Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

כאמור - לא מסכים איתך. זה נכון שלחד פעמי יש גם יתרונות. לטווח הארוך - רק רב פעמי.

אין לי התנגדות להשתמש איפה שצריך בגבס וכדו', פשוט שהבסיס והיסוד של הבניין יהיה מחומרים ארוכי טווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתים ויקטוריניים ענקיים מהמאה ה-18 בארה"ב אומרים אחרת, והבסיס שלהם כנראה הרבה פחות חזק ממה שבונים שם היום.
דרך אגב, הבסיס גם יכול להיות קורות פלדה ומשטח בטון כן? יש הרבה שיטות לבנות בלי בלוקים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה לך הסיבה שבגללה אף יזם שפוי לא יבנה בבניה מתקדמת.

כל הקונים שלו מחזיקים בדעה של טרנטה.

הם לא מכירים בכלל שיטות של בניה מתקדמת, אבל הם יודעים שזה לא טוב...

יש יותר ישראלי מזה?

אגב- בחלק מהמגדלים הממש גבוהים בת"א, יש אלמנטים רבים בבנייה מתקדמת, אני מכיר כמה, שאפילו השלד שלהם בנוי ככה.

כשהייתי סטודנט, במאה הקודמת, אחד המרצים שלי היה האדריכל של מגדלי לווינשטיין. הם היו אז בבנייה.

(זה רק מראה כמה קשיש אני).

אני זוכר שהוא לא הפסיק להתפאר בשלד הפלדה המתקדם, עם התקרות המתוחות, שהיו אז שיא הקדמה...

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, אם היו נותנים לי בית/דירה עם תקרות של 3 מטר, קירות ישרים פלס, בידוד שאומר שאני צריך להפעיל מזגן 50% פחות מהזמן, גימור שרק צוות סיני יכול להגיע אליו באותו מחיר וב-50% מהזמן הייתי אומר תודה רבה ומשלם.

אני מניח שיש לזה קהל. אני מניח שיהיו כאלה שישלמו. עזוב מגדלים רגע בצד שאתה צריך לשכנע כמות אנשים להאמין בך, איך בשוק של בתי הקרקע זה לא נפוץ הרבה יותר?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, farkash7 כתב:

לא יודע מאיפה הבאת את זה, זה מראה בדיוק על קו החשיבה המיושן בארץ.
בבניה קלה/מתקדמת ניתן להגיע לגימור טוב בהרבה ביתר קלות. ניתן לבנות גבוה יותר (תקרות) באותה עלות. הבניה עצמה מהירה יותר. מבחינת בידוד אין לך שום סיכוי להגיע לרמת הבידוד שאפשר להגיע בבניה קלה/מתקדמת.

מבחינת תחזוקה, הכל יותר נקי. רוצה לקדוח בקיר? אין בעיה, לא תצטרך לשאוב אבק במשך חודש או לפנות את כל הסלון.
צריך לפרק אסלה מהקיר? כנ"ל.
רוצה להזיז קיר? שוב, מה שבבניה רגילה היה הופך לפרוייקט הריסה שמלכלך/משבית את כל הבית ודורש מכולת אשפה בבניה קלה זה משהו שאדם מעל הממוצע יוכל לעשות לבד בלי להפריע כמעט לשגרת הבית ואת פינוי האשפה הוא יוכל לעשות במטען של הרכב.

הכל סטיגמות כדי להצדיק חוסר קדמה.

עדיף לא לקחת דוגמאות מארה״ב לגבי בניית בתים. בכלל, כל מה שנוגע לנושאים כמו עירוניות מומלץ להתרחק מארה״ב כמו מאש.

זה לא אומר שלא ניתן ליעל ולשפר את הבנייה בישראל. יש הרבה מאוד מקומות טובים ללמוד מהם וליישם. ארה״ב זה לא המקום לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחזור רגע לדיונים על הכיוון של שוק הנדלן, השוק לא מאמין כרגע בכלכלת בעזרת השם ותשואות אגח עולות. זה עוד מכשול שעומד בפני מי שרוצה לקחת משכנתא עכשיו (הבנקים יצטרכו לייקר את הקלצ).

האם זה ירחיק עוד קונים מהשוק?

IMG_9275.jpeg

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, garicho כתב:

עדיף לא לקחת דוגמאות מארה״ב לגבי בניית בתים. בכלל, כל מה שנוגע לנושאים כמו עירוניות מומלץ להתרחק מארה״ב כמו מאש.

זה לא אומר שלא ניתן ליעל ולשפר את הבנייה בישראל. יש הרבה מאוד מקומות טובים ללמוד מהם וליישם. ארה״ב זה לא המקום לזה.

אפשר ללמוד מכל מקום את הדברים הטובים.

יש הרבה מה ללמוד מהבניה בארה"ב, גם ברמה עירונית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחנו מארה"ב דברים טובים כמו בניה (חלוקה) בגבס, שזה גם משהו.

דווקא בארה"ב ודווקא בישראל, אני לא יודע מספיק לעומק כמה בניה קלה תהיה עמידה בפני אסונות טבע (ארה"ב - סופות\הוריקנים\שטפונות) ביחס לבניה מאסיבית בבטון. בישראל, אני לא יודע כמה בניה קלה מודרנית תהיה חזקה מספיק בפני רעידות אדמה עקב השבר הסורי אפריקאי.  על שיקולים בטחוניים אני בכלל לא מדבר, הבטון כנראה שינצח את העץ או הבניה הקלה.

מבחינת בידוד וכדומה - השילוב בין מספר חומרים (בישראל) נותן בידוד טרמי מצויין. אקוסטית, זה בטוח יהיה יותר טוב משימוש בחומר אחד (עץ ?) כמו שנהוג לעשות בארה"ב. גם שם אם אתה לא מבודד בעוד שכבות חומר את הקומה העליונה, אתה שומע כל צעד.

פחות הייתי רוצה חשמל בחוטים לבנים שרץ בתוך קורות עץ או הלחמות של צנרת נחושת בתוך הקיר. זה נראה נורא מגניב ומהיר בסרטוני יוטיוב וכד' - אבל זה אסון כפול לשלד ברגע שיש נזילה או תקלה. דווקא השיטה "שלנו" של צינורות מריכף בתקרה\רצפה\קירות וצנרת פלסטיק (פקס\SP\וכד') לטעמי עדיפה. דווקא בזה אני חושב שאנחנו מתקדמים יותר (לדעתי :-) ).

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמריקאים כקבוצה הם מטומטמים.

באיזורים מוכי טורנדו, הם בונים בתים מעץ, עם גג שינגלס.

אבל אין בין זה ובין בניה מתקדמת שום דבר. בניה בעץ היא בניה מסורתית לארצות מסוימות, כי זה החומר שהיה זמין שם, וככה התרגלו. אותו טמטום כמו בישראל, רק החליפו בחומר שנשרף קצת יותר בקלות...

ושוב- בבנייה צמודת קרקע, בניה מסורתית היא הסטנדרט בהרבה מקומות בעולם.

כשמדברים על בניה מתקדמת, מדברים על שלד פלדה בדרך כלל, ועל ביסוס מתקדם, (כולל ביסוס גמיש באיזרים של רעידות אדמה). כך שמבחינה זו, אין בעיה.

תראה מגדלי ענק ביפן, או באיזורים מוכי רעידות-אדמה בארה"ב. הם עומדים בקלות במגנטודות שהיו מפרקות כל בית ישראלי מבלוקים כמו מגדל קלפים.

(לא סתם עומדים, אלא נשארים שמישים).

לגבי המעטפת, כאן העיקר הוא תכנון מונחה אקלים, וקצת יותר קשה לעשות השוואות, כי האתגרים שלנו שונים מהאתגרים בצפון אמריקה.  

כל החומרים שהזכרת שמשתמשים בהם כאן, פותחו שם... זכוכיות low e,  דקטון וכל החיפויים המתקדמים, קירות המסך...

חפש מפרטים של עמידות בשריפה, בידוד תרמי וכו'. זה לא נופל, ובד"כ עולה על החומרים המסורתיים.

קיר בלוקי בטון 20 ס"מ לא עומד היום בתקן אקוסטיקה הישראלי אפילו בתור מחיצה בין דירות...

שלא נדבר על זה שתקן בניה ירוקה הפך לפני חצי שנה  למחייב גם בבנייני מגורים קטנים יחסית, מה שייחייב בקרוב שדרוג בכל חומרי המעטפת, (או לחליפין מה שבטח יסתכם כאן באיזה טיח פלא שכולם יישמו על האיטונג הישן והטוב, ויצאו ידי חובה מהתקן עם כוכב אחד)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, natco כתב:

(זה רק מראה כמה קשיש אני).

זה בסדר,יש כאן ישישים ממך

ואם זה מעודד גם "קשישים" כמוך,אז אתה בחברה טובה :P

• רעיון טוב! 1

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.7.2024 בשעה 09:23, פינדר כתב:

הסתברות פשוטה: ככל שיהיו פה יותר פועלים ממוצא מסויים, ככה יהיו יותר פושעים בינהם.

אשתי עובדת בין השאר, עם נפגעות אונס ותקיפה מינית. בינתיים כל המטופלות שלה נפגעו על ידי יהודים כשרים וטהורים.

הנחת המוצא שלך כאילו רמת הפשיעה אצל כל תרבות היא זהה - הנחה מופרכת.

בכל תרבות יש רמות פשיעה שונות בהתאם לארץ המוצא.

רמות הפשיעה (מכל סוג) אצל תאילנדים תהיה נמוכה משמעותית מאשר אצל ערבים מהשטחים.

רמת הפשיעה של אפריקאי תהיה גבוהה מאשר אצל תאילנדים אבל עדיין נמוכה מאצל ערבים.

ההיתממות הזאת שלך, שלא ברור לי מאיפה היא מגיעה, כאילו בכל מקום זה אותו דבר וזה רק תלוי בכמות העובדים שנמצאים כאן - לא מחזיקה מים.

טוב יעשו פה אם יתנתקו לחלוטין מכוח עבודה פלסטיני ויביאו רק עובדים זרים ממדינות כמו: הודו, רומניה, פיליפינים, סין וכו'.

רמות הפשיעה יירדו משמעותית ורמת הבנייה בוודאי לא תיפגע.

• אהבתי 3

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, yuvalganim כתב:

הנחת המוצא שלך כאילו רמת הפשיעה אצל כל תרבות היא זהה - הנחה מופרכת

הנחת המוצא שלך, שזו הנחת המוצא שלי - הנחה מופרכת. איש קש ותו לא.

אבל לא פה המקום לדיון הזה.

• רעיון גרוע 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבאתי ציטוט שלך למעלה, לא המצאתי שום דבר.

אי אפשר לפרש אחרת את מה שכתבת.

אתה לוקח שני צעדים לאחור? מקובל.

גם זה משהו

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...