Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבטמוביל החדשה שלי [ג'ולייטה - שרשור מתגלגל]

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה לי שיש כמה וכמה...

הנה אחת מהבוקר יחד איתי:

Point Blur_Sep232016_070302.jpg

אחת נוספת מלפני שבוע:

20160916_100623.jpg

ובכלליות זה צירוף מקרים היסטרי שאתה מעלה את השרשור מהאוב, שכן בדיוק היום עשיתי לו מודיפיקציה קלה ואני ממתין להזדמנות לעשות וידאו ולעלות סקירה...

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 488
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אקיצר,

אז כבר זמן מה שאני מתחבט האם לבצע איזשהו שינוי בנוגע למע' הפליטה.

אזכיר שהרכב שלי סטוק מקורי לחלוטין, מלבד דוד אחורי של REMUS שהותקן ע"י הבעלים הקודם.

ה"בעיה" או יותר נכון ה"חוסר" שלי: בעוד שהרכב נשמע טוב מאוד לעומדים/נוסעים בחוץ (צליל 'עמוק', לא חזק), בתא הנהג יש חוסר מורגש בדרמה - ורק כאשר אני לוחץ את הרכב בDynamic mode אני מקבל קצת רגש במישור השמיעתי.

עלו לי כל מיני רעיונות לראש: להחזיק את הדוד המקורי יחד עם בניית קאסטום בתוך הדוד עצמו, בניית מע' פליטה שלמה אצל אחד הפאבריקטורים בארץ, רכישת מע' פליטה מחו"ל וכו'. כל הרעיונות נפלו על הדבר הבא: אמנם הייתי שמח לאקסטרה דרמה, אבל בתכלס היות ואני לא מחפש תוספת כוח וכו' זה לא מצדיק רכישה כה גדולה.

קיצר מפה לשם יום אחד אני מדבר עם קופיקו הנ"ל ומעלה את טענותיי, והוא ישר פולט: תוריד רזונטור, זה *בול* עונה להגדרות שלך.

היות ואני לא משנה מרכב בקלות ראש, חפרתי לא מעט, והגעתי לכמה "תובנות" טכניות:

1. הורדת דוד אמצעי (רזונטור) עלול להשפיע על ענייני מע' הפליטה (בעיקר back pressure), אבל אנשים אחרים שעשו זאת ברכב מוגדש לא מדווחים על ירידה בכוח או עליה בתצרוכת דלק. וקראתי המון, המון, המון חוו"דים.

2. ברכבים מסוימים, הורדת הרזונטור עלולה לייצר תופעת לוואי בדמות צליל מחזורי בתדר נמוך, עמום, "חופר" בלשוננו. זכור לי במיוחד סיבוב שלקחתי על בראבו שבעליה הוריד רזונטור, ותשומת הלב לכך שהיא נשמעת נהדר בלחיצות - אבל זוועה במנהלתיות. 90-95% מהנסועה שלי היא מנהלתית לחלוטין ולכן זה מאוד הטריד אותי.

3. אין שינוי בענייני זיהום אוויר (בניגוד להורדת ממיר קטליטי, לדוגמא).

וכמה תובנות "לוגיסטיות":

1. ההליך הפיך לחלוטין - לא אהבתי? אני מחזיר את הדוד, ההבדל היחיד יגיע מצמד נקודות ריתוך חדשות. נו ביגי.

2. ההליך מאוד זול, מאוד. כמה זול? המקצוענים היקרים יקחו 500 ש"ח, אגזוזנים יקחו חצי.

3. כל העסק מהיר, 30-60 דק' עבודה, לא משבית את הרכב וכו'

קיצר מפה לשם החלטתי שאני הולך על זה, מתוך הנחה שיש פוטנציאל חביב של שיפורון שיעשה לי שמח עד שאחליט לשבור קופת חסכון וללכת על מע' פליטה מלאה או משהו בסגנון.

בפועל די טעיתי -

אחרי שנסעתי כל היום עם הרכב, הן בכמה לחיצות והן נסיעות מונוטוניות מנהליות, אני מוכרח לציין ש... זה הרבה הרבה יותר טוב ממה שציפיתי(!)

השינוי הזה חד משמעית 'סגר לי את הפינה', כן הוסיף את הקצת דרמה שרציתי, לא הפך את הרכב למרעיש או מטריד לשכנים שזה ממש חשוב לי, ולא חופר בכלל.

בנסיעה מנהלתית, עד 120 קמ"ש בסל"ד סטנדרטי לא ניתן לדעת שהרכב עבר איזשהו שינוי. אחרי שעת קרוזינג בכביש החוף שאלתי את אשתי אם היא מרגישה את ההבדל ולא היה לה מושג מה אני רוצה ממנה. 0 חפירות. 0.

לעומת זאת, כאשר אני לוחץ את הרכב, יש צליל בשרני עמוק ומחרמן בטירוף. כאמור - לשמחתי השינוי בא לידי ביטוי לא כ"כ ברמת העוצמה ויותר ברמת הצליל עצמו.

השינוי הזה הוריד מהפרק את נושא מע' הפליטה, אלא אם אחליט יום אחד שבא לי להתפרע על STG2, אני לא רואה מצב בו אני מבצע שינוי נוסף.

לכן כאמור טעיתי, זה לא שיפורון זמני, נדמה שזה סגר את הפינה באופן הרמטי.

אז לסיכום: שינוי קטנצ'יק, זול מאוד, שנתן לי *בדיוק* את מה שרציתי. אני ממש מופתע מהתוצאה ועד כמה היא התיישבה בצורה מושלמת במשבצת ה'חוסר' הזו, איזה פוקס.

ותודה ענקית לשיפופו שגם טמן את הרעיון, גם עזר בביצוע, וגם לקח אותי לאחד ההמבורגרים היותר מוצלחים שאכלתי בזמן האחרון (ובכלל): מסעדת 'טטי' ביהוד - המבורגר פילה על לחמניית בריוש, עם ביצה עלומה ורוטב הולנדייז, בתוספת צ'יפס עם מחית כמהין. כמה ריר יש לי עכשיו איייכככככ

(*לא מעלה וידאוס כי הם לא מעבירים בשיט את ההבדל בסאונד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כייף לשמוע כי אתה חי את הרכב.

אני מגדיר כי סאונד זו הרגשה.. ושמיעה.

עם העומס של החיים, טוב למצוא זמן גם לתחביב, ולנשמה.

תהנה - אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי טוב בטאטי (מעבר לתפריט, כמובן) זה שהם שומרים על רמה גבוהה כבר שנים. תענוג לאכול שם.

אה, ותתחדש על התוספת שתופסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן צביקה, בוצע ביהוד.

בסוף החלטתי כן לפרגן בוידאו המשווה בתנאים זהים את הרכב לפני/אחרי ההורדה, שיהיה לטובת דור ההמשך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן צביקה, בוצע ביהוד.

בסוף החלטתי כן לפרגן בוידאו המשווה בתנאים זהים את הרכב לפני/אחרי ההורדה, שיהיה לטובת דור ההמשך...

49220701.jpg

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי ללוות אותך לאורך הדרך, אין ספק שזה שדרוג מעולה שהסכום שהושקע בו, מביך.

ההבדל בסאונד תהומי.

תהנה (מביקורים תכופים יותר בתחנות דלק).

מקווה שעד שתגיע אליי פעם הבאה, טאטי לא יפשטו רגל.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...