Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדוגמא - לא ממזמן התחלתי לעשות עם חבר פרויקט קטן של ארדואינו שיהיה שעון גדישה וטמפ׳ שמן לרכב שלו כי רצינו לעשות משהו קצת שונה. (והפיתוח לזה דיי קטן)

אשמח לראות את הפרוייקט הזה. אם יש סכימות חשמליות מה טוב וגם צילום של הפרוייקט הסופי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אשמח לראות את הפרוייקט הזה. אם יש סכימות חשמליות מה טוב וגם צילום של הפרוייקט הסופי.

יש סכימות של החלקים בנפרד עם הBoost עובד (לEGT הבאנו בקר חיצוני ולטמפ׳ שמן השתמשנו בבקר שהוא התנגדות משתנה) ושליטה ב2 מסכים.

אני צריך לחפור במחשב השני כי בדיוק התחלתי לנקות את המחשב עבודה.

בגדול יש המון פרויקטים דומים אונליין לא רעים שאפשר לגגל בשניה.

אם אתה רוצה לינקים לחלקים (חיישנים וכו) גם תגיד לי - אני אשלח לך.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

לעניין ״מה עושה מתכנת בחיי היומיום עם הכישורים שלו״ - רובם אנשים אינטלגנטיים ולכן הם מסתדרים בכל מצב.

מבחינת כישורי ידיים או יכולות יצירתיות למיניהן - זה מתפרס לכל קצוות הקשת, לא שונה משאר האוכלוסייה.

אתה טועה. הצעירים של ימינו שעוסקים בתחום שציינת רובם לא יודעים דבר או חצי דבר בעשייה יצירתית או לעבוד עם שני הידיים חוץ מאשר הקלדה. גם להחליף גלגל ברכב בגלל פאנצ'ר רובם לא יודעים ובמקרה הזה הם מתקשרים לאבא...יש לי אחד כזה.

רובם כן יודעים לחבר כבל HDMI בין המחשב לטלוויזיה או להתעסק עם השלט של הממיר כאשר סבתא נתקלת בבעיה. גם זה משהו וחס וחלילה אני לא מזלזל בידע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם להחליף גלגל ברכב בגלל פאנצ'ר רובם לא יודעים ובמקרה הזה הם מתקשרים לאבא...יש לי אחד כזה.

אולי תלמד אותו?

נראה לי שזה די דבר בסיסי, מגיל צעיר ידעתי איך מחליפים גלגל, אני בטוח שגם שימפנזה אפשר ללמד לעשות את זה. איך יצא שהבן/בת שלך לא יודע/ת להחליף גלגל?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תלמד אותו?

נראה לי שזה די דבר בסיסי, מגיל צעיר ידעתי איך מחליפים גלגל, אני בטוח שגם שימפנזה אפשר ללמד לעשות את זה. איך יצא שהבן/בת שלך לא יודע/ת להחליף גלגל?

כול היום מול המחשב. ככה זה כשאתה מגיל 14 כותב תוכנות בקובול עבור מוסדות בקנדה וגם וכותב חידות עבור השב"כ.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא בפרק 3 בקורס Udemy על C. תופר את המעסיק שעה כאן, שעה שם. מוסיף קצת צבע לעבודה.

שאלת תם (לא ממש) - נניח שסיימת עשרות קורסים ב Udemy בהצטיינות יתרה, מדוע שמעסיק דווקא יעסיק אותך ולא מתכנת עם כמה שנות נסיון מאוקראינה \ רוסיה \ בולגריה \ בלרוס \ ארגנטינה באותו מחיר?

במילים אחרות, אני חושב שאתה ממש, אבל ממש לא בכיוון. לפי צורת הכתיבה שלך, הייתי מסתכל יותר על קורסים במכירות ושיווק - שם גם נמצא הכסף הגדול באמת בהיי-טק.

כל מה שאתה צריך זה מעסיק שיתן לך את ההזדמנות הראשונית להוכיח את עצמך, ומשם אתה מתחיל לטפס בכוחות עצמך.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. הצעירים של ימינו שעוסקים בתחום שציינת רובם לא יודעים דבר או חצי דבר בעשייה יצירתית או לעבוד עם שני הידיים חוץ מאשר הקלדה.

לא התנסחתי באופן מדויק.

קח את המשפט שכתבת, בדיוק, אחד לאחד, ורק תוריד את ה"עוסקים בתחום".

מה שהתכוונתי לכתוב הוא שאין שום הבדל בין העובדים בתחום לבין העובדים מחוץ לתחום מהבחינה הזאת - אותו אחוז גבוה של "חסרי כישורים" ואותו אחוז נמוך של "בעלי ידיים".

- - - -

הקטע האירוני פה זה שליביו ואני עובדים/עבדו באותה חברה ונהנים ללכלך את הידיים אחרי שיושבים כל היום מול המקלדת. אנומליה סטטיסטית :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, אח״כ סוגשל תכיר לפחות עוד אדם אחד בחברה שלך שהוא מהנדס שמדי פעם מלכלך את הידיים :o

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני מבין שאתה לאט היום, שלח לי צ׳יים אחרי שתצטרף אם תבין את ההודעה הזו עד אז (;

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני חושב שכבר הרבה שנים מגיעים לא מעט אנשים לתחום בגלל הכסף.

ה"רעל" לדעתי נדרש בחברות בהן באמת מצפים ממך בתור מהנדס להביא את הפתרון, או לכל הפחות להיות מסוגל לבקר אותו.

אם מוציאים מהעבודה את נושא חיפוש הפתרון או דיונים על פתרונות של אחרים - מה עוד נשאר? לא נשמע כיף במיוחד.

תשמע להתחיל ללמוד תכנות מ-C זה לגמרי סוף שנות ה-90, כבר לא עושים דברים כאלה...

מה גם שהשפה עצמה ממש לא תשמש אותך להמשך אלא בנישות מאוד ספציפיות.

ספר את זה לטכניון. מבוא למדמ"ח מועבר ב-C. לא אומר שזה נכון, פשוט שזה ככה (וכנראה נובע חלקית מכך שהמחלקה נולדה מחשמל).

מה זה נישות ספציפיות?

זו שפה הארדקור, כל כך הארדקור שהיא כמעט ולא בשימוש היום.

היא חושפת אותך (במתכוון או שלא) להמון המון דברים שאתה לא רוצה לדעת כרגע.

אם תחליט שזה הכיוון המקצועי שלך בעתיד - אני בשמחה אכתוב לך תוכנית למידה שתכלול גם C כי יש שם דברים חשובים לאדם שזה המקצוע שלו.

יותר מזה היום אתה יכול להיות מתכנת מצוין שעובר קריירה שלמה בלי להבין C בכלל.

אני אומר שזו שפה שיכולה להרתיע אותך גם ולתת לך אינדיקציה לא נכונה לגבי המקצוע, כי היא באמת ממש לא מייצגת.

למה אתה מתכוון לא בשימוש היום? היא בטופ 3/5/10 (תלוי את מי שואלים) בפופולאריות שלה. וכך גם השימוש שלה בקרב התעשייה (בין אם סיבות היסטוריות ובין אם סיבות מעשיות).

אפשר ללמוד C גם בלי להיכנס לדקויות של מצביעים, הקצאות, מחסנית ושאר ירקות. הכל שאלה של איך מעבירים את התוכן.

מהו אורך קריירה ממוצע מבחינתך? אם אנחנו מדברים על 30-35 שנה, הרי שרוב המתכנים כתבו/למדו C או 'גרוע' מכך. אני לא יודע אם אפשר להיות מתכנת מצוין (מה ההגדרה למצוין?) היום בלי לדעת C (או לכל הפחות את היסודות עליהם היא מבוססת). בסופו של דבר השפה היא האבא והאמא של הרבה משפות העלית שבשימוש היום.

דווקא מבחינת אינדיקציה זה יכול לתת הרבה. כמו כמה קל לכתוב קוד לא ברור, קשה לתחזוקה ושדיבאג זו תורה שלמה.

ואם לא תצליח? להבדיל מהמצב לפני 20-30 שנים C הפכה לשפה נישתית. גם בעבר היא לא הייתה מומלצת כשפה ראשונה והיום עוד פחות.

למה להתחיל ב hardcore במקום להתחיל בדרך הקלה והמובנית אני לא מבין.

עוד משהו: שפות זה כלים יותר חשוב ללמוד פרדיגמות תכנותיות, ואת זה מאד קשה ללמוד ב C שלא השתנתה הרבה מאז שנות ה70.

מה זה אומר לא יצליח? יש רמות שונות של הבנה של שפה והמרכיבים שלה. לא חייב להיות תותח על חלל כדי לכתוב תוכנית סבירה ב-C (ללימוד עצמי).

את אחת הפרדיגמות הבסיסיות, תכנות פרוצדולרי, יחסית ברור וקל ללמוד ב-C. לא ברור כמה זה רלוונטי אם שפה השתנתה הרבה או מעט.

שלא תטעו, אני גם המלצתי שלא להתחיל מ-C אלא מפייתון.

חשוב לציין שאני מוטה לטובת C, אבל לא יותר מידי. אבל גם לפני שהיא הפכה להיות השפה המרכזית שאני משתמש בה כיום, שליטה בשפה הזו נתפסת בעיניי כאבן בניין הכרחית להבנה של הרבה דברים שקורים "מאחורי הקלעים" ובאמצעות הידע הזה לבחור בקפידה את הכלים שבהם משתמשים ביום יום.

שאלת תם (לא ממש) - נניח שסיימת עשרות קורסים ב Udemy בהצטיינות יתרה, מדוע שמעסיק דווקא יעסיק אותך ולא מתכנת עם כמה שנות נסיון מאוקראינה \ רוסיה \ בולגריה \ בלרוס \ ארגנטינה באותו מחיר?

אני יכול לנסות ניסוי מחשבתי?

נניח שסיימת תואר ראשון במדמ"ח (עשרות קורסים) בהצטיינות יתרה, מדוע שמעסיק דווקא יעסיק אותך ולא מתכנת עם כמה שנות ניסיון מ-X באותו מחיר?

אני מניח שהתשובה לשאלה הזו תיהיה די דומה לכל junior שהוא. לא באמת משנה איזה מסלול הוא סיים. אני לא משווה תואר במדמ"ח לקורסים ביודמי, אני טוען שהבחירה של מעסיק היא לא חד מימדית כמו שציירת אותה.

לבחור יש אח שהוא ארכיטקט. כלומר יש לו עין מקצועית לקבל כיוון, גם אם מוטה. לרוב המתכנתים אין גם את זה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני מבין שאתה לאט היום, שלח לי צ׳יים אחרי שתצטרף אם תבין את ההודעה הזו עד אז (;

מבין לאט היום :) יותר מדי אקשן לשבוע האחרון.

נדבר ב18 לחודש :)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אפשר להיות מתכנת מצוין (מה ההגדרה למצוין?) היום בלי לדעת C (או לכל הפחות את היסודות עליהם היא מבוססת). בסופו של דבר השפה היא האבא והאמא של הרבה משפות העלית שבשימוש היום.

לדעתי מתכנת מצוין זה מי שיודע לפתור מצוין את הבעיות שהוא נדרש לפתור.

אתה לחלוטין יכול להיות מתכנת מצוין בלי ללמוד c, ותכנות פרוצדורלי אפשר ללמוד גם עם שפות חדשות יותר.

לא יודע, למדתי c ולפני זה גם פסקל, גם בבית ספר, גם בצבא וגם בתואר. לא מתגעגע לזה בשיט. מזל שהמציאו את golang

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה נישות ספציפיות?

מערכות הפעלה, דרייברים וחומרה לאלו שעדיין לא הבינו שאפשר להשתמש בשפות נורמליות יותר בלי לשלם מחיר.

למה אתה מתכוון לא בשימוש היום? היא בטופ 3/5/10 (תלוי את מי שואלים) בפופולאריות שלה. וכך גם השימוש שלה בקרב התעשייה (בין אם סיבות היסטוריות ובין אם סיבות מעשיות). להבדיל מהמצב לפני 20 שנה C היא לא שפת הבחירה לפיתוח למעט התחומים למעלה.

אפשר ללמוד C גם בלי להיכנס לדקויות של מצביעים, הקצאות, מחסנית ושאר ירקות. הכל שאלה של איך מעבירים את התוכן. אבל אז מה נשאר? אי אפשר ללמד תכנות פונקציונלי, אלגוריתמים בסיסיים טובעים בים של פרטים, ואפילו פרדיגמות מתיישנות כמו OOP קשה מאד ללמד ב C.

מהו אורך קריירה ממוצע מבחינתך? אם אנחנו מדברים על 30-35 שנה, הרי שרוב המתכנים כתבו/למדו C או 'גרוע' מכך. אני לא יודע אם אפשר להיות מתכנת מצוין (מה ההגדרה למצוין?) היום בלי לדעת C (או לכל הפחות את היסודות עליהם היא מבוססת). בסופו של דבר השפה היא האבא והאמא של הרבה משפות העלית שבשימוש היום. האמהות הן LISP, algol68 simula67, וFORTRAN II. שפת C לא המציאה שום דבר חדש.

את אחת הפרדיגמות הבסיסיות, תכנות פרוצדולרי, יחסית ברור וקל ללמוד ב-C. זהו שתכנות פרוצדורלי זה כל כך 70s (או ליתר דיוק 68s) ומי שיודע רק תכנות פרוצדורלי חושב שהוא יודע מספיק (והוא לא). החשיבות של תכנות פרוצדורלי הולכת ויורדת.

חשוב לציין שאני מוטה לטובת C, אבל לא יותר מידי. אבל גם לפני שהיא הפכה להיות השפה המרכזית שאני משתמש בה כיום, שליטה בשפה הזו נתפסת בעיניי כאבן בניין הכרחית להבנה של הרבה דברים שקורים "מאחורי הקלעים" ובאמצעות הידע הזה לבחור בקפידה את הכלים שבהם משתמשים ביום יום. בדיוק הסיבה ללמוד אסמבלי, אולי אפילו יותר חשוב מC (כי אז אפשר לקרוא את הצד החשוב של godbolt :wink:)

עד כאן קצת מלחמת שפות גרסת 2019.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...