Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום עבור אוכל לעובד שטח .

erga25
שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

~

(המנוח ו)אני אמנם עובד בהייטק, אבל בתפקיד לא משרדי. הטייטל הרשמי הוא multidisciplinary r&d engineer, או 'מהנדס פיתוח רב-תחומי' בעברית. בפועל זה אומר שמישהו צייר מכונה גדולה ומורכבת בסולידוורקס ועכשיו אני צריך לבנות אותה במציאות, בפעם הראשונה, ולתפעל את כל התקלות והבאגים שיקרו בדרך.

בחודשים האחרונים קניתי מכספי הפרטי חלקים, חומרים ותוספות קטנות למכונה הזאת בסכום של כמה מאות שקלים. להביא כלי עבודה מהבית זה בנוהל, וגם לבוא לפעמים ביום שישי למרות שאני לא מקבל על זה שעות נוספות. אני עובד בתאגיד גדול שלא יודע לטפל בהוצאות כאלה ולכן הן נעשות 'מתחת לשולחן', כאשר איש לא שואל אח"כ מהיכן הגיעה אותה חתיכת צינור או מפתח ברגים או גליל duct tape שהספקים הרשמיים של החברה עדיין לא מוכרים. מה שמעניין את המנהלים (ואותי) זה התוצאה, וכל עוד התהליך לא פוגע באיש ולא מפר במובהק את הנהלים, הכל בסדר.

באולם השכן לשלי יש אינטגרטורים. גם הם בונים מכונות, אבל רק עם הכלים (הלא תמיד מתאימים) שנותנים להם, רק לפי הנהלים (הלא תמיד מעודכנים), רק בשעות העבודה הרגילות, ועם הרבה הפסקות קפה וסיגריה. בגלל זה (בין היתר) הם מקבלים משכורת הרבה יותר נמוכה ממני, למרות שהעבודה בתכל'ס לא שונה בהרבה.

עובד חכם יסתכל על התמונה הגדולה, יעשה חשבון, ואז ישא ויתן על חבילת שכר ותנאים שתגלם בתוכה את כל ההשקעה הנוספת שהתפקיד דורש ממנו - בכסף, זמן או במשאבים אחרים. עובד פחות חכם יצעק 'מגיע לי' ובמקרה הטוב אכן יקבל בדיוק את מה שמגיע לו. במקרה הגרוע הוא פשוט ישאר מתוסכל, ואז ילך לכתוב על זה באינטרנט.

אף פעם לא מאוחר מדי לשנות גישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חייב דלתא או שמותר גם מהשוק? תחתון אחד היום יכול לעלות כמו מנה שוארמה

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אוקיי, אז הנה תגובה יותר ״רצינית״ (כנראה שהפחות רצינית לא הובנה כהלכה).

1. לעובד שטח אין מקרר/ מיקרו וזה אומר שהאפשרות היחידה שיהיה לו אוכל חם זה לקנות אוכל בחוץ. ברוב המקומות בארץ זה אומר 40 ₪ וצפונה.

ממתי ארוחת צהריים חמה היא איזו ״זכות בסיסית״? אני (ובערך רוב האנשים שאני מכיר) אוכלים כריך/סלט לארוחת צהריים.

2. המעסיק מפרסם את המשרה נגיד ב 35 ₪ לשעה. יכל גם לפרסם כ32₪ ולהוסיף 30 ₪ לארוחה ביום. רק מה - הרבה אנשים רוצים יותר מ 35 לשעה ולכן לא יבואו לעבוד שם.

נראה שברור לך (לפי 2 שלך למעלה) שאם יש תוספת כזו, היא נלקחת דה פקטו מהשכר המקורי של העובד. אם כך מה זה משנה אם אני נותן לעובד שכר גבוה יותר ללא תוספת או נמוך יותר עם תוספת? איפה כאן ה״ביזיון״?

גם אני עבדתי בעבר אצל מעסיק שלא שילם לי כלום על אוכל וברחתי ברגע שיכולתי. המעסיק הנוכחי שלי מספק ארוחה מסודרת בחדר אוכל ובעיניי זה אחד היתרונות של מקום העבודה.

התרעמת על עובד ה״שטח״ המסכן, שאין לו אפשרות לחמם אוכל ולכן צריך לקבל ״תוספת אוכל חם״, אבל אתה נותן בתור דוגמא את המעביד שלך, שמספק לך - עובד משרד - ארוחת צהריים בחדר אוכל. מה הקשר?

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

(המנוח ו)אני אמנם עובד בהייטק, אבל בתפקיד לא משרדי. הטייטל הרשמי הוא multidisciplinary r&d engineer, או 'מהנדס פיתוח רב-תחומי' בעברית. בפועל זה אומר שמישהו צייר מכונה גדולה ומורכבת בסולידוורקס ועכשיו אני צריך לבנות אותה במציאות, בפעם הראשונה, ולתפעל את כל התקלות והבאגים שיקרו בדרך.

בחודשים האחרונים קניתי מכספי הפרטי חלקים, חומרים ותוספות קטנות למכונה הזאת בסכום של כמה מאות שקלים. להביא כלי עבודה מהבית זה בנוהל, וגם לבוא לפעמים ביום שישי למרות שאני לא מקבל על זה שעות נוספות. אני עובד בתאגיד גדול שלא יודע לטפל בהוצאות כאלה ולכן הן נעשות 'מתחת לשולחן', כאשר איש לא שואל אח"כ מהיכן הגיעה אותה חתיכת צינור או מפתח ברגים או גליל duct tape שהספקים הרשמיים של החברה עדיין לא מוכרים. מה שמעניין את המנהלים (ואותי) זה התוצאה, וכל עוד התהליך לא פוגע באיש ולא מפר במובהק את הנהלים, הכל בסדר.

באולם השכן לשלי יש אינטגרטורים. גם הם בונים מכונות, אבל רק עם הכלים (הלא תמיד מתאימים) שנותנים להם, רק לפי הנהלים (הלא תמיד מעודכנים), רק בשעות העבודה הרגילות, ועם הרבה הפסקות קפה וסיגריה. בגלל זה (בין היתר) הם מקבלים משכורת הרבה יותר נמוכה ממני, למרות שהעבודה בתכל'ס לא שונה בהרבה.

עובד חכם יסתכל על התמונה הגדולה, יעשה חשבון, ואז ישא ויתן על חבילת שכר ותנאים שתגלם בתוכה את כל ההשקעה הנוספת שהתפקיד דורש ממנו - בכסף, זמן או במשאבים אחרים. עובד פחות חכם יצעק 'מגיע לי' ובמקרה הטוב אכן יקבל בדיוק את מה שמגיע לו. במקרה הגרוע הוא פשוט ישאר מתוסכל, ואז ילך לכתוב על זה באינטרנט.

אז הבוס שלך חמור.

אני לא מוכן שעובד שלי ישתמש בציוד שלי בחומרים שלא מסופקים על ידי כי אין לי שליטהעל האיכות שלהם.

לגבי כלים אני מחוייב לספק לעובדים שלי מה שהם צריכים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בסינגפור המתקדמת, אני לא מכיר בנאדם אחד שמשלמים לו על ארוחת הצהריים... לא מנכ"ל בנק ולא מנקה רחובות. פשוט לא קיים. למיטב ידיעתי אפילו לחיילים הגובניקים מנקים כמה אגורות עבור ארוחת הצהריים. מעולם לא שמעתי תרעומת על כך. ארוחת צהריים בתשלום היא פריווילגיה נחמדה מאוד אבל בטח לא חובה.

Sent from my E6853 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אז בסופו של יום אתה מקבל החזר על החומרים שאתה מביא?

ומה ההפרש משכורות בינך לבין האינטגרטורים?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להצטייד במזון מהבית. אצלנו יש נוהל - בשעה 5 בבוקר אשתי מכינה סנדביצ'ים (ולבן הלומד בטכניון גם קופסה לחימום, יום הלימודים שלו אורך 10-12 שעות), אני מכין תרמוסים, וזה מה שאוכלים ושותים בעבודה. גם רוב הקולגות שלי נוהגים כך, מיעוטם קונה קפה בקפטריה. בחלק מהמקומות יש פינת קפה ומיקרוגל, בחלק אפילו לא זה.

סה"כ מדובר גם בחסכון כספי, גם במזון באיכות יותר גבוהה וגם בחסכון בזמן.

ארוחה חמה - כאשר חוזרים הביתה אחה"צ.

בימים אלה, בהם יש מבחר עצום של קופסאות, צידניות ותרמוסים אין שום סיבה לבזבז זמן וכסף על זלילות יקרות ובאיכות נמוכה.

עוד שאלה קטנה: הפסקת אוכל בד"כ מנוכה משעות העבודה. אם העובד דואג לעצמו לארוחה קלה, חוטף אותה בכמה דקות וממשיך בעבודה - האם הוא חוסך לעצצמו את אותו זמן ללא שכר? או, מצד שני, האם כאשר הוא מדווח על הוצאות אוכל מנכים לו את אותה חצי שעה?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הבוס שלך חמור.

אני לא מוכן שעובד שלי ישתמש בציוד שלי בחומרים שלא מסופקים על ידי כי אין לי שליטה על האיכות שלהם.

לגבי כלים אני מחוייב לספק לעובדים שלי מה שהם צריכים.

אני לא יודע מי עובד אצלך או איך העסק בנוי, אבל אם אתה לא סומך על שיקול הדעת של עובדיך בנושאים מקצועיים, זה אומר דרשני. בכלל, כל הגישה הזאת של 'עובדים שלי' לא רלוונטית כאן. אני מדבר על סביבה בה אנשי מקצוע מנוסים עובדים ביחד, לא זה אצל זה.

לצערי כמו בתאגידים רבים, סביבת העבודה הנוכחית שלי מקדשת את התהליך, לעתים קרובות מדי על חשבון התפוקה והתוצאה. לצורך העניין - 'מה שעובדים צריכים' כהגדרתך יכול לקחת שבועיים של אישורים, אבל הם צריכים את זה עכשיו, ולכן הבחירה המעשית היא בין להביא מהבית לבין לאלתר. אלתורים מביאים לתאונות, לכן במצבים כאלה אני מעדיף להביא מהבית.

תנוח דעתך, זה לא המערב הפרוע אצלנו ולא כל אחד מקבל קארד בלאנש. עבדתי בחברה הזאת בעבר והתבקשתי לחזור, כי באותו פרוייקט ספציפי הוחלט שהמטרה מקדשת את האמצעים. מי ששכר אותי סומך עליי שאדע להעריך ולנהל את הסיכונים הכרוכים בשיטת העבודה הזאת. כאשר יש ספק, כל נושא נבדק מראש (באופן דיסקרטי) עם הגורמים המתאימים בחברה, ורק אז מתקבלת החלטה.

אז בסופו של יום אתה מקבל החזר על החומרים שאתה מביא?

ומה ההפרש משכורות בינך לבין האינטגרטורים?

לא, אני סופג את העלויות הנוספות. פשוט דאגתי מראש שהן תגולמנה בשכר החודשי.

ההפרש ביני לבין האינטגרטורים הוא בין 30-80%, תלוי בוותק ובהתמחות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש, אין פה שאלה של איכות אלא שאלה מה יהיה ביום שאחרי דריש.

אם וכאשר יפנו אליי בבקשה לשירות אני רוצה לדעת מה יש בדיוק בכל מקום. אני בטוח שאתה לא מכין בסוף התהליך as made עם מקטים של האלתורים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסביבת פיתוח זה לא פחות חשוב כי אם יש כשלים בתכנוח במקום לפתור אותם יסודית (וגם לכתוב בתיק המוצר שבזמן ההרכבה לוקחים פטיש ומיישרים איזה פין או מדביקים במסקינג טייפ זה פיתרון יסודי) הכשל נשאר והפיתרון תלוי בטכנאי.

ד"א, אלתורים כאלה עלו לי בספינדל במכונת cnc. במקום לשים צמצם קבוע לוילון האויר שאמור תמנונ חדירת מים ושבבים למיסבים טכנאי אילתר ושם ברז מחט שהיה סגור. הוא רד לא עדכן את שרטוטי המכונה ואם לא הייתי חוקר למה וילוח האויר לא עבד היו הולכים עוד פעם המיסבים (סיפור של בערך 20,000$). גם מהנדס של היצרן לא עלה על הסיבה בפעם הראשונה (תבעתי אותם ויש לי פסק דין חלוט מבית משפט מקוריאה נגד דייהו על 250,000$ רק שעד שקיבלתי את פסק הדין החלוט הם פשטו רגל).

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאתה לא מכין בסוף התהליך as made עם מקטים של האלתורים.

אני חוזר לחלק השני של הודעתך הקודמת כי אתה ממהר להסיק מסקנות לא מבוססות. כנראה שאצל המעסיק שלי התהליך עובד אחרת מאשר אצלך.

אני לא מכין מק"טים, כי זה תפקידה של מחלקה אחרת העומדת בין הפיתוח לבין הייצור. בשלב הפיתוח אני מוצא פתרונות אלטרנטיביים (דרך קניה, התאמה, או יצור עצמי בבית המלאכה שבמפעל) לכשלים תכנוניים, ואז מתעד אותם ומעביר הלאה למחלקת הנדסה.

לאחר שהוכחתי היתכנות (כלומר הראתי שהאלטרנטיבה עובדת), הם כבר מכניסים את השינוי הנחוץ לקראת יצור, או אם מדובר בחלק חדש - בוחרים את החומרים האופטימליים, עושים חישובי עומס, בודקים מחירים וכו', ועל סמך כל זה מקימים את המק"ט שלו. מחלקת הייצור לא רואה את כל זה, כי אם אני עושה את עבודתי היטב - כל הבאגים נעצרים אצלי.

יש מקום גם לאלתורים, אבל זה בעיקר רלוונטי למתקני בדיקה (jig/testbed) חד-פעמיים הבנויים לשימוש זמני, ובהם התיעוד וה-BOM חשובים פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...