Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוכריס, בוכריס, איך נפלת...

NirLevi
שימו לב! השרשור הזה בן 2755 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"אני אדם מאוד ערכי"

שמישהו ישים כאן את איניגו מונטויה אני מהסלולרי ואין לי כוח לפרוצדורה

אתה אולי אדם מאוד ערכי, אבל המקרה שאתה מתאר יותר קשור להיותך אדם מאוד מסורתי, או דתי.

לחלופין אם סולם הערכים שלך מושתת על כפיה של העדפותיך הקולינריות(/דתיות) על אנשים אחרים, אז כן, אתה ערכי לאללה לפי אותו סולם. קודוס

בסולם אחר אתה עלול להיתפס באופן קצת שונה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 616
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה אולי אדם מאוד ערכי, אבל המקרה שאתה מתאר יותר קשור להיותך אדם מאוד מסורתי, או דתי.

לחלופין אם סולם הערכים שלך מושתת על כפיה של העדפותיך הקולינריות(/דתיות) על אנשים אחרים,

אז כן, אתה ערכי לאללה לפי אותו סולם. קודוס

בסולם אחר אתה עלול להיתפס באופן קצת שונה

אור -גם אני חושב (לפעמים :wink:), כי צריך למלא אחר ההוראות במתקן צבאי / אזרחי הכפוף לנוהלים.

(זה לא צבא של אבא שלהם - הם בדיוק כמו כולם כפופים להוראות)

רוצים לאכול דבר אחר, בכייף גשו לחדר בצד, לא בפרהסיה, ולא כ דווקא לצרום בעין)

אהבתי ת'תשובה של יבגני, רשם ברור את דעתו, ושלל ברור.

"וכן, הוא היה צריך לסתום."

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור סיפר שהוא לא נשאר בקבע כי כמה קצינים אכלו בייקון, בניגוד לרוח אבות אבותנו שנלחמו על הארץ הזו בשביל שאף אחד לא יאכל כאן בייקון.

חייל שעובר על פקודות, בטח ובטח כשמדובר במפקד - צריך להיענש.

לי נשמע שיש עוולות קצת יותר רציניות בצה"ל מאשר קצין שלא שומר כשרות, אבל קטונתי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי,

ישנו איסור על בישול אוכל לא כשר במטבחים צבאיים.

ישנו איסור על הגשת אוכל לא כשר בחדרי אוכל צבאיים.

אין איסור להזמין/להביא מהבית/לאכול אוכל לא כשר מהבית.

SKULL,

אני קצין בצה"ל ואני בכיף שלי אוכל טוסט עם פסטרמה וגבינה בבסיס, וכל זאת מבלי להפריע לאף אחד. לגבי הערכיות שלי - לצערי אין לי היכולת להעיד על עצמי (אין הנחתום מעיד על עיסתו AND SHIT). אבל לפי סולם הערכים שלך אני בטח איפשהו בגובה הפנלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בערכים אנושיים בסיסיים, וגם הוראות.

בכייף להנות ולאכול, אבל יש עוד אנשים / חיילים בסביבה .

אשר אמורה לשמש להם, גם כבית ואזור מחייה ידידותי.

הרי חייל דתי חייב להיות בבסיס כמו כולם.

לכן מתוך חברות וערכים, לא צריך לנפנף באוכל שלך במידה והוא שונה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי,

ישנו איסור על בישול אוכל לא כשר במטבחים צבאיים.

ישנו איסור על הגשת אוכל לא כשר בחדרי אוכל צבאיים.

אין איסור להזמין/להביא מהבית/לאכול אוכל לא כשר מהבית.

SKULL,

אני קצין בצה"ל ואני בכיף שלי אוכל טוסט עם פסטרמה וגבינה בבסיס, וכל זאת מבלי להפריע לאף אחד. לגבי הערכיות שלי - לצערי אין לי היכולת להעיד על עצמי (אין הנחתום מעיד על עיסתו AND SHIT). אבל לפי סולם הערכים שלך אני בטח איפשהו בגובה הפנלים.

כדאי לך להיות יותר דיסקרטי בעניין הזה, שלא תמצא את עצמך בקלבוש.

[h=1]חייל בודד אכל בשר חזיר והועמד לדין[/h] [h=2]החייל, עולה חדש מארצות הברית, אכל כריך במהלך פעילות של היחידה שלו בשטחי אימון - כך פרסמה כתבת קול ישראל כרמלה מנשה. כשהדבר נודע למפקדו הוחלט לשפוט אותו ונגזרו עליו 11 ימי מחבוש. בעקבות פנייה לדובר צה"ל הומר עונשו בריתוק לבסיס. מדובר צה"ל נמסר: "מעשיו אינם עולים בקנה אחד עם המצופה מחניך בקורס מפקדים"[/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שחלק מהמגיבים כאן מפספסים נקודה מאוד עקרונית.

אפשר עד מחר לכתוב שצריך לכבד אחרים, וכו' וכו'. אבל זו היא בכלל לא ליבת הויכוח.

זו היא עובדה שהצבא עובר הדתה די רצינית לכל הפחות מאז אמצע העשור הקודם. עובדה שהצביעו עליה גורמים ממגוון מעמדות וגופים, כמו ראש אכ"א לשעבר, זמיר, מי שכיהנה בתקופתו בתפקיד היהל"ן, חוקרים באקדמיה, מבקר המדינה ואפילו הרב אלי סדן, שציטטתי כאן, בעמוד הקודם.

ולמעשה, לא רק שאלי סדן הודה בזה, אלא שזוהי ה-מטרה הראשונית והמובהקת ביותר של מסלולי ההסדר השונים, שבהדרגה הפכו לגוף הפוליטי היחיד במדינת ישראל, ששולח לצבא חיילים "מטעם", באופן מודע ומכוון, שמרשה לעצמו לקבוע אילו פקודות החיילים יבצעו ואילו לא, ושמתעקש בפועל להתנהל כמי שנמצא מעל להיררכייה הצבאית - לעיתים תוך שיתוף פעולה עם הרבצ"ר.

בגלל הנטייה הכללית של רבים להתקרבן ולהתמסכן, עולות טענות כמו אלו שהועלו כאן, על וינטר או אחרים, למרות שבמקרה הפרטני של וינטר, זה לא עניין איש ממקבלי ההחלטות.

כן יכול להיות שעכשיו אנחנו גם בשלב הזה, שאפילו אנשים כמו בוגי, שדחפו להדתה של הצבא בעצמם, מבינים באחור של כמעט עשור, שיש לזה השפעה, כמו העובדה שזה כבר לא ברור מי בדיוק מפקד על היחידות הסדירות של צהל.

יכול להיות שגם בוכריס הוא חלק מזה, למרות שאין לי מושג ואני בספק.

אבל זה כבר לא ממש משנה, ובטח שזה לא מגיע ממקום של שנאה לדת, או חוסר ערכיות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ננסה לתרגם לעברית פשוטה את דברי ייבגני

יש את היררכיה הפיקודית הרגילה מעליה היררכיה דתית .

נגד מלחמה מול אוייבינו העמלקים והישמעאלים אין בעיה

רק בפינוי התנחלויות יש בעיה?

בשנת 1966 הייתי בקורס מכ"ים בג'וערה

ביום הכיפורים נשארנו בבסיס זה היה גם שבת.

קיבלנו מנות קרב בכמויות והעשן שעלה מכל קצוות הבסיס התקבל באהבה על ידי הקב"ה

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם 25 שנה אח"כ לבורא עולם זה לא הפריע.

הבעיה המרכזית עם הדתה של צבא עממי היא בעית הסמכות העליונה- האם זה אבינו מלכנו באמצעות נציגיו עלי אדמות או האם זה ראש הממשלה והממשלה באמצעות נציגיהם במשרד הביטחון.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה המרכזית עם ההדתה של הצבא (פרט למה שנהג מתחיל ציין, כמובן) היא שאותו ציבור שמדיר כיום רגליו מהצבא ומאפשר בכך את ההדתה, בוכה אחר כך על ההדתה שהוא עצמו גרם לה. בשפה פשוטה - מז**ן ובוכה. אי אפשר להשאיר את השטח פרוץ, במכוון, ואחר כך להתלונן שניצלו את הפרצה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, זה כיף שמישהו עושה עבורך את העבודה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיוחד אם הקטע של העבודה זה למות ולהיפצע. ככה אפשר גם לא למות ולא להיפצע, וגם לבכות שהצבא לא לרוחך ויש תירוץ להמשיך ולא ליטול חלק. PROFIT.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך להיות יותר דיסקרטי בעניין הזה, שלא תמצא את עצמך בקלבוש.

[h=1]חייל בודד אכל בשר חזיר והועמד לדין[/h] [h=2]החייל, עולה חדש מארצות הברית, אכל כריך במהלך פעילות של היחידה שלו בשטחי אימון - כך פרסמה כתבת קול ישראל כרמלה מנשה. כשהדבר נודע למפקדו הוחלט לשפוט אותו ונגזרו עליו 11 ימי מחבוש. בעקבות פנייה לדובר צה"ל הומר עונשו בריתוק לבסיס. מדובר צה"ל נמסר: "מעשיו אינם עולים בקנה אחד עם המצופה מחניך בקורס מפקדים"[/h]

מכיר את הפרשה מקרוב. העונש בוטל, ודובר צה"ל יצא בהצהרה שלצד השמירה על הכשרות בצבא, אין זה ראוי לחטט לאנשים בסנדוויצ׳ים.

אייל, כפי שכתבתי, אינני מפריע לאף אחד במנהגים שלי. מה שנמצא בתוך הסנדוויץ׳ שלי הוא ענייני הפרטי בלבד ולא של אף חייל דתי. אני לא כופה על אף אחד לאכול את האוכל שלי. להבדיל מהחוקים הדתיים אשר כופים עליי לאכול אוכל כשר בלבד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מדיר את רגליו מהצבא, בטח לא האלוף במיל' זמיר, שהצביע על המרדנות (בעידוד רבני ההסדר החביבים) בחטיבת כפיר, או על ההדתה של הצבא בכלל.

אף אחד גם לא מתחמק משירות צבאי בגלל הדתה, פשוט קריירה צבאית נתפסת כפחות אטרקטיבית בעייני אנשים נורמטיביים, שמבינים שעדיף לחיות ולא למות, במקביל לזה ששירות צבאי "משמעותי" הוא כבר לא ממש תנאי הכרחי לקריירה כלשהי באזרחות (משהו שקורה בגדול בכל מדינות המערב, ולא רק כאן, וכאן קרה דווקא בזכות עליית הליכוד). ההדתה, בהקשר הזה, היא רק סממן נוסף שאפשר להשתמש בו, כדי להצביע על העדר הרציונאליות בתפקידו של הצבא בחברה הישראלית.

ואם כבר, היחידים מבין היהודים שמקבלים פטור משירות צבאי (או משרתים בתנאיים שנראים להם ומנהיגים שלהם, או נהנים מהזכות לקבוע איך הצבא יתנהל גם בשדה הקרב) הם הערכיים מהציונות הדתית או החרדים; ועדיין, מי שנדרש להוכיח לקהל שלו שבכלל אמורים ללכת לצבא, זה לא אלו שאתה מכליל בתגובות שלך, רומן, אלא רבני ישיבות ההסדר, שנדרשים להראות לציבור הדתי והחרדי ששירות צבאי בכלל תורם משהו לעם ולדת, בהשוואה ללימודים בישיבה.

אתה די בכח האינרציה מחפש את "האשמים" במקום הלא נכון. אי אפשר לבוא בטענות לישראלי ממוצע שלא רוצה להיות סאל או רסר בצהל, בדיוק כמו שאי אפשר לבוא אליו בטענות שפסגת השאיפות שלו בחיים זה לא להיות מלצר ב"ארומה".

כן אפשר לבוא בטענות לאנשים כמו בוגי יעלון, ואחרים, שלא רק שנכנעו פעם אחר פעם אל מול הדרישות של הציונות הדתית והפכו אותה למנהיגת הצבא בפועל, אלא אף עודדו את התופעה, כי "לבני נוער חילוניים אין שורשים". הם אלו שתרמו לחלוקה המגזרית החדשה בישראל, שהפכה את הדתיים להכי ציוניים והכי ערכיים והכי בהכל בעייני רבים, ועכשיו חלקם (ואני בטוח שגם סגן הרמטכל בתוכם) "מגלים" את מה שאחרים הצביעו עליו כבר לפני עשור ויותר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אתה סותר את עצמך. פעם אתה כותב שאיבדו עניין, פעם כותב שלא מדירים. זה ממש לא משנה איך תקרא לזה - התופעה אותה תופעה.

זה לא שלא רוצים להיות סא"לים, כמו שלא משתלם בתנאים הנוכחיים ולכן מי שנשאר הוא מי שרואה בזה ערך, והאחרים יושבים בצד ומתלוננים. נראה כמו win-win - גם לא משתלם להישאר, גם יש סיבה ללכלך.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...