Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

~

שאלת תם חצי-פילוסופית:

אני מבין שהיום לא לדעת לכתוב קוד זה כמעט כמו לא לדעת לקרוא באנגלית או להשתמש באינטרנט, אבל מבחינה מעשית - האם יש לתכנות שימוש בחיי היומיום למי שזה לא משלח ידו? נגר למשל עדיין יכול לבנות לעצמו רהיטים, מכונאי יכול לתקן לעצמו את האוטו וכו'... אבל מה עושה מתכנת בחיי היומיום עם הכישורים שלו?

אני יודע שזה עשוי להישמע כמו אחת ההטרלות שלי, אבל אני שואל ברצינות, בתור מישהו שלמד מספר שפות תכנות בתיכון ולא התחבר לאף אחת. הקריירה שלי התפתחה בכיוון מאד שונה עקב זה שמעולם לא הבנתי את הרלוונטיות של תכנות לעולם האמיתי, ואני תוהה אם גם חיי עניים יותר בעקבות כך, כמו של אותו טמבל שלא קורא באנגלית ולא יודע להשתמש באינטרנט.

לא הטרלה בכלל.

לדעתי התשובה היא לא.

אם יש לך גם כישורים טכניים נוספים, ואתה לא בעל שתי ידיים שמאליות, כמוני, כמתכנת אתה גם יכול לבנות לעצמך צעצועים קטנים מהסוג שLiviur מתאר.

אבל זה בעיקר עוד תחביב נוסף לשעות הפנאי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שאלת תם חצי-פילוסופית

שאלה טובה, אחלק את התשובה ל-2.

= = = = = = = =

1. הבעיה של תכנות היא שבסופו של דבר מדובר בכתיבת חוזים, 99% חוזים ו-1% מתמטיקה,

והפער בין הקוד לבין מימושו בפועל גדול מדי. גם אם אני מתכנת אשף שיודע בדיוק מה התקלה

שגורמת לפופ-אפ הזה ב-ynet למלא לי את המסך, אין לי דרך לתקן את זה

מכיוון שצריך לעבור דרך ערימות של חלקים סגורים ומופעלים מרחוק בסביבה שאין לי כניסה אליה כדי רק לגשת לשורה המתאימה.

זה בדיוק כמו מהנדס גשרים שמגלה תקלה בגשר שכבר בנוי. אין מה לעשות. אי אפשר לגשת לגשר ולהתחיל לשבור אותו,

להבדיל מהקירות בבית שאני מחורר וממלא בכיף שלי.

כל עוד אתה בונה איזה גשרון עץ בגינה הפרטית מעל לתעלת הביוב (או משתשעשע עם ארדואינו) הכול טוב ויפה ויש שימוש לכישורים,

אבל מחוץ לעולם של מקום העבודה שלך - די יוק. פה ושם תמיכה בקוד פתוח, וזהו.

= = = = = = = =

2. כל דבר שאתה לומד ומיישם בפרקטיקה ומאמץ את המוח עוזר בחיים. כמה שיותר חיווטים במוח, ככה יותר טוב.

לי, למשל, מאוד עזר לימוד קומפוזיציה וניצוח תזמורות - יש בתכנות שימוש באותם איזורים במוח,

בכל הקשור לתפיסה של התוכנה כאוסף יחידות לוגיות שנעות במרחב הזמן, איתור באגים ב״חי״ ועוד.

בנוסף, יש את כל הגישה לפתרון בעיות, החלוקה של החיים לחלקים קטנים שמתחברים זה לזה (linux principle),

גישת ה״נדבך על נדבך״ (worst is better) וכו׳ - אבל כל הסעיף הזה יהיה נכון לכל עבודה מאתגרת, לאו דווקא בתחום ההנדסי.

= = = = = = = =

נ.ב.

לעניין ״מה עושה מתכנת בחיי היומיום עם הכישורים שלו״ - רובם אנשים אינטלגנטיים ולכן הם מסתדרים בכל מצב.

מבחינת כישורי ידיים או יכולות יצירתיות למיניהן - זה מתפרס לכל קצוות הקשת, לא שונה משאר האוכלוסייה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

שאלת תם חצי-פילוסופית:

אני מבין שהיום לא לדעת לכתוב קוד זה כמעט כמו לא לדעת לקרוא באנגלית או להשתמש באינטרנט, אבל מבחינה מעשית - האם יש לתכנות שימוש בחיי היומיום למי שזה לא משלח ידו? נגר למשל עדיין יכול לבנות לעצמו רהיטים, מכונאי יכול לתקן לעצמו את האוטו וכו'... אבל מה עושה מתכנת בחיי היומיום עם הכישורים שלו?

אני יודע שזה עשוי להישמע כמו אחת ההטרלות שלי, אבל אני שואל ברצינות, בתור מישהו שלמד מספר שפות תכנות בתיכון ולא התחבר לאף אחת. הקריירה שלי התפתחה בכיוון מאד שונה עקב זה שמעולם לא הבנתי את הרלוונטיות של תכנות לעולם האמיתי, ואני תוהה אם גם חיי עניים יותר בעקבות כך, כמו של אותו טמבל שלא קורא באנגלית ולא יודע להשתמש באינטרנט.

נכון להיום זה בעיקר ארדואינו, בית חכם, אוטומציה של תהליכים ממוחשבים שאתה עושה בבית ביום-יום וכאלה דברים.

בעוד 10 או 20 שנה קשה לדעת מה יהיה, יכול להיות שתוכל לבנות לעצמך סקריפטים שיגידו לאוטו איך להתנהג

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נורא קשה להגיד, כי סתם לדוגמה יש לך היום אפליקציות (כמו למשל Mi Home) שמאפשרות לך לבנות "סקריפטים" בלי לתכנת (עם פרמטרים מסוימים וכו').

אז יכול להיות שהכיוון הזה בטווח הארוך יתחזק ויאפשר לך הרבה יותר "קוסטומיזציה" בלי לדעת לתכנת, בטח עם מוצרים חכמים ואינטגרציה ביניהם בבית חכם.

מצד שני יכול להיות שהכיוון יהיה למוצרים כמה שיותר זהים ("פס ייצור") עם אפשרויות "קוסטומיזציה" מאוד מעטות, ודרך להכניס סקריפטים משלך שיבצעו מה שתרצה, או אפילו מוצרים אחרים, יקרים יותר, שיאפשרו קוסטומיזציה.

סתם כדוגמה עד לא לפני הרבה שנים יכלת לעשות אוברקלוק-סוג של "קוסטומיזציה" למעבד שלך, כל מעבד, עד שאינטל הציגו סדרות חדשות שבהן אותה קוסטומיזציה קיימת רק בדגם מסוים שמסתיים באות K, כלומר Intel Core i9700 לא יאפשר, ו-Intel Core i9700K כן יאפשר.

זה לכאורה שני כיוונים מנוגדים לחלוטין בשוק, מעניין מי מהם ינצח אם בכלל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שידע בסיסי בתכנות זה משהו שכמעט כולם יצטרכו לדעת ב-15-20 השנים הקרובות.

למה כמעט כולם?

למי שיעבוד בתחום המדע או הנדסה - אני יכול להבין למה (ונוציא כרגע את מי שלמד \ לומד מדעי המחשב והנדסת תוכנה מהתמונה, כי רוב האנשים שלומדים את התחומים האלו יתעסקו בהרבה יותר מתכנות בסיסי).

אולי ככלי עזר בתחומים מסוימים כמו פסיכולוגיה, אם צריך לעבוד על משהו סטטיסטי למשל. נגיד.

למה מישהו שיתעסק בהיסטוריה, אומנות, ספרות וכו', צריך לדעת לתכנת?

למה שוטר או מכונאי יצטרכו לדעת לתכנת?

יש המון מקצועות שלא צריכים את זה בכלל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שידע בסיסי בתכנות זה משהו שכמעט כולם יצטרכו לדעת ב-15-20 השנים הקרובות.

... אמר מי שלא כתב לולאה מימיו. נו באמת. מאיזו פוזיציה של היכרות עם החומר אתה יכול לכתוב את זה?!

אני חושב שפילים מעופפים בצבע ורוד זה משהו שיקרה בעוד שבועיים.

מיליוני אנשים בעולם מסתדרים היטב בלי לדעת לבשל, לנהוג במכונית, לאחוז במברג, או לבצע חישוב באקסל

(לפעמים הכול ביחד, לפעמים גם וגם). המערכות החברתיות בנויות בצורה כזו שהרוב מסתדר בלי יכולות low level.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שפות תכנות הן אומנם שפות בסופו של דבר, כלומר כל אדם יכול ללמוד את הסינטקס המצומצם שלהן, אבל לתכנת ממש זה יותר מורכב מזה. אני מקווה שבאמת יותר מוצרים יביאו open apis בעתיד, מהסוג שמ3 מתאר, אבל גם לא בטוח שזה יקרה, כי זה גם מתכון לאינסוף פרצות אבטחה. בכל מקרה, די בספק שכמעט כולם ידעו לתכנת עוד 15-20 שנה. מה שאול יותר ריאלי שיקרה, זה שיצוצו שפות סקריטפים עוד יותר פשוטות שיאפשרו אולי להוסיף יכולות קיסטום למצורים כאלו ואחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהוא ממש מתכוון לידיעה איך לתכנת באמת אלא לקודד ואולי אפילו פחות כמו גרירת קוביות והכנסת פרמטרים (וזה מובן, הוא לא יודע לתכנת, הוא לא יודע את ההבדל בין לתכנת ולקודד, כלומר סתם לזרוק הוראות הפעלה)

שזה בערך ההבדל בין להכין חביתה או להכין ביף וולינגטון

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה תירגעו. בחיי כמה חוסר ביטחון עצמי.

התכוונתי לכך שבעתיד יותר ויותר מקצועות "מסורתיים" ידרשו רקע בתכנות. לדוגמא מדברים על כך שרואי חשבון יאלצו להפוך לסוג של מנתחי מערכות מידע ועוד ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה תירגעו. בחיי כמה חוסר ביטחון עצמי.

התכוונתי לכך שבעתיד יותר ויותר מקצועות "מסורתיים" ידרשו רקע בתכנות. לדוגמא מדברים על כך שרואי חשבון יאלצו להפוך לסוג של מנתחי מערכות מידע ועוד ועוד.

האמת היא שאתה טועה לחלוטין. רוב התוכנות המסחריות קיימות כדי לאפשר לאנשים שהם לא מתכנתים להיות יותר פרודוקטיביים בעבודה שלהם בלי לכתוב שורת קוד אחת. גם בעתיד רואי חשבון יהיו רואי חשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...