Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, Buki כתב:

יש המשך לבדיחה.

זה שקנה נעליים ישנת ב 50%, אחרי שנה מוכר אותן ב 25% מהמחיר המקורי ליד שלישית, לכן הוא שילם רק 25% על תקופת השימוש ולא 50% כמו הבעלים הראשון. 

והשלישי קנה אותן ב25%, העביר "יישור קו" במכונת כביסה,

קיבל כאבי גב מהנעליים, אבל המשיך ללכת שנה כי זול וחוסך, אחרי שנה הסוליה התפרקה,

אז הדביק עם דבק 3 שניות ומכר אותן לרביעי ב12.5%

הרביעי שמח שקנה נעליים בשמינית מחיר מהחדשות, שגם נראות מעולה,

הנעליים התפרקו אצלו תוך יומיים, ונשבע יותר לא לקנות יותר נעליים משומשות (וכנראה בצדק).

• אהבתי 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Buki

@vadim6385

@Potato

ומכל אלה - מי קיבל פטריה?

לגבי גלגול ההלואה לרכב - בגלל ירידת ערך הרי שבכל מחזור של הלוואה אחוז המימון יגדל או שיהיה צורך להשתמש בחסכונות כדי להשלים את הפער או שיהיה צורך לבחור ברכב יותה זול.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

יש המשך לבדיחה.

זה שקנה נעליים ישנת ב 50%, אחרי שנה מוכר אותן ב 25% מהמחיר המקורי ליד שלישית, לכן הוא שילם רק 25% על תקופת השימוש ולא 50% כמו הבעלים הראשון. 

זה מהבדיחה שקנה חדש  גם לא אכפת לו מה מחירי הדלק כי הוא ממלא כל פעם ב 100 שקל.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Buki כתב:

בקיצור, אתה הבנת מעולה את הרעיון בשירשור :-)

אתה נכנס לפינות שהברלינגו המזדקנת לא מצליחה לזנק מהם :)

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.10.2020 בשעה 15:54, Buki כתב:

איש נחמד, נקרא לו אבנר קונה רכב חדש במייטב כספו.

בקניה קיבל צ'ופר מהיבואן - חיישני רוורס. בהתקנת חיישני רוורס שוברים לו כמה קליפסים והפלסטיק רועד וגורם  לצרצור קל שאף אחד לא יכול לאתר. לא קריטי. וגם קודחים חור קטן להשחיל את החוטים פנימה.

אבנר קנה אוטו חדש  בשביל לא לפתוח את מכסה המנוע, אין מה לחפש שם באוטו חדש. זה עניין של טיפול פעם בשנה וזהו. 

הוא נוהג רגיל ורגוע אבל כל בוקר בדרך לעבודה קצת מאחר ונותן גז יפה ברמזורים, דקה אחרי שהניע את המנוע. המנוע והגיר אוכלים אותה עקב עבודה במאמץ עם שמן קר, אבל בקטנה. אחרי הכל האוטו חדש. אחרי שנה אשר במהלכה לא פתח את מכסה המנוע פעם אחת, מגיע לטיפול עם חוסר של ליטר שמן. עדיין לא ירד מהמינימום, הכל תקין. רק השמן שחור משחור. הוא גם לא טרח לפתוח את ספר הרכב ולראות שבאופי השימוש שלו, שהוא נסיעה עירונית ברובה היה צריך להגיע לטיפול אחרי 10.000 ק"מ ולא אחרי 15.000. שטויות, יש אחריות. 

האוטו נוסע ככה 3 שנים, מגיע לטיפולים עם מחסור משמעותי בשמן, גם אף אחד לא דאג לעשות הרצה למנוע כי בסוכנות אמרו שלא צריך. 

אבל עדיין מטופל במורשה עם פילטרים מקוריים ואחרי הכל אוטו חדש.

אחרי 3 שנים אבנר מכור את האוטו למשה. יד ראשנה פרטי מצב מצויין.  משה במסגרת יישור קו מחליף 4 צמיגים טובים שעוד במצב סביר ב 4 צמיגים סיניים ב 600 שקל לסט, עושה טיפול במוסך כללי עם שמן שלא בתקן וכל הפילטרים חתליפיים ונוסע מבסוט, הרי קנה אוטו יד ראשונה במצב מצויין ועשה טיפול כמו שצריך. 

הוא גם יותר דואג לאוטו מהבעלים הקודם. מבקש בתחנות דלק לבדוק שמן-מים ושם מוסיפים לו שמן שלא בתקן אבל שונה ממה שיש במנוע וקצת מים מהברז. אבל האוטו עדיין די חדש והכל עובד יפה.  פעם נדקלה נו נורת check, המנוע קצת גמגם. הוא חשב "בטח המחשב השתגע...".  הגיע למוסך אחרי 3 חודשים, החליפו סליל הצתה (תחליפי סיני). את הממיר הקטליטי בו חצי מהכוורת הותכה בגלל דלק לא שרוף שנפלט עקב פספוסי הצתה לא החליפו. האוטו כמעט חדש... חיישני רוורס בנתיים התקלקלו, התקינו לו חדשים. את הישנים לא פירקו, שתי הקופסאות עושות צרצור קל, לא קריטי, בקטנה. אחרי כמה שנים האוטו נכשל  בטסט על בוקסות למשולשים והתחדש בזוג משולשים סיניים ב 200 שקל. האוטו כבר לא נוסע כמו מקודם אבל שטויות, בקטנה. העיקר לעבור טסט ובכל  מקרה עוד מעט צריך להעיף ולקנות חדש...

משה מכר את האוטו לאהרון. יד שניה פרטי ק"מ נמוך, מצב מעלוה. רק שהמנוע כבר סתום בבוצה, ברדיאטור תערובת של מים ונוזלים לא ברורים, צמיגים סיניים, משולשים סיניים, פלסטיקה רועשת. אבל בקטנה, האוטו במצב מצויין, מטופל פיקס כל שנה. 

אהרון לא פרייר, מטפל במוסך זול. טיפול ב 250 שקל פעם בשנה - שנתיים. הולך אלטרנטור, שם אחד משופץ עם חלפים סיניים, לאחר שנה עוד פעם הולך אלטרנטור, וגם נאלץ  להחליף שוב משולשים, שנתיים אחרי שהבעלים הקודמים החליף.  גם ממיר קטליטי היה צריך להחליף (זוכרים את פספוסי ההצתה אצל היד השניה?).  אהרון מתחיל להבין שהאוטו כבר ישן ומתחיל לעשות בעיות. 

בנתיים התחדש בתושבות מנוע תחליפיות ויש לו רעידות בעמידה בדרייב. בקטנה, האוטו כבר ישן, זה סביר. 

וגם כל הזמן יש רעידה בבלימה. החליף צלחות, זה הסתדר לתקופה ושוב חזר. הוא מבין שאין מה לעשות, האוטו כבר ישן, אין מה להשקיע. מוסיף שמן מפעם לפם, קונה בתחנת דלק מה שזול ומוסיף. 

נוסע ככה עוד תקופה ובהזדמנות מעיף לקונה הבא....יד שילישת פרטי במצב מצויין...וחושב לעצמו שרכב אחרי 8-10 שנים על הכביש הוא פג תוקף, אסור לקנות כאלה מכוניות ישנות...מחפש משהו חדש יותר. 

בשביל זה אני מאוד אוהב לרכוש מכוניות עם היסטוריית טיפולים מלאה, ששם רשום איזה טיפול בוצע עם אילו חלקים.

רכב כזה, שחנה בחנייה מקורה ושהפח מסביב נראה במצב מצויין ולא פגוע מפתיחת דלתות (ורצוי בלי תיקוני צבע),

כי זה מעיד על אופן החניה וזה בהכרח מעיד כמה לבעלים הקודם היה אכפת מהרכב.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה רכבים כאלו יש, שגם תקבל היסטוריה מלאה, גם חנו רק בחניה מקורה וגם כל כך שמרו עליהם שמעולם לא חנו אותם באיזה חניון סתמי כדי שח"ח אף אחד לא ינשום לידם?

לפעמים יש לי הרגשה שהמטרה הפכה מלנסוע בברכב ללשמור עליו שחלילה אף אחד לא יתעטש לידו.

אני לא נגד לשמור ולהשקיע, רק שלפעמים זה כבר ממש מגוחך. אם בשכונה שלך אין בניינים עם חניה מקורה? אם מצאת עבודה שאין בה חניה מקורה? כאילו, זה הופך להיות הקריטריון הראשון בבחירת דירה ומקום עבודה? ומה אם תצטרך לנסוע למקום שיש בו חניון צפוף וגם זה בקושי, תיקח מונית? כדי שהרכב לא ישרט ח"ח?

זה פשוט יוצא מכל פרופרוציה סבירה.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear
  • אהבתי 7

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ProMeR כתב:

כי זה מעיד על אופן החניה וזה בהכרח מעיד כמה לבעלים הקודם היה אכפת מהרכב.

רוצה לשמוע קטע?

היה לי אכפת מכל הרכבים שלי. עדיין אכפת לי גם מהרכב הנוכחי.

כמעט כל הרכבים שלי ספגו בצורה כזו או אחרת שפשופים או מעיכות בגלל כל מיני נהגים טובי לב שפותחים את הדלתות כאילו הרכב שלך זה אוויר.

אז יופי, במקום העבודה הנוכחי יש חניות רחבות ואנשים נורמליים שלא פותחים דלתות ואני גר במושב בלי מצוקת חניה. אז אין לי דפיקות (בנתיים) על הדלתות. ברור שמתישהו זה יגיע, אחנה באיזה מקום ומישהו ידאג לפתוח עליי דלת, רק עניין של זמן.

מצד שני עברתי לנסוע בעיקר מחוץ לעיר, אז אני חוטף אבנים ממשאיות שיוצרות לי chip stones.

זה לא דברים שאני יכול להימנע מהם. אני יכול למזער, לא יותר מזה.

זה לא מעיד שום דבר, כי את הרכב הקודם קנה מישהו בלי בדיקה במכון, רק על סמך היסטוריית טיפולים ועל סמך בדיקה שהוא ביצע בעצמו ואת הרכב לפניו מכרתי לטרייד אין, כשה-Xים היחידים היו על אותן דפיקות ועל אותם שפשופים ועל כך שהמצבר מקורי (למרות שהיה תקין) ועל פנסים דהויים.

שני הרכבים האלו קיבלו את הטיפול הכי טוב שיכולתי להעניק להם מבחינה מכאנית ומבחינת נהיגה. הרכב האחרון חנה בעיקר באוניברסיטה בחניות סופר צפופות (כי לא היה משהו אחר) וספג הרבה דפיקות. מה לעשות? השתדלתי לחנות בחניות פינתיות ורחבות כשיכולתי. זהו.

כנ"ל לגביי הרכב הנוכחי, שלמעשה די עושה חיים אפילו, כי אני נוסע איתו בעיקר מחוץ לעיר והוא לא עובד קשה. את הטיפולים שלו הוא יקבל בזמן לפי הנדרש. אני לא נוהג עליו בפראות באופן כללי ולא מאיץ באגרסיביות על מנוע קר. משתדל לשמור כמה שניתן.

אז אין שום קשר.

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, pooh-bear כתב:

לפעמים יש לי הרגשה שהמטרה הפכה מלנסוע בברכב ללשמור עליו שחלילה אף אחד לא יתעטש לידו.

Was The Owner Of This Rolls Royce A Lottery Winner - Or Just Visiting The  Trailer Park? — the lotto life

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, pooh-bear כתב:

וכמה רכבים כאלו יש, שגם תקבל היסטוריה מלאה, גם חנו רק בחניה מקורה וגם כל כך שמרו עליהם שמעולם לא חנו אותם באיזה חניון סתמי כדי שח"ח אף אחד לא ינשום לידם?

אני לא נגד לשמור ולהשקיע, רק שלפעמים זה כבר ממש מגוחך. אם בשכונה שלך אין בניינים עם חניה מקורה? אם מצאת עבודה שאין בה חניה מקורה? כאילו, זה הופך להיות הקריטריון הראשון בבחירת דירה ומקום עבודה? ומה אם תצטרך לנסוע למקום שיש בו חניון צפוף וגם זה בקושי, תיקח מונית? כדי שהרכב לא ישרט ח"ח?

זה פשוט יוצא מכל פרופרוציה סבירה.

אין הרבה רכבים כאלה.

אבל אני מחפש בנרות ופותח את הטווח חיפושים שלי לכמה סוגים של מכוניות ולא אחת בלבד.

האופציה השניה, זה לרכוש חדש מהחברה, דבר שאולי בע"ה בעתיד יהיה לי מספיק כסף כדי לספוג הפסדים וירידות ערך של כ- 3,000 ש"ח בחודש, בהתאם לסוג מכוניות עליהם אני נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אתה מבין שרכב בן כמה שנים בישראל בלי שריטות ותיקוני צבע זה כבר מתקרב לרמה של הפרעת אובססיביות? זה רכבים שמתמחרים עם DSM, לא לוי יצחק.

לפני 17 דקות, vadim6385 כתב:

Was The Owner Of This Rolls Royce A Lottery Winner - Or Just Visiting The  Trailer Park? — the lotto life

בוא, ככה חונים? יומיים בשמש כל הגג מתקלף.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק

image.thumb.png.afd467c567e35dee015f6051f09b3a78.png

• מצחיק 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, pooh-bear כתב:

אבל אתה מבין שרכב בן כמה שנים בישראל בלי שריטות ותיקוני צבע זה כבר מתקרב לרמה של הפרעת אובססיביות? זה רכבים שמתמחרים עם DSM, לא לוי יצחק.

בוא, ככה חונים? יומיים בשמש כל הגג מתקלף.

אתה צודק במאה אחוז. לא אמרתי שלא.

הייתי לי רנו מגאן 2007 טורבו דיזל ידנית בלי תיקון צבע וככה גם מכרתי אותה כשהיא הייתה בת 10.

כמו גם ניסאן ג'וק ניסמו שקניתי בלי תיקון צבע, בלי דנט בדלת, בלי ROCK CHIPS, ובלי שריטות על הג'אנטים, ממש כמו שאתה מקבל רכב בסוכנות, עם ספר טיפולים חתום בחברה והיסטוריית טיפולים מלאה בחברה, הרכב היה בן 4 כשקניתי אותו עם 26,000 ק"מ.

גם הגולף שלי, אמנם לא מושלמת ב- 200 אחוז (מבחינתי מושלם זה איך שתיארתי את הג'וק), אבל קניתי אותה בתחילת שנה (הרכב 2011) וכמו שאתם אומרים, באמת יש גבול (עם השנים שעוברות אכן צריך לדעת יותר להתפשר), דגם פרימיום מקורית, חנתה רק במקורה, עם 75K ק"מ, ספר טיפולים מלא, תחילה בחברה, אח"כ מוסך רון. יותר מזה? לא תמצא.

אז להגיד לך שאני מוצא אותם בקלות? לא. ממש לא. רחוק מזה. אבל בהחלט סבלני מספיק כדי לא "ליפול".

להגיד לך שאני לא משוגע? אני אשקר נחרצות :)

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם יכול לספר לך שיניתי רק בחניה מקורה.

יש לך איך לאמת את זה?

יש לי בבית 2 רכבים,חניה אחת מקורה ואחת לא-תבוא לקנות ממני את הרכב אני אחנה אותו במקורה לעשות רושם.

והעבודה איפה אני חונה?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...