Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 40 דקות, liorwohl כתב:

אם דירה לא היתה מוצר לספקולנטים אלא משהו שקונים לפי ערך העבודה והחומרים שבו + מה שהמדינה לוקחת על הזכות לקרקע, אז לא היה צריך שכירויות בכמויות שיש, כי כל אחד היה יכול לקנות דירה כמו שכל אחד קונה אוטו ולא שוכר אותו.

הא? 

מה שאתה מדבר עליו הוא בד"כ מחיר דירה מקבלן... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, avargel כתב:

אתה פשוט טועה

הרגולציה וההגבלות פה על משקיעים מכבידה מאוד (הן מיסוי כבד ב2 המישורים - ברכישה ובמכירה, הן הגבלת משכנתא ל50% וברוב המקרים הבנק מאשר רק 45%)

אם תבדוק את הנתונים תראה שגם בתקופות חלקם בשוק פוחת דרסטית, מחירי הדירות האמירו

הדבר היחיד שתרוויח ע"י דחיקת המשקיעים הנותרים החוצה הוא שמחירי השכירות יאמירו עוד יותר

איזו רגולציה?
פטור מחובת דיווח על דירה אחת להשכרה?
פטור ממיסוי עד 5450 שקלים?

• רעיון טוב! 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, MZN כתב:

מה אתה לא מבין זה שיש יותר מידי 'משקיעים'

אם יש יותר מדי משקיעים, מחירי השכירות אמורים לרדת.

אפשר לראות את זה בבאר שבע. שם עודף משקיעים הוביל לזה שהשוק הוא של שוכרים וסטודנטים יכולים לשכור במחירים טובים.

לפני 42 דקות, MZN כתב:

מכיר יותר מידי אנשים שזכו במחיר למשתכן (שאמור לעזור לזוגות צעירים עלק) באזור שהם לרגע לא חשבו לגור בו

זה נכון.

מחיר למשתכן זו תוכנית פופוליסטית שחילקה את הכסף של כולנו לאנשים שזכו בהגרלות.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, maxcher כתב:

איזו רגולציה?
פטור מחובת דיווח על דירה אחת להשכרה?
פטור ממיסוי עד 5450 שקלים?

אתה מבין שדירה אחת להשכרה זה אומר שהבנאדם שוכר במקום אחר, כן?

אתה מבין שמיסוי על שכירות יגולגל ישירות לשוכרים, כן?

ואיזו רגולציה/מיסוי כן קיימים?

בבקשה:

1. משכנתא עד 50%

2. מס רכישה מהשקל הראשון

3. מס שבח 25% בכל מקרה בו לא מדובר בדירה יחידה (כבר אין את הפטור של מכירה כל 4 שנים)

4. מיסוי על שכירות מעל התקרה

כל הנ"ל דחק משקיעים החוצה, חלקם בשוק שולי ביותר, ואם תבדוק את הגרפים תראה שאין לזה שום השלכה על מחירי הדירות

הפתרון הוא אחד - הורדת מחירי הקרקעות. זהו.

כל ניסיון להפנות את החיצים כלפי המשקיעים האיומים ונוראים מפספס בקילומטר

• אהבתי 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, MZN כתב:

מה אתה לא מבין זה שיש יותר מידי 'משקיעים', זה מילה מופצצת כאילו הם איזה גורו של השקעות.

מכיר יותר מידי אנשים שזכו במחיר למשתכן (שאמור לעזור לזוגות צעירים עלק) באזור שהם לרגע לא חשבו לגור בו, משכירים כמה שאפשר והנה עכשיו שעוברת התקופה הם מוכרים, עושים אקזיט.

אנשים מבוססים+++ שזכו בדירה במחיר רצפה (מה שאין היום, ההגרלות היום הפכו הזויות עם מחיר מטרה למטר רבוע שלא מבייש שאת ניו יורק) ומשכירים אותה בתנאים פח, החוטים של הנורות חשמל עדיין נמצאים בכל תמונה למכירה ביד2. 

מטבח מאליאקספרס, מינימום השקעה, מקסימום עושק. בלוקים שלמים כאלה.

אותי זה לא כל כך מעניין, לא אקנה מהם וזכותם לדרוש כמה שבא להם, רק לא לעשות לי מהם צדיקים שמצילים את השוק, בטח לא במחירי בדיחה שהם קנו את הדירות על חשבוננו.

מה שתיארת אינו ההגדרה למשקיע נדלן בשום צורה, זו ההגדרה לבעל דירה יחידה. אם זכה בה במחיר למשתכנז, קנה בשוק חופשי או ירש אותה, זה לא משנה.

משקיע נדלן הינו בעל דירה שניה ומעלה, אשר משכיר את דירתו ולפי הגישה של חלק מהמשתתפים "גורע" ממצבת הדירות הקיימות.

מה שמצחיק שמתייחסים פה לדירות כאילו זה איזה משאב טבע מוגבל...

וזה לא שניתן לקחת קרקע ולבנים וליצור עוד מהפלא הטבעי הזה.

אם רק היה ניתן לאתר את מי שיכול לשחרר קרקעות ולבנות ולהפנות את האצבע המאשימה אליו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, avargel כתב:

לא בדיוק נכון. לאורך שנים שכירות ממוצעת נעה ביחד עם השכר הממוצע. כי בסוף זה תשלום חודשי מסויים שאו יכולים או לא יכולים לעמוד בו. אם מישהו מרוויח 6000 שקל יתהפך העולם לשלם 8000 שכירות הוא לא יכול גם אם הוא יצא לרחוב. זה שונה מקניית דירה שזה בכלל עניין הוני בחלקו.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חלק ממנו יגולגל בוודאות על השוכר ולהורדת מחירים זה בטוח לא מה שיועיל. המטרה של מס כזה היא להרחיק משקיעים, ואין באמת שום דבר טוב בהרחקת משקיעים. בן אדם שקונה דירה להשקעה משלם מלא כסף למדינה. ככל שדירה להשקעה זה מוצר נגיש ויש יותר משקיעים, ככה המשאב הכי יקר במדינה מתחלק בין יותר אזרחים, במקום שנהיה במצב שרק אחוז זעום מהציבור מסוגל לרכוש נדל"ן וכל השאר נאלצים להיות סוג של "אריסים".

אני חושב שמצב שהשכירות הממוצעת עוקפת את השכר הממוצע אפשרי בהחלט, פשוט זה יוריד את רמת החיים של כולם כי הדיור שהוא הוצאה בסיסית יתייקר על חשבון דברים אחרים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, avargel כתב:

אתה מבין שדירה אחת להשכרה זה אומר שהבנאדם שוכר במקום אחר, כן?

ואיזו רגולציה/מיסוי כן קיימים?

בבקשה:

1. משכנתא עד 50%

2. מס רכישה מהשקל הראשון

3. מס שבח 25% בכל מקרה בו לא מדובר בדירה יחידה (כבר אין את הפטור של מכירה כל 4 שנים)

4. מיסוי על שכירות מעל התקרה

כל הנ"ל דחק משקיעים החוצה, חלקם בשוק שולי ביותר, ואם תבדוק את הגרפים תראה שאין לזה שום השלכה על מחירי הדירות

הפתרון הוא אחד - הורדת מחירי הקרקעות. זהו.

כל ניסיון להפנות את החיצים כלפי המשקיעים האיומים ונוראים מפספס בקילומטר

לא הבנתי, 2 דירות בבעלותי, אחת אני משכיר בשניה אני גר, יש לי חובת דיווח על התשואה מההשכרה שלה? (עזוב שמ.הכנסה יודעים שיש לי 2 דירות, השאלה האמיתית היא גם מה אוכפים)
דירה בבעלותי, אני גר ביינתים אצל ההורים, יש לי חובת דיווח?
דירה בבעלותי, אני משכיר ב5450, ושוכר ב4000, לא אני ולא בעל הדירה שאני שוכר ממנו, מדווחים על ההכנסות.
מעניין גם אם כל מי שמשכיר מעל 5450 מדווח, ניחוש שלי שיש כאן הרבה התפלוגיות לכאן ולכאן

אם יש חובת דיווח על השאלה הראשונה, אז האם אוכפים דבר כזה בכלל? מדינת ישראל יודעת כמה דירות להשכרה יש? 
אני מבין מה אתה אומר ולא טענתי נגד זה, טענתי שקניית דירה היא משהו שהמדינה דוחפת אליו והפך להיות אפיק השקעה שנותן פירות טובים, עקב חוסר באלטרנטיבות,  במיוחד עם זה שאין פיקוח על השכרה, המדינה נהנת יותר מהקרקעות , מאשר לאכוף מס או דיווח על שכר דירה. בכלל לא מדבר על משקיעים שמחזיקים 3-4-5-10-20 דירות, רק ה״מתעשרים החדשים״ שהפכו בעל כורחם וקונים איפה שהם לא רוצים לגור, עם כסף שאין להם, ומקווים שהשכירות ועליית הערך יקפיצו אותם קדימה, מה שהיה נכון במשך העשור הקודם, אבל לא נכון תמיד.

בכל מקרה בחזרה לנושא האכיפה הזו, לכן גם בעלי דירות יכולים לבוא לך עם דרישות הזויות מהתחת כמו לחתום על חוזה של 5450 עם סעיף בחוזה שנקרא ״הוצאות שיפוץ״ בו הם דורשים עוד 10k שקלים בשביל להחליף דלתות בבית על חשבונך, ככה מקבלים שכ״ד של כ6000 שקלים בלי לשלם מס
זו רק דוגמא

עריכה אחרונה על ידי maxcher
  • רעיון טוב! 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Ziv כתב:

מה שאתם לא מבינים, שאם לא היו משקיעים - לא היו דירות להשכרה. ואת התוצאה של הירידה במספר הדירות בבעלות משקיעים תראו בקרוב מאוד, כאשר מחירי השכירות יקפצו.

לא הבנתי את הלוגיקה שלך.

הרי המצב האבסורד היום הוא שמשקיעים נלחמים מול זוגות צעירים על אותן דירות ומעלים את מחיר המכירה עבורם.

הראציונל כאילו משקיע עושה איזה שהיא טובה למישהו היא מגוכחת.

משקיע עושה טובה אך ורק לעצמו, מטרתו היא רווח ותו לא.

עכשיו לא שיש לי בעיה עם זה, אבל להציג אותם כאילו הם פילנטרופים זה אבסורד

• אהבתי 3

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

משקיעים "נלחמים" בזוגות צעירים והמחיר עולה, אבל זוגות צעירים לא "נלחמים" אחד בשני? בכל מצב שיש יותר קונים ממוכרים המחיר יעלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, yuvalganim כתב:

לא הבנתי את הלוגיקה שלך.

הרי המצב האבסורד היום הוא שמשקיעים נלחמים מול זוגות צעירים על אותן דירות ומעלים את מחיר המכירה עבורם.

הראציונל כאילו משקיע עושה איזה שהיא טובה למישהו היא מגוכחת.

משקיע עושה טובה אך ורק לעצמו, מטרתו היא רווח ותו לא.

עכשיו לא שיש לי בעיה עם זה, אבל להציג אותם כאילו הם פילנטרופים זה אבסורד

המשקיע שקנה את הדירה שבה אני מתגורר, לא נלחם בי ואני לא נלחם בו

הוא עושה לי טובה

הוא אשכרה נותן לי לגור בדירה ששווה 2.5-2.8 מיליון ש"ח, תמורת 5,000 ש"ח בחודש

בזמן הזה הכסף שלי עושה תשואה גדולה יותר

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, avargel כתב:

הוא אשכרה נותן לי לגור בדירה ששווה 2.5-2.8 מיליון ש"ח, תמורת 5,000 ש"ח בחודש

בועה, קווים לדמותה...

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...