Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח שסיימת תואר ראשון במדמ"ח (עשרות קורסים) בהצטיינות יתרה, מדוע שמעסיק דווקא יעסיק אותך ולא מתכנת עם כמה שנות ניסיון מ-X באותו מחיר?

אני איתך - כל מעסיק \ פרוייקט והצרכים שלו. אבל המטרה הייתה להבהיר לפותח השרשור שגם בסיום הלימודים, התחרות שלו היא לא רק מקומית...

@ChemGuy85 - שמתי לב שהגבתי כאן בשרשור לפני יותר משנתיים. רק בשביל לשים דברים בפרופורציה - התחלתי את התפקיד מכירות הראשון שלי בסטראט-אפ לאחר התואר (עסקים עם התמחות בראית חשבון ומימון) בסוף 2011 תמורת 7000 ש"ח לחודש + נסיעות. החברה פנתה לשוק הישראלי והתפקיד לא היה בשבילי, ולכן לאחר מספר שבועות עברתי לחברה אחרת שפנתה לשווקים בינלאומיים ב-8000 ש"ח שכר בסיס לחודש + אופציות, תן-ביס, ביטוח מנהלים ונסיעות. שנתיים לאחר מכן באותה חברה ואחרי המון עבודה, השכר בסיס שלי עמד על 20,000 ש"ח + בונוסים ועמלות מכירה וכל זה ללא ידע ממשי בתכנות, פרט למעט HTML ו JavaScript.

אז מה שאני בא לאמר לך - במקום לבכות את מר גורלך, תן לעצמך כאפה חזקה, ותתחיל ללמוד את https://www.amazon.com/Little-Red-Book-Selling-Principles/dp/1885167601/ מא' עד ת'. אם לא תוותר לעצמך, תוכל להצליח מהר מאוד. אתה רק צריך למצוא את החברה שתתן לך את ההזדמנות.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ספר את זה לטכניון. מבוא למדמ"ח מועבר ב-C. לא אומר שזה נכון, פשוט שזה ככה (וכנראה נובע חלקית מכך שהמחלקה נולדה מחשמל).

מה זה נישות ספציפיות?

בדיוק - זה לא נכון, זה היה נכון לפני 15 שנים אולי, היום בוודאות זה לא נכון.

מפה אפשר ללמוד מניסיון של אחרים וללמוד התחלה של תכנות בשפה שתעזור לך ללמוד ולא כזו שתפריע לך ללמוד.

C זו שפה טובה מאוד ללמוד הרבה דברים שמאחורי הקלעים, זה ממש לא שפה טובה ללמוד התחלה.

למה אתה מתכוון לא בשימוש היום? היא בטופ 3/5/10 (תלוי את מי שואלים) בפופולאריות שלה. וכך גם השימוש שלה בקרב התעשייה (בין אם סיבות היסטוריות ובין אם סיבות מעשיות).

אפשר ללמוד C גם בלי להיכנס לדקויות של מצביעים, הקצאות, מחסנית ושאר ירקות. הכל שאלה של איך מעבירים את התוכן.

C אפילו לא נמצאת בטופ 20, C++ אפילו לא נמצאת בטופ 10 ויש בערך פי 20 מתכנתים ופרוייקטים ב-C++ מאשר ב-C.

אם אתה מוריד מ-C את הדקויות למה ללמוד אותה? אתה משיג הרבה יותר בהרבה פחות מאמץ עם פייתון.

מהו אורך קריירה ממוצע מבחינתך? אם אנחנו מדברים על 30-35 שנה, הרי שרוב המתכנים כתבו/למדו C או 'גרוע' מכך. אני לא יודע אם אפשר להיות מתכנת מצוין (מה ההגדרה למצוין?) היום בלי לדעת C (או לכל הפחות את היסודות עליהם היא מבוססת). בסופו של דבר השפה היא האבא והאמא של הרבה משפות העלית שבשימוש היום.

אבל אנחנו לא מדברים על מישהו שלמד תכנות לפני 30 שנה, אלא מישהו ששוקל ללמוד תכנות בשביל ה-30 שנה הבאות, והסיכוי שהוא יצטרך לדעת C הולך ויורד עם כל שעה.

בטח שאפשר להיות מתכנת מצוין בלי לדעת C, כדאי לדעת C, זה לא אומר שזה תנאי כדי להיות מצוין.

דווקא מבחינת אינדיקציה זה יכול לתת הרבה. כמו כמה קל לכתוב קוד לא ברור, קשה לתחזוקה ושדיבאג זו תורה שלמה.

זה שווה ערך לכך שתיקח מי שהרגע עבר טסט ותגיד שאינדיקציה טובה אם הוא יודע לשלוט ברכב זה לעשות דריפט.

הבחור עוד לא שם, הוא קודם צריך ללמוד בכלל מה זה לכתוב קוד, איך מחברים את החלקים השונים כדי לקבל תוכנית עובדת.

לא צריך לקפוץ מפה ישירות לתחזוקה ודיבאג בשפה כזו עתיקה.

מה זה אומר לא יצליח? יש רמות שונות של הבנה של שפה והמרכיבים שלה. לא חייב להיות תותח על חלל כדי לכתוב תוכנית סבירה ב-C (ללימוד עצמי).

את אחת הפרדיגמות הבסיסיות, תכנות פרוצדולרי, יחסית ברור וקל ללמוד ב-C. לא ברור כמה זה רלוונטי אם שפה השתנתה הרבה או מעט.

קל יותר בפייתון, מה שהופך את ההמלצה על C למיותרת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להתחיל מ-C אם לא צריך את זה (ובמקרה שלו, לא צריך).

בתור אחד שכן התעסק עם C ו-C++ (וגם ממשיך להתעסק עם זה בעבודה), אני לא רואה סיבה להשתמש בהן אם אתה לא צריך את מה שהן מציעות, יותר קל בהרבה לתכנת בשפות כמו פייתון, C# או ג'אווה. הן הרבה יותר ברורות, בדגש על פייתון.

למה הוא צריך להתעסק עם ניהול זיכרון ופוינטרים ומה שמסביב, על ההתחלה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מתכנת מצוין זה מי שיודע לפתור מצוין את הבעיות שהוא נדרש לפתור.

אתה לחלוטין יכול להיות מתכנת מצוין בלי ללמוד c, ותכנות פרוצדורלי אפשר ללמוד גם עם שפות חדשות יותר.

לא יודע, למדתי c ולפני זה גם פסקל, גם בבית ספר, גם בצבא וגם בתואר. לא מתגעגע לזה בשיט. מזל שהמציאו את golang

אני חושב שידע במה שהשפה חושפת/מלמדת בחלק מן הבעיות שמתכנת סביר נתקל מאפשר כתיבת קוד טוב יותר (צריך להגדיר מה זה טוב). מאוד יתכן שזה רק אני. אני לא סופר מתעקש על הנקודה הזו.

גו אחלה, בדיוק כתבנו פרוסס בסד"ג לא גדול מידי, והיה די כיף. מזכירה את C מבחינת סינטקס.

מה זה נישות ספציפיות?

מערכות הפעלה, דרייברים וחומרה לאלו שעדיין לא הבינו שאפשר להשתמש בשפות נורמליות יותר בלי לשלם מחיר.

למה אתה מתכוון לא בשימוש היום? היא בטופ 3/5/10 (תלוי את מי שואלים) בפופולאריות שלה. וכך גם השימוש שלה בקרב התעשייה (בין אם סיבות היסטוריות ובין אם סיבות מעשיות).

להבדיל מהמצב לפני 20 שנה C היא לא שפת הבחירה לפיתוח למעט התחומים למעלה.

אפשר ללמוד C גם בלי להיכנס לדקויות של מצביעים, הקצאות, מחסנית ושאר ירקות. הכל שאלה של איך מעבירים את התוכן.

אבל אז מה נשאר? אי אפשר ללמד תכנות פונקציונלי, אלגוריתמים בסיסיים טובעים בים של פרטים, ואפילו פרדיגמות מתיישנות כמו OOP קשה מאד ללמד ב C.

מהו אורך קריירה ממוצע מבחינתך? אם אנחנו מדברים על 30-35 שנה, הרי שרוב המתכנים כתבו/למדו C או 'גרוע' מכך. אני לא יודע אם אפשר להיות מתכנת מצוין (מה ההגדרה למצוין?) היום בלי לדעת C (או לכל הפחות את היסודות עליהם היא מבוססת). בסופו של דבר השפה היא האבא והאמא של הרבה משפות העלית שבשימוש היום. האמהות הן LISP, algol68 simula67, וFORTRAN II. שפת C לא המציאה שום דבר חדש.

את אחת הפרדיגמות הבסיסיות, תכנות פרוצדולרי, יחסית ברור וקל ללמוד ב-C. זהו שתכנות פרוצדורלי זה כל כך 70s (או ליתר דיוק 68s) ומי שיודע רק תכנות פרוצדורלי חושב שהוא יודע מספיק (והוא לא). החשיבות של תכנות פרוצדורלי הולכת ויורדת.

חשוב לציין שאני מוטה לטובת C, אבל לא יותר מידי. אבל גם לפני שהיא הפכה להיות השפה המרכזית שאני משתמש בה כיום, שליטה בשפה הזו נתפסת בעיניי כאבן בניין הכרחית להבנה של הרבה דברים שקורים "מאחורי הקלעים" ובאמצעות הידע הזה לבחור בקפידה את הכלים שבהם משתמשים ביום יום. בדיוק הסיבה ללמוד אסמבלי, אולי אפילו יותר חשוב מC (כי אז אפשר לקרוא את הצד החשוב של godbolt :wink:)

עד כאן קצת מלחמת שפות גרסת 2019.

נתחיל מהסוף, אני האחרון לעמוד על הבריקדות ולחפור על C. לא לשם כך התנכסנו. הגבתי תחת הקונטקסט שכמגאי85 בחר ללמוד יסודות תכנות באמצעות C (כתב שכבר בשיעור 3). זה לא סופר חמור. אם יצליח מה טוב, אם לא - יש עוד הרבה שפות שבאמצעותן אפשר ללמוד את הבסיס.

[1] בנוסף, אני אחזיר אותך להודעה #96 וכן הודעה #117, בהן המלצתי להתחיל מפייתון ולא מ-C.

עכשיו אחרי שטיפלנו בזה, אפשר לחזור לשאר הטענות (תשובות לפי סדר הופעת הטקסט באדום):

- מערכות הפעלה, דרייברים וחומרה הן עדיין מיינסטרים בפיתוח תוכנה, לפחות ממה שאני מכיר.

- אני ממליץ להסתכל על אינדקס TIOBE וכן פופולאריות לפי גיטהאב.

- לא חושב שמתכנת מתחיל (נאמר קורס מבוא) צריך ללמוד מיד תכנות דקלרטיבי, פונקציונאלי וכו'. אני לא נגד חלילה. פשוט זה יותר מידי. אפשר להתחיל מאימפרטיבי/פרוצדורלי ולהתקדם משם. אישית לא הייתי מנסה ללמד/ללמוד OOP באמצעות C. מדמיין פוינטרים של VOID ומיד הרגשה של בחילה תוקפת אותי. וכמובן מזכיר את נקודה [1].

אה כן, אפשר ללמד פונקציונאלי ב-C באמצעות FFCALL.

- אפשר להגיד ששפת מכונה היא האב הקדמון ולסיים את הדיון. הנקודה שהרוב בשרשרת זו אבולוציה, וג'ון באקוס אחד. הנקודה שלי כנראה לא היתה מספיק מדויקת. הרבה שפות מודרניות העתיקו מ-C, שבתורה כמובן העתיקה מ-B, והיא העתיקה מ-BCPL והיא מ-CPL וזאת מ-ALGOL. מה ששפת C המציאה, או חידשה היא שהקרנל של UNIX נכתב (יותר נכון שוכתב) על ידה. ומכאן הדרך לשליטה בתחום למשך עשורים היתה סלולה.

- מסכים. אחד הדברים היותר מבאסים מהתואר היה שקומפילציה עשינו עם ג'אווה ולא עם scheme (כמו שעשו/עושים בב"ש). ככה שיש חסך עם התעסקות עם שפה פונקציונאלית "טהורה". מצד שני היה די הרבה דקלרטיבי (SQL), לא מעט OOP, קצת אסינכרוני ואפילו mapreduce. הנקודה שלי שצריך להתחיל מאיפשהו ועם הזמן ללמוד את השאר. אפשר ללמוד שפה אחת ולהמשיך לשפה אחרת. כמו שכתבת בעצמך, שפה היא סה"כ כלי.

- אסמבלי זה החיים, אין ספק. אבל אפילו יותר הארדקור מ-C להתחלה, לא?

[א] בדיוק - זה לא נכון, זה היה נכון לפני 15 שנים אולי, היום בוודאות זה לא נכון.

מפה אפשר ללמוד מניסיון של אחרים וללמוד התחלה של תכנות בשפה שתעזור לך ללמוד ולא כזו שתפריע לך ללמוד.

C זו שפה טובה מאוד ללמוד הרבה דברים שמאחורי הקלעים, זה ממש לא שפה טובה ללמוד התחלה.

[ב] C אפילו לא נמצאת בטופ 20, C++ אפילו לא נמצאת בטופ 10 ויש בערך פי 20 מתכנתים ופרוייקטים ב-C++ מאשר ב-C.

אם אתה מוריד מ-C את הדקויות למה ללמוד אותה? אתה משיג הרבה יותר בהרבה פחות מאמץ עם פייתון.

[ג] אבל אנחנו לא מדברים על מישהו שלמד תכנות לפני 30 שנה, אלא מישהו ששוקל ללמוד תכנות בשביל ה-30 שנה הבאות, והסיכוי שהוא יצטרך לדעת C הולך ויורד עם כל שעה.

בטח שאפשר להיות מתכנת מצוין בלי לדעת C, כדאי לדעת C, זה לא אומר שזה תנאי כדי להיות מצוין.

[ד] זה שווה ערך לכך שתיקח מי שהרגע עבר טסט ותגיד שאינדיקציה טובה אם הוא יודע לשלוט ברכב זה לעשות דריפט.

הבחור עוד לא שם, הוא קודם צריך ללמוד בכלל מה זה לכתוב קוד, איך מחברים את החלקים השונים כדי לקבל תוכנית עובדת.

לא צריך לקפוץ מפה ישירות לתחזוקה ודיבאג בשפה כזו עתיקה.

[ה] קל יותר בפייתון, מה שהופך את ההמלצה על C למיותרת.

[א] כמו שכתבתי, לא טענתי שזה נכון. אני מעט פחות נחרץ ממך, כי אני לא חקרתי את הנושא מספיק. אבל מבין את כוונתך.

[ב] כמו שהגבתי לבורסוד, ממליץ להסתכל על האינדקס ועל גיט. להוריד דקויות כדי ללמד בסיס של תכנות ולא להתעסק בזוטות. כך לפחות לימדו אותנו בשבועות הראשונים באת"א.

[ג] לא הייתי אומר עם כל שעה, אבל אכן הפופולריות יורדת. זה אומר שצריך לבחור שפה לפי פופולריות? שפה בוחרים לפי המטרה שצריך להשיג. גם אני חושב שפייתון עדיפה כשפה להתחלה.

[ד] הייתי עושה אנאלוגיה למישהו שעבר טסט ומיד אחרי נסע למרכז תל אביב בשעות הפקקים/עומס/סמטאות צרים.

[ה] מפנה אותה לנק' [1] שעניתי לבורסוד. לא המלצתי על C. הגבתי תחת הקונטקסט שכמגיא85 כבר בחר (והתחיל) ללמוד אותה.

אין מה להתחיל מ-C אם לא צריך את זה (ובמקרה שלו, לא צריך).

בתור אחד שכן התעסק עם C ו-C++ (וגם ממשיך להתעסק עם זה בעבודה), אני לא רואה סיבה להשתמש בהן אם אתה לא צריך את מה שהן מציעות, יותר קל בהרבה לתכנת בשפות כמו פייתון, C# או ג'אווה. הן הרבה יותר ברורות, בדגש על פייתון.

למה הוא צריך להתעסק עם ניהול זיכרון ופוינטרים ומה שמסביב, על ההתחלה?

לא יודע אם התכוונת אלי. במידה וכן, מפנה אותך לנקודה [1].

ובאופן כללי - שפה היא כלי, ולכן בוחרים אותה לפי המטרות שיש להשיג, בדומה למה שכתבת.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתגיעו להחלטה, באיזו שפה הכי כדאי ללמוד את יסודות התכנות (כלומר אף פעם), אז בבקשה גם תחליטו מה עדיף, טאבים או רווחים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טאב שהוא 4 רווחים D:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחוק צחוק, אבל ברצינות - התעשייה התיישרה עם רווחים באופן גורף, ברמה כזו שלחיצה על טאב בכל עורך מצוי הופכת אותם אוטומטית לרווחים כברירת מחדל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נקודה לטובת שפות שלא רגישות לרווחים/טאבים. בסוף הכל רץ ביחס לסקופ (מסולסליים). סתם. בצחוק.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- מערכות הפעלה, דרייברים וחומרה הן עדיין מיינסטרים בפיתוח תוכנה, לפחות ממה שאני מכיר.

[א] כמו שכתבתי, לא טענתי שזה נכון. אני מעט פחות נחרץ ממך, כי אני לא חקרתי את הנושא מספיק. אבל מבין את כוונתך.

[ב] כמו שהגבתי לבורסוד, ממליץ להסתכל על האינדקס ועל גיט. להוריד דקויות כדי ללמד בסיס של תכנות ולא להתעסק בזוטות. כך לפחות לימדו אותנו בשבועות הראשונים באת"א.

[ג] לא הייתי אומר עם כל שעה, אבל אכן הפופולריות יורדת. זה אומר שצריך לבחור שפה לפי פופולריות? שפה בוחרים לפי המטרה שצריך להשיג. גם אני חושב שפייתון עדיפה כשפה להתחלה.

[ד] הייתי עושה אנאלוגיה למישהו שעבר טסט ומיד אחרי נסע למרכז תל אביב בשעות הפקקים/עומס/סמטאות צרים.

[ה] מפנה אותה לנק' [1] שעניתי לבורסוד. לא המלצתי על C. הגבתי תחת הקונטקסט שכמגיא85 כבר בחר (והתחיל) ללמוד אותה.

מערכות הפעלה, דרייברים וחומרה זה לחלוטין נישה כמו שכתב יבגני.

עד לרמה שכשהיה פרויקט מסוים שהצריך כתיבת דרייבר ולא מצאו תוכניתן שיכתוב דרייבר, העדיפו לשלוח תוכניתן לקורס דרייברים.

היום הוא לא מתעסק בדרייברים למיטב ידיעתי.

אגב ברוב החברות שזה לא תחום העיסוק העיקרי שלהם מחזיקים ייעוץ חיצוני כמו TandemG וכאלה.

א. לא צריך לחקור, צריך ניסיון. ואני מדבר בתור אחד שכן למד את יסודות התכנות ב-C, עם Borland C כסביבת פיתוח.

ב. ממליץ להסתכל על התעשייה, על מספר המשרות והמשרות הפתוחות כאינדיקציה הרבה יותר חזקה. Open Source וקהילה זה נחמד, אבל לא משלם את המשכורת. אם אתה מוריד את הדקויות מ-C כדי ללמוד בסיס של תכנות כפי שאמרת בעצמך - עדיף פייתון. אני לגמרי איתך שעדיף ללמוד בסיס של תכנות ולא להתעסק בזוטות, ובמקרה כזה שפה הארדקור היא לא רק מיותרת, אלא גם יכולה להיות ירי ברגל.

ג. הסיכוי שהיום תצטרך להרים פרויקט חדש, ואחרי כל הדרישות והיתרונות חסרונות תגיע ל-C היא נמוכה מאוד מאוד. זה כמובן מעבר לעובדה שהאיזורים שבהם כן תגיע ל-C הם איזורים שלא ייקחו אליהם מתכנת בלי שנות נסיון רבות על החגורה. (מערכות הפעלה, דרייברים וכו' כמובן). הם לא מדברים לכיוון של כמגיא בכלל בעשור הקרוב.

ד. לא מספיק מעביר את המסר. הוא בקושי כותב תוכנית שמקבלת מספר ומחזירה את הכפל שלו.

ה. אני יודע, אבל לדעתי כן צריך לשכנע אותו לעבור שפה, עדיף להפסיד שלוש שעות שהוא למד C כרגע, ולהתחיל בפייתון, מאשר לבזבז אח"כ 10-12 שעות בשביל לכתוב פרוייקט קטן ב-C במקום בפייתון.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתגיעו להחלטה, באיזו שפה הכי כדאי ללמוד את יסודות התכנות (כלומר אף פעם), אז בבקשה גם תחליטו מה עדיף, טאבים או רווחים.

למי אכפת? יש auto-formatter בתוך ה CI :-P

וכימאי, למרות מה שאחיך ייעץ לך תעבור לפייתון.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים אומרים לי ללכת לקורסים של ג'ון ברייס או לכל מיני boot camps סטייל מטריקס.

אינטואיציה שלי אומרת שהקורסים האלה הם קשקוש מוחלט וגם אם אמצא עבודה אני אמצא את עצמי בכל מיני תפקידים סוג ג' ללא אופק ברור להתקדמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים אומרים לי ללכת לקורסים של ג'ון ברייס או לכל מיני boot camps סטייל מטריקס.

אינטואיציה שלי אומרת שהקורסים האלה הם קשקוש מוחלט וגם אם אמצא עבודה אני אמצא את עצמי בכל מיני תפקידים סוג ג' ללא אופק ברור להתקדמות.

הקורסים הם לא קשקוש מוחלט. אתה כנראה תלמד בהם לא מעט, והרבה יותר ממה שתלמד אם תשב כל יום שעה בערב בבית לבד.

הבעיה היא שאתה עדיין תתמודד עם אנשים שלמדו תואר שלם \ ישבו כמה שנים ביחידה צבאית כזו או אחרת, ומולם אתה בנחיתות משמעותית. אני חושב שיהיה לך מאוד קשה למצוא עבודה אחרי קורס כזה.

לגבי קידום, יש לי שני דברים להגיד:

א. זה לא כל כך תלוי באיפה למדת. אם יש לך את היכולת והרצון אף אחד לא יתעניין אם למדת ב-MIT או במכללת שקר כלשהו. אם לא, גם דוקטורט מ-MIT לא יעזור לך (לפחות בישראל).

ב. יש כל מיני סוגים של קידום, לא רק ניהולי. היתרון בהייטק הוא שגם אם לא מתאים לך / לא בא לך לנהל אנשים, אתה עדיין יכול להרוויח שכר סביר לגמרי. אני לא חושב שכל אחד חייב לשים לעצמו כמטרת על לנהל כמה שיותר אנשים - זה ממש לא מתאים לכל אחד. הרבה יותר חשוב לעניות דעתי למצוא תפקיד שאתה אוהב ומספק תגמול סביר מאשר להילחם כל חייך על תפקיד (ועוד תפקיד, ועוד תפקיד) שתסבול בהם, רק כי אגו / עוד כמה אלפי שקלים בחודש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאחרי תואר במדמ"ח אתה יוצא לתפקידי הנדסת תוכנה בכירים עם משכורת שמנמנה - אתה מבין שגם אחרי תואר אתה יוצא לתפקידי ג'וניור עם שכר נמוך לתקופה של שנתיים ככה? נכון?.

בעץ ההעסקה אתה נמצא בתחתית עץ ההעסקה אחרי קורס בוטקאמפ כזה או אחר, יותר מכל אחד שיש לו חצי שנת ניסיון בתכנות ויותר מאשר כל אחד עם תואר ובלי ניסיון.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאחרי תואר במדמ"ח אתה יוצא לתפקידי הנדסת תוכנה בכירים עם משכורת שמנמנה - אתה מבין שגם אחרי תואר אתה יוצא לתפקידי ג'וניור עם שכר נמוך לתקופה של שנתיים ככה? נכון?.

אתה שואל אותי? לא ממש הבנתי.

בכל אופן, נראה לי די ברור שבוגר תואר בלי ניסיון משמעותי מרוויח (הרבה) פחות ממישהו עם פוסט דוקטורט ו-20 שנות ניסיון. אני לא חושב שמישהו חושב אחרת. אבל בוא, אם סיימת תואר בציונים סבירים+ ומצאת עבודה סבירה, אתה רחוק מאוד מלרעוב ללחם, וכנראה מרוויח יותר ממה שלא מעט אנשים במדינה הזו ירוויחו אי פעם בחייהם. שזו נקודת פתיחה לא רעה בכלל.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...