Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנס על עמידה ליד חניית נכה

שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אייל, ברגע שהאכיפה סמויה, ואין אפשרות להגיב, לדעת בזמן הארוע שהיתה כזו, יכולת התגובה\וההתגוננות פוחתת. וזה פוגע בזכויות הנאשם.

אני לא חושב שתכלית השיטה זה להפחית חיכוך בין האזרח לאוכף, אלא כפי שרשמת לראשונה לייצר יותר קנסות בפרק זמן קצר.

מבחינת המערכת שאתה תסבול את ציפורני האזרח המתוסכל מבוקר ועד ערב ותפיק את ה'תשואה' שהיא מצפה.

אני בטוח שזה לא סמפטי להיות בצד האוכף. אבל אתה יודע מה, ברגע שגם המנגנון האוכף יעבוד על התדמית שלו, כך האזרח יכבד אותו יותר. הכל תלוי האחד בשני, כשאני רואה שוטרים שעושים מה שהם רוצים, שאני יודע שהכל רקוב, אני לא מכבד אותם, אני לא מכבד את האכיפה שלהם, האמון שלי במערכת נסדק, וכך זה נראה.

צריך לעשות שידוד מערכות, ולא לאכוף דרך לווינים. כי גם מערכת המשפט יודעת, צדק שלא נראה לא נעשה.

אני לא יודע איך בכלל אפשר להאשים על פי תמונות סטילס בלבד, הרי אפילו האוכף לא רושם תזכיר, התמונה היא לא חזות הכל. לכל ארוע יש נסיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הייתי היום בעירייה ואמרו לי שאפשר לערער.

יש צורה מומלצת לכתיבת הערעור? אפשר לרשום את הנימוקים בשפה יומיומית? כדאי לציין ותק?

תודה לכל העונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליד הבית שלי יש חניית נכים, הרבה פעמים נעמדים רכבים בנתיב התנועה כך שכביכול הם לא חונים בחניית נכים, אך בפועל הם גם לא מאפשרים גישה לחניית נכים וגם חוסמים נתיב. כך שכן מגיע להם לקבל אף כפל דוחות כפי שצויין פה באחד מהתגובות.

לגבי פות"ש, במקרה הזה רואים גם לפי הצילום שיש סיבה להקל, אם הדו"ח היה ניתן ע"י פקח ולא ע"י צילום אוטמטי סביר מאוד להניח שהפקח היה אומר לו סע מכאן ובזה היה נגמר עניין.

חבל שמתן דוחות בצורה אוטמטית מונעת מהנהג להתגונן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, ברגע שהאכיפה סמויה, ואין אפשרות להגיב, לדעת בזמן הארוע שהיתה כזו, יכולת התגובה\וההתגוננות פוחתת. וזה פוגע בזכויות הנאשם.

אני לא חושב שתכלית השיטה זה להפחית חיכוך בין האזרח לאוכף, אלא כפי שרשמת לראשונה לייצר יותר קנסות בפרק זמן קצר.

מבחינת המערכת שאתה תסבול את ציפורני האזרח המתוסכל מבוקר ועד ערב ותפיק את ה'תשואה' שהיא מצפה.

אני בטוח שזה לא סמפטי להיות בצד האוכף. אבל אתה יודע מה, ברגע שגם המנגנון האוכף יעבוד על התדמית שלו, כך האזרח יכבד אותו יותר. הכל תלוי האחד בשני, כשאני רואה שוטרים שעושים מה שהם רוצים, שאני יודע שהכל רקוב, אני לא מכבד אותם, אני לא מכבד את האכיפה שלהם, האמון שלי במערכת נסדק, וכך זה נראה.

צריך לעשות שידוד מערכות, ולא לאכוף דרך לווינים. כי גם מערכת המשפט יודעת, צדק שלא נראה לא נעשה.

אני לא יודע איך בכלל אפשר להאשים על פי תמונות סטילס בלבד, הרי אפילו האוכף לא רושם תזכיר, התמונה היא לא חזות הכל. לכל ארוע יש נסיבות.

פשוט גבבה של שטויות. פות"ש הודה בעצמו, שעצר על מנת להוריד מישהו מהרכב. הוא ביצע עבירה ביודעין (ואף יותר מעבירה אחת), אבל חשב שיצליח לחמוק מאכיפה ומעונש על עבירה זו. כמו שציינו כבר בהודעות קודמות - מדובר על הפרעה לתנועה וחסימת חנייה נכים. סתם שאלה - האם לא יכל לעצור כמו שצריך,ללא ביצוע עבירה בהמשך הרחוב?! בעוד 100, 500 או אף 1000 מטר.מה היה קורה אז? היה צריך ללכת 10 דקות ברגל לכל היותר. זהו מקרה קלאסי ומאוד שכיח לצערי של העדפת נוחות אישית על פני התחשבות בזולת וציות לחוק.

נכון,יש גם לא מעט שוטרים כאלה, מה לעשות, בתוך עמך אתה חי. התנהגות השוטרים (לא כולם, חשוב לציין)אינה מתן לגיטימציה להתנהג כמוהם.

לסיכום, באמת שאין צורך בתייפיפות, ביצע עבירה, קבל עונש, אם יצליח לשכנע את המערכת בצדקתו - אשריו, אם לא - גם טוב. בכל מקרה - ללמוד לקח לחים ובהדרגה לשנות את אורח חייו לטובה. בינינו - הדרך הטובה להמנע מקנסות, עונשים ותחושות מרירות הינה פשוט לציית לחוקים ולא לבצע עבירות.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט גבבה של שטויות. פות"ש הודה בעצמו, שעצר על מנת להוריד מישהו מהרכב. הוא ביצע עבירה ביודעין (ואף יותר מעבירה אחת), אבל חשב שיצליח לחמוק מאכיפה ומעונש על עבירה זו. כמו שציינו כבר בהודעות קודמות - מדובר על הפרעה לתנועה וחסימת חנייה נכים. סתם שאלה - האם לא יכל לעצור כמו שצריך,ללא ביצוע עבירה בהמשך הרחוב?! בעוד 100, 500 או אף 1000 מטר.מה היה קורה אז? היה צריך ללכת 10 דקות ברגל לכל היותר. זהו מקרה קלאסי ומאוד שכיח לצערי של העדפת נוחות אישית על פני התחשבות בזולת וציות לחוק.

נכון,יש גם לא מעט שוטרים כאלה, מה לעשות, בתוך עמך אתה חי. התנהגות השוטרים (לא כולם, חשוב לציין)אינה מתן לגיטימציה להתנהג כמוהם.

לסיכום, באמת שאין צורך בתייפיפות, ביצע עבירה, קבל עונש, אם יצליח לשכנע את המערכת בצדקתו - אשריו, אם לא - גם טוב. בכל מקרה - ללמוד לקח לחים ובהדרגה לשנות את אורח חייו לטובה. בינינו - הדרך הטובה להמנע מקנסות, עונשים ותחושות מרירות הינה פשוט לציית לחוקים ולא לבצע עבירות.

אל תתן ציונים לתגובות שלי, בטח כשהבנת הנקרא שלך לוקה בחסר. ומהות הוויכוח שלך לא רלוונטית לטענות שלי.

זה שפותש "הודה" (פה) שהוריד נוסע, לא מסיר ממנו את הזכות להתגונן, להסביר את ניסבות העצירה - הרי יתכן והיו מוצדקות יותר גם בעיניך - אם אותו נוסע עם רגל שבורה, אז זה בסדר בעיניך?

ההתייפייפות היא שלך, יש מקום שהוא מרכז בו הרבה מבקרים, היו צריכים לחשוב על צורך לעצור ולהוריד נוסעים. ולא, לא נשמע לי הגיוני שצריך להרחיק כלכך כדי למצוא מקום עצירה, שגם הוא לא בטוח שימצא.

על כל פנים, העבירה, אם בוצעה, היא לא חניה בחנית נכים.

וכל מה שרשמת, לא קשור בכלל לכלל טענותי בנוגע לשיטה, הרי יכל לבוא פקח, לשאול אותו אם ברור לו מה עשה, ומדוע, ולתת לו דו"ח בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף לא אחד מכם שם לב לאופנוע שחונה על המדרכה ,בדיוק במקביל לחניית הנכים ומהווה הפרעה ?!

מה לגבי החפץ שמהווה סיכון ש"נח" על העץ בקרבה לחניית הנכים ?!

חבר'ה ,אל תיתממו ,כולנו יודעים שמדובר במסחטת כספים של עיריית ראשל"צ שמככבת בזמן האחרון .

העירייה כיכבה בחדשות במתן דוחו"ת לנהגי מוניות שחנו בצד בהמתנה לנוסעים ,ללא הפרעה לתנועה ,ותשובתם הייתה שהרכבים צולמו בפעם הראשונה והדוחות הופקו לאחר שניצפו במשך 7 דקות (כן ,בטח) .

דוחות ניתנו על סך 750 לכל בן זוג שהתרחץ בים ללא פיקוח מציל בשעות האור

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4672838,00.html

באמצעות שלושה פקחים וקב"ט.

למען האיזון הדברים האלה קיימים גם בתל אביב והשיטות מחלחלות לערים נוספות.

אני ממש לא רוצה להסיט את הדיון למקומות אחרים ,אבל ישנה ממש אווירה (ואני מדבר על עצמי) ,של נסיונות כבירים למקסם רווחים ,ולא ממש להתמקד ו/או לנסות לתקן /לשפר .

דברים אלה נכתבו מבלי להוריד ולו במעט מסלידתי מחנייה בחניית נכים ,אבל קצת שיקול דעת ....קצת...

בברכה

מוטי

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OJETTA

תעבוד על הבנת הנקרא שלך, כדאי. שווה. משתלם. כי כרגע היא לא משהו. הטענה שלך, ואני מצטט :"ברגע שהאכיפה סמויה, אין אפשרות להגיב...". בדיוק לכך נועד הסיכום של תגובתי : פות"ש יכול לבקש ביטול ולפרט את סיבותיו. זו אפשרות להגיב. הוא יכול לבקש להישפט, גם זו אפשרות להגיב. כבר הורדנו טענה אחת שלך.אני ממספר את השורות בתגובתי הקודמת לנוחיותך

מתקדמים - בתגובה שלי לא התייחסתי לעבירה של חניה בחניית נכים, אלא לחסימה של חניית נכים. סוף שורה 3 ותחילת שורה 4 בהודעה שלי. תקרא שוב,ותיווכח.

ויכוח איתך לא ניהלתי, אלא הוכחתי בפשטות שדיברת דברים חסרי שחר. (שורה 1,2 בתגובה שלי).

לגבי הליכה של כמה מאות מטרים - לא נשמע לך הגיוני ,כי אתה כנראה בחור מפונק, שרגיל לעשות כל מה שבא לו מבלי להתחשב בזולת. אם כך אתה נוהג בחיים, אל תתפלא שקבלת קנסות הינה אחת מאבני יסוד של שגרת חייך.

אגב, לפי כללי הפורום,אין לצטט הודעה מעלייך, כפי שעשית.אבל אני מניח שזה לא נראה לך הגיוני, לכן שמת פס, כרגיל.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתכבד פותח השרשור וילך לבימ"ש, ע"פ התמונות וללא יכולת הכחשה נצפו בתמונות שני עברות חמורות-

1- חנייה בחניית נכה-1000 ₪ , 0 נק'

2- פרעה לתנועה- 500 ₪ +4 ק'

בימ"ש יכול לחמיר יותר עם הנהג והגדיל את סכום הקנס.

על הנהג להבין כי חניית נכה זה מקום קדוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין החוקיות: מי שמכיר את האיזור יודע שאין מקום עצירה "חוקי" ברדיוס של יותר מק"מ. זה לב העיר. אפילו את המשך הרחוב גידרו. האופציה החוקית היחידה להוריד נוסע היא להיכנס לחניון שהוא, איך לא, בתשלום החל מהדקה הראשונה.

ולעינייני: האם לעוד מישהו יש הערות לגבי איך כדאי למלא את טופס הערעור?

שוב פעם תודה לכל אלו שענו ויענו.

עריכה: חניית נכה היא אכן עניין רציני ואין על כך עוררין. לכן לא עליתי עליה וכמו שכבר צייני עצרתי לפחות מדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרוץ טיפשי !!! ברחוב מאחור יש חנייה של הקניון +2 מגרשי חניה פרטיים במחיר 15 ש"ח ללא הגבלת זמן.

במרחק של 5 דק' הליכה יש עוד חנייה עירונית-15 ₪ לכל היום.

תפנים ותשלם. להבא את הקנס תוציא על ילדיך או על עצמך זה יותר מהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזויה כי זו בדיוק המטרה שלה, לתת תפוקה ולא למנוע בעיה.

בזויה, כי היא שוללת מנאשם זכות להתגונן ולהתכונן.

אם הוא נתקע? אם האוטו לא מניע? אין לו שום זכות תגובה, הוא אפילו לא מודע שנקנס, בדיעבד מקבל הודעה, ולך תוכיח שיש לך אחות או אין

המטרה היא לא דוח"ות,

אם הרכב נתקע או נגרר, מספיק שיציג חשבונית גרירה או תיקון מאותו היום, והדוח יבוטל בקלות ,

למה לא הודיעו לו שיקבל קנס? אולי כי יש יותר מדי "איכותיים" שמבצעים עברות ולפקחים אין סבלנות / עצבים / בטחון להתמודד איתם (לא מעיד כמובן על פות"ש אלא מדבר באופן כללי)

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

give me a fucking break !!

זהו מרכז העיר ואין שם מ"מ פנוי להורדת נוסע .

אם הוא הוריד נוסע מוגבל ? דוחות כאלו אמורים להרשם במקום !

אדון קפצתי לשניה ,

לשלם 15 ש"ח על מנת להוריד נוסע ? אתה אמיתי ?

הוא לא החנה אלא הוריד נוסע !

מעניין אותי אם הוא היה עומד בחניית הנכה כדין ( בתוך המעטפה ) האם הוא היה מצולם - ההימור שלי הוא שהפקח היה יורד , רואה שאין לך תו נכה ואז מבקש ממך לזוז והסיפור היה נגמר .

ראו בתמונה שהמשך הרחוב עומד קטנוע על הנתיב , האם גם הוא קיבל דו"ח ?

מתחת לבית שלי יש סופר , במהלך היום לפחות 7 משאית מגיעות לפרוק סחורה והן עומדות על הנתיב , באמת אתה חושב שהם יחלקו דוחות של הפרעה לתנועה ? אתה טועה ובגדול . (מי אמר אכיפה סלקטיבית ?)

עיריית ראשון פשוט מחפשת להתעלות על עצמה, עוד מעט הם יתחילו לתת דוחות לפי גוגל סטריטס .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין האלטרנטיבה לעצור / לחסום /לעמוד בחנית נכה לבין במקום בו עצירה אסורה , עדיפה האלטרנטיבה השניה.

כתוב בשפה פשוטה את סיפור המעשה ותקווה לטוב

להבא אני מאמין כי לא תתקרב לחניה של נכה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OJETTA

תעבוד על הבנת הנקרא שלך, כדאי. שווה. משתלם. כי כרגע היא לא משהו. הטענה שלך, ואני מצטט :"ברגע שהאכיפה סמויה, אין אפשרות להגיב...". בדיוק לכך נועד הסיכום של תגובתי : פות"ש יכול לבקש ביטול ולפרט את סיבותיו. זו אפשרות להגיב. הוא יכול לבקש להישפט, גם זו אפשרות להגיב. כבר הורדנו טענה אחת שלך.אני ממספר את השורות בתגובתי הקודמת לנוחיותך

מתקדמים - בתגובה שלי לא התייחסתי לעבירה של חניה בחניית נכים, אלא לחסימה של חניית נכים. סוף שורה 3 ותחילת שורה 4 בהודעה שלי. תקרא שוב,ותיווכח.

ויכוח איתך לא ניהלתי, אלא הוכחתי בפשטות שדיברת דברים חסרי שחר. (שורה 1,2 בתגובה שלי).

לגבי הליכה של כמה מאות מטרים - לא נשמע לך הגיוני ,כי אתה כנראה בחור מפונק, שרגיל לעשות כל מה שבא לו מבלי להתחשב בזולת. אם כך אתה נוהג בחיים, אל תתפלא שקבלת קנסות הינה אחת מאבני יסוד של שגרת חייך.

אגב, לפי כללי הפורום,אין לצטט הודעה מעלייך, כפי שעשית.אבל אני מניח שזה לא נראה לך הגיוני, לכן שמת פס, כרגיל.

טוב, אני כבר לא מצפה ממך ליותר מידי, הייתי מסביר לך עם איורים אם היה ניתן, אבל אנצל את שארית הקרדיט שעוד נותרה כדי להסביר לאט:

כשנשללת זכות התגובה במקום, ואדם לא מודע לכך שנאכף, יכולת ההתגוננות שלו נפגמת. וזה לא רלוונטי אם יש לו אפשרות להגיע לבית המשפט. נו - טוב, אתה לא תבין את זה, אבל לא נורא. לפחות ניסיתי.

מספיק לי מולך. תשלשל מלל ככל העולה על רוחך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...