא עיניין אותו להוסיף 300-500 ש"ח לטיפול ושעושקים אותו (יש אלפים כאלו).

משה מכר את רכבו לאהרון, אחד שכן מבין ברכבים ויודע שלאחר שש שנים הרכב ספג ירידת ערך משמעותית, וחיפש רכב מיד ראשונה עם היסטוריית טיפולים. אהרון בדק את הרכב ורכש אותו. אהרון נהג ברכב מס' שנים, טיפל במוסך לא של הייבואן  כמובן שהיו תקלות פה ושם אבל לא משהו רציני. מידי פעם אפילו היה מרים מכסה מנוע לבדוק שמן ומים!! אהרון נהנה מהרכב מס' שנים ומכר אותו ל-X. סטודנט שחיפש רכב בטווח מחירים של 20-30K. אדון איקס קפץ על המציאה ונהנה מהרכב בשנות לימודיו ואולי גם לאחר מכן. לאחר שסיים את לימודיו, מכר X את הרכב להבא אחריו עד למותו הסופי של הרכב.

יש גם דוגמאות כאלו.

לא לכולם יש כסף לרכב חדש, זו המציאות. ויש כאלו שלא רוצים להיכנס להתחייבויות כפסיות והלוואות.

דרך אגב: אני פועל כמו אהרון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, dotan123 כתב:

רק עכשיו נחשפתי לשרשור הזה אבל לא הבנתי מה הנק' פה.

הנקודה:

להציג מצב בו בעלי מכוניות מסויימים מזניחים את המכונית שלהם עקב חוסר איכפתיות, חוסר מודעות, חוסר הבנה, חוסר רצון להשיקע בטיפול סביר, כשנתקלים בתקלות מחפשים למכור את הרכב, משוכנעים שרכב ישן זה בור של תקלות והוצאות ולא מבינים שהם בעצמם או הבעלים הקודמים גרמו לחלק גדול של התקלות וההוצאות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yuvk כתב:

אותי, המבטים שאני מקבל בחניון של העבודה רק משעשעים, וזה גם חלק מהחינוך שאני מעביר לילדים שלי, ששווי המכונית בה אתה נוסע לא מגדיר את מי שאתה.

יש בדיחה בגוגל - אם מסתובב בין הבניינים מישהו עם זיפים, שיער פרוע וחולצה עם חורים, זה או הומלס שבא לגנוב אופניים, או מהנדס בכיר בדרך למשרד.

בחברה שאני עובד בה תראה אנשים בדרגות מאוד בכירות שמגיעים ברכבים בני 10-15 ויותר.

לא צריך לנסוע רחוק - מחזיקים משהו ישן ומעפן.

כן צריך, או שיש אילוץ אחר (כמו משפחה וכו') - לוקחים ליסינג או קונים רכב חדיש, בטיחותי ונוח.

אני הייתי נוסע 50 ק"מ כל כיוון - לקחתי איוניק ליסינג חדשה. עכשיו לא צריך (כי גר קרוב ולרוב עובד מהבית), אז קניתי סיויק בת 18 בכמה אלפים, והאיוניק חוזרת לליסינג.

לא זכור לי שמישהו מעקם את האף או מסתכל עליי מוזר כשאני בא עם עונדה חבוטה עם קקי של ציפורים על הגג.

ואם בחורה לא רוצה אותך בגלל אוטו ישן וזול - אז היא לא שווה את הזמן שלך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעקמים את האף כשאתה מגיע באוטו חלוד, דהוי, עם חלקים חסרים, מסריח וכו'.

כשאתה מגיע באוטו ישן מסודר שנראה בסדר (לא כמו חדש, רק בסדר) לא מעקמים את האף, הרבה אנשים גם לא יודעים להבחין ביו סיוויק 2002 לסיוויק 2012, כל עוד 2002 מסודרנת ונראית תקין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...