Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 33 דקות, Transporter כתב:

10,000 בחודש לא מספיק בשביל לסכן אתה חיים שלך כל יום

לך ולי זה לא מספיק.

יש מספיק כאלה שכן מספיק להם,אחרת הם לא היו מסכנים את החיים.

ציטוט

והם באמת מסכנים את החיים שלהם ונכנסים לקו אש

ברמת העיקרון מתו יותר מקורונה ותאונות דרכים מאשר מהיתקלויות עם מחבלים מאז מרץ.

ציטוט

הם לא "מטפלים בחולים" ולוקחים סיכון של 0.0000001% שאולי ידבקו ויחלו ואז יהיה סיכוי של 0.000000000000001% שיסתבכו וימותו

האחוזים שלך לא בהכרח מדויקים.

תוסיף לזה רופאים שגם ככה עובדים המון שעות ונאלצים להכנס לבידוד.

לא מדבר בכלל על זה שהסיכון היום יומי הזה משליך להם ישירות על החיים האישיים.

ציטוט

פשוט  אף אחד לא כותב על מסתערב שנרצח

ואף אחד לא מתרגש מכמה חיילים שנרצחים

ואף אחד לא סוגר  את המדינה בגלל זה

החיילים לא נרצחים,הם נהרגים בעת מילוי תפקידם,לרוב בפעילות מבצעית מסוכנת.

אגב,הצבא משקיע עשרות מיליארדים כדי לצמצם היתקלויות והמגע והפעילויות שכן יוצאות,יוצאות אחרי המון מודיעין וסיוע אווירי/ימי.

זה מאוד עצוב שחיילים נהרגים בהיתקלויות ומלחמות אבל לזה הצבא נועד וזה חלק מהסיכון.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, איך זה יכול להיות שיש רופאים שחולקים על האובססיה שלך לסגר? שחושבים שהמצב כרגע לא כזה נורא? לא מצדיק צעדים רדיקלים והשמדה של ענפים כלכליים שונים? 

לפני 17 דקות, sperial כתב:

אתה זה שמפרסם כאן כל כמה ימים פוסט שמתאר אורח חיים ראוותני

אתה מפרסם בפורום כל החלטה בערך שקיבלת אתה או מי מבני המשפחה שלך. קצת מודעת עצמית. אתה בטוח שהחיים שלך זה exemplum.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה האובססיה שלי לסגר? 

האובססיה שלי היא להתנהלות אחראית, גם של המנהיגים וגם של הקהל. העניין הוא שכאשר אני רואה את רפיסות הממשלה ואת חוסר האחריות של הציבור אני מגיע למסקנה שהשילוב הזה יוביל לסגר. לא כיוון שמישהו רוצה אותו, אלא כיוון שאנשים מצד אחד מזלזלים בהוראות ומצד שני חסרי סבלנות, רוצים את המארשמלו עכשיו, לא מוכנים להמתין כמה שבועות כדי לקבל את כל החבילה. אז הם קיהלו מארשמלו אחד ונשארים רעבים. וה"מנהיגים" אינם מנהיגים אלא נסחפים עם הזרם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

כיוון שאנשים מצד אחד מזמזלום בהוראות ומצד שני חסרי סבלנות רוצים את המארשמלו עכשיו, לא מוכנים להמתין כמה שבועות כדי לקבל את כל החבילה.

אין שום בסיס לטענה שלך שעוד כמה שבועות היו פותרים משהו.

כתבת פה אתמול, שוב, את אותו הרעיון ש:

ציטוט

כנראה שהעסקים צריכים לסבול בטווח הקצר כדי להתאושש, בסופו של דבר, יותר מהר. 

אתה כל פעם חוזר לאותה הנקודה - "שבו בבית עוד כמה שבועות". זו בדיוק האובססיה. אתה לא *רוצה* סגר. אתה פשוט מסרב לשקול את האפשרות שזה לא פתרון לכלום, ויעשה יותר נזקל מתועלת.

לא טרחת פעם אחת לנסות לענות פה על השאלה - מה עם מי שלא יכול לעמוד בזה כלכלית? אתה אפילו לחלקיק שניה לא מנסה לשים את עצמך בנעליהם של אחרים, ולא נותן לעובדה שיש אנשים יותר מבוגרים שמתנגדים לסגר, כי הם יקרסו כלכלית, להפריע לך. עסקים *לא יכולים* לסבול עוד קצת בטווח הקצר, כי הם יעלמו. הבאתי לך דוגמא של פאב שאני מבקר בו כבר שנים, שהבעלים שלו די הודיע שיש סיכוי שהם לא שורדים סגר נוסף. אתה באמת חושב שאם היו סופגים עוד חודש אחרי פסח, ולא עכשיו - היה להם יותר קל לחזור לשגרה? מאידך, יש לך מושג אמיתי - לא ספקולציה - כמה מסוכן ללכת לשם? הרי אתה עצמך מבין שהכל מתנהל בברדק, שסטטיסטית מעט מאוד נדבקו, למשל, בחדרי הכושר.  

לא במפתיע, ישנה רשימה מכובדת של רופאים שחושבים שהגישה שלך לא סבירה. ומכוונים לאן שמכוונים גם אנשים אחרים בשרשור הזה - ניהול שגרה עד כמה שהיא אפשרית עם קורונה. ויש אנשים מבוגרים, כולל אותך האמת, שמפנימים את זה ומשנים הרגלי צריכה, שגרת אמונים או כל דבר אחר. ולכן בגל הזה - שוב, על פי טענת הרופאים בתחום - יש פחות חולים מבוגרים.

וזה האזון.

לא דיבורי סרק על אנשים שאתה לא יודע איך נראה היומיום שלהם והם לא מעניינים אותך, אבל אתה בטוח שאם הם היו יושבים עוד חודש בבית הכל היה בסדר, למרות שהם צועקים שעוד חודש כזה ואין להם כסף לאוכל והם סוגרים את העסק שלהם.

ועם כל הברדק וזה שלא כולם קשובים להנחיות וכו', מה שהמדינה צריכה זה עבודה עם נתונים. לא תפיסה כמעט בינארית של 0 - 1, לא פניקה, ולא אדישות ולא סקטוריאליות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את זה גם וחשבתי לפרסם.
סתם ילדה שמחפשת צומי ולייקים כמו כל ילדה בגילה,אפס רלוונטיות למצב [emoji4]

על מה אתה מדבר? היא פאקינג בת 30!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • מצחיק 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Transporter כתב:

אתה אמיתי?

יש אנשים שכל היום רואים גופות

שקוברים את חברים שלהם

שמסכנים כל יום את החיים שלהם בשביל שנוכל לקום בבוקר

ובתקופה הזאת היו בעוצר חודשיים בשביל לא להדבק

ובמקרה הטוב קיבלו על זה 10,000 שקל

1/ אלו ״עובדי מדינה״ - הם לא חששו לרגע שהמשכורת שלהם לא תכנס.
2/ הבסיס מספק לך מגורים, 3 ארוחות ביום, בגדים 

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אני רואה את המדינות שסגרו את הבתים ופתחו את הארנק, בדיוק להפך ממה  שעשתה ישראל. הגיעו לנקיון מוחלט (ניו זילנד) או כמעט שלם (חלק ניכר מאירופה). אצלנו פתחו הכל מהר מהר, ומוטטו את הבריאות והכלכלה יחד. איפה התיירות? איפה העסקים שפתוחים, אבל אין קונים? באירופה, במדינות שעבדו בצורה מסודרת, הכל פתוח ויש מעט מאד חולים. אצלנו הכל פתוח, עם דגש על הפצת הנגיף.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אתה ממשיך עם הסיפור של הסגר כשכול מה שצריך פה זה הגבלות לא בינאריות שאוכפים.

אני לא טרנפסורטר, לא מסכים עם דעתו. מה שכן אני מסכים זה שצריך לתת לאנשים לעבוד תחת הגבלות, עם איום בקנס (ולא לבטל אותו אחרי חודשיים). ולא סתם קנס.

פה עסק שלא עמד בהנחיות חטף 4K יורו. למי יש אומץ? 

וכשיש שוטר שעובר ובודק ומוכן לחלק, אז מה לעשות? מקפידים.

מעניין מה היה הקנס בגרמניה או אוסטריה על פתיחת עסק כנגד להנחיות. 

• רעיון טוב! 2

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא לא בפתיחה כשלעצמה, אלא ההתנהלות סביבה.

זה *לא* עניין של "חכו עוד חודש בבית ויהיה טוב". אלא עניין של מה קורה שמוצאים חולים חדשים באזור מסוים. 

וזה הפער בין הדעה שלך לבין כל השאר.

לא הייתה שום אבל שום סיבה בעולם להמשיך בסגר עוד.

בדיוק כמו שאין עכשיו סיבה לסגור את המקום שאני מתאמן בו - שחצי מהאמונים בו הם בחוץ, וחצי במרפסת פתוחה.

בדיוק כמו שאין סיבה עכשיו להגיד לאנשים לא ללכת לים או לא לשבת בפאריקם.

ואתה חושב שעוד כמה שבועות בבית היו עושים נס רפואי, אבל לא עוצר לרגע להבין שהם היו מקריסים אינסוף עסקים. אני מעדיף לא להיות במצבן הכלכלי של איטליה ועוד כמה מדינות באירופה. ואני לא בטוח שעומדים תיירים כרגע בתור להכנס לגלריית אופיצי או כל מקום דומה אחר. גם אם אין סגר. ואני לא יודע מה קורה בכל עסק ועסק, אבל בתי הקפה בסביבה שלי חזרו להיות מפוצצים. יצאתי היום לסיבוב בסופר, ולא היה כיסא אחד פנוי ב3-4 מקומות שעברתי לידם. ולפתוח את הארנק זו קריאה נחמדה. יש לך קרן השתלמות? מה תעשה ביום שבו הפטור ממס יעלם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע אני רוצה להוסיף עוד דבר.

אם יש הוכחה שנדבקים במסעדות/מספרות/אירועים/בריכות/שבילי אופניים/בכנסת/לא יודע ואין פתרון שניתן לאכיפה כדי למנוע שם הדבקות - לסגור ולתת פיצוי. 

ראיינו איזה מפעיל בריכות, הוא אמר שהם בסך הכול 150 מפעילי בריכות בארץ - זאת לא כמות גדולה של אנשים שאי אפשר לדבר ולפצות אותם נקודתית.

רוצים לסגור פאבים שאין להם מקומות ישיבה בחוץ ולא יכולים להוציא שולחנות החוצה? בסדר, כמה כבר כאלה יש? 2000? 5000? מספרים קטנים שאפשר לפצות מהר, בלי לעשות טעויות.

אבל כשסוגרים 20% מהמשק בלי לחשוב לרגע, ברור שיש בעיות בפיצוי, ברור שיש אנשים שזה סתם עונש בשבילם למרות שהם 100% בסדר, למרות שהם השקיעו כסף כדי ליצור מקום בטוח נגד קורונה. ואותם מזיינים כשלא צריך, וזה כואב.

• אהבתי 2

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ אין ויכוח לגבי האכיפה, אבל, @David32, כנראה שמשטרת הולנד יותר יעילה ממשטרת ישראל, שסובלת כבר שנים רבות מהחלשה מכוונת על ידי הממשלה, ובמיוחד העומד בראשה.

אני מסכים אתך לחלוטין לגבי אופי הסגר שעלול להדרש, אני לא רואה סיבה להגביל מקומות עבודה שעומדים בדרישות הריחוק, כמו שאני לא רואה צורך בסגירת פארקים, לכל היותר איזו מגבלה מספרית כפי שמבוצע בגנים הלאומיים.בכלל, מקומות פתוחים אינם בעייתיים אם אינם צפופים כמו אצטדיונים. אני גם רואה חשיבות לכך שתהיה אכיםה במקומות סגורים, ואישית הייתי שמח אם מדי פעם שוטרים היו נכנסים למקום העבודה שלי וקונסים עברייני מסיכות, כולל אנשי צוות. וכך, כמובן, בכל מקום בו יש ציבור גדול, כמו קניונים וסופרמרקטים.

מצד שני, למשל, בבתי החולים נמצא שחדרי השתיה של הצוות מהווים מוקדי הדבקה (הגיוני, שם יושבים ומפטפטים בלי מסיכות, הרי אי אפשר לשתות עם מסיכה) אז יש מקום להסיק מכך על מקומות דומים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבט אחר לא פחות גרוע הוא הזגזוג של הממשלה בהנחיות כאילו מדובר במשחק מחשב ולא בחיים של אנשים. ההתנהלות בנושא המסעדות דוגמא מעולה הנחיתו הוראה מהיום למחר לסגור מסעדות. היו מסעדות שהחליטו לשים ז' אחד גדול כי לא הגיוני להעביר הנחייה כזאת יום לפני הסופ"ש ובכלל לא מוכנים לציית לסגירה והיו מסעדות שזרקו לפח/תרמו מוצרי מזון בעשרות אלפי שקלים. בסופו של דבר הממשלה התקפלה ודחתה את סגירת המסעדות ליום שלישי. בעלי עסקים למדו א. מי שעושה שריר מנצח. ב. מי שמציית להנחיות נפגע. מישהו יפצה את המסעדות שזרקו מוצרי מזון על הנזק שנגרם להם? זובי! הם עדיין מחכים לפיצוי פעימה שלישית מחודש מאי. 

סגרו חדרי כושר כי ככה החליטו ורק ספורטאים מצטיינים יכולים יכולים להתאמן. למחרת כולנו הפכנו לספורטאים מצטיינים. ומה לגבי בתי כנסת וישיבות? אה את זה אסור לסגור חרדים יכעסו. ישראבלוף במיטבו. 

החליטו שאסור להפעיל מזגן באוטובוסים ורק אחרי סערה ציבורית הבינו כמה ההנחייה הזאת מטומטמת ולא פרקטית ליישום ותוך 24 משרד הבריאות חזרו בו. 

עכשיו החליטו לסגור את החופים והפארקים. למשרד הבריאות אין נתונים על הדבקות במקומות מהסוג הזה. בעצם אף אחד לא יודע אם נוכחות של אנשים באוויר פתוח מדבקת, אבל ביבי החליט לסגור כי לביבי יש תחושת בטן שיש הרבה נדבקים. מה יעשו עשרות אלפי הורים שנתקעו עם הילדים? יתחילו לשים ז' ובכל מקרה ילכו לחופים/פארקים. אה ובגלל שאמרו שהיום זה הסופ"ש האחרון המקומות מהסוג הזה פתוחים יש הסתערות המונית של הציבור. גאוני! 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזגזוגים האלה אינם אלא המשך למדיניות הכניעה לכל מרים קול שהחל  לפני 3 חודשים. ה"מנהיגים" אינם מסוגלים להיות עקביים, אלא רק מנסים לרצות את קהל הבוחרים הפוטנציאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...