Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בעלי מקצוע בענף הרכב - שרשור כללי

שימו לב! השרשור הזה בן 2236 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר מעל 7 שנים שאני פוקד את המכון עם מגוון רחב של רכבים כל שנה (רכבים "משופרים", אספנות ורכבים רגילים). בנוסף אני מבצע את כל בדיקות הקניה במכון ועד היום לא התאכזבתי.

את עמית הבעלים תראו בד"כ עובד על המסלול כמו אחרון העובדים. הוא בהחלט "אחד משלנו" (על אחד המחשבים מצאתי מדבקת "CARSFORUM" ישנה שעשו באופן מצומצם לפני הרבה שנים). ההרגשה היא שממש לא "מחפשים אותך" וזה ממש לא משנה עם איזה רכב הגעת.

כל בנאדם שאני מדבר איתו על טסטים ישר אומר לי "איזה באסה, אני צריך עוד X ימים לעשות טסט לאוטו" ואז מספר לי סיפורי זוועה שהוא עבר במכון הטסטים. אני מחייך מתחת לשפם ועונה שבשבילי טסט זו סיבה למסיבה מכיוון שאני מתחזק את הרכב שלי כראוי ובנוסף יש לי מכון טסטים הגון (ואפילו על הדרך אני פוגש חברים ותיקים) אז אין לי סיבה לחשוש.

החסרון היחיד של המקום הוא שביל הגישה, למרות שהאזור זכה לשיפוץ לאחרונה, עדיין הטור כניסה למסלול עובר על הכביש וזה ממש מסוכן.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם המקום שבדקתי את הרכב הנוכחי שלי,

וגם המקום בו אני עובר טסט .

את עמית ( KOMPY ) אני רואה שם כל פעם על המסלול.

עד עכשיו לא ידעתי שהוא הבעלים של המכון.

חבל שעמית הפסיק את פעילותו בפורום.

בפעם האחרונה שבאתי לטסט, לפני בדיקת הגזים הבוחן שאל אותי (מתוך דאגה), האם חיממתי את הרכב.

:shock:

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילה טובה על ה״המחוון״ ספידומטרים - חולון

סיפור פשוט, מצוף הדלק היה תקול, בהתחלה רב ההמלצות שקבלתי היו של ״אוו ספידומטרים״ בת״א,

קפצתי לביקור - מה כבר יש להפסיד?

לאחר שהגעתי למקום פנה אלי בנאדם (בעלת הבית סיגל לא נכחה) שאני לא בדיוק זוכר את שמו, אך אפילו לא טרח לבדוק

את הנושא והשיב שמדובר בתקלה בלוח המחוונים עצמו! עלות? 700₪. השבתי, ״תודה רבה״ ויצאתי משם.

יום למחרת, החלטתי לתת אף צ׳אנס ל״המחוון״ בחולון (רח׳ הפלד), שם פנה אלי בנאדם מאד אדיב ונחמד בשם רפי,

מיד ניגש לבדוק את הבעיה, ותוך שניות מצא כי מצוף הדלק שהיה אינו היה תואם ומקורי, מיד נגש לפרק את המצוף התקול באחד חדש ומקורי, הסביר ואף הראה לי כיצד המצוף הישן לא פועל נכון, והופ! הכל חזר לקדומתו בצורה מקצועית ובמחיר נוח למדי! מומלץ מאד!

Mazda 6 GG Luxury 2.0 07 - Exciting Zoom Zoom

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי אליו דרך המלצה בפורום מסויים.

הגעתי בבוקר בשעה שקבענו אך עקב תקלה ברכב אחר עוכב הטיפול ברכ שלי. לא נורא..נמתין.

כאשר הרכב עלה ליפט החל הטיפול וממש ראו את המקצועיות של המקום.

בלמים פורקו ונבדקו ביסודיות.

טעמות על חריקה בבלם נבעו מבלמים סינים זולים שהורכבו ברכב בטיפול מסויים ולמרות שנאמר שהם תקינים לחלוטים ולא הומלץ כלל על החלפה הם מיד הוחלפו בסט ספרדי חדש ויש הבדל ניכר בבלימה.

פלאגים פורקו ונוקו וכאשר ראו שהם במצב תקין ועם ק"מ נמוך יחסית הם הוחזרו למקומם ולא הוחלפו שלא לצורך.

שמנים איכותיים בלבד ויחס טוס עם מחיר שלדעתי הוגן.

מומלץ בחום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ויצאתי מרוצה מאוד מבחור בשם ארז שמיתעסק באגזוזים לרכבים רציתי להמליץ עליו בחום.

קודם את הבחור פגשתי לראשונה ליפני 5 שנים שהבחור הרכיב לי דוד של סברינג בפיאט בראבו.

הבחור מיקם את הדוד בדיוק בזווית שרציתי ובדיוק באורך שרציתי, העבודה היתה נקיה ומיקצועית.

לאחר 5 שנים כלומר ליפני שבוע הגעתי אליו להרכיב 2 דודי רמוס במזדה 6.

הבחור חתך את הטמבון בצורה שיותר יפה מהמקורי (בזמן שהוא חתך אני חושב שהיה חסר לי דופק) מיקם את הדודים בדיוק איך שרציתי ושוב בזווית שרציתי.

העבודה הייתה מדוייקת ואיכותית וחייב לציין שהבחור עבד אחרי שעות העבודה שאני יצא מרוצה.

מאחר ואישתי לא יתלהבה מהרעש ולא קיבלתי חופש מהעבודה ארז הסכים לחכות לי אחרי שעות העבודה- ניכנסנו כבר ללילה.

הדודים המקוריים חזרו למקומם, מאחר ונכתך כבר הטמבון ארז הרכיב לי 2 סיומות וחייב לציין שהרכב ניראה מצויין מאחורה.

המחירים אחרי סקר שוק סבירים מאוד, אפילו ארז יתגמש איתי קצת.

בקיצור- בחור אמין, ידיים טובות, מדייק בעבודה= באמת איכות, וגמיש במחיר.

למי שמחפש עבודה איכותית ומדוייקת במחיר סביר מוזמן ליפנות לבחור העונה לשם ארז.

המקום ממוקם באיזור התעשיה הישן של ראשון מול הקומפיוטסט והמקום ניקרא "ארז אגזוזים"

(חייב לציין שהבחור לא חבר שלי ולא דוד שלי- סך הכל יתרשמתי מימנו לטובה)

ארז- תודה על הסבלנות קיבלת אצלי ציון לשב.

רז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להמליץ על מוסך עזרא עוזר באזהת דרומי באשקלון.

ברשותי פולו שנת 97' מנוע 1.4 רכב שמלווה אותי כבר 8 שנים. לפני שנה החלה בעיה מוזרה של השתנקות המנוע וקושי בהנעה עד שהרכב מתחמם. בגלל שלא מדובר בטיפול אלא זיהוי מחלה ברכב, ניגשתי למוסך מורשה בראשון לציון - קלדס. פגשתי את חזי מבעלי המוסך והוא הבטיח לי טיפול VIP. חיברו את הרכב למחשב, ומיד פסקו חיישן למבדה הלך - נזק של 1400 שקל. ווידאתי איתו שזו הבעיה כי לא רציתי להוציא כזה סכום בלי שאני יודע שזה יסדר את התקלה והשארתי את הרכב. חזרתי למחרת - הכל אותו דבר. חיישן הוחלף אך הבעיה בעינה עומדת. חזרתי אליו, הרכב נשאר עוד יומיים ופורקה המצערת, נוקתה וכוונן המפלג. כאילו כלום, התקלה עדיין שם. מאוכזב ועם חור בכיס השבתתי את הרכב לנסיעות עירוניות בלבד וחרקתי שיניים.

לאחרונה אשתי הייתה צריכה את הרכב לנסיעות בינעירוניות והכנסתי את הרכב למוסך עזרא עוזר באשקלון. עזרא השאיר את הרכב כמה ימים כדי לוודא שהוא עולה על הבעיה הנכונה. החליף חיישן טמפרטורה (160 שקל) והפלא ופלא הבעיה תוקנה. לא נותר לי אלא לומר שאני מאוכזב מהמוסך המורשה - לא הכל אפשר לפתור כשמחברים מחשב לרכב (בטח לא ניתן לסמוך על מחשב ברכב כזה ישן)

באופן כללי גם המחירים של עזרא עוזר טובים (עשיתי על הדרך טיפול):

4 מצתים אלקטרוניים - 100 שח

שמן מנוע - 112

מסנן אוויר - 45

מסנן שמן 30

טיפול 180 שקל

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסך מיכאל אלפא, הגעתי דרך המלצות שקראתי בפורומים.

מכוון שזו האלפא הראשונה שלי, והמוסך קרוב אליי יחסית (+ כמובן ההמלצות) - הגעתי (עוד לפני קניית הרכב) להתרשם ולראות "מי נגד מי" כמו שאומרים.

אני זוכר שמיכאל עזב הכל וניגש אליי. ענה על כל שאלותיי באריכות ובסבלנות והסביר הלכה למעשה על רכבים שהיו אצלו במוסך.

המצב לא השתנה גם לאחר הכנסת הרכב אליו ליישור קו - בכל פעם שהגעתי אל מיכאל למוסך (והיו מספר ביקורים כאלה) - התקבלתי בסבר פנים יפות, והוסבר לי באריכות רבה על התקדמות העבודות + "הדגמה" בשטח של הליקויים.

התרשמתי שמיכאל מקצוען מהשורה הראשונה, קפדן ופדנט (במובן הטוב של המילה) ויחד עם זאת מסביר פנים וסבלני (השילוב של כל אלה יחד, ממש נדיר אצל מכונאים) מוכן לענות על כל שאלה, וגם חוזר אליך בטלפון (!) כשהיה בממתינה (לדעתי דבר זה ממש לא ברור ומובן מאליו).

מיכאל עצמו - מטפל בעצמו ברכבים. לא מישהו אחר. אין קיצורי דרך, וקומבינה היא מילה גסה.

מה לעשות, כנראה שבעיקר האלפיסטים זקוקים ליחס כזה, אולי מפני שהם חושבים שהאלפא היא רעייתם :wink:, אבל שוב - הדברים אינם מובנים מאליהם.

כ"כ - בנוסף לאיטלקיות - יטופל כמעט כל רכב אחר.

http://alfaromeo01101.blogspot.co.il/

מומלץ בחום !

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול 10K

ברשותי טויוטה קורולה 2007, שאלתי בחברה כמה יעלה טיפול ועשיתי רשימה של חלפים שהם רצו להחליף.

הלכתי למוסך אחר שהומלץ לי ע"י אחי עם הרשימה, "מוסך אדם" שממוקם בפארק הצבאים בית שאן, עשו לי טיפול כמו שרצו לעשות לי בחברה והשתמשו אך ורק בחלפים מקוריים ועל פי המלצות היצרן ובסוף לקחו פחות מחצי מחיר שביקשו בחברה, חסכתי כמעט 500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנה טובה חברי הפורום המכובד,

ברצוני לספר לכולכם על החוויה שליוותה אותי לתוך השנה החדשה והזכירה לי את מה שהעזתי לרגע לשכוח - "היזהרו מנוכלים!"

לפני 15 יום בדיוק התקשרה אליי אישתי בשעות הערב ואמרה שנתקעה עם הרכב, הרכב מניע אך דוושת הגז לא מגיבה טוב והרכב "מקרטע" עד שנכבה. מיד הגעתי עם הרכב שלי, שלחתי את האישה והילדים הביתה, גימגמתי לתוך תחנת דלק קרובה והזמנתי גרירה.

למחרת נגרר רכבי לת"א וללא כל כוונה נגרר למוסך: "קורט ובניו" ברחוב מיטב 4, תל אביב.

חברים - תרשמו לכם את שם המוסך טוב טוב שלא תשכחו.

בתאריך: 10/09 הוכנס רכבי (שברולט ויואנט 2004) למוסך ב - 08:00 בבוקר, ביקשתי שיבחנו מה הבעיה ויעדכנו אותי, עכשיו אני אקצר מעט את ה"חוויה" - במשך 11 ימים (עד לתאריך: 20/09) ביצעו כל בדיקה אפשרית לרכב, בדרך הוסבר לי:

- שיש לאפס את 2 השלטים שלי (אימובילייזר) מול קוריאה וזו הבעיה

- שהחנוכיה שלי גמורה וזו בעצם הבעיה - הוחלף ללא אישורי

- שהקודנית שלי גמורה - וזו הבעיה

- שהאימובילייזר שלי גמור ובעצם זו הבעיה

- שהגומיות של האינג'קטורים גמורות ובעצם זו הבעיה

- שמשאבת הדלק גמורה וכמובן - זו בעצם הבעיה

- הרשימה עוד נמשכת וחבל לי שתאבדו כבר את הריכוז

חשוב לדעת:

1. לאחר כמה ימים קראו לי לקחת את רכבי כי "פתרו" את הבעיה, הגעתי ולא הצליחו אפילו להניע אותו...

2. לא קיבלתי אף טלפון יזום מהמוסך במשך 14 ימים!!!

3. אין לי שום הבנה טכנית ברכבים, אבל נראה שהבאתי את הרכב עם בעיה אחת והוא ממש נדבק שם בוירוסים...

לאחר המתנה ארוכה הוזמנתי שוב לקבל את הרכב ב - 20/09 לא לפני שקיבלתי חשבונית ע"ס: 6,800 ש"ח עבור כל דבר שחשבו שאולי כדאי להחליף (או סתם לרשום שהוחלף...)

פניתי לאיש מקצוע ששוחח עם מנהל המוסך - בחור בשם דני, לאחר שיחה קצרה סיכם עבורי איש המקצוע שנעזרתי בו - "מרמים אותך לחלוטין!"

בעצתו, ביקשתי שיפרקו את כל מה שלכאורה הוחלף, הרכב הוחזק "כבן ערובה" עד היום והיום נגרר למוסך אחר.

כמה הבהרות נוספות:

1. פניתי לחברת UMI ומנהל השירות הארצי סירב אפילו להגיד לי לאיזה מוסך מורשה אחר לגרור בזמן שבאותה שיחת ועידה הגברת מהשירות הסבירה לי שהשירות של מוסך קורט מדהים ואני פשוט לא שם לב ו"חבל שאשלם שוב עבור אותה הדיאגנוזה במוסך מורשה אחר בת"א"

2. מנהל השירות הארצי (אבי) - ענה לי לבקשתי לקבל המלצה למוסך מורשה אחר - "תיפתח דפי זהב ותבדוק לבד"

3. רכבי נגרר למוסך אחר, בו נפתרה התקלה (תחזיקו חזק) תמורת 600 ש"ח - החלפת משאבת דלק בלבד!!!

4. המוסך אליו גררתי את רכבי ובסופו של דבר תיקן, לא קיבל ממני שום מידע מקדים על "החוויה" שעברתי, הם רק שאלו אותי אם מישהו "התעסק" עם הרכב כי נמצא (מוסך מורשה רבותיי!) סוכר במשאבת הדלק - דבר שהרג את המשאבה

המשאבה מלאת הסוכר בידיי, כמו חשבונית ממוסך קורט על סך: 6,800 ש"ח, לא קיבלתי שום הצעת מחיר ולא ביקשתי להחליף דבר, רק לדעת מה הנזק...

אודה לחבריי הפורום אם יציעו כיצד לפעול לאור המקרה - פניתי במקביל לאגוד המוסכים שטרם חזרו אליי, למוקד פניות הציבור הכללי - שטרם חזרו אליי ולחברת UMI ישראל שטרם חזרו אליי, למעט שיחת הועידה שהייתה לי עם אשת השירות ועם אבי מנהל השירות הארצי.

תודה לכל חברי הפורום על הסבלנות ועל ההצעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלבלת אותי.

"החזיקו את הרכב ערובה"... "

ביקשתי שיפרקו הכל"

קיבלת את ה-6800 ש"ח בחזרה או לא ?

עוד שיעור לכך שלא הולכים למוסך בלי מישהו שמבין ברכב. אתה צריך להגיד למכונאי מה לא בסדר ובמה אתה רוצה שייתמקד - לא הוא לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון:

1. הרכב "הוחזק כבן ערובה" - לא הוחזר לי 14 ימים עד ש"הוסרו" כל הרכיבים שהוחלפו

2. אכן ביקשתי שיפרקו כל מה שלכאורה הוחלף ברכב כי המחיר שביקשו היה מופקע, הזמן היה לא סביר, השירות היה מגוחך, החשבונית נראתה כמו רשימת מכולת ובכלל לא ביקשתי שיוחלף דבר ברכב ללא אישורי, בטח לא בסכומים כאלה

3. לא שילמתי להם שקל, כך שלא היה צורך להחזיר לי את כספי

4. לדעתי ולדעת המכונאי שסידר לי את הרכב בסופו של דבר - קורט ובניו עשו נזק מכוון לרכב כשביקשתי שיפרקו את כל מה שלכאורה הרכיבו

3. יכול להיות שהעצה שלך לא להגיע למוסך ללא מישהו שמבין הייתה יכולה לעזור לפני מה שקרה לי, אני ביקשתי לדעת כיצד לפעול כנגד המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בשכל שביקשת שיפרקו את הכול מהרכב.

שאני מטפל UMI החוף בראשל"צ, קודם כול שואלים אותי לפני החלפת כול חלק אם אני במוסך או בטלפון.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלבלת אותי.

"החזיקו את הרכב ערובה"... "

ביקשתי שיפרקו הכל"

קיבלת את ה-6800 ש"ח בחזרה או לא ?

עוד שיעור לכך שלא הולכים למוסך בלי מישהו שמבין ברכב. אתה צריך להגיד למכונאי מה לא בסדר ובמה אתה רוצה שייתמקד - לא הוא לך.

לא לכל אחד יש "מישהו שמבין ברכב". יתרה מכך, גם בפורום זה כשפלוני מציג בעייה ברכבו יש מגוון דיעות שונות מה/היכן הבעייה...

במרחב הזמן [הרכב נתקע בלילה, ולמחרת הבוקר נגרר], הלקח שהייתי לומד מניסיון פותח שירשור זה, הינו חיפוש בפורום אחר המלצות/חוות-דעת על מוסכי שברולט, ובהתאם לכך, אם ניתנה הברירה גורר את הרכב לשם.

מורשה (?) - מוסך קורט אכן מופיע ברשימת umi כמורשה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...