Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש ב-80K - אטראז׳ VS קקטוס VS פג׳ו 301

avishayil
שימו לב! השרשור הזה בן 2694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סליחה על שאלות התם - לגבי הקקטוס, מה עם בעיות האמינות של הצרפתיות? זה באמת כבר לא נכון למודלים 2013 ומעלה?

קודם כל, שים לב שקקטוס יש רק ידנית.

אמינות - כרגע לא יודע על שום בעיה אופיינית משמעותית לרכב. אין בו שום רכיבים חדשים מאוד או מתקדמים, שיכולים ליצור בעיות.

נקודת התורפה העיקרית שאני רואה היא שרב הפונקציות ברכב מתופעלות ממסך מגע. אם הוא הולך... ישר למוסך. אבל לא ראיתי דיווחים על בעיית אמינות של המסך עד כה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נציג לובינסקי - תודה, כבר קבעתי פגישה.

גם עם דאצ׳יה קבעתי פגישה ועל האטראז׳ יש לי נסיעת מבחן מחר - אני אדע לשים לב לדברים הנכונים.

אין לנו בעיה עם גיר ידני - כמובן שמבחינת נוחות ופרקטיות עם ילדים עדיף אוטומטי, אך ברכב הראשון שלנו כנראה שנצטרך להתפשר בצורה כלשהי בתקציב הזה ובמיוחד שמדובר על רכב חדש, והתפשרות על גיר ידני נראית כרגע הכי פחות גרועה מאשר התפשרות על מוטוריקה, בטיחות, אמינות או אבזור נורמלי.

אגב, אם נגייס עוד 10 אלף אפשר להגיע ליונדאי I25 אפס קילומטר מליסינג. האם זו אפשרות שהייתם בוחנים ואולי משקיעים עוד קצת בשבילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקקטוס הרבה יותר שימושית מהיונדאי,אבל גם היונדאי אופציה.

רק שעוד פעם צריך לגשת לאולם תצוגה עם כל המשפחה ולבדוק,צפיפות,

תא מטען וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי, הטעות הבסיסית כאן היא לקנות רכב נחות חדש. כל הרכבים הללו, ארטראז, 301 וקקטוס הם רכבים זולים כי הם נחותים מכאנית ובטיחותית. במיוחד ה 301 וארטראז זה רכבים שמקבלים בליסינג ולא רכבים שאנשים פרטיים קונים במיטב כספם.

עדיף לכם לחפש רכב מודרני משומש בן שנתיים עם ק"מ נמוך ולא להרגיש שחסכו עליך ברכב חדש

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מולטיפלה.

גם בקיה ספורטאז (נמכרה) שלי 2010 מנוע שתיין 2.7 ליטר,היתה מאוד בסיסית,נחותה וזולה מאוד...עלתה

לי 65K ועשתה כל מה שמוטל עליה ויותר מזה,כל כך נהנתי ממנה ועד היום כשאני נוסע עליה (חבר קנה)

אני בכיף מקבל אותה חזרה...מגושמת,שתיינית,מכוערת,גמלונית,עצלה ולא מודרנית בעליל והכל פלסטיק

קשיח ולא מודרני ובטח 3 כוכבי ריסוק.

עדיין,אמינה,מרווחת זולה בטיפולים וחלפים,כיפית ועוברת טסט כל שנה מחדש,נכון שיש חלופות לכל מכונית

ולכל מה שאתה קורא מיושן ומדינת עולם שלישית.

יש רצוי ויש מצוי,אם לא תתן דוגמאות לבחור,אך ידע למה אתה מתכוון?

להגיד שהן מיושנות,לא עוזר לו,הבחור רשם רק חדש ב80K...יש אלטרנטיבות אחרות,תרשום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוערת,גמלונית,עצלה ולא מודרנית בעליל והכל פלסטיק

קשיח ולא מודרני ובטח 3 כוכבי ריסוק.

עדיין,אמינה,מרווחת זולה בטיפולים וחלפים,כיפית ועוברת טסט כל שנה מחדש,נכון שיש חלופות לכל מכונית

ולכל מה שאתה קורא מיושן ומדינת עולם שלישית.

יש רצוי ויש מצוי,אם לא תתן דוגמאות לבחור,אך ידע למה אתה מתכוון?

להגיד שהן מיושנות,לא עוזר לו,הבחור רשם רק חדש ב80K...יש אלטרנטיבות אחרות,תרשום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הציעו לו, בערך כל משפחתומטית יפנית אפשרית, בדגש על הסטיישנים הקוריאניים והפוקוס, אם ידני זו אופציה. ואפילו שנכנסו בתקציב המקורי שלו (50), בלי עזרה מההורים.

הבחור רוצה כנראה חדש מהניילונים. זה גם בסדר. לא רואה סיבה להתווכח, עניין של סדרי עדיפויות.

הקקטוס, דרך אגב, בהנחה שמבינים את המגבלות שלה (ידנית, חלונות אחוריים לא נפתחים, גודל) היא רכב מצוין. הרבה יותר מהאטראז' / 301.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל החברים אשר מגיבים כאן ומסייעים לי להגיע להחלטה, לא פשוטה ההתלבטות הזו וכמובן שהדיון פה מכניס מחדש לתמונה את המכוניות המשומשות.

אנחנו מחפשים חדש מכיוון שההורים דוחפים לכיוון - הרציונל שלהם הוא שלא נהיה עסוקים בלהתנהל מול מוסכים עם ילד לפחות בכמה השנים הראשונות, ומוכנים להוסיף לנו את ההפרש לרכב חדש. עם זאת, החברים פה מבינים הרבה יותר ממני ברכב (עושה את צעדיי הראשונים בתחום - לפני כן נהגתי על רכב של ההורים) וכמובן שכל מילה שנכתבת פה נכנסת לשיקול דעתי.

אני חושב שאהיה חכם יותר אחרי כמה נסיעות מבחן אצל הסוכנויות. לפני שאני עובר לאופציית היד השנייה אני חושב שכדאי לנסות ולמצות את אופציית הרכב החדש עד סוף השנה (בגלל המבצעים בסוכנויות הרכב השונות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי
לעניות דעתי, הטעות הבסיסית כאן היא לקנות רכב נחות חדש. כל הרכבים הללו, ארטראז, 301 וקקטוס הם רכבים זולים כי הם נחותים מכאנית ובטיחותית. במיוחד ה 301 וארטראז זה רכבים שמקבלים בליסינג ולא רכבים שאנשים פרטיים קונים במיטב כספם.

עדיף לכם לחפש רכב מודרני משומש בן שנתיים עם ק"מ נמוך ולא להרגיש שחסכו עליך ברכב חדש

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נחות?!

אני חושב שאם אתה לא יודע עדיף שתשתוק, אני נוהג כבר 16 שנה, עברו עלי הרבה רכבים, וה301 היא אחת המכונית ששווה את המחיר שלה, כמובן 80 K ולא 100K, 100 זה כבר תמחור לא ראוי,והיא ממש לא נחותה, אך היא רכב שפשוט מאוד עולה הרבה פחות ממשפחתית יותר מודרנית, אני יודע שסקודה אוקטביה תספק לי הרבה יותר רכב, אך היא גם עולה כ45K יותר, זה בדיוק כמו שמרצדס E תהיה עוד יותר רכב אך היא גם עולה עוד יותר מרשרשים, אז די כבר עם הפתגם הישראלי המשעמם הזה...

בכל מקרה כבר אמרתי שהרכב הוא רק 3 כוכבי בטיחות ואין טעם להזכיר אותו עם משפטים לא מועילים כמו שלך כרגע, הרי גם כך הוא מחוץ למשוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב אף אחד ואף רכב, ובלי להיכנס חס וחלילה בינך לבין הוריך (ובסוף זה הרבה יותר חשוב מאיזה רכב תקנה), לדעתי רכב סביר בן 5 יתן כמעט את אותה רמת אמינות של רכב חדש לשלוש השנים הבאות. אח"כ זה נהיה יותר טריקי. ונניח שתיכנס פעם או פעמיים למוסך בשלוש השנים האלו, השמיים יפלו על ראשך? נכון, ילד דורש הרבה זמן, ועדיין לא עוצר את החיים. כשכלו כל הקיצין, אפשר אפילו לקחת איתך את הילד למוסך ולחזור איתו באוטובוס, מניסיון.

מה אני אומר? שעדיף לך רכב משומש שמתאים לצרכיך, כמו הסטיישן הקוריאניות לדוגמא, ומאוד יקל עליך את החיים כשאתה או אשתך תרצו להעמיס ציוד, מאשר רכב חדש שפחות מתאים לצרכיך אבל יחסוך ממך את אותה כניסה או שתיים למוסך שכל כך מפחידות אותך.

רעיון אחרון, לפני שאני מפסיק לנג'ס: אם הוריך מוכנים להרתם למאמץ, ובהנחה שאתם ממשיכים להחזיק שני רכבים, למה שלא יעזרו לך לשדרג את האטוס הישנה מאוד שלכם לאיזה רכב יותר נורמלי ב30,000₪, למשל פיאסטה או קליאו ידניות? לי נראה ששני רכבים בני 5 יצריכו הרבה פחות תחזוקה מרכב אחד חדש ואחד בן 16. מה אתה אומר?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב אף אחד ואף רכב, ובלי להיכנס חס וחלילה בינך לבין הוריך (ובסוף זה הרבה יותר חשוב מאיזה רכב תקנה), לדעתי רכב סביר בן 5 יתן כמעט את אותה רמת אמינות של רכב חדש לשלוש השנים הבאות.

לא.

חד משמעית - לא.

להגיד כזה דבר, זה להטעות, ומתן ייעוץ לא מבוסס זו עבירה על חוקי הפורום.

אני לא יודע אם 308 זה רכב "סביר", אבל אין שום סטטיסטיקה בעולם שמראה שרכב בן 5 אמין כמו רכב חדש.

ויש עוד הבדל מהותי, רכב חדש הוא באחריות.

זה לא שכלכלית משתלם לקנות רכב חדש, אבל כשההורים משלמים כאן, ההפרש שהם מוסיפים קונה לרוכש 3 שנים בלי הוצאות על תקלות ובלאי סביר.

מה אני אומר? שעדיף לך רכב משומש שמתאים לצרכיך, כמו הסטיישן הקוריאניות לדוגמא

וכאן כל התזה שלך נופלת.

זוג עם ילד אחד יכולים להסתדר מצויין עם סופר מיני. אחת כזו, ידנית וחסכונית, תהווה את הקנייה הכי כלכלית, גם מבחינת מחיר הקנייה וגם מבחינת תחזוקה ודלק. אם רוצים רכב יותר גדול, קקטוס, 301 ועוד מכוניות מהסיגמנט הזול של המשפחתיות הקומפקטיות, נותנות מענה מצויין.

משפחה עם תינוק לא צריכה את המרווח שסטיישן מעניקה, ולא שווה לה להשקיע את ההפרש (אם בקניית רכב חדש באם בסיכון של לקנות רכב בן 5 במקום רכב חדש).

לכן הקניה הכלכלית כאן היא סופר מיני חדשה, ידנית.

אם רוצים רכב יותר מרווח, אפשר קקטוס או 301 (לא מכיר את האטראז').

סטיישן זה למתוח את התקציב או להסתכן עם רכב משומש, בלי אחריות, ללא סיבה עניינית.

.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא טוען שרכב בן 5 אמין כמו רכב חדש. לא חושב שמישהו יקח טענה כזו ברצינות. רק שההבדל לא מאוד גדול (וגם כתבתי, כמעט). אני מאמין שברכב אמין יהיו לך, בממוצע, תקלה או שתיים, אולי שלוש במקרה הרע מעבר לתחזוקה השוטפת בשלוש שנים. כמובן שאין לי סטטיסטיקה (למי יש?) ואני כותב מניסיון העבר שלי שכלל אחזקה של כמה וכמה רכבים בגילאים האלו וגם ישנים יותר. העלויות, לדעתי, אם לא נפלת מחוץ לסטיית התקן יהיו כמה אלפי שקלים, במקרה הרע. ד"א, לא דיברתי על ה-308, אלא על הסיד והi30cw, רכבים שנחשבים אמינים וללא מכלולים מסובכים, לפחות בשנים המדוברות.

קניית רכב חדש מפחיתה סיכונים, אף אחד לא אומר אחרת. השאלה אם המחיר שווה, ונכנסים פה הרבה מאוד שיקולים לאו דוקא כלכליים ומאוד אישיים כמו כמה אתה רוצה להסתמך על עזרת ההורים. הרבה מחוץ לקונטקסט פה.

ולמה דווקא סטיישן - כי הבחור כתב בהודעה הראשונה שהוא צריך רכב עם בגאז' גדול למטרת הובלות ציוד לעסק שאשתו מתכוונת לפתוח. לא בגלל שיש ילד אחד. לדעתי במקרה הזה הטרייד-אוף בין האמינות הפחותה לנוחות ההטענה והגודל שווים את זה. זו דעתי האישית (וזה בטח נכון אם הוא יוכל לשדרג את האטוס בעזרת ההורים).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

העניין הוא שקניית רכב חדש לא מפחיתה סיכונים, היא מבטלת אותם מאחר ואם יהיו תקלות, לא תצטרך להתרוצץ בין מוסכים ולשלם כדי לתקן. כמובן שהתענוג הזה עולה כסף ולא בטוח משתלם מבחינה כלכלית, אבל יש כאלה שמבחינתם לשלם על תיקונים במוסך זה עגמת נפש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

וגם לרכב חדש לא צריך לעשות טסט בשנתיים הראשונות שלו, אלא רק בשנה השלישית.

נכון שמשלמים על הרישיון, אך זה חוסך את הכאב ראש של הבדיקה עצמה, שללא ספק היא עסק די מיגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...